Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Wrocławska Reprezentacja  Polski w Lacrosse

Wrocławska Reprezentacja Polski w Lacrosse

Wrocław

Jesteśmy 9 osobą grupą zawodników klubu Kosynierzy Wrocław, którzy zostali powołani do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Lacrosse, które odbędą się w Denver w Lipcu 2014r.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1159 PLN z 10000 PLN

29 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 17.06.2014 18:06

Wrocławianie na Mistrzostwach Świata w Lacrosse - Denver 2014

O projekcie

Witamy serdecznie. Jesteśmy 9 osobową grupą. Na co dzień mieszkamy i trenujemy we Wrocławiu. Jesteśmy zawodnikami Wrocławskiego klubu Lacrosse, Kosynierzy Wrocław. Od około 1,5 roku braliśmy udział w licznych zgrupowaniach kadry, na które początkowo zostali zaproszeni wszyscy gracze z całej Polski. Po każdym zgrupowaniu grupa ta się znacząco zawężała i tak w ostatni marcowy weekend zawodowi trenerzy z Ameryki wyłonili grupę ostatecznych 16 zawodników, którzy pojadą na Mistrzostwa Świata w Lacrosse. Mistrzostwa odbędą się w Denver w USA w lipcu 2014 r.

Naszym celem jest udział w Mistrzostwach Świata w Lacrosse!

 Cała drużyna liczy 23 osoby. 16 zawodników z Polski zostanie wspartych przez 6 Poloniusów mieszkających na co dzień w stanach i jeden z Holandii. 

Zawodnicy z USA mocno zaangażowali się z tamtejszą społecznością w zbiórkę pieniędzy dla reprezentacji. Oczywiście my także musimy się zaangażować w zbieranie środków, aby wyjazd mógł się odbyć. 

Lacrosse to drużynowy sport kontaktowy, kilka razy występował nawet na Igrzyskach Olimpijskich. Aktualnie możemy się pochwalić, że będzie jedną z dyscyplin występujących na Igrzyskach sportów nieolimpijskich "The World Games 2017", które będą miały miejsce we Wrocławiu.

 

Polska historia Lacrosse, jest stosunkowo krótka, liczy zaledwie ok 5-6 lat. Jednak bardzo szybko się rozwija. Zaczęło się od dwóch drużyn z Wrocławia i Poznania, dziś jest już 11 drużyn trenujących ten sport. 

 

 

W Denver, będzie to nasz drugi występ na mistrzostwach takiej rangi. Abyśmy jednak mogli tam się znaleźć potrzebujemy wsparcia naszego projektu. 

 

Koszt udziału w mistrzostwach całej reprezentacji to ok. 170 000 zł.


Na cały wyjazd zawodnika składa się:
1. wiza
2. przelot
3. sprzęt/stroje, wpisowe
4. zakwaterowanie i pobyt w miasteczku mistrzostw.
co opiewa na kwotę ok. 7500-8000 zł od zawodnika.

Nasza grupa 9 zawodników z Wrocławia potrzebuje zebrać 28000 zł na bilety lotnicze i wizy. Projekt stworzyliśmy na 10000 zł licząc na państwa wsparcie naszego udziału w mistrzostwach. Oczywiście każda złotówka, ponad tę kwotę zostanie nam również przekazana.

 


Naszym celem jest udział i zajęcie wysokiego miejsca na mistrzostwach. 

Warto dodać, że na mistrzostwach Świata w 2010 roku, które miały miejsce w Manchesterze, zajęliśmy pierwsze miejsce wśród debiutujących 8 drużyn, a 14 na 29 startujących. Tym razem mamy aspiracje powalczyć o wyższą lokatę:) Drużyn startujących będzie 38.

 

Mistrzostwa zaczniemy w grupie szarej (gray) wraz z Reprezentacja Turcji, Czech i Costa Rica. Podział na grupy i ścieżka do finału wygląda następująco:

 

 

 

 

Lacrosse, to dyscyplina nazywana najszybszym sportem na dwóch nogach. Celem gry jest zdobycie większej ilości bramek od przeciwnika. Boisko jest zbliżone wymiarami do tego od piłki nożnej. Bramki kwadratowe o wysokości i szerokości ok 180 cm umieszczone są wewnątrz boiska, jak ma to miejsce podobnie w Hokeju. 

 

Mecz trwa 4 kwarty po 20 minut.

 

Na środku boiska wyznaczone jest miejsce w którym dwaj zawodnicy walczą o piłkę przy każdym wznowieniu gry po bramce i na początku każdej kwarty.

 

Każda drużyna liczy 10 zawodników na boisku. Bramkarz, 3 obrońców, 3 pomocników i 3 atakujących. Każdy zawodnik ma na sobie kask, ochraniacze na łokcie, specjalne rękawice i kija. Kij jest z różnych stopów metali, zakończony jest plastikowa główka z materiałowa siatka, do której się łapie kauczukowa piłkę.

 

Bramkarze maja kije z większa główka, co ułatwia wyłapywanie strzałów, obrońcy maja kije długie aby móc trzymać przeciwnika na dystans i mieć większa możliwość wybicia mu piłki. Atakujący natomiast maja kije krótkie, aby móc łatwiej je schować przed obrońcami i oddać szybki strzał.

 

Sprzęt jest niezbędny ponieważ kauczukowa piłka zbliżona wielkością do tej od tenisa potrafi latać z prędkościami zbliżonymi do 150-190km/h. Zawodnicy, stający na linii strzału, lub w miejscu ruchu kija, którym zawodnik oddaje strzał często odnoszą obrażenia. Sam sport jest bardzo szybki i kontaktowy. Zasady dopuszczają działania mogące doprowadzić do bezpośredniego odebrania piłki przeciwnikowi. Oczywiście zdarzają się zagrania nie fair, za które zawodnicy są odsyłani na kilkuminutowe kary osłabiając na ten czas swoja drużynę. 

 

 

Zawodnik po złapaniu piłki w koszyk/ główkę, może wykonać dowolna ilość kroków aby umieścić piłkę w siatce. Nie może tylko naruszyć terenu bezpośrednio na ok 1,5 metra z każdej strony bramki. Przeciwnicy z kolei zrobią wszytko aby mu tę piłkę odebrać. 

 

Trudnością w uprawianiu tej dyscypliny jest opanowanie kija, sprawność fizyczna, szczególnie zwinność, szybkość, wytrzymałość na ból i wytrwałość. 

 

Najczęściej zdarzają się wyniki co najmniej kilku bramkowe. W meczach na wysokim poziomie, dochodzi nawet do ok 30-40 bramek na mecz, co sprawia, że ten sport jest jeszcze bardziej widowiskowy. 

 

Poniżej możecie zobaczyć nasze spotkanie towarzyskie z drużyna z Izraela:

 

Spotkanie to przegraliśmy, jednak stało ono na bardzo wysokim poziomie, pomimo niepełnego składu naszej reprezentacji. 

 

 

 

Chcemy reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Świata, prosimy, pomóż nam!:)

 

Błażej Rokicki

Daniel Smaza

Remigiusz Hryniewicki

Wojtek Filipek

Miłosz Pellowski

Łukasz Stypułkowski

Aleksander Podolak

Daniel Węgrzyk

Jan Rydzak

 

Dziękujemy:)

 

 

Patroni naszej akcji:

 

Kosynierzy Wrocław

 

http://www.exize.pl/

 

 

Polska Federacja Lacrosse

Media o Twoim projekcie:

Wrocławianie zbierają pieniądze na wyjazd do USA na mistrzostwa świata

www.mmwroclaw.pl | 2014-06-01

Dziewięciu wrocławian znalazło się w kadrze reprezentacji Polski lacrosse, która planuje zagrać w lipcu na mistrzostwach świata w Denver. Trwa zbiórka pieniędzy, która pozwoli im na wyjazd za Ocean.