Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Mateusz Mierzwiak

Mateusz Mierzwiak

Zielona Góra

Witaj, zapraszam Cie do świata dronów, będzie trochę wyścigów, będzie trochę pięknych zdjęć i filmów. Uwaga, latanie uzależnia! :)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

0 PLN z 12000 PLN

0 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 05.08.2017 22:10

I Lubuskie Mistrzostwa Wyścigów Dronów

O projekcie

O projektodawcy, czyli na szybko o mnie. Pomysłodawca i jeden z założycieli stowarzyszenia SKYRIDER. Miłośnik modelarstwa i lotnictwa. Pamiętam jak byłem mały, miałem takie duże, kolorowe, plastikowe klocki, siedziałem całymi dniami i budowałem z nich samoloty. Potem biegałem po podwórku i udawałem, że one latają... Coś mi z tego zostało, od dziecka wiedziałem że nie zostanę pilotem przez wadę wzroku więc spełniałem się w modelarstwie. Dziś pilotuję wielowirnikowce, które potocznie nazywamy dronami. Pamiętam taką grę komputerową, nie były to żadne gwiezdne wojny, ale coś właśnie o wyścigach takich świecących latających statków... Dziś gdy ubieram google na oczy czuje się jak w tej grze, latam i nic więcej się nie liczy.... 

Potrzebuję Waszej pomocy w zoorganizowaniu bardzo innowcayjnej imprezy, chodzi o: 

1. O SKYRIDER

SKYRIDER to pierwsze w Polsce stowarzyszenie łączące pilotów i pasjonatów bezzałogowych statków powietrznych. Wyścigi dronów to nowoczesna dyscyplina sportu, która z każdym dniem zyskuje nowych sympatyków. Celem naszego stowarzyszenia jest stwarzanie warunków do lotów sportowych dronami, ale przede wszystkim propagowanie bezpieczeństwa i dobrych praktyk w lotnictwie.

  2. Dzień Drona I Mistrzostwa                         Województwa Lubuskiego                         w Wyścigach Dronów

Impreza ma za zadanie promocję najmłodszej dyscypliny sportowej jaką są wyścigi dronów. Bardzo ważnym punktem jest propagowanie aktualnych przepisów prawa lotniczego, gdyż dronów jest coraz więcej, a o bezpieczeństwie mało kto wie. Chcemy, aby każdy "amator" który nie ma styczności z prawem lotniczym na naszej imprezie dowiedział się najważniejszych informacji o tym kto i gdzie może latać dronami. Teren imprezy będzie podzielony na dwa sektory; pierwszy to sektor wystawców gdzie będą odbywać się pokazy dronów oraz dostępne będą symulatory na których każdy będzie mógł sprawdzić się w roli pilota. Dodatkowo przygotowany będzie mały tor na którym dzieci mające już drony będą mogły ściagać się miedzy sobą. Sektor drugi przygotowany wyłącznie pod wyścigi profesjonalistów, które będą głównym punktem programu imprezy, zmierzą się oni między sobą w wyścigach na czas. Podczas trwania imprezy każde dziecko będzie mogło wziąć udział w losowaniu nagrody, jaką będzie profesjonalny dron wyścigowy. Za miejsca 1-3 w wyścigach dronów zawodników profesjonalnych zostaną wręczone atrakcyjne nagrody. Chcielibyśmy, aby były to pierwsze lecz nie ostatnie mistrzostwa województwa lubuskiego.  

                        

  3. Co to są te wyścigi?   

 

 

 

  4. Krótka charakterystyka 

 

Data i godzina:   20.08.2017  12:00-18:00                                               Organizator:       Stowarzyszenie Zielonogórski Klub Dronów                                            Wyścigowych "SKYRIDER"                                         Partner:              Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji                                                  w Drzonkowie                                                                    

 

  5. Wspierają nas 

 

 

 

Honorowy Patronat Marszałka Województwa Lubuskiego

 

 

Patroni medialni: 

 

 

  6. Na co przeznaczymy zebrane                  pieniądze

Dzięki Waszemu wsparciu uda nam się pokryć około 50% kosztów związane z organizacją tej imprezy. Składa się na to zabezpieczenie medyczne, ochrona, nagrody, opłaty dla właściela obiektu na którym odbędzie się impreza.

 

 

  7. Na co przeznaczymy dodatkowe              fundusze  

Jeśli zbierzemy 150% założonej kwoty opłacimy koszty transportu dzieci z pobliskich domów dziecka, aby mogły zobaczyć ten bardzo widowiskowy sport oraz wziąć udział w losowaniu nagrody. Jeśli 200% zrealizujemy jeden z celów naszego stowarzyszenia którym jest: Par. 5 ust. 21 "Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu poprzez prowadzenie darmowych zajęć nauki latania sportowego dronami dla dzieci z domów dziecka oraz dla dzieci z ubogich rodzin". Zoorganizujemy miesięczne szkolenie na którym dzieciaki będą uczyć się latać na naszym sprzęcie. 

 

  8. Co przygotowaliśmy wzamian za              wsparcie

Staramy się docenić każde wsparcie, mamy coś dla każdego. Wszystko dokładnie jest opisane po prawej stronie, przygotowaliśmy sporo gadżetów, oczywiście masa informacji o wsparciu, słodką niespodziankę  i wiele więcej. Nie zapomnieliśmy też o tych którzy mogę dać najwięcej, miejsca VIP, darmowe jedzenie, bony na usługi, profesjonalny sprzęt a także after party. :)

 

  9. Kontakt 

Na wszelkie dodatkowe pytania odpowiemy na FB:                               https://www.facebook.com/SkyRiderZgora/                                              oraz pod adresem e-mail:                                                                         skyriderzgora@gmail.com

                               

 

 

Media o Twoim projekcie:

Takich zawodów jeszcze w regionie nie było! Przed nami I Lubuskie Mistrzostwa Wyścigów Dronów

zielonagora.eska.pl | 2017-07-15

Wyścigi dronów to znak czasów. Małe latające maszyny mają coraz więcej zwolenników! Ci, którzy będą chcieli zmierzyć się z innymi i pościgać dronami, będą mieli okazję jeszcze w te wakacje.

Takich zawodów jeszcze w regionie nie było! Przed nami I Lubuskie Mistrzostwa Wyścigów Dronów

zielonagora.eska.pl | 2017-07-14

Wyścigi dronów to znak czasów. Małe latające maszyny mają coraz więcej zwolenników! Ci, którzy będą chcieli zmierzyć się z innymi i pościgać dronami, będą mieli okazję jeszcze w te wakacje.

Zielona Góra: Takich zawodów jeszcze w regionie nie było! Przed nami I Lubuskie Mistrzostwa Wyścigów Dronów

zielonagora.eska.pl | 2017-07-11

Zawody odbędą się w sierpniu na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w zielonogórskim Drzonkowie.