Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Stowarzyszenie Reprezentacja Polski Bezdomnych

Stowarzyszenie Reprezentacja Polski Bezdomnych

Wrocław

Stowarzyszenie powstało w styczniu 2008 roku.

Celami stowarzyszenia są:
a) reintegracja osób wykluczonych społecznie za pomocą sportu i rekreacji
b) aktywizacja sportowa osób bezdomnych, uzależnionych od alkoholu i narkotyków oraz ich rodzin
c) tworzenie i wspieranie reprezentacji Polski w piłce nożnej ulicznej
d) ochrona praw i reprezentowanie interesów zrzeszonych członków,
e) prowadzenie działalności integrującej członków Stowarzyszenia poprzez aktywność sportową, rekreacyjną i towarzyską,
f) reprezentowanie członków Stowarzyszenia, ich opinii, potrzeb, interesów i uprawnień wobec społeczeństwa i władz, oraz współdziałanie z krajowymi i zagranicznymi instytucjami i organizacjami zajmującymi się działalnością wydawniczą.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

487 PLN z 19000 PLN

19 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 28.08.2015.

Mecz o życie! Mistrzostwa Świata Bezdomnych.

O projekcie

Co jest celem projektu?

Celem akcji jest uzbieranie funduszy na ostatnie ze zgrupowań (zakwaterowani, wyżywienie) oraz to, aby nasi zawodnicy godnie reprezentowali nasz kraj. W tym celu musimy zakupić dwa komplety strojów meczowych dla piłkarzy - komplet to dres, koszulki meczowe, spodenki, getry, buty piłkarskie.

Pomóż naszym piłkarzom wyjechać na Mistrzostwa Świata Bezdomnych w piłce nożnej ulicznej!

 

Kim jesteśmy i co robimy?

Stowarzyszenie „Reprezentacja Polski Bezdomnych” działa od 2008 roku. Zajmujemy się pracą z osobami bezdomnymi i uzależnionymi, nasze działania mają na celu aktywizację społeczną osób wykluczonych.

Jesteśmy grupą osób zawodow związanych z bezdomnością i uzależnieniami. Wierzymy, że poza pracą w poradniach, noclegowniach, schroniskach i innych miejscach dla ludzi, którym gdzieś w życiu powinęła się noga, możemy dzięki piłce ulicznej zrobić coś fajnego. Zrobić po to, aby te osoby mogły zacząć jeszcze raz. Że to działa, świadczą nasi - niegdyś - podopieczni, dziś znajomi, nierzadko przyjaciele. 

 

 

Turniej Wrocław Cup 2010

Piłka nożna uliczna to dyscyplina stworzona właśnie z myślą o osobach bezdomnych i uzależnionych. Gra w piłkę nożną uliczną jest jedną z form wspierających terapię tych osób. Jak pokazuje nasze doświadczenie, osoby które reprezentują nasz kraj na Mistrzostwach Świata zdecydowanie bardziej walczą o swoje cele życiowe po zakończeniu terapii. Do tej pory prawie wszyscy byli Reprezentanci są wzorowymi członkami społeczeństwa. Tylko jeden z nich powrócił do ośrodka.               

Po co to robimy? Mistrzostwa Świata Bezdomnych to impreza cykliczna odbywająca się od 2004 roku. Reprezentacja Bezdomnych z Polski brała udział we wszystkich turniejach, zdobywając dwa razy srebrny medal i trzy razy brązowy.

Mistrzostwa Świata Bezdomnych to nie tylko wydarzenie sportowe, ale przede wszystkim wydarzenie społeczne. W turnieju biorą udział osoby, które w ostatnich dwóch latach miały w swoim życiu epizod bezdomności, były, bądź są, na terapii uzależnień od środków psychoaktywnych lub innych.

Kim są nasi reprezentanci?  Reprezentantem Polski w piłce ulicznej, w przeciwieństwie do "normalnej" piłki, można być tylko raz. Oznacza to dla zawodników, że mają tylko jedną szansę na to, aby wziąć udział w Mistrzostwach z orzełkiem na piersi. 

Zawodnicy, którzy reprezentucją nasz kraj nie są przypadkowi. Aby wyłonić Kadrę, Stowarzyszenie organizuje co roku Mistrzostwa Polski. Do udziału w turnieju, który odbywa się w pierwszych dniach maja, zapraszamy współpracujące z nami ośrodki dla bezdomnych czy uzależnionych, które tworzą i prowadzą swoje drużyny piłki ulicznej. Aby zostać członkiem takiej drużyny, trzeba spełnić szereg warunków. Najważniejszy z nich - to chęć zmiany swojego życia. Piłkarze ci utrzymują abstynencję, pracują z terapeutami uzależnień, psychologiem. Gra w piłkę nożną, to dla tych osób bardzo ważna forma wspierania ich terapii. Uczy ona, jak w konstruktywny sposób można przenieść rywalizację z boiska na walkę o cele życiowe. Osoba bezdomna która grająca w piłkę nożną ma możliwość zbudowania relacji społecznych z innymi opartych na pozytywnych wartościach, uczy się współpracy i zaufania. Zaczyna ponosić odpowiedzialność związaną z systematycznością treningów, punktualnością na meczach, oraz co najważniejsze ma poczucie przynależności do grupy społecznej jaką jest drużyna czy społeczność turniejowa. To doświadczenie i umiejętności są możliwe do przeniesienia również na życie poza piłką, stąd pomagają osobie bezdomnej dostrzec, że może zmienić swoje życie.

Na Mistrzostwach Polski obecny jest Trener Reprezetnacji, który wnikliwie i uważnie przygląda się zawodnikom. Po zakończeniu turnieju powołuje tzw. szeroką kadrę, z której później powoływana jest ostatecznie ośmiu zawodników.  To oni reprezentują nasz kraj na Mistrzostwach Świata.

Od momentu powołania do Mistrzostw, piłkarze pozostają pod naszą opieką. Co to oznacza? Staramy się zapewnić im jak najbardziej profesjonalne warunki do trenenigu. Treningu piłkarskiego i - co nie mniej ważne - treningu nad sobą. Przez cały okres przygotowawczy, pozostają pod opieką terapeutów terapii uzależnień i psychologa. Czuwa nad nimi trener piłkarski. Organizujemy dla naszych zawodników zgrupowania, na których szlifują swoje umiejętności piłkarskie. W tym roku plan zakładał dwa dziesięciodniowe i cztery czterodniowe zgrupowania. Pomiędzy nimi, zawodnicy muszą stosować się do reżimu treningów, wyznaczonego przez trenera. 

Tak cieszyliśmy się z brązowego medalu w Chile! Jak będzie w tym roku?

 

 

Co, jeśli nam się uda uzbierać więcej? 

Jeśli uzbieramy 105%, zakupimy piłki treningowe, które pozwolą naszym zawodnikom szlifować umiejętności piłkarskie.

Jeśli uda nam się zebrać 110%, będziemy w stanie zapewnić odpowiednią ilość izotoników i innych środków, które wspomogą ich podczas turnieju - w ciągu sześciu dni rozegrają oni 13 meczów, co jest bardzo dużym wysiłkiem. 

Jeśli uda nam się uzbierać 115%, zakupimy zawodnikom torby sportowe na reprezentacyjne komplety strojów. Tak, by idąc na miejsce rozgrywek mieli świadomość, że są Reprezentacją Polski.

 

Więcej informacji

O działalności Stowarzyszenia można dowiedzieć się z naszego profilu na portalu społecznościowym:
www.facebook.pl/reprezentacjapnu

Jeśli chcecie poczuć atmosferę mistrzostw, zajrzyjcie tutaj:
https://www.youtube.com/user/HomelessWorldCup

W Mistrzostwach Świata piłkarz może wziąć udział tylko jeden raz! Dla naszych piłkarzy to naprawdę mecz o życie. O nowe, lepsze życie. 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 28.08.2015 21:09