Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

FrankoFilm

FrankoFilm

Zielona Gora, Poland

FrankoFilm to Międzynarodowy Festiwal Francuskojęzycznych Filmów Krótkometrażowych, który odbywa się w Teatrze Lubuskiem w Zielonej Górze. W 2018 roku odbędzie się już 14 edycja. Każda ma motyw przewodni. W ubiegłym roku było nim słowo „recykling”, w tym „światło”. Autorami produkcji konkursowych są głównie młodzi ludzie. Festiwal adresowany jest przede wszystkim do młodzieży, dla tych, którzy uczą się języka francuskiego, a film traktują jako środek wyrazu.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

125 PLN z 5000 PLN

2 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 30.05.2018 22:10

Międzynarodowy Festiwal dla młodzieży - FrankoFilm

O projekcie

Unikatowy festiwal FrankoFilm

 

Szeroki wachlarz warsztatów filmowych dla młodych, niezapomniane chwile spędzone z profesjonalistami ze świata kina, cenne doświadczenia, fascynacje, pokora i ciężka praca w ramach festiwalu FrankoFilm! Wesprzyjcie nas! 

 

Jesteśmy Polakami kochającymi Francję i Francuzami zakochanymi w Polsce. Uwielbiamy kino. Wierzymy w młodych i ich potencjał. Czujemy się odpowiedzialni za ich wszechstronny rozwój.

 

Znaleźliśmy krajową niszę bo nie ma takiej drugiej imprezy w Polsce.

 

16 lat temu, Francuz mieszkający w Zielonej Górze, pasjonujący się kinem i muzyką, zasiewał w nas miłość do Francji wykładając język francuski na polskim uniwersytecie i wymyślił festiwal francuskojęzycznych filmów krótkometrażowych. Festiwal dla każdego kto chciałby zrobić film z dialogami w języku francuskim i napisami w języku polskim, na temat przewodni.

 

Powstał FrankoFilm!

 

W 1 edycji zgłosiło się 9 ekip. W 5 edycji było ich dwadzieścia. W 10 edycji – zaledwie 25.
Nie wiemy ile będzie w 15 edycji ale wiemy ile zgłoszeń mamy w 14 edycji 2018, która odbędzie się w czerwcu w Zielonej Górze -  90 zgłoszeń z całej Polski i zagranicy (Francji, Niemiec, Belgii, Czech, Rumunii)

 

FrankoFilm to dziś Międzynarodowy Festiwal Francuskojęzycznych Filmów Krótkometrażowych.

 

Konkurs filmów krótkometrażowych, projekcje pełnometrażowe, znane postaci wśród zaproszonych gości (Rafael Lewandowski, Kasia Adamik, Yann Seweryn, Elisabeth Duda, Agata Buzek) oraz profesjonalne warsztaty dla uczestników. Odwiedziło nas ponad 2000 uczestników. Wyświetliliśmy ponad 300 filmów krótkometrażowych. Wręczyliśmy kilkadziesiąt nagród.

 

 

Nad festiwalem pracuje zaledwie kilka osób, pamiętamy chwile kiedy zawodziły urządzenia techniczne, pamiętamy brak prądu w czasie projekcji, brak środków finansowych na najmniejsze wydatki i kiedy zamknęli nasze ukochane stare kino, za którego duchem do dziś tęsknimy…

 

 

Znaleźliśmy inne miejsce na organizację festiwalu, zaprosiliśmy do współpracy profesjonalistów ze świata kina i od tamtej pory nieustannie pracujemy nad tym, żeby jakość przekazywanej uczestnikom festiwalu wiedzy była coraz wyższa a program festiwalu proponowany publiczności coraz bogatszy i ciekawszy.

 

 

Na budżet festiwalu pracujemy każdego roku do ostatniej chwili. Wiele już zebraliśmy ale jeszcze nie wszystko. Dlatego właśnie, liczymy na Wasze wsparcie. Do zamknięcia budżetu na ten rok brakuje nam jeszcze 7 tysięcy złotych. Pieniądze przeznaczymy na organizację i poszerzenie wachlarza warsztatów filmowych dla uczestników. Chcemy zaprosić kolejne znane osoby ze świata kina po to żeby młodzi mogli się uczyć od najlepszych!

 

 

 

Nasze nagrody dla was:

Każdy  z was kto wesprze nas kwotą przynajmniej 5 zł otrzyma maila z podziękowaniem.

Dla każdego z was kto wesprze nas kwotą minium 25 zł przygotujemy specjalny post na FB, wymienimy was z imienia i nazwiska oraz opublikujemy w nim podziękowanie dla Was.

Każde wsparcie wynoszące minimum 50 zł zostanie nagrodzone podziękowaniami w formie dyplomu elektronicznego.

Wszyscy darczyńcy, którzy wesprą nas kwotą minimum 100 zł otrzymają od nas zdjęcie z ostatniego tygodnia przygotowań przed festiwalem … to najbardziej zwariowane !!!

Wsparcie w wysokości przynajmniej  250 zł zostanie nagrodzone zdjęciem zrobionym przez naszego nietuzinkowego fotografa…. Jeszcze kiedyś wam o nim opowiemy ! Zdjęcie zostanie przesłane do was w wersji cyfrowej.

 

(zdj. Władysław Czulak)

 

Darczyńcy, którzy prześlą na nasz festiwal co najmniej 500 zł otrzymają, oprócz wszystkich wcześniej wymienionych nagród, zdjęcie z autografem tegorocznej gwiazdy festiwalu !!!!

 

Dodatkowo:

Spośród osób, które nas wesprą wybierzemy trzech najhojniejszych darczyńców i zabierzemy ich
w tajemniczą podróż po FrankoFilmie. W ramach podróży odsłonimy arkana backstage’u, zabierzemy za kulisy teatru, pozwolimy Wam zajrzeć w obiektyw fotografa, będziecie wszędzie, na widowni i z dźwiękowcami w pokoju ciszy, na parę chwil obejmiecie funkcję asystenta dyrektora lub wicedyrektora festiwalu, weźmiecie udział w imprezie integracyjnej i koktajlu, na którym będzie można znaleźć gwiazdy 14 edycji festiwalu i znane osobowości ze świata filmowców…   A poza tym - kto wie - może weźmiecie udział w kręceniu filmu J.

 

 

Dla pozostałych darczyńców, którzy wsparli nas mniejszymi kwotami, a chcieliby również zostać zabrani w podróż po FrankoFilmie, mamy konkurs. Napiszcie w kilku zdaniach dlaczego zdecydowaliście się nas wesprzeć. Wybierzemy jedną odpowiedź, a jej autora zabierzemy na FrankoFilm. Zachowajcie potwierdzenie przelewu i piszcie na adres info@frankofilm.pl

 

 

www.facebook.com/fcfpologne

lub odwiedź naszą stronę

www.frankofilm.pl