Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Tomek Mielczarek

Tomek Mielczarek

Warsaw, Poland

Urodzony 22 lata temu we Wrocławiu.
Fanatyk wypraw alpejskich na zasadzie im wyżej tym lepiej. Dwa lata temu przerzuciłem się na sezon zimowy; wyprawy stały się ciekawsze i bardziej ekstremalne. Uzależniony od adrenaliny, wszelkich sportów które przyspieszają bicie serca :)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

Łukasz Łapiński

Łukasz Łapiński

Bemowo, Warszawa, Poland


35 PLN z 7000 PLN

1 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.08.2017.

Matterhorn Ski Challenge

O projekcie

  

Celem wyprawy jest wejście oraz zjazd na nartach z samego czubka Matterhornu, góry, która jest symbolem Szwajcarii.Zarejestrować zjazd kamerą i pokazać całemu światu, co otworzy mi furtkę do kolejnych wypraw pod patronatem firm promujących sporty ekstremalne. Zjechać niemal pionową ścianą poprzecinaną skałami? Szaleństwo w czystej postaci 😉.Bardzo trudne, ale nie niemożliwe!

Co wyróżnia tą wyprawę spośród wielu organizowanych przez zawodowców, których cel był niemal identyczny? Po pierwsze zjazd z samego szczytu, a nie
z samej ściany 400 metrów niżej. Po drugie termin: grudzień 2017
. Wyjazd
w samym środku zimy wydaje się szalony, ale jest gwarancją większej ilości śniegu i jego stałych opadów. Takie ekstremalne warunki potęgują wyzwanie!

Skąd ten pomysł? Znalazłem tylko jeden zarejestrowany zjazd ze szczytu w kwietniu,  nagrany przez Nicolasa Falquet'a.W sieci można znaleźć filmik, jak Davo Karničar zjeżdżał rzekomo z Matterhornu. Jednak okazało się to być przekłamaniem (media połapały się po kilku miesiącach). Bedę pierwszym polakiem,który dokona tego wyczynu i jako pierwszy zjadę w zimie! 

Mam nadzieję, że teraz rozumiecie jak wyjątkowy jest to pomysł!

Pokażmy razem, że Polak Potrafi 😉

 

Plan

Nie jest zbyt skomplikowany:

Dzień 1: Dotarcie do schroniska Hörnlihütte (3200 m.n.p.m.)
Dzień 2: Rekonesans, wejście wschodnią ścianą do 1/3 wysokości i zjazd na                        nartach. Sprawdzenie warunków śnieżnych (jak głęboko będę się      zapadał - będę w stanie określić, ile czasu potrzebuję na dostanie się na szczyt).
Dzień 3: Atak wschodnią ścianą i wejście na szczyt po grani.  
               Zjazd na nartach do schroniska.
Dzień 4: Zjazd do Zermatt.

Jako że zimą ciężko o ładną pogodę, przewiduje 5 zapasowych dni na wypadek oczekiwania na sprzyjającą pogodę.

Tak mniej więcej będzie wyglądała trasa zjazdu

Budżet


Po co mi aż tyle? Dobry sprzęt ski tourowy niestety kosztuje. Ten obecnie posiadany nie nadaje się na tak ekstremalną wyprawę. Pieniądze uzbierane dzięki waszemu wsparciu przeznaczę na:

  • Buty ski tourowe
  • Narty wraz z wiązaniami i fokami
  • 1 czekan techniczny

Resztę wydatków: czyli transport, liofilizowane jedzenie, nowe raki oraz kamerę GoPro pokrywam z własnych funduszy.

Jeżeli uda mi się uzbierać 140% zakładanej kwoty, wtedy kupię kamerę z dużym zoomem optycznym, aby mój współtowarzysz wielu wypraw mógł nagrać zjazd z dołu. Razem z kamerą GoPro na kasku da to niesamowity efekt!

 

Trochę o mnie

Mam 22 lata i mieszkam w Warszawie. Od najmłodszych lat pasjonowała mnie wspinaczka oraz narciarstwo. Od ponad 10 lat szukam nowych i coraz trudniejszych tras w Alpach. Ten projekt to zwieńczenie tej przygody, największy challenge i ostatnie, najtrudniejsze wyzwanie na tym kontynencie.

Mont Blanc luty 2017.Ten czarny to ja :)

Link do mojej strony na Facebooku :
Break Point

Orla Perć czerwiec 2017

 Jeżeli uwielbiasz wysokie góry i wyzwania, które większość uznaje za niemożliwe, proszę - wesprzyj mój projekt!

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.08.2017 00:12