Dołącz do naszej społeczności!

MATKA - film eksperymentalny

Kategoria - Wideo/film

102%

Postęp

10240 zł

Mamy już

Udane!

Status

O projekcie

Patronem honorowym filmu “Matka” została wybitna aktorka – Katarzyna Figura.

Artystka zachęca do wsparcia naszego projektu.

 

PROJEKT

Kampania crowdfundingowa MATKA - film eksperymentalny Projekt MATKA - film eksperymentalny

„Matka” to eksperymentalny film na pograniczu animacji poklatkowej i fabuły, zawierający elementy teatru tańca. Inspiracją dla powstania scenariusza była baśń Andersena. W realizacji będziemy łączyć grę aktorską z animacją lalek.

Co kryje się za baśniowym dawno, dawno temu, za górami, za lasami? Gdzie współcześnie mogłaby wydarzyć się baśń? Baśń nie wydarza się współcześnie, czy historycznie, baśń wydarza się w człowieku…

 Projekt MATKA - film eksperymentalny Kampania finansowania społecznościowego MATKA - film eksperymentalny Zbiórka MATKA - film eksperymentalny

Śmierć jest naturalną konsekwencją życia. Każdy człowiek musi umrzeć, a kiedy zdaje sobie z tego sprawę, ta świadomość nadaje sens i wartość jego dalszemu życiu. W procesie życia umieranie i żałoba to czynniki niezbędne. Dlaczego śmierć jest postrzegana jako coś negatywnego i przerażającego? Czemu ludzie boją się straty i zmiany?

Baśń H.Ch.Andersena Matka wydaje się szczególnie płodna w próbie stworzenia plastycznego portretu psychicznej przemiany człowieka pogrążonego w żałobie. Kiedy dziecko tytułowej bohaterki zostaje porwane przez Śmierć, wywołuje to rozpacz rozłąki która zmusza ją do wyruszenia w podróż w celu odzyskania dziecka.

Zbiórka MATKA - film eksperymentalny Kampania finansowania społecznościowego MATKA - film eksperymentalny

CO JUŻ MAMY?

Mamy ostateczną wersję scenariusza i skompletowaną podstawową ekipę realizacyjną. Jesteśmy po wykonaniu zdjęć próbnych. Mamy wykonany scenopis i storyboard oraz projekty scenograficzne i lalki.

Nasz partner – Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu – zapewnia nam halę oraz podstawowy sprzęt zdjęciowy i oświetleniowy.

W projekt zaangażował się zespół How How – Miron Grzegorkiewicz i Adam Podnieśiński, którzy to skomponują muzykę specjalnie do naszego filmu

Kampania crowdfundingowa MATKA - film eksperymentalny Kampania finansowania społecznościowego MATKA - film eksperymentalny

NA CO WYDAMY PIENIĄDZE?

Żeby ruszyć z produkcja potrzebujemy minimum 10 tys. zł.

Pieniądze przeznaczymy na:

  • wykonanie scenografii
  • wynajem rekwizytów
  • zakup środków charakteryzatorskich (m.in. do wykonania zamarzającej skóry)
  • zakup dysków do archiwizacji zdjęć

 

Jeśli będziemy mieli 15 tys. zł., dodatkowo będziemy mogli sobie pozwolić na:

  • wynajem dodatkowego sprzętu zdjęciowego
  • wynajem dodatkowego sprzętu oświetleniowego
  • wykonanie zdjęć kaskaderskich

 

Jeśli uda nam się uzbierać 20 tys. zł będziemy mogli zwiększyć ekipę realizatorską oraz wykonać dodatkowe efekty postprodukcyjne. Będziemy mieli także środki na opłaty festiwalowe.

Gdyby udało uzbierać się ponad 20 tys. zł, pieniądze przeznaczymy na dodatkowe działania marketingowe i promocyjne, a także na dystrybucję filmu.

 Zbiórka MATKA - film eksperymentalny Kampania finansowania społecznościowego MATKA - film eksperymentalny

KIM JESTEŚMY?

Aniela Dybowska – reżyserka i scenografka

Kampania crowdfundingowa MATKA - film eksperymentalny

Absolwentka Wydziału Scenografii warszawskiej ASP. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w m.in. Teatr Rozmaitości w Warszawie oraz przy takich produkcjach jak “Ederly” w reż. Piotra Dumały czy “War, Music & Love”  w reż. Marthe Coolidge. Autorka scenografii i kostiumów do wielu filmów krótkometrażowych m.in. “Boniek i Platini” -  filmu realizowanego z programu Paryż-Warszawa przez Studio Munka. Pomysłodawca projektu „Matka”, który stanowił część jej pracy dyplomowej. Autorka spektaklu lalkowego “Bzowa Babuleńka” z muzyką na żywo tworzoną przez zespół HOW HOW.

Monika Czajkowska – producent

Kampania crowdfundingowa MATKA - film eksperymentalny

Studentka Wydziału Organizacji Sztuki Filmowej w PWSFTviT w Łodzi i Wydziału Artes Liberales na UW. Kierownik produkcji przy wielu etiudach szkolnych, w tym przy 2 filmach dyplomowych. Asystent kierownika produkcji przy serialu w firmie Endemol Polska. Producent wykonawczy filmu “Jing Cai zwany Wspaniałym”. Stażystka w firmie dystrybucyjnej Gutek Film. Asystent koordynatora 36. Warszawskich Spotkań Teatralnych. Współtwórca eseju scenicznego pt. „Złoty Osioł Apulejusza”, realizowanego w Ośrodku Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. 

Piotr Pawlus – operator

Zbiórka MATKA - film eksperymentalny

Absolwent WRiTv UŚ w Katowicach. Współpracował wielokrotnie jako asystent Marcina Koszałki m. in. “Będziesz legendą człowieku” i “Zabójca z lubieżności”. Laureat Nagrody Dodatkowej za zdjęcia do filmu “Errata” na Festiwalu Filmowym “Dzień Filmowca” w Katowicach. Autor zdjęć do filmów: “Raj na Ziemi”, “Nowy Świat”, “Pociecha”.

Bartłomiej Kotschedoff – scenarzysta

Absolwent Wydziału Aktorskiego krakowskiej PWST. Finalista konkursu SCRIPT PRO za scenariusz „Odpady". Współautor scenariusza do filmu fabularnego “Atak Paniki” w reżyserii Pawła Maślony (prod. AKSON STUDIO). Współtwórca scenariusza na podstawie książki “Lubiewo”. Zagrał Adolfa Dymsze w serialu “Bodo” oraz jedną z głównych ról w filmie “Atak Paniki”.

Miron Grzegorkiewicz i Adam Podniesiński – muzyka

Muzycy wywodzący się electroacoustic free pop group, opisują swoją muzykę jako emocjonalne elementy połączone w elektroniczne struktury i przełamane piosenkami lo-fi. Wraz z zespołem HOW HOW wydali już 5 płyt. Współpracowali przy spektaklu lalkowym “Bzowa Babuleńka” tworząc muzykę na żywo.

Opiekunem artystycznym filmu jest Piotr Dumała.

Film jest produkcją niezależną.

 Zbiórka MATKA - film eksperymentalny Projekt MATKA - film eksperymentalny

Zdjęcia odbędą się w terminie 30.01-08.02.2017r.

Film uzyskał wsparcie Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu.

Zbiórka MATKA - film eksperymentalny

Więcej informacji o projekcie:

https://pl-pl.facebook.com/matkafilmeksperymentalny/

Media o Twoim projekcie:

Pomóżmy matce odzyskać dziecko!

kuriergalicyjski.com | 2017-01-11


Tytułowa bohaterka baśni Andersena „Matka” wyruszy w drogę, by odzyskać porwane przez Śmierć dziecko. Przełożyć na ekran „Matkę” postanowiła ekipa młodych filmowców – artystów, których zainteresował portret psychologiczny człowieka pogrążonego w żałobie. Teraz walczą z czasem – zostały im dwa dni na zebranie brakującej kwoty, która umożliwi opowiedzenie niezwykłej historii. Historii miłości matki do dziecka.

135

Wspierający

10240 zł

Z całkowitej kwoty 10000 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt udany! Zakończenie: 11.01.2017

Wesprzyj projekt

Nielimitowana

Nagroda za 1 zł lub więcej!

Wsparcie bez nagrody

9 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 5 zł lub więcej!

Wdzięczność ekipy

8 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 10 zł lub więcej!

Podziękowania mailowe

23 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 20 zł lub więcej!

Podziękowania imienne na Facebooku

35 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 50 zł lub więcej!

Podziękowania imienne w napisach filmu

41 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 100 zł lub więcej!

Podziękowania imienne w napisach filmu + Fotosy z planu

10 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 150 zł lub więcej!

Podziękowania imienne w napisach filmu + Projekty scenograficzne „Matki”

2 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 200 zł lub więcej!

Podziękowania imienne w napisach filmu + Storyboard filmu „Matka”

5 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 250 zł lub więcej!

Podziękowania imienne w napisach filmu + Plakat filmu z autografami twórców

4 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 500 zł lub więcej!

Podziękowania imienne w napisach filmu + Zaproszenie na plan zdjęciowy (wraz z osobą towarzyszącą)

1 Wspierający
Nielimitowana

Nagroda za 1000 zł lub więcej!

Specjalne podziękowania imienne w napisach filmu + Nadanie tytułu ambasadora honorowego filmu + Zaproszenie imienne na zamkniętą premierę filmu (dla 2 osób)

1 Wspierający
Nielimitowana

Nagroda za 1500 zł lub więcej!

Specjalne podziękowania imienne w napisach filmu + Nadanie tytułu ambasadora honorowego filmu+ Zaproszenie imienne na zamkniętą premierę filmu (dla 2 osób) + Kolacja z twórcami filmu

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 2000 zł lub więcej!

Oferta dla firm: Specjalne podziękowania w napisach filmu + Nadanie tytułu ambasadora honorowego filmu+ Umieszczenie logo firmy w napisach filmu, na stronie filmu na Facebooku oraz na plakatach filmu + Zaproszenie imienne na premierę filmu (dla 2 osób) + Prywatne spotkanie z twórcami filmu (na planie lub po zakończeniu zdjęć)

1 Wspierający

O projektodawcy

Matka Film

Matka Film

Warszawa, Polska

Projekt powstał na podstawie pracy dyplomowej Anieli Dybowskiej na ASP w Warszawie. Aniela jest reżyserką i scenografką „Matki”. Producentem filmu jest Monika Czajkowska. Zdjęcia wykona Piotrek Pawlus. Scenariusz napisał Bartek Kotschedoff. Opiekę artystyczną pełni Piotr Dumała. Partnerem filmu jest Centrum Technologii Audiowizualnych z Wrocławia.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Chcesz sygnować projekt swoją marką lub nazwiskiem? Zgłoś się już teraz!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy: