Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Lukas

Lukas

Warsaw, Poland

Obecnie mieszkam w Tajlandii - głównie w pobliżu torów wyścigowych.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5861 PLN z 24000 PLN

62 Wspierający

29 dni do zakończenia

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 22.07.2018 15:03

Polski kierowca w Tajlandii: Lukas Drozdowicz

O projekcie

UPDATE 2018-06-16 18:05: Mamy już ponad 5000 zł! Bardzo Wam dziękuję za wsparcie projektu. Liczę na to, że się uda :)

 

 

Szybka nawigacja z najważniejszymi informacjami:

 

Jaki jest cel projektu?

Jak wesprzeć projekt i co z tego będziesz mieć?

O nagrodach

Kontakt

 

Witajcie, jestem Lukas

 

 

Sport samochodowy jest moją pasją od najmłodszych lat. Od kiedy pamiętam, największym marzeniem był udział w profesjonalnych zawodach i rywalizacja z najlepszmi kierowcami. Jeszcze zanim skończyłem 18 lat, za pierwsze zarobione pieniądze przerobiłem do sportu Fiata 126p i brałem udział w zawodach dla kierowców-amatorów. 

 

Odniosłem pierwsze sukcesy i od razu wiedziałem, że chcę piąć się w górę. Niestety starty na wyższym poziomie w Polsce albo Europie wiążą się z ogromnymi kosztami, kwotami tak astronomicznymi, że dla kogoś takiego jak ja było to zupełnie niemożliwe. Mogłem się wtedy albo poddać, albo znaleźć sposób, aby braki budżetowe zastąpić swoimi umiejętnościami i nawet ciężką, ale własną pracą.  

 

Na torze Chang International Circuit przed pierwszym wielogodzinnym wyścigiem

 

Podejmowałem różne próby “przebicia” sie wyżej, ale przyszedł taki dzień kiedy zrozumiałem, że jeżeli nie udaje się realizować marzeń tam gdzie się mieszka, to trzeba zmienić kontynent i dążyć do ich realizacji w innym miejscu. Po różnych, mniej lub bardziej udanych próbach "zaczepienia się" w tej branży, z jedną walizką i kilkuset dolarami w kieszeni wyjechałem do Azji.

 

Niektórzy mówili, że podejmuję się zbyt trudnych jak na swoje możliwości zadań. Nie posłuchałem i przez cztery lata poznawałem uwarunkowania kulturowe, uczyłem się azjatyckich języków oraz pracowałem jako kierowca testowy dla koncernów samochodowych. Była to niesamowicie interesująca przygoda, a po prawie czterech latach konsekwentnego dążenia do realizacji marzeń jestem na ostatniej prostej do wygranej w narodowych wyścigach samochodowych Tajlandii.

 

Robię kolejne kroki w karierze i konsekwentnie realizuję dalsze cele. Podobno - o czym mnie informujecie - moja historia inspiruje innych... Dlatego kolejny jej rozdział, chciałbym napisać z Wami, ludźmi którzy kibicują mi w tym co robię. 

 

 

Jestem Polakiem

 

 

Cały czas pracuję jako kierowca testowy samochodów, a także szkolę kierowców dzięki współpracy z azjatyckim zespołołem. W ten sposób, na odległym kontynencie mogę rozwijać swoją karierę, której nie mogłem realizować w Polsce, ani innym kraju w Europie. Jestem jednak Polakiem i w zawsze identyfikuję się z krajem swojego pochodzenia. Robię to, choć jedynym śladem może być tylko to co powiem w wywiadach, oraz niewielka, nieobowiązkowa w narodowych zawodach, flaga na szybie przy nazwisku.

 

 

Najnowsze wystąpienie w TVP Polonia z dn. 20 czerwca 2018

 

Tajowie pytają mnie o nasz kraj. Dzięki temu, że komunikuję się w ich języku jestem zapraszany do różnych programów i spotkania z uczniami i studentami. Dzięki temu już ponad milion osób w Tajlandii wie o Polaku, który ściga się w wyścigach ich kraju, a kilkadziesiąt tysięcy regularnie śledzi to co robię. 

 

 

Cel tego projektu

 

 

Celem projektu jest zebranie budżetu, abym w kolejnym wyścigu na największym torze mógł rywalizować o podium samochodem oklejonym w biało-czerwone barwy.

 

Azjatyckie firmy nie pokryją kosztów startu w biało-czerwonych barwach. Aby była szansa na kolejne sukcesy to stanąłem przed koniecznością pozyskania innego finansowania realizacji tego projektu i dlatego powstała ta zbiórka.

 

W realizacji tej idei liczę na wsparcie nie tylko kibiców oraz sympatyków tego sportu, ale także ludzi którzy kibicują mi w tym co robię i chcą zobaczyć mnie jak w biało-czerwonych barwach być może stoję nawet na najwyższym stopniu podium.

 

Jeśli podoba Ci się ta idea, kliknij tutaj aby od razu dowiedzieć się jak wesprzeć jej realizację i co z tego będziesz mieć

 

Patronat Honorowy nad moim udziałem w wyścigach samochodowych Tajlandii objął Pan Waldemar Dubaniowski, Ambasador RP w Bangkoku.  

 

 

Dlaczego to robię?

 

 

Kiedy dziennikarze w Polsce dowiedzieli się o tym co robię w Tajlandii, zostałem zaproszony m.in. do programu "Pytanie na Śniadanie", aby o tym opowiedzieć. W trakcie programu otrzymałem od Was kilkaset wiadomości ze słowami uznania i gratulacjami. Wszystkie przeczytałem z wielką radością i chcę abyście wiedzieli, że bardzo motywują mnie one do dalszej pracy. 

 

Na szczęście sport jest apolityczny, więc mogę przyjmować zaproszenia do dowolnych programów ;)

 

Wkrótce stoi przede mną konieczność jeszcze lepszego zrozumienia azjatyckiej kultury, a także poznania specyficznych i bardzo odmiennych od naszych reguł panujących w tym sporcie i relacjach międzyludzkich. Funkcjonowanie w świecie sportu samochodowego nie jest proste w żadnym miejscu na świecie, a co dopiero w odległych azjatyckich krajach i do tego tak bardzo egzotycznych, w jakich się znalazłem aby realizować marzenia.

 

W Bangkoku podczas nagrań programu "Wypad z kraju" z Kubą Bielakiem i ekipą TVN Turbo. Tak to wyglądało od zaplecza :)

   

 

Zróbmy to razem

 

  

Mimo, że w projekt wkładam swoje oszczędności, a także pozyskałem niewielkie wsparcie sponsorów, to nie mam jeszcze pełnego budżetu na start w biało-czerwonych barwach. Brakująca część jest kwotą tej zbiórki. Wiem, że wiele osób chce współtworzyć ten sukces i mieć wpływ na to co się dzieje. Zbiórka pozwoli nie tylko uzupełnić brakujące środki, ale i dzięki niej możemy zrobić coś wielkiego razem.  

 

Zanim stworzyłem zbiórkę, próbowałem pozyskać choćby kilka tysięcy złotych na realizację tego celu z budżetu na promocję Polski. Próbowałem także w wielu dużych firmach i agencjach reklamowych w naszym kraju. Bez stosownych znajomości okazało się to na razie niemożliwe. 

 

Duże zainteresowanie oraz liczne miłe wiadomości, które od Was dostaję pokazały mi, jak wielu z Was trzyma za mnie kciuki, więc mam nadzieję, że z chęcią będziecie współtworzyli ten projekt

 

 

Jak wesprzeć projekt?

 

 

 

 • Wybierz swoją nagrodę i w ten sposób wesprzyj realizację tego projektu. Po prawej stronie ekranu (na dole w urządzeniach mobilnych) znajduje się ich lista. Pamiętaj, że Twoja najwet najmniejsza wpłata też się liczy. Proces płatności przebiega tak jak w sklepie internetowym, a więcej informacji o nagrodach znadziesz w opisie tej zbiórki. 

 

 • Możesz przekazać link do mojego projektu osobom, które mogą być zainteresowane jego wsparciem. Posiadam także ofertę dla nowych sponsorów. 

 

 

Co z tego będziesz mieć?

 

 

 • Po pierwsze, realnie przyczynisz się do wspólnego sukcesu i to między innymi dzięki Tobie, być może wjadę nawet na najwyższy stopień podium. 

 

 • Po drugie, za Twoje wsparcie przygotowałem wraz z partnerami projektu  limitowane nagrody, które możesz zrealizować już po udanej zbiórce. Możesz otrzymać także okolicznościowe, limitowane pamiątki jakich nie będzie już nigdy więcej. Dzięki temu za wpłacone na realizację projektu pieniądze, otrzymujesz nie tylko coś o większej wartości, ale także przyczyniasz się do sukcesu sportowego!

 

 • Po trzecie, wspierając zbiórkę choćby symboliczną kwotą przyczynisz się do tego że będę mógł pokazać widzom dużo więcej, niż mogłem pokazaźć w telewizji. Dowiesz się nie tylko jak wygląda świat narodowych wyścigów samochodowych Tajlandii od zaplecza, ale także Tajlandia od strony, której nie poznali żadni turyści. Chociaż w przyszłości prawdopodobnie będę miał czas i możliwość odpowiedzi na każde pytanie widzów, to w pierwszej kolejności na pytania osób, dzięki którym ten projekt i program będzie mógł powstać czyli osób, które wsparły zbiórkę - niezależnie od kwoty wsparcia. Po udanej zbiórce wszyscy wspierający otrzymają ode mnie maila z pytaniem o to, czego chcą się dowiedzieć, a to pokażę w realizowanym materiale wideo już w sierpniu. Do stworzenia takiej formy podziękowania, zainspitowały mnie liczne pytania, które dostałem od widzów po programie "Wypad z kraju" emitowanym na TVN Turbo. Nie zarabiam jednak aż tyle, żeby sfinansować produkcję wideo, a chodzi o to, żeby na te pytania odpowiedzieć a atrakcyjny i ciekawy sposób.

  

Program można obejrzeć teraz w internecie na platformie Player.pl - kliknij tutaj

 

 

Do realizacji projektu mam już

 

 

 • Patronat Honorowy Ambasadora RP w Bangkoku nad moim udziałem w wyścigach samochodowych Tajlandii w roku 2018
 • Zarezerwowany samochód Mitsubishi Lancer EVO do udziału w wyścigu
 • Opłacone wszystkie wymagane uprawnienia, licencję, pozwolenia i badania zdrowotne na udział w wyścigach
 • Zespół, który nieodpłatnie użycza swojego zaplecza
 • Bilet powrotny do Bangkoku na 4 sierpnia
 • Część sprzętu do realizacji wideo
 • Oszczędności, które wkładam w ten projekt
 • Wieloletnie doświadczenie w sporcie samochodowym, w tym trzyletnie w Tajlandii
 • Olbrzymią motywację i wiarę w sukces

 

 

 

Pieniądze przeznaczę na

 

 

Przede wszystkim na opłacenie kosztów udziału w wyścigu: wpisowego, przygotowania samochodu, projektu i oklejenia go w biało-czerwone barwy, części zamiennych, opon, 300 litrów paliwa, itp. Zapłacę też prowizje portalu od tej zbiórki, oraz pokryję koszty przygotowania i wysyłki nagród. Jeżeli coś zostanie, to wydrukuję jeszcze trochę plakatów dla kibiców w Tajlandii. Część budżetu przeznaczę na produkcję wideo, abyście mogli zobaczyć, jak od zaplecza wygląda świat narodowych wyścigów samochodowych Tajlandii. W tym celu nauczyłem się już montażu filmów, ale potrzebuę dokupić przynajmniej podstawowy sprzęt oraz lepsze oprogramowanie do ich realizacji. Film promujący zbiórkę to pierwszy efekt mojej pracy, jeżeli nie widzicie niedoskonałości to dobrze, ale ja już wiem co mogę poprawić :)

   

 

Jeśli się nie uda

 

 

Wszystkie wpłacone pieniądze wrócą do Was, zgodnie z zasadą portalu "wszystko albo nic". W ten projekt włożyłem jednak bardzo dużo pracy oraz od kilku miesięcy w niego inwestowałem. Dokumenty do kredytu mam więc przygotowane :). Zadłużę się na długo, ale kibice zobaczą mnie na torze w polskich barwach i zrealizuję cel. Nie poddam się w realizacji marzeń i Wy też tego nigdy nie róbcie!!

 

Mogę jednak obiecać, że osoby które wesprą zbiórke, nawet w przypadku jej niepowodzenia, na zamkniętej grupie otrzymają w jakiejś choćby prostej formie relacje z tego co robię, na tyle ile mi czas oraz prywatny budżet pozwoli. Doceniam Wasze wsparcie, więc chociaż tak bedę mógł się odwdzięczyć. 

 

 

Co, gdzie, kiedy?

 

 

Na początku sierpnia wracam do Bangkoku, do swoich codziennych spraw. Jeśli zbiórka się uda to zobaczycie regularne relacje wideo z przygotowań do wyścigu. Odpowiem też w nich na Wasze liczne pytania, między innymi o to jak się pracuje w tej branży i żyje w Azji. 

 

Wyścig, w którym planuję wystartować w biało-czerwonych barwach odbędzie się w dniach 8-9 września na torze Chang International Circuit, w północno-wschodniej prowincji Tajlandii. 

 

Transmisja i relacje z wyścigu pokazuje tajska telewizja. Dostępne są też na stronie organiatora oraz w mediach społecznościowych. Co najważniejsze, jeśli ta zbiórka się uda, będę mógł pokazać Wam obszerne relacje i podsumowania, a być może dzięki pomocy organizatora zrobić Wam transmisję na Facebook'u. 

 

Chang International Circuit - tor wyścigowy w Buriram z miejscami dla 100 tys. kibiców. Posiada najwyższe homologacje FIA (Grade 1) i FIM (Grade A). Organizowane są tam japońskie serie Super GT, TCR International Series, TCR Asia Series, GT Asia Series oraz World Touring Car Championship, Asian Le Mans Series, World Superbike Championship, Porsche Carrera Cup Asia, World Superbike Championship. Potwierdzono też oficjalnie, że od sezonu 2018 będzie tu rozgrywana runda MotoGP. Zarząd toru stara się obecnie, aby w kolejnych latach odbywała się tu także jedna z rund Formuły 1. Chang International Circuit, ze względu na obowiązujący w wielu krajach zakaz sponsoringu przez firmy alkoholowe (sponsorem tytularnym jest producent piwa Chang Beer), oficjalnie funkcjonuje w dokumentach FIA i FIM jako Buriram International Circuit.  

 

 

Informacje o nagrodach

  

 

Jeżeli wybrana przez Ciebie nagroda wymaga wysyłki, to po udanym zakończeniu zbiórki otrzymasz formularz do podania adresu. "W cenę" wliczona jest wysyłka na dowolny adres w Polsce lub Tajlandii. Jeżeli chcesz abym wysłał Ci nagrodę do innego kraju, dodatkowa opłata będzie zgodna z cennikiem pocztowym. W tej sprawie proszę o kontakt. 

 

Nagrody od partnerów (vouchery) będą wysyłane niezwłocznie po udanym zakończeniu zbiórki, a więc od 23 lipca. Otrzymasz je pocztą lub mailem (do wyboru). Wszystkie vouchery ważne są do końca roku 2018. Jeżeli wybierzesz t-shirt lub softshell (bluzę) to po udanej zbiórce otrzymasz maila od firmy Berdax (www.berdax.pl) z prośbą o podanie rozmiaru i adresu do wysyłki. Te ubrania są ręcznie szyte i wysokiej jakości, stąd też wynika ich wartość. 

OFICJALNA KOSZULKA -  Wykonana z miękkiego i elastycznego, szykoschnącego materiału (84% poliester i 16% elastan)

 

OFICJALNY SOFTSHELL - Wodoodporność >10000 mm, oddychalność <20 m2PA/W, przepuszczalność powietrza <1 mm/sec

  

Wszystkie nagrody poligraficzne (plakaty, zdjęcia, fotoksiążki itd) będą przygotowane oraz rozesłane po  wyścigu. Potrzebne są do nich zdjęcia naszego biało-czerwonego samochodu, dzięki czemu będą jedyne i niepowtarzalne na tą okazję. Postaram się to zrealizować do dwóch tygodni po zawodach, czyli do końca września. Większość rzeczy związanych ze zbiórką robię sam więc licze na Waszą wyrozumiałość :) Postaram się jednak jak najszybciej. "Duży plakat" będzie miał wymiary 34x48 cm, czyli format B2. Będzie do Was wysłany w sztywnej, zabezpieczonej tubie. 

 

 

Nagroda "Poczuj się jak kierowca wyścigowy" to voucher o wartości 200 zł za wsparcie zbiórki w kwocie 160 zł. Godzina jazdy w profesjonalnym symulatorze wyścigowym Ragnar (www.ragnarsimulator.com) w Częstochowie. Mają też tor z Tajlandii :D

 

 

Nagroda "Pobyt w Pałacu Wojanów" to voucher o wartości 660 zł za wsparcie zbiórki w kwocie 530 zł. Podobno są ludzie, którzy interesują się też czymś innym, niż wyścigami samochodowymi ;). Trzydniowy pobyt (dwie noce) ze śniadaniami dla dwóch osób w zabytkowym Pałacu Wojanów k. Jeleniej Góry (www.palac-wojanow.pl). Do wykorzystania w dowolne dni poza okresem Świąt i Sylwestra.

 

 

Nagroda "Sprawdź swój samochód" to voucher o wartości 150/200 zł (jedna oś/AWD) w zbiórce za 130 zł niezależnie od rodzaju napędu. Sprawdź parametry silnika na nowoczesnej hamowni STW Center - motorsport i chiptuning k. Warszawy. Voucher ważny na dowolny samochód do 2500 koni mechanicznych. 

 

 

Nagroda "Suparom Thai Food" to voucher o wartości 100 zł za wsparcie w kwocie 80 zł, do wykorzystania w najlepszej tajskiej restuaracji jaką znam w Warszawie. Mogę szczerze polecić, bo jedzenie smakuje tak, jak w Bangkoku. (www.suparomthaifood.pl)

 

 

Nagroda "Spa For You w Warszawie" to voucher o wartości 290 zł za 230 zł wpłacone na zbiórkę. Masaż tajski jest dobry, ale po kilkugodzinnym wyścigu i kilkunastogodziennej podróży w samolocie do Warszawy, typowy sportowy masaż to konieczność. Możesz wybrać także inny z oferty salonu. Zaproszenie do wykorzystania w Renaissance Warsaw Airport Hotel przy Lotnisku Okęcie lub Bellotto Hotel na Warszawskiej Starówce. (www.spaforyou.com.pl)

 

Nagroda - książka "Co kryje tajski uśmiech" autorstwa Piotra Druzgały to znakomite studium tajskiej kultury i tajskiego społeczeństwa. 

 

 

Jak wesprzeć zbiórkę i otrzymać nagrodę? Jeśli korzystasz z komputera, przewiń stronę do góry, aż po prawej stronie zobaczysz ich listę. Kliknij w zielony przycisk pod nagrodą, którą chcesz wybrać. Na smartfonach, lista nagród jest na dole strony, pod opisem. Proces jej zakupu jest prosty, a płatność odbywa się online - jak w sklepie internetowym. Aby zrealizować projekt musimy zebrać łącznie 24,000 zł i wierzę, że to się uda. Jeżeli w czasie trwania projektu będziecie chcieli zmienić swoją nagrodę, możliwe jest to w każdej chwili poprzez panel użytkownika.

 

Kontakt

 

 

Skontaktować się ze mną możecie poprzez stronę internetową www.lukasdrozdowicz.com lub panel wiadomości tej zbiórki. Zapraszam także na grupę w portalu Facebook o nazwie "Polski kierowca w Tajlandii". Link: https://www.facebook.com/groups/923351664512974

 

 

Podziękowania

 

 

Projekt ani zbiórka nie powstałyby, gdyby nie pomoc wielu osób. Przede wszystkim mojej mamy, która ma jeszcze do mnie i moich pomysłów cierpliwość :))). Kubie Bielakowi dziękuję za wsparcie projektu oraz dobre rady przy nagrywaniu filmu. Dziękuję też panu Witoldowi Prószyńskiemu, który od początku wierzył we mnie i w organizowanych przez niego rajdach stawiałem pierwsze kroki. Partnerom dziękuję za ufundowanie nagród, a także wszystkim osobom, które czasami kosztem swojego prywatnego czasu pomagali w przygotowaniu tej zbiórki.

 

Media o Twoim projekcie:

Lukas Drozdowicz – polski kierowca wyścigowy w Tajlandii!

rallypl.com | 2018-06-04

Pierwszy polski kierowca wygrywający narodowe serie wyścigów samochodowych Tajlandii chce stanąć na starcie w biało-czerwonych barwach! O wsparcie w realizacji wspólnej idei postanowił poprosić także polskich kibiców.

Lukas Drozdowicz: Nigdy nie zapomniałem, że jestem Polakiem

sportowefakty.wp.pl | 2018-05-24

Polski kierowca, który wygrywa narodowe serie wyścigów samochodowych Tajlandii chce stanąć na starcie kolejnego wyścigu w biało-czerwonych barwach. W zeszłym roku nie mógł znaleźć sponsorów na ten cel. Tym razem o wsparcie poprosił polskich kibiców.

Czas na biało-czerwone barwy w Tajlandii

wrc.net.pl | 2018-05-24

Mimo że Lukas Drozdowicz startuje w dalekiej Tajlandii, to w Polsce zdobywa od niedawna coraz większą popularność. Nie zdradza jeszcze czym pojedzie w kolejnym wyścigu, ale potwierdza, że wystartuje w Buriram, w biało czerwonych-barwach.