Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

prezes.skalp

prezes.skalp

Gdańsk, Polska

Studenckie Koło Automatyków SKALP działające przy Politechnice Gdańskiej (http://skalppg.pl/)

Podstawowym i najważniejszym celem działalności Studenckiego Koła Automatyków SKALP jest zapewnienie swoim członkom możliwości i warunków do rozwoju i kształcenia się w dziedzinie automatyki i robotyki. Koło osiąga wymienione wyżej cele poprzez bezpośrednią wymianę wiedzy i doświadczeń pomiędzy swoimi członkami, organizację wykładów i warsztatów, na których przekazywana jest praktyczna wiedza, uzupełniająca w miarę możliwości program studiów, udział w seminariach poświęconych automatyce i robotyce, zachęcanie i wspieranie w tworzeniu projektów oraz organizację środków do realizacji projektów prowadzonych przez swoich członków.
Ogólnie celem Koła jest jak najlepsze przygotowanie swoich członków do przyszłej pracy, jako inżynierowie-praktycy.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

309 PLN z 4000 PLN

8 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

7%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.09.2016.

Lem Mars Rover

O projekcie

LEM Mars Rover jest projektem zrzeszającym studentów całej Politechniki Gdańskiej. Naszym celem jest budowa pojazdu zdolnego do badania powierzchni Marsa.

 

Lem podczas konkursu UKURC, owinięty w folie ze względu na pogodę. 

 

W projekcie duży nacisk kładziemy na rozwój technologii, które pomogą w badaniu sąsiednich planet, a także na wysoką niezależność budowanej konstrukcji, która jest niezbędna w warunkach ograniczonej kontroli, jakie panują na Marsie.

Głównym celem projektu jest pokazanie możliwości technologicznych współczesnej robotyki i stworzenie, bazując na otwartych bibliotekach i systemie Robot Operating System, w pełni autonomicznego robota zdolnego samodzielnie wykonywać proste zadania, takie jak te wymienione powyżej. Żeby tego dokonać, LEM będzie musiał nauczyć się rozpoznawać obiekty wokół siebie, tworzyć mapy otoczenia (wykorzystując podejście Simultaneous Localization and Mapping) i wyznaczać trasę przejazdu, która pozwoli ominąć przeszkody.

 

Dominik i Patrycja wprowadzają
poprawki przed konkursem.

 

Tego typu problemy są od lat rozwiązywane przez wieloosobowe zespoły specjalistów na najlepszych uczelniach technicznych na świecie. Dzięki podejściu open-source, studenci mogą wykorzystać kilka osobno opracowanych technologii w celu stworzenia kompletnego i zaawansowanego robota.

Testy łączności w terenie.

Aktualnie brakuje nam funduszy na wyjazd do Rzeszowa gdzie odbywa się międzynarodowy konkurs łazików marsjańskich "European Rover Challenge". Na ostatnim konkursie "UKURC" w Manchesterze udało nam się zająć drugie miejsce podczas debiutu, niestety to bardzo dotknęło nasze fundusze, w związku z czym zwracamy się o pomoc do wszystkich chętnych. W przypadku uzbierania większych funduszy, przeznaczymy te pieniądze na dalszy rozwój projektu ponieważ pochłania on spore pieniądze.

 

Ekipa reprezentacyjna w Manchesterze po zajęciu 2 miejsca.

Kolejno od prawej nie licząc organizatorów: 
Jakub, Artur, Mateusz, Mateusz, Patrycja, Dominik.

 

 

Strona Lema: https://www.facebook.com/LEM.MarsRover

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.09.2016 18:06