Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

BliskiWschod

BliskiWschod

Lublin

Stowarzyszenie Artystów BLISKI WSCHÓD to organizacja pozarządowa założona przez Pawła Passiniego i jego współpracowników po przeniesieniu do Lublina w 2009 roku. Pierwszym celem Bliskiego Wschodu jest wspieranie działalności neTTheatre - Teatru w Sieci Powiązań. Jednak z biegiem czasu do zespołu dołączali kolejni artyści, animatorzy kultury i kuratorzy, którzy wnieśli nowe pomysły i realizują działania wychodzące również poza granice teatru. Od 2012 roku Bliski Wschód działa aktywnie także na poziomie międzynarodowym.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

496 PLN z 17000 PLN

10 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.04.2015.

Kryjówka w Warszawie

O projekcie

"Cały czas tam siedzę. W kucki na podłodze, ale też pod podłogą, bo sufit w tym mieszkaniu obniżono i wyklejono tekturą, która pęka i odłazi, a przez szpary wpada jasne światło. Jakby ktoś tam na górze mieszkał i nie musiał się chować... (...) Cały czas tam siedzę, bo nie mogę zapomnieć tej kryjówki, fantazmatycznej i zupełnie realnej, wypełnionej panicznym lękiem i upartą nadzieją na ocalenie."

Jacek Kopciński, TEATR, nr 12/2014

KONTYNUACJA

Dotychczas do naszej Kryjówki weszło ponad 1000 widzów, a ponad połowa mogła ją obejrzeć właśnie w Warszawie. Zespół neTTheatre wielokrotnie pytany o kolejne prezentacje spektaklu "The HIDEOUT / Kryjówka" w Warszawie, planuje co najmniej 4 następne pokazy w maju 2015. Warszawa to miejsce, gdzie wydarzyła się historia głównego wątku Kryjówki. To miejsce, w którym ten spektakl najlepiej chwyta. Również ze względu na doświadczanie go w kamienicy.  W warszawskim mieszkaniu. W bliskim, bezpośrednim kontakcie. Wreszcie miejsce, gdzie Kryjówka jako proces nabrał tempa i pociągnął kolejne nitki historii o ukrywanych i ukrywających. Historii, które dzięki Kryjówce po raz pierwszy wychodzą na światło dzienne. 

ZBIÓRKA I BUDŻET

Wcześniejsze spektakle w Warszawie udało nam się zrealizować dzięki pomocy Fundacji "Pamięć i Przyszłość" i JDC Polska. Tym razem oprócz poszukiwania sponsorów zdecydowaliśmy się zorganizować zbiórkę. Z zebranych pieniędzy zamierzamy pokryć wszystkie koszty produkcyjne (transport scenografii, montaż scenografii i adaptacja lokalu na potrzeby spektaklu, materiały eksploatacyjne niezbędne do wykonania spektaklu, przejazdy i zakwaterowanie dla wykonawców spoza Warszawy), koszty promocyjne (w tym głównie upominki związane ze spektaklem dla wspierających i druki), oraz częściowo honoraria dla wykonawców.

Nasz plan minimum zakłada 4 prezentacje spektaklu w maju 2015. Do zorganizowania kolejnej potrzeba kolejnych 5000 zł. Jeśli zebrana kwota będzie odpowiednio wyższa od oczekiwanej, będziemy mogli ustalić kolejne terminy. W przypadku przekroczenia progu uzyskania finansowania ze zbiórki, ale nie zebrania wystarczającej kwoty na dodanie kolejnej prezentacji, przeznaczymy nadwyżkę na uzupełnienie materiałów promocyjnych spektaklu.

O randze opisywanych działań może świadczyć fakt, że pierwszy cykl odbył się dzięki wsparciu nie tylko wymienionych wyżej fundacji, ale również takich instytucji jak Muzeum Historii Żydów Polskich i Instytutu Teatralnego im. Z. Radziszewskiego w Warszawie. Ocenę wartości artystycznej pozostawiamy krytykom i odsyłamy do opublikowanych recenzji.

Zespół neTTheatre

 Reżyseria Paweł Passini
 Scenariusz Patrycja Dołowy 
 Projekcje Maria Porzyc 
 Muzyka Paweł Passini, Daniel Moński, Joanna Kaczmarek 
 Scenografia Zuzanna Srebrna 
 Kostiumy El Bruzda 
 Światło Maria Porzyc / Damian Bakalarz 
 Produkcja Łukasz Wójtowicz 

Występują:
Patrycja Dołowy, Joanna Kaczmarek, Daniel Moński, Beata Passini, Paweł Passini, Maria Porzyc, Katarzyna Tadeusz, Judy Turan.

KONTAKT I LINKI

Organizator:

neTTheatre - Teatr w Sieci Powiązań
Stowarzyszenie Artystów BLISKI WSCHÓD
Produkcja: Łukasz Wójtowicz,
tel. 504 958 252, nettheatre@gmail.com

http://nettheatre.com.pl
https://www.facebook.com/neTTheatre

Linki do recenzji spektaklu:

"Ukryci na Powiślu 4/6", Aneta Kyzioł, Polityka r 50/10.12
"Wyobrażać niewyobrażalne", Katarzyna Flader-Rzeszowska, Teatr nr 12/12.2014
"Widok z Koziej: Wyjście z kryjówki", Jacek Kopciński, Teatr nr 12/12.2014
"Muzeum Pamięci", Bartłomiej Miernik, miernikteatru.blogspot,com, 12-12-2014
Zapowiedź, "Newsweek Polska".
"Włosy trzeba mieć blond", Jacek Tomczuk, Newsweek Polska Nr 52/1/22-12-14/04-01-15
"Teatr Domowy 2015", Maciej Nowak, 09-02-2015
"Kołonotatnik 22: Kryjówka", Łukasz Drewniak, teatralny.pl, 24-09-2014

 

Pośród różnych upominków, które przygotowaliśmy dla wspierających, szczególnie miejsce zajmują oryginalne lalki "Dybuki" ze spektaklu, ręcznie wykonane przez nasz zespół scenograficzny.

 

Dziękujemy za udzielone wsparcie.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.04.2015 15:03