Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

michalantoniuk79

michalantoniuk79

Gdańsk

prezes i założyciel Fundacji Aktywnie do Przodu!, pomysłodawca wypożyczalni handbike’ów w Gdańsku. Absolwent Gdańskiej Szkoły Lidera NGO. Zaangażowany działacz społeczny na rzecz aktywizacji mieszkańców Trójmiasta. Doświadczenie w jeździe na handbike’ach nabywał w trakcie stypendium zagranicznego w Czechach we współpracy z tamtejszym Adapted Phisical Activity Center przy Uniwersytecie Palackego w Ołomuńcu. Organizator warsztatów handbike’owych przy Domach Sąsiedzkich we Wrzeszczu i w Brzeźnie w 2017 roku, organizator uroczystego powitania Maratonu Handbike’owego Wrocław – Gdańsk w 2016 roku. Osoba z niepełnosprawnością narządu ruchu. Kolarz amator przed powstaniem niepełnosprawności. Obecnie zaangażowany handbike’owiec.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2093 PLN z 12000 PLN

33 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej (model "bierzesz ile zbierzesz"). Projekt kończy się 25.04.2019 22:10

Kręć rękami razem z nami

O projekcie

Kręć rękami razem z nami!

- chcesz poczuć wiatr we włosach?

- poznać zupełnie inny rodzaj aktywności?

- chcesz szerzyć dobro razem z nami?

 

Mamy dla Ciebie super wiadomość

ty również możesz być częścią tego projektu

dołącz do nas

 

Na co zbieramy? Na minimum kolejne 2 rowery ręczne - handbiki. Do naszych działań potrzebujemy kolejnych dwóch handbików.  Ich koszt (łącznie 12 tys zł) przekracza możliwości finansowe naszej małej organizacji. Nowe handbiki, tak jak 4 dotychczasowe, którymi dysponujemy będziemy wykorzystywali do organizowania i współorganizowania radosnych festynów o, integracyjnych warsztatów nauki jazdy na handbikach, jak i do wypożyczania tego sprzętu. 

Skąd pomysł? Wziął się z życia. Jeden z członków naszej ekipy Michał jest osobą z niepełnosprawnością ruchową i porusza się o protezce nogi przez co nie może jeździć na klasycznym rowerze, a chce być aktywny, więc wybrał handbike. Zachęcamy inne osoby do pójścia w jego ślady. 

Dlaczego my? Jesteśmy zgraną ekipą, grupą dobrych znajomych, których łączy pasja do dawania frajdy z jazdy na handbikach. oraz do integracji osób z niepełnosprawnościami i bez nich wokół idei jazdy na handbikach, jak i do promowania zdrowego stylu życia. 

Zalety jazdy na handbiku:

- pedałujac rękoma wzmacniasz mięśnie ramion. 

- handbike jest bardzo nisko zawieszony, a zatem ma nisko punkt ciężkości i dzieki temu jest bardzo stabilny

- dzięki 3 kołom nie musisz utrzymywać równowagi na handbiku

- na trasach rowerowych handbike wzbudza nie ukrywany entuzjazm wśród innych cyklistów i spacerowiczów.

 

JAK TO SIĘ ZACZĘŁO

Osoby z niepełnosprawnościami nie tylko mają małe szanse na uprawianie handbikingu, ale też często nie wiedzą o tym, że w ogóle mogą jeździć na rowerze. Spośród osób z niepełnosprawnościami i seniorów tylko niewielka część może aktywnie przemieszczać się w innej formie niż bierna (inaczej niż srodkami komunikacji zbiorowej lub samochodami). Rezultatem takiego stanu rzeczy jest utrzymywanie i utrwalanie stereotypów przedstawiających osoby z niepełnosprawnościami jako niesamodzielne, bierne i zależne, jak tez nieaktywne - bo nie uczestniczące w głównym nurcie życia lub robiące to w ograniczonym zakresie.

Handbiking to  pokazanie społeczeństwu, że niepełnosprawność wcale nie musi ograniczać. Że osoby z niepełnosprawnościami mogą i chcą współpracować, a także konkurować z osobami bez niepełnosprawności w sporcie, ale też w czynnościach życia codziennego. Wystarczy stworzyć im ku temu warunki. 

Dla wielu handbiking może stanowić formę powrotu do stanu psychicznego, a także kondycji fizycznej sprzed powstania niepełnosprawności. Dodatkowo na trasach rowerowych handbike z uwagi na wyjątkowość konstrukcji wzbudza entuzjazm przechodniów, jak i innych cyklistów, a zatem ośmielają osobę z niepełnosprawnością i zachęcają do kontaktu. Stąd  jest to nie tylko forma rehabilitacji fizycznej poprzez aktywność ruchową, ale też rehabilitacji społecznej poprzez kontakt z innymi aktywnymi osobami, których na Trójmiejskich trasach rowerowych nie brakuje.

NASZA EKIPA:

 Michał Antoniuk ( ur. w 1979r.) prezes i założyciel Fundacji Aktywnie do Przodu! Zaangażowany działacz społeczny na rzecz aktywizacji  mieszkańców Trójmiasta.  Doświadczenie w jeździe na handbike’ach nabywał w trakcie stypendium w Czechach we współpracy z tamtejszym Adapted Phisical Activity Center przy Uniwersytecie Palackego w Ołomuńcu.  Organizator warsztatów handbike’owych przy Domach Sąsiedzkich we Wrzeszczu i w Brzeźnie w 2017 roku, organizator uroczystego powitania Maratonu Handbike’owego Wrocław – Gdańsk w 2016 roku.  Osoba z niepełnosprawnością narządu ruchu. Kolarz amator przed powstaniem niepełnosprawności. Obecnie zaangażowany handbikowiec.

   Daria Romanowska (ur. w 1983) – członek zarządu Fundacji Aktywnie do Przodu! i Asystentka milusińskich, pedagog z wieloletnim doświadczeniem pracy z dziećmi w przedszkolu, Asystentka/wolontariusz przy warsztatach handbikowych prowadzonych przy Domach Sąsiedzkich Wrzeszcz i Brzeźno w 2017 roku. 

Marcin Łukjanowicz ( ur. w 1981r.) - kierownik naszego garażu, mechanik rowerowy, Radny Dzielnicy Brzeźno, zaangażowany wolontariusz. Asystent jazdy na handbikach. Pasjonat rowerów. Asystent przy warsztatach handbikowych prowadzonych przy Domach Sąsiedzkich Wrzeszcz i Brzeźno w 2017 roku. 

 

Dorota Zyskowska - doświadczony pedagog, osoba niezwykle charyamatyczna, Dorota organizuje wolontariat uczniów gdańskiego "Ekonomika", nazywanych z przymrużeniem oka przez niektórych "młodzieżówką" naszej Fundacji ;)  

 

Tatniana Zaniewska - pedagog z długoletnim stażem z głową pełną pomysłów. Radosna energiczna zaangażowana w każdą akcje. Autorka wielu wspaniałych zdjęć z festynów i imprez plenerowych. Organizatorka wielu ciekawych i aktywnych  zabawach dla dzieci. Pozytywną energią potrafi zarazić każdego i zachęcić go do jazdy na handbiku.

Marta Czachor - wolontariuszka, zapalona handbikowiczka. Uśmiechnięta, aktywna, pełna energii. Swoim entuzjazmen i pozytywnym nastawieniem zachęca wszystkich do działania. Możesz przekonać się o tym oglądając nasz klip na górze strony.

Basia Lisowska - wolontariuszka, która z uśmiechem idzie przez świat :) i przekazuje tę radość wokół. Uwielbia jeździć na handbiku i potrafi swoją posją zarażać osoby nowo poznne. Ma dużo energii i siły, gdyż przed każdą jazdą pije napój szpinakowy. 

  

 Partnerzy naszego projektu:

                                                                        

 

Media o Twoim projekcie:

Pokazują niepełnosprawnym, że mogą żyć aktywnie. Fundacja Aktywnie do przodu! zbiera pieniądze na nowe handbike\'i

m.radiogdansk.pl | 2019-03-25

Chcą dać osobom niepełnosprawnym radość i pokazać im, że mogą żyć aktywnie. Fundacja \"Aktywnie do przodu!\" zbiera pieniądze na dwa nowe handbike\'i, czyli rowery, które napędza się siłą rąk. W niedzielę w Domu im. Korczaka odbył się festyn inaugurujący zbiórkę crowdfundingową. Potrzebują 12 tys zł.