Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

michalantoniuk79

michalantoniuk79

Gdańsk

prezes i założyciel Fundacji Aktywnie do Przodu!, pomysłodawca wypożyczalni handbike’ów w Gdańsku. Absolwent Gdańskiej Szkoły Lidera NGO. Zaangażowany działacz społeczny na rzecz aktywizacji mieszkańców Trójmiasta. Doświadczenie w jeździe na handbike’ach nabywał w trakcie stypendium zagranicznego w Czechach we współpracy z tamtejszym Adapted Phisical Activity Center przy Uniwersytecie Palackego w Ołomuńcu. Organizator warsztatów handbike’owych przy Domach Sąsiedzkich we Wrzeszczu i w Brzeźnie w 2017 roku, organizator uroczystego powitania Maratonu Handbike’owego Wrocław – Gdańsk w 2016 roku. Osoba z niepełnosprawnością narządu ruchu. Kolarz amator przed powstaniem niepełnosprawności. Obecnie zaangażowany handbike’owiec.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2093 PLN z 12000 PLN

33 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

17%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 25.04.2019.

Kręć rękami razem z nami

O projekcie

Kręć rękami razem z nami!

- chcesz poczuć wiatr we włosach?

- poznać zupełnie inny rodzaj aktywności?

- chcesz szerzyć dobro razem z nami?

 

Mamy dla Ciebie super wiadomość

ty również możesz być częścią tego projektu

dołącz do nas

 

Na co zbieramy? Na minimum kolejne 2 rowery ręczne - handbiki. Do naszych działań potrzebujemy kolejnych dwóch handbików.  Ich koszt (łącznie 12 tys zł) przekracza możliwości finansowe naszej małej organizacji. Nowe handbiki, tak jak 4 dotychczasowe, którymi dysponujemy będziemy wykorzystywali do organizowania i współorganizowania radosnych festynów o, integracyjnych warsztatów nauki jazdy na handbikach, jak i do wypożyczania tego sprzętu. 

Skąd pomysł? Wziął się z życia. Jeden z członków naszej ekipy Michał jest osobą z niepełnosprawnością ruchową i porusza się o protezce nogi przez co nie może jeździć na klasycznym rowerze, a chce być aktywny, więc wybrał handbike. Zachęcamy inne osoby do pójścia w jego ślady. 

Dlaczego my? Jesteśmy zgraną ekipą, grupą dobrych znajomych, których łączy pasja do dawania frajdy z jazdy na handbikach. oraz do integracji osób z niepełnosprawnościami i bez nich wokół idei jazdy na handbikach, jak i do promowania zdrowego stylu życia. 

Zalety jazdy na handbiku:

- pedałujac rękoma wzmacniasz mięśnie ramion. 

- handbike jest bardzo nisko zawieszony, a zatem ma nisko punkt ciężkości i dzieki temu jest bardzo stabilny

- dzięki 3 kołom nie musisz utrzymywać równowagi na handbiku

- na trasach rowerowych handbike wzbudza nie ukrywany entuzjazm wśród innych cyklistów i spacerowiczów.

 

JAK TO SIĘ ZACZĘŁO

Osoby z niepełnosprawnościami nie tylko mają małe szanse na uprawianie handbikingu, ale też często nie wiedzą o tym, że w ogóle mogą jeździć na rowerze. Spośród osób z niepełnosprawnościami i seniorów tylko niewielka część może aktywnie przemieszczać się w innej formie niż bierna (inaczej niż srodkami komunikacji zbiorowej lub samochodami). Rezultatem takiego stanu rzeczy jest utrzymywanie i utrwalanie stereotypów przedstawiających osoby z niepełnosprawnościami jako niesamodzielne, bierne i zależne, jak tez nieaktywne - bo nie uczestniczące w głównym nurcie życia lub robiące to w ograniczonym zakresie.

Handbiking to  pokazanie społeczeństwu, że niepełnosprawność wcale nie musi ograniczać. Że osoby z niepełnosprawnościami mogą i chcą współpracować, a także konkurować z osobami bez niepełnosprawności w sporcie, ale też w czynnościach życia codziennego. Wystarczy stworzyć im ku temu warunki. 

Dla wielu handbiking może stanowić formę powrotu do stanu psychicznego, a także kondycji fizycznej sprzed powstania niepełnosprawności. Dodatkowo na trasach rowerowych handbike z uwagi na wyjątkowość konstrukcji wzbudza entuzjazm przechodniów, jak i innych cyklistów, a zatem ośmielają osobę z niepełnosprawnością i zachęcają do kontaktu. Stąd  jest to nie tylko forma rehabilitacji fizycznej poprzez aktywność ruchową, ale też rehabilitacji społecznej poprzez kontakt z innymi aktywnymi osobami, których na Trójmiejskich trasach rowerowych nie brakuje.

NASZA EKIPA:

 Michał Antoniuk ( ur. w 1979r.) prezes i założyciel Fundacji Aktywnie do Przodu! Zaangażowany działacz społeczny na rzecz aktywizacji  mieszkańców Trójmiasta.  Doświadczenie w jeździe na handbike’ach nabywał w trakcie stypendium w Czechach we współpracy z tamtejszym Adapted Phisical Activity Center przy Uniwersytecie Palackego w Ołomuńcu.  Organizator warsztatów handbike’owych przy Domach Sąsiedzkich we Wrzeszczu i w Brzeźnie w 2017 roku, organizator uroczystego powitania Maratonu Handbike’owego Wrocław – Gdańsk w 2016 roku.  Osoba z niepełnosprawnością narządu ruchu. Kolarz amator przed powstaniem niepełnosprawności. Obecnie zaangażowany handbikowiec.

   Daria Romanowska (ur. w 1983) – członek zarządu Fundacji Aktywnie do Przodu! i Asystentka milusińskich, pedagog z wieloletnim doświadczeniem pracy z dziećmi w przedszkolu, Asystentka/wolontariusz przy warsztatach handbikowych prowadzonych przy Domach Sąsiedzkich Wrzeszcz i Brzeźno w 2017 roku. 

Marcin Łukjanowicz ( ur. w 1981r.) - kierownik naszego garażu, mechanik rowerowy, Radny Dzielnicy Brzeźno, zaangażowany wolontariusz. Asystent jazdy na handbikach. Pasjonat rowerów. Asystent przy warsztatach handbikowych prowadzonych przy Domach Sąsiedzkich Wrzeszcz i Brzeźno w 2017 roku. 

 

Dorota Zyskowska - doświadczony pedagog, osoba niezwykle charyamatyczna, Dorota organizuje wolontariat uczniów gdańskiego "Ekonomika", nazywanych z przymrużeniem oka przez niektórych "młodzieżówką" naszej Fundacji ;)  

 

Tatniana Zaniewska - pedagog z długoletnim stażem z głową pełną pomysłów. Radosna energiczna zaangażowana w każdą akcje. Autorka wielu wspaniałych zdjęć z festynów i imprez plenerowych. Organizatorka wielu ciekawych i aktywnych  zabawach dla dzieci. Pozytywną energią potrafi zarazić każdego i zachęcić go do jazdy na handbiku.

Marta Czachor - wolontariuszka, zapalona handbikowiczka. Uśmiechnięta, aktywna, pełna energii. Swoim entuzjazmen i pozytywnym nastawieniem zachęca wszystkich do działania. Możesz przekonać się o tym oglądając nasz klip na górze strony.

Basia Lisowska - wolontariuszka, która z uśmiechem idzie przez świat :) i przekazuje tę radość wokół. Uwielbia jeździć na handbiku i potrafi swoją posją zarażać osoby nowo poznne. Ma dużo energii i siły, gdyż przed każdą jazdą pije napój szpinakowy. 

  

 Partnerzy naszego projektu:

                                                                        

 

Media o Twoim projekcie:

Pokazują niepełnosprawnym, że mogą żyć aktywnie. Fundacja Aktywnie do przodu! zbiera pieniądze na nowe handbike\'i

m.radiogdansk.pl | 2019-03-25

Chcą dać osobom niepełnosprawnym radość i pokazać im, że mogą żyć aktywnie. Fundacja \"Aktywnie do przodu!\" zbiera pieniądze na dwa nowe handbike\'i, czyli rowery, które napędza się siłą rąk. W niedzielę w Domu im. Korczaka odbył się festyn inaugurujący zbiórkę crowdfundingową. Potrzebują 12 tys zł.

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 25.04.2019 22:10