Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Korona Bałkanów autostopem

Korona Bałkanów autostopem

Lubartów

Jestem zwykłym człowiekiem, takim jak większość z Was, mam pracę, auto, kredyt, zobowiązania i marzenia.

Na studiach zacząłem podróżować na poważnie autostopem, na początku po Naszej ojczyźnie, tylko góry mnie interesowały i tam też jeździłem zawsze kiedy miałem na to czas.

Zjechałem polskie góry od wschodu do zachodu, przy okazji zdobyłem - moim zdaniem - najciekawszą część korony polski.

Na zakończenie studiów postanowiłem że zdobędę górską koronę Bałkanów, niestety zdobyłem tylko połowę - przez brak środków finansowych musiałem odpuścić. Rok później pojechałem po drugą część, zabrakło czasu.

Teraz chcę pojechać na półwysep i zdobyć całą koronę nie martwiąc się o czas czy środki finansowe.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

210 PLN z 8000 PLN

4 Wspierający

32 dni do zakończenia

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 29.02.2020 22:10

Korona Bałkanów Autostopem

O projekcie

    Nazywam się Michał Mrozek, jestem zwykłym człowiekiem,takim jak większość z Was, mam pracę, auto, kredyt, zobowiązania i marzenia.

 

    34 lata na karku, z wykształecnia inżynier elektrotechniki, z zamiłowania górołaz który trochę się wspina, pracuję w firmie od internetów jako spec od prac na wysokości.

 

    Podróżuję autostopem od 13 roku życia, najpierw były tylko dojazdy do szkoły, później "na ryby", do rodziny, do pracy. Nie słyszeliście o mnie poniewaz nie rzucam się w oczy, podróżuję zawsze Sam. Czasami nagram jakiś filmik, robię trochę zdjęć, staram się zapisywać swoje przygody

 

    Na studiach zacząłem podróżować na poważnie, na początku po Naszej ojczyźnie, tylko góry mnie interesowały i tam też jeździłem zawsze kiedy miałem na to czas.

    Zjechałem polskie góry od wschodu do zachodu, przy okazji zdobyłem - moim zdaniem - najciekawszą część korony polski.

 

    Podróżuję tak jak mnie stać, na lekko, tylko z podstawowym wyposażeniem, plecak i śpiwór z brytyjskiego marketu, karimata z demobilu, zamiast namiotu plandeka która już nie raz uratowała mnie przed górską ulewą, do tego apteczka samochodowa, trochę ciuchów, czołówka, nóż, dwa markery, kompas i w sumie tyle.

    Na zakończenie studiów postanowiłem że zdobędę górską koronę Bałkanów.

 

    W 2018 roku, kiedy podjąłem pierwszą próbę zdobycia korony, ruszyłem na Bałkany mając w kieszeni 10 USD i 20 EUR, Musałę zdobyłem z puszką fasoli i wodą z cukrem, bośniacki Maglić z paczką solonej kukurydzy, albański Korab zdobyłem tylko dzięki pomocy lokalnej ludności a czarnogórską Kolatę dzięki polakom spotkanym na szlaku. W 2019 roku miałem już środki jednak nie miałem czasu aby szarpnąć się po całą koronę, zdobyłem Midzor i Dinarę

 

    Wyprawa po koronę Bałkanów zdecydowanie nie jest typową wyprawą górską, nie jest również typową wyprawą autostopem.

 

    Spanie pod plandeką, w wiatach górskich, pod gołym niebem, przy ognisku, na stercie kamieni, pod mostem - dla mnie, normalka.

    Wszystko po to aby spełnić marzenia i pokazać Wam jak piękny jest świat i jacy wspaniali ludzie w nim żyją.

 Czas zebrać siły i ruszyć po całość!

 

   W czerwcu 2020 roku chcę pojechać na półwysep i zdobyć całą koronę nie martwiąc się o czas czy środki finansowe. Chce również przygotować dla Was serię filmów które będą publikowane na youtube.com, pokaże Wam jak podróżować, jak bezpiecznie zdobywać szczyty i jak przetrwać w górach. Aby to zrobić potrzebuję Waszego wsparcia, które przeznaczę nie tylko na nagrody.

I tu pojawiacie się Wy, Wspierający.

 

     Zebrane środki przeznaczę nie tylko na sprzęt, jedzenie, ubezpieczenie, wizy i nagrody. Może się stać tak że po powrocie będę zmuszony startować z życiem od zera, więc jakiś niewielki backup się przyda, na "w razie coś".

 

    Zaplanowany budżet przewiduje że na nagrody zostanie przeznaczone min. 3500zł a reszta na:

 

- sprzęt, czyli karty pamięci i nową czołówkę (około tysiąca zł),

 

- wizy do Rosji, Iranu, Turcji, Azerbejdżanu (około 800zł),

 

- jedzenie na czas podróży (około 500zł),

 

- ubezpieczenie na min. 60 000 euro, bez którego nie wyrobię wiz (następny tysiak),

 

- reszta to backup "na po powrocie" ktory zostanie przeznaczony na spotkania z Wami.

 

    Nagrody jakie są każdy widzi, jednak to nie jest wszystko co dla Was przygotowałem. Jest kilka nagród o których nie wiecie a które będę mógł Wam zaproponować tylko jeśli naprawdę solidnie wesprzecie mój pomysł.

 

    Pocztówki, pamiątki i pozdrowienia w społecznościówkach będę przekazywał na bierząco, reszta nagród zostanie dostarczona do końca roku. Wspólne wyjazdy będą organizowane we wrześniu i październiku.

 

     Kiedy zbiórka się uda, podróż nie skończy się tylko na Bałkanach i dzięki Wam wyprawa potrwa zdecydowanie dłużej i zachaczę o wschodnie rubierze: Rosja, AzerbejdżanArmenia, Gruzja, Iran, Turcja - wszystko zależy od Was

 

 

 

Wszystkie zapiski z Moich wypraw są dostępne na: 

Korona Bałkanów Autostopem 

 

a aktualności, nie tylko z wypraw na instagramie

 

Trailer wyprawy i inne filmiki które nagrywałem smartphonem znajdziecie tu: youtube