Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Polska_Akademia_Dzieci

Polska_Akademia_Dzieci

Gdańsk

Pierwszy na skalę międzynarodową uniwersytet dzieci prowadzony przez dzieci. Jako Stowarzyszenie Polska Akademia Dzieci organizujemy co roku Międzynarodowe Konferencje Naukowe dla Dzieci (z okazji Dnia Dziecka), jako podsumowanie comiesięcznych wykładów w ponad 22 ośrodkach naukowych w Polsce, Czechach i Holandii. Każde dziecko w wieku 6-12 lat może wygłosić swój własny wykład na wybrany przez siebie temat. Dzięki działalności PAD w bezpłatnych wykładach wzięło udział 8000 dzieci.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

888 PLN z 7777 PLN

16 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

11%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.03.2014.

V Międzynarodowa Konferencja Naukowa dla Dzieci

O projekcie

Witajcie!

Organizujemy V Międzynarodową Konferencję Naukową dla Dzieci. Jest to jedyna na skalę międzynarodową konferencję naukową podczas, której mali i duzi naukowcy są traktowani jak równi sobie. Co roku około 500 dzieci w wieku 6-12 lat - dzieci ze zwykłych szkół podstawowych, domów dziecka, MOPR, hospicjów - cały dzień świętuje z nami słuchając wykładów wybitnych naukowców oraz rówieśników. Podczas przerwy wszyscy zajadają pizzę i ucztują z fontannami czekolady. Dzieci poznają również niesamowitych gości. Do tej pory odwiedzili nas goście z NASA (m.in. Scott Parazynski - astronauta), UNESCO (prof. Arvind Gupta - edukator).

Konferencja jest całkowicie bezpłatna dla wszystkich uczestników, dlatego prosimy o wsparcie finansowe, które pomoże nam opłacić przyjazd honorowego gościa, zakup pizzy, czekolady, wody i prezentów dla młodych naukowców. 

Na czym polega nasza działalność?

Na organizacji comiesięcznych wykładów i warsztatów naukowych dla 6000 dzieci w 22 ośrodkach naukowych w Polsce, Czechach i Holandii (w tym Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny…):

- Rozbudzamy w dzieciach chęć do realizowania własnych pomysłów naukowych, projektowania eksperymentów; sprawiamy, że nauka staje się dla dzieci niesamowitą przygodą i osobistym przeżyciem.

- Umożliwiamy dzieciom kontakt z najnowszymi osiągnięciami nauki i naukowcami (również NASA, UNESCO)o wiele wcześniej, niż na studiach.

- Organizujemy również Międzynarodowe Konferencje Naukowe dla Dzieci corocznie na Dzień Dziecka, 1 czerwca. Udało się nam również zorganizować łączność na żywo z Międzynarodową Stacją Kosmiczną (ISS) – dzieci zadawały pytania astronautom na orbicie.

 

 

 

 

 

Nasza historia
 
Pierwsza tego typu inicjatywa odbyła się na Uniwersytecie Gdańskim 1 czerwca 2009 roku pod nazwą Pierwszy Ogólnopolski Zjazd Młodych Naukowców, podczas której uczestniczyło ponad 350 młodych słuchaczy z całego Trójmiasta i okolic.
Druga konferencja odbyła się na Politechnice Gdańskiej dnia 1 czerwca 2010 r., której gościem honorowym był dr Scott Parazynski, który opowiadał dzieciom o swoich podróżach w kosmos w ramach pracy w NASA.
Trzecia konferencja odbyła się dnia 1 czerwca 2011 roku w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. W II Międzynarodowej Konferencji Naukowej dla Dzieci, Dniu Młodego Naukowca, uczestniczyło blisko 900 dzieci.

 

 

 

 
 
W Dzień Dziecka, 1 czerwca 2012, w murach Politechniki Gdańskiej pojawiło się ponad 600 nietypowych naukowców. Znakomita większość z nich to fascynacji robotyki, chemii, biologii oraz kosmologii w wieku od 6 do 12 lat. Dzieci na konferencję przyjechały z całej Polski; z Żyrardowa, Bydgoszczy, Warszawy, Nowego Sącza, Kartuz, Starogardu Gdańskiego a także z Litwy oraz Białorusi.

 

 

 
 
 
Było to historyczne wydarzenie, ponieważ po raz pierwszy na tak wielką skalę Duzi i Mali Naukowcy zastanawiali się nad tym czym jest symetria, od nano do makro skali.
 
W roku akademickim 2012/2013 w ponad 500 bezpłatnych wykładach w ramach Polskiej Akademii Dzieci młodych i dużych naukowców wzięło udział 6000 dzieci w 10 miastach Polski.
 

 

 

 

 29 lutego 2014 roku zostaliśmy laureatem IX edycji konkursu "Popularyzator Nauki" - w konkursie organizowanym od 2005 roku przez serwis Nauka w Polsce PAP i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW).

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.03.2014 18:06