Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

pbs.kolorowemisie

pbs.kolorowemisie

Wojkowice, Polska

Kolorowe Misie - PAINTBALL SQUAD
Jesteśmy amatorska drużyną paintballową z Wojkowic i okolic. Drużyna powstała w 2013r. Czemu "Kolorowe Misie"? Szukaliśmy nazwy tak prostej by zapadała w pamięci już po pierwszym usłyszeniu. Czemu nie kozacka anglojęzyczna nazwa? Bo jesteśmy z Polski! Grywamy wszędzie gdzie jest miła atmosfera i profesjonalne podejście do gracza, klienta. Gdy sezon jest w pełni skupiamy się na SPEEBALL'u i ligach takich jak PLP, PPL, FPL. Gdy sezon się kończy zaczynamy treningi na hali oraz rozgrywki leśne gdzie możemy doskonalić swoje umiejętności lub uczyć się czegoś nowego. Paintball to wspaniały, widowiskowy sport dla każdego!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

578 PLN z 3500 PLN

20 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 17.03.2018 22:10

Kolorowe Misie - PaintBall - Na wpisowe PLP, PPL, FPL !

O projekcie

Jako drużyna Paintballowa chcemy wystartować w 3 ligach i poprawić wyniki z zeszłego roku. PaintBall jest kosztownym sportem a podana kwota miała by pokryć koszty wpisowego do Polskiej Ligi Paintballowej, Polskiej Paintball Ligi i Frýdecká Paintballová Liga.

 

Chcemy promować ten sport wśród młodych ludzi by odciągnąć ich od komputera, zwykle kończy się to tak że po zakupieniu całego wyposażenia i kilku grach koszty przerastają rodziców i młodzi zawodnicy zmuszeni są zakończyć przygodę z tym sportem. Czemu takie koszty skoro komercyjna gra kosztuje 35zł za 100kulek? Każda liga składa się z 4 turniejów. Wpisowe w Polskich ligach to około 300-350zł za turniej, w Czeskiej lidze jest to 150zł. Dodatkowo dochodzą koszty zakupu kulek, jeden karton zawiera 2000szt i kosztuje od 140-180zł. Na turnieju zużywamy średnio 7 kartonów. Dodatkowo turnieje odbywają się w różnych lokalizacjach więc dochodzą koszty paliwa lub jeśli turniej zaczyna się wcześnie rano a do pokonania mamy ponad 200km dochodzą koszty noclegu 4 osób - 3 graczy + rezerwowy. Koszty samych startów w turniejach są duże a jeszcze zostaje wyposażenie zawodników w cały osprzęt który też nie jest tani. Oczywiście osprzęt już posiadamy, doświadczenie cały czas zdobywamy, chcemy się rozwijać, promować sport dążąc do zwycięstwa.


 

 

PaintBall w większości odbierany jest jako zabawa a nie sport. Dzieje się tak ponieważ rozgrywki ligowe nie są pokazywane w telewizji i raczej większość kojarzy ten sport z wieczorem kawalerskim. Paintball dzieli się na 2 odmiany ale o tym później w opisie naszej drużyny. Ze względów wyżej wymienionych trudno jest pozyskać sponsora lub jakieś inne środki na start w ligach. Teraz Ty masz szanse stać się naszym sponsorem, dajesz nam szanse na poprawę wyników. Przelewając 1zł przyczyniasz się do naszego sukcesu, będziemy dawali z siebie wszystko byś mógł się pochwalić naszym sukcesem.  Udostępniając nasz projekt na swoim profilu FaceBook, dajesz nam szanse na większą ilość sponsorów.Jesteśmy drużyną paintballową z Wojkowic i okolic. Drużyna powstała w 2013r. Większość ludzi uważa ten sport za mało popularny, rzadko kiedy media nagłaśniają wydarzenia związane z PaintBall'em. Jeśli się jednak zagłębimy w temacie to okazuje że paintball ma wielu zwolenników i dzieli się na dwie odmiany.

Gdy zakupiliśmy swój pierwszy sprzęt i zaczęliśmy się interesować wyjazdami postanowiliśmy się jakoś nazwać. Szukaliśmy nazwy tak prostej by zapadała w pamięci już po pierwszym usłyszeniu i chyba się udało. Wybór padł na "Kolorowe Misie". Obecnie Kolorowe Misie grywają wszędzie tam gdzie panuje miła atmosfera i profesjonalne podejście do gracza, klienta. Grywamy na polach leśnych jak i na polach typowo sportowych. Staramy się promować nasz nowoczesny SPORT przy każdej możliwej okazji.

 

Jeśli chodzi o PLP, PPL i FPL to ligi które odbywają się na polach balonowych. Pola balonowe są to areny rozstawiane na równym terenie z nawierzchnią sztuczną lub równą trawą, głównymi przeszkodami są tak zwane balony które mają określone kształty i wymiary. Każde liga może dowolnie rozstawiać balony, przeważnie są to ustawienia wzorowane na zagranicznych ligach. Tego typu rozgrywki są bardzo widowiskowe, podczas zawodów spokojnie można oglądać zmagania z za siatki lub jeśli pole posiada to z trybun. Wyżej przykładowy filmik z Polskiej Ligi Paintballowej wykonany przez Black Box Media.

 

Drugą odmianą jest paintball leśny bardziej znany z filmów, imprez integracyjnych oraz weekendowych wyjazdów z grupą znajomych. Tutaj ukształtowanie terenu jest dowolne, przeszkody wykonane są głównie z desek i opon, nie mają regularnego kształtu. Obecnie w tej formie odbywają się rozgrywki LMP - Leśne Mistrzostwa Polski. Mimo że większość ludzi tak właśnie kojarzy paintball, a gra na tak przygotowanym polu daje wiele frajdy jest to mniej widowiskowa forma tego sportu. Pola zazwyczaj są większe przez co obserwujący tracą kontakt wzrokowy z graczami. Jest to bardziej rozrywkowa niż turniejowa odmiana gry. Wyżej przykładowy filmik z pola leśnego.

 

Jako drużyna początkowo braliśmy udział w turniejach leśnych ze względu na większe obeznanie z tematem. Nasz pierwszy turniej leśny wygraliśmy w 2015r.

Kolejnym krokiem było obserwowanie rozgrywek PLP w Bieruniu. Wyglądało to imponująco i bardzo widowiskowo, grad kul na polu, krzyczący do siebie zawodnicy a w powietrzu czuć było wzajemne zaufanie i adrenalinę. Chcieliśmy poczuć to na własnej skórze.

 

W roku 2016 rozpoczeliśmy treningi pod okiem różnych trenerów staraliśmy się od każdego nauczyć choć jednej rzeczy tworząć własny styl gry. Rozegraliśmy też swoją pierwszą ligę ProShar2016 którą zakończyliśmy na 3 miejscu.

 

W sezonie 2017 skupialiśmy się na trzech ligach  PLP3 - Polska Liga Paintbalowa (3vs3), PPL - Polska Paintball Liga (3vs3), FPL - Frýdecká Paintballová Liga (3vs3). Udało się i sezon 2017 był dla nas bardzo owocny ,osiągnęliśmy sukcesy w najbardziej prestiżowej lidze jaką jest Polska Liga Paintballowa. Udało nam się nawet wygrać jeden turniej a cały sezon zakończyć na mocnym 5 miejscu. W pozostałych ligach zaskakiwaliśmy kolejnymi zwycięstwami, PPL zakończyliśmy na 3 miejscu. Za granicami naszego Państwa mianowicie w Czeskiej lidze FPL zakończyliśmy sezon na 1 miejscu! Pokazaliśmy ze jesteśmy silni i chcemy by sezon 2018 był dla nas jeszcze lepszy. Ciężko trenujemy ale najważniejsze że kochamy to co robimy i nie chcemy rezygnować z naszej pasji. Ograniczają nas fundusze. Prosimy was o wsparcie tylko na wpisowe do lig. Negocjujemy także z potencjalnymi sponsorami oraz sami odkładamy na sezon ale to w dalszym ciągu nie wystarcza na pewny start naszej drużyny

 

Wiele osób pyta co gdy sezon się kończy? Gdy sezon się kończy to zaczynamy treningi na hali oraz rozgrywki leśne gdzie możemy doskonalić swoje umiejętności lub uczyć się czegoś nowego. Dla nas sezon się nie kończy tylko zmienia się miejsce w którym gramy.

 

Część zawodników nie chce brać udziału w ligach z różnych powodów więc te osoby uczestniczą w różnego rodzaju grach otwartych przez cały rok. Staramy się nieustannie podnosić poziom naszej drużyny nie zależnie czy chodzi tu o gracza turniejowego czy niedzielnego malarza i na turnieje dobierać najmocniejszy skład.

Paintball to sport drużynowy dający wiele frajdy. Mamy nadzieję że już niebawem będzie można oglądać ten wspaniały i widowiskowy sport w Polskiej telewizji i z Polskim komentarzem chociażby w formie "pay per view". Paintball jest bardzo kosztownym sportem, jeśli rozgrywki będą miały stream to drużyny będą miały większe szanse na pozyskanie stałego sponsora. Drodzy Organizatorzy zacznijcie od streamu na YouTube a dalej to już może zaciekawi odpowiednie osoby.

 

 

 

 

 

Trochę informacji o sporcie - ProShare - Sosnowiec.tv

PaintBall w Polsce - Paintballowe źródło informacji

Black Box Media Paintball Videos - Relacje z PLP

PaintBallowa Reprezentacja Polski U19