Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Kolomiyets.design

Kolomiyets.design

Gdańsk, Polska

Najpierw były marzenia, a kiedy pragniesz czegoś gorąco, kiedy marzysz, co możesz zrobić? Możesz, chcąc doświadczać smaku życia znaleźć w sobie przestrzeń na odwagę i podjąć działania w poszukiwaniu drogi do ich realizacji. To właśnie zrobiłam.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2538 PLN z 15000 PLN

28 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 12.06.2018 22:10

Kolomiyets.design

O projekcie

 

Witajcie! 

 

 Celem tego projektu jest wsparcie powstajacej już kolekcji odzieży i zaprezentowanie jej na pokazie w czasie trwania targów Fashion Meets Culture 1.0 w Amsterdamie 9-11 lipca 2018r.

 

 

Skok za burtę

 

Rzucenie korporacji i praca według własnych zasad? Brzmi banalnie? Pewnie wielu o tym marzy, ale niewielu się na to decyduje. To jak skok za burtę wielkiego okrętu, prosto w ocean, czy możesz to sobie wyobrazić?

Albo siedzisz i marudzisz, albo zaczynasz działać.

 

 

Jak to się zaczęło...

 

Kiedy będąc małą dziewczynką, mieszkającą w małej wiosce pod Bieszczadami  patrzyłam oczarowana na pokazy mody z pierwszymi top modelkami w latach 90tych, nawet przez myśl mi nie przeszło, że w przyszłości poznam ten świat od podszewki. Potem ilekroć patrzyłam w rozgwieżdżone niebo wypowiadałam jedno marzenie: chciałabym zostać projektantką mody... 

 

 

Kiedy czegoś bardzo pragniesz musisz znaleźć w sobie odwagę by zawalczyć o swoje marzenia i poszukać drogi do ich realizacji.

 

 

A droga okazała się długa i żmudna. Jako 16sto latka wyjechałam z domu rodzinnego do szkoły średniej. Potem były studia na ASP w Łodzi, na Katedrze Ubioru. Pierwszy semestr udało mi się opłacic dzięki sprzedaży swojej dyplomowej sukni, zdobionej ręcznie wyszywanymi liśćmi, to było coś!

W czasie studiów poznałam męża Dymitra. Po studiach przyszedł czas na "poważny" etat i tak trafiłam do Gdańska do największego, polskiego koncernu odzieżowego gdzie zaczęłam jako asystent projektanta w dziale damskim. Po 13tu latach odeszłam jako starszy projektant z ogromem wiedzy i doświadczenia, ale z przekonaniem, że moje marzenie wypowiadane w dzieciństwie tyle razy, nie jest tak naprawde spełnione. Nadszedł czas znów podjąć walkę, ale juz nie w pojedynkę, jest ze mną mąż Dymitr oraz dwóch naszych synów: Franuś i Jaś:)

 

 

Zaczęła się dla nas nowa historia: Kolomiyets. 

 

 

 

 

O projekcie - Białej koszuli w szafie nigdy za dużo!

 

Zawsze uważałam, że biała koszula odmienia wizerunek kobiety, podkreśla jej moc i prawdziwe piękno, a ja chciałam dać kobietom koszule, których pragną, które tchną w nie dobry nastrój i sprawią, że poczują sie naprawdę wyjątkowo! Szukałam inspiracji w podróżach, patrząc na niebo z innego miejsca na ziemi, a także wczuwając się w swoją kobiecość, czego tak na prawdę oczekuję wkładając białą koszulę? Jak chciałabym się poczuć? Tak więc powstała pierwsza kolekcja, bo jak długo można odkładać siebie na później? Mąż Dymitr okazał się ogromnym wsparciem nie tylko w sprawach technicznych ale i mentalnych, zagrzewał mnie do działania ilekroć miałam ochote rzucic wszystko i schować się na dnie ciemnej szafy:-) To dzięki Niemu przygotowany jest nasz sklep internetowy i cała organizacja wokół.

 

        fot.Peter Lindbergh 1988r. Paris/Gagosian Gailery, słynna sesja w białych koszulach, dziewczyny biorące w niej udział rozpoczęły ere top modelek.

 

 

Powstało pierwszych pięć modeli, które miały być praktyczne ale nie klasyczne. Biel koszul nawiązuje do klasyki tego gatunku, ale przede wszystkim biel wyostrza to co prawdziwe i naturalne, jest w niej pewna surowość i jasność przekazu.

Biało - czarna sesja wydawała się więc oczywistością, a wykonała ją niezrównana Anna Świeczkowska (Świeczkowska Photographer), a modelką była rudowłosa piękność Redapocalypse.

 

 

MAEA - pierwsza, która zapoczątkowała naszą pierwszą, mini kolekcję. 

 

 

 

Koszula CELAENO 

 

 

Koszula ALCYONE, każdy szczegół jest dopracowany z wielką starannością

 

 Backstage filmu o Kolomiyets:)

 

 

 Co teraz?

 

Aby móc dać kobietom nasze koszule i realizować następne zamierzamy pojechać do Amsterdamu wziąć udział w pierwszych targach. Chcemy pokazać światu (przynajmniej jego części:), że istniejemy i że mamy do zaoferowania coś, co wypłynęło z serca, co wykonane jest z wielką starannością i miłością. Liczymy na to, że spotkamy tam kupców i zdobędziemy nasze pierwsze większe zamówienia.

 

 Efekty pierwszej sesji Kolomiyets. Koszula Kokkymo,  fot. Świeczkowska Photographer, modelka Redapocalypse. Niezwykle utalentowana konstruktorka, która wykonała szablon do tego modelu, powiedziała że jest to "jubilerska robota".

 

 

 A co jeśli się uda?

 

Otrzymane pieniądze pomogą nam nie tylko dostać się do Amsterdamu ale przede wszystkim zrealizować nową kolekcję, nad którą praca już się rozpoczęla bo targi tuż, tuż. Poszczególny model wymaga kosztownego szablonu, w zależności od skomplikowania projektu, następnie odszycia prototypu i odszycia z tkaniny docelowej. Oczywiście dla nowych modeli zorganizujemy sesję zdjęciową (Ania ma już ciekawe pomysły, jak tym razem pokażemy nowe koszule).

 

 

A więc co za ile 

 

Szablony (10 modeli): 5 000 zł.

Tkaniny na pierwsze, pojedyńcze modele: 1 000 zł.

Odszycie próbnych oraz właściwych modeli: 2 000 zł.

Sesja fotograficzna: 3 000 zł.

Podróż i 4 noclegi w Amsterdamie: 3 000 zł

Opłata za udział w targach: 1 000 zł

Jeśli na nasz cel wpłynie więcej pieniędzy, będziemy chcieli podbić targi w Londynie!:)

 

 

Dlaczego crowfunding? 

 

Crowfunding daje szanse na przekucie marzeń w realne działanie przy wsparciu zaangażowanej społeczności. Pozwala na dotarcie do wielu osób i pozyskanie informacji zwrotnej na temat naszych działań i planów, to wspaniałe że możemy się Wam tutaj pokazać!

 

 

Kontakt

 

Zapraszamy do kontaktu z nami poprzez naszą strone www.kolomiyets-design.com, lub na facebooku: kolomiyets.design oraz instagramie @kolomiyets.design.

 

 

Realizacja nagród

 Jeśli uda się nam zebrać deklaowaną kwotę, realizację nagród przewidujemy w lipcu i sierpniu.

Shoperka z naszym logo

 

 

 Jeden ze szkiców, który można nabyć wspierając nas kwotą 150zł.

 

 

Personalizacja bluzki MAEA 

 

 

1. Możesz dopasować dla siebie długość rękawa oraz długość całej bluzki, dodatkowo jeśli chcesz wydłużymy tył bluzki.

2. Kieszenie, które są schowane w szwach bocznych możemy naszyć na wierzchu, a może wolisz kieszeń a'la kangurka?

3. Może chciałabyś ten model rozpinany z przodu na guziki? Nie ma problemu, przygotujemy taki specjalnie dla Ciebie.

4. A może masz inne pomysły na swoją MAEA?? Opowiedz nam o tym,

może wspólnie stworzymy coś niepowtarzalnego i wyjątkowego?!