Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

krist7

krist7

Tyczyn

Witam, nazywam się Krzysztof Chmielowski i mieszkam w małym podrzeszowskim miasteczku Tyczynie. Nigdy nie myślałem, że w wieku 55 lat wydam pierwszą książkę. Miała być jedna, a wszystko na to wskazuje, że będzie to już czwarta. Od zawsze lubiłem pisać (listy, pamiętniki, wiersze do szuflady), chociaż nie przepadałem za polskim. Moja przygoda z pisaniem zaczęła się od zainspirowania historią, przypadkami pewnej znajomej, która pozwoliła na napisanie opowiadania. Z czasem opowiadanie rozrosło się do powieści, gdy wtrąciłem w nie następne historie innych kobiet i tak powstała "Kobieta w Gorsecie" Każdą książkę opieram na faktach.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

0 PLN z 5000 PLN

0 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej (model "bierzesz ile zbierzesz"). Projekt kończy się 08.03.2019 22:10

'KOBIETA W GORSECIE' - wydanie trzeciej części cyklu

O projekcie

Witam Wszystkich, którzy wejdą na tę stronę projektu, a tym co się zdecydują na wsparcie już z góry BARDZO DZIĘKUJĘ!

Nazywam się Krzysztof Chmielowski i mieszkam w małym podrzeszowskim miasteczku (na jego granicy) o wdzięcznej nazwie - TYCZYN. Mam 60. lat i pracuję w ochronie... (patrz filmik promocyjny)

Jak to się stało, że piszę książki.

Od zawsze lubiłem pisać o swoich marzeniach i planach, które skrycie zapisywałem w swoich zeszytach, jak również listy do dziewczyn i wiersze do szuflady; a były to czasy szkoły podstawowej. Jednak wszystko się zmieniło w drugiej połowie życia, gdy pewnego dnia dostałem jakiegoś natchnienia, jakiegoś pobudzenia, po rozmowie z moją znajomą. Rozmawialismy na temat czytanych książek opartych na prawdziwych ludzkich historiach. Postanowiłem wtedy jej zaimponować i coś napisać z zasłyszanej historii w formie opowiadanie. Spodobało się jej to moje pierwsze opowiadanie i zachęciła w ogóle do pisania. Wtedy też opowiedziała mi swoją życiową przygodę, która mnie tak poruszyła, że za jej pozwoleniem przeniosłem ją na papier "komputerowy", oczywiscie ubarwiając odpowiednio jej osobę o inne zdarzenia i przypadki. W końcu dołożyłem jeszcze przypadki dwóch innych znajomych pań, a także i mężczyzn i tak opowiadanie rozrosło się do rangi powieści, którą w niedługim czasie wydałem. Mój debiut pisarski, nie licząc wcześniejszych artykułów w lokalnym miesięczniku, nastąpił w grudniu 2013 r.

Jak to się stało, że potrzebuję Waszego wsparcia.

 Jak do tej pory wydałem trzy książki: "Kobieta w gorsecie" część I - Góry i dom i część II - Leczenie i podróże (dwa wydania), jak również - "Czerwony jak diabeł" Pierwsze dwie książki wydałem własnym sumptem, trzecią z udziałem trzech sponsorów. Aktualnie nie jestem w stanie sfinansować wydania nowej książki w całości. Wyczerpały się moje możliwości z powodu zaciągniętej pożyczki. Jak chyba każdy sobie zdaje sprawę, wydanie książki w najmniejszym nakładzie to koszt od 5 do 8 tysięcy złotych. Dlatego proszę o współuczestniczenie w wydaniu tej książki 50 na 50%. Założyłem zbiórkę rzędu 5000 zł przy srednim nakładzie, czyli całość kosztów około 10 tys. złotych. To założenie optymistyczne. Oczywiście każdą sumę przyjmę z wielką radością i jakoś dam radę.

 Co zrobię z nadwyżką pieniężną, którą mogę zebrać.

 Nadmiar funduszy przeznaczę na :

1. większy nakład, 2. nagrody, 3. promcję książki, 4. wydanie drugie "Czerwony jak diabeł"

Osiągnięcia:

Moje książki są do nabycia w księgarniach internetowych (Ceneo) i kilku stacjonarnych, jak również w kilkudziesięciu bibliotekach na obszarze całej Polski.

O nagrodach: 

 Dla wszystkich wspierających przewidziałem siedemem nagród. Każda będzie zawierała e-mailowe podziękowanie (oczywiście gdy będę miał ten adres) Do podziękowań dołączam: w nagrodach nr 1 - 2 - odpowiednio 1. i 2. rozdział nowej książki. Nagroda nr 3 (30 zł) to dwa rozdziały nowej książki i zdjęcie z dedykacją i autografem (tu już będzie potrzebny adres domowy do wysyłki) Ta nagroda jest limitowana do ilości 200 szt.

Nagroda nr 4 (100 zł) będzie limitowana już do ilości - 50 sztuk.  Tu otrzymasz, oprócz poprzednich nagród, nową książkę cz. III "Kobieta w gorsecie" z dedykacją. Wysyłka po wydaniu nowej książki i otrzymaniu adresu do wysyłki.

Nagroda nr 5 (200 zł) jest limitowana ilością - 25 szt. Oprócz mailowego podziękowania wysyłam także na adres pocztowy cały cykl "Kobiety w gorsecie" (cz. I, II, III) z dedykacjami + zdjęcie z autografem. Wysyłka na adres pocztowy po wydaniu nowej książki.      

Nagroda nr 6 (300zł) - limit 10 szt. Jest wzbogacona oprócz cz. I, II, III "Kobiety w gorsecie" także książką pt. "Czerwony jak diabeł" + podziękowanie e-mailowe i zdjęcie z autografem.                          

Nagroda nr 7 (400zł) - limit 5 szt. Ta nagroda jest honorowana oprócz wszystkich moich książek: trylogii "Kobieta w gorsecie" cz I,II i III plus dedykacje i powieści pt. "Czerwony jak diabeł", także zdjęciem z autografrm i podziękowaniem e-mailem. Otrzymają również inne niepubliczne zdjęcie z autografem i zaproszone do moich znajomych na FB. Konieczny jest adres do wysyłki. Jeżeli wspierający będzie z Podksrpacia, to miło mi będzie wręczyć nagrody osobiście i podziękować. A może zrobimy sobie jeszcze wspólną fotkę :) Pozdrawiam 

 Plany:

Po wydaniu trzeciej części cyklu "Kobieta w gorsecie", którą planuję na lipiec tego roku, biorę się za kontynuację przygód Franka Mazurka (Czerwony jak diabeł), które będą się ukrywać już pod innym tytułem. W sumie to już zrodził się zalążek jego dalszej historii (opartej oczywiście na przeróżnych lokalnych faktach) i napisałem juz kilka pierwszych stron.

Podziękowania:

Z góry już wszystkim dziękuję za każde wsparcie! Każda złotówka jest dla mnie bardzo cenna! Dziękuję także za samo zwrócenie uwagi na mój projekt zbiórki. A za każdei dobre słowo, jak również wszelkie udostępniania mojej zbiórki serdecznie dziękuję.

Czekam zatem na wszelkie pytania, podpowiedzi i co najważniejsze, na długą znajomość i kontakt! Znajdziecie mnie na FB Kontakt mailowy - krist7@tlen.pl

Pozdrawiam serdecznie                                                                                         Krzysztof Chmielowski