Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Zofia Żurawska

Zofia Żurawska

Łańcut, Polska

Absolwentka reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej, absolwentka Przedszkola Filmowego w Szkole Wajdy, stypendystka Indeks Start2Star w Fundacji Pagi, mentor Filmoteka Szkolna. Akcja!, prelegentka programu KinoSzkoła. Urodzona i wychowana w Łańcucie. Ukończyła klasę fortepianu w PSM I st. W wieku 14 lat dołączyła do działającego przy MDK w Łańcucie Teatru Przedmieście, z którym brała udział w festiwalach w Polsce i w Europie. W 2009r. zrealizowała trzy autorskie monodramy. Wydała dwa tomiki poezji: Oczy w drodze oraz Świeże wiśnie.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2007 PLN z 2000 PLN

29 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 17.02.2017 12:12

KŁĘBKI MYŚLI - wydanie trzeciego tomiku poezji

O projekcie

 

 

 

Naszym celem jest zebranie funduszy na wydanie trzeciego tomiku wierszy

Zofii Żurawskiej pt. "KŁĘBKI MYŚLI".

 

 

 

 

Nazywam się Zosia Żurawska.

Pierwszy wiersz napisałam w wieku 8 lat w małym notesie w kratkę. Dokładnie pamiętam jak byłam z siebie dumna, choć sam utwór pozostawiał wiele do życzenia. 
Gdy miałam 16 lat ukazał się mój debiutancki tomik poezji pt. „Oczy w drodze”(2009). Niewielki nakład rozpłynął się dość szybko.

Kolejny tomik pojawił się w 2011r. pt. „Świeże wiśnie”.

 

 

Od tamtej pory wciąż piszę i przyszedł czas na NASTĘPNY TOMIK

– pt. „KŁĘBKI MYŚLI”.

To wiersze o różnych stanach emocjonalnych, sytuacjach i wrażeniach. To historia mojego życia rozgrywająca się w ciągu pierwszych lat studiów pełnych niepokojów, wielkich wyzwań i miłości. To także obserwacje przestrzeni miejskiej, w której żyłam i poszukiwanie oddechu w naturze. 

Tomik ma nawiązywać graficznie i stylistycznie do poprzednich. Wykorzystuje motyw sznurka. Jego tytuł nawiązuje do słów z wiersza

pt. „Dojrzewanie”.

A więc taki jest dorosły człowiek?

Zimny pośrodku zimnego pokoju.

Kłębek myśli zwinięty w gęsty embrion

Wypełza na usta,

Jakby zaraz miał się rodzić.

Zgięte plecy pod swetrem

Przesiąkają potem.

Ciężkie ręce wydłużają się rozpaczą.

Myśli brzydkie jak noce

I kalendarz zwierzeń.

Osobisty dowód

Jak sakrament.

Czoło mi posiwieje,

Zarośnie mchem zmarszczek.

Dorosły człowiek

- Relikt z epoki lasów.

Więc siedzę jak zimny kamień

Głucha na sekund deszczyk.

Lepiej się starzeć

Jak dziecko.

 

PIENIĄDZE W CAŁOŚCI POKRYJĄ KOSZTY DRUKU. Jeśli zbierzemy więcej – zwiększymy nakład, a przy porywającym sukcesie mamy nadzieję wznowić poprzednie wydania. Wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem.

Pracujemy wspólnie:

Ja – ZOSIA ŻURAWSKA – absolwentka reżyserii, obecnie studentka historii sztuki., młoda dziewczyna, która kocha obserwować świat wirujący dookoła. Jestem autorką wierszy. W projekcie zajmę się przede wszystkim układem narracyjnym utworów, redakcją, pozyskaniem lub wykonaniem ilustracji, elementów oprawy graficznej. Będę odpowiedzialna za działania promocyjne.

 

Mój brat – JAN ŻURAWSKI – student kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, grafik komputerowy, realizator dźwięku w projektach filmowych. Niezwykle skrupulatny, precyzyjny pracownik. Nie da umknąć żadnemu błędowi, a problemy rozwiązuje dokładnie, cierpliwie. W projekcie odpowiada za opracowanie graficzne oraz skład drukarski. Będzie niezastąpionym współpracownikiem podczas sesji zdjęciowej do ilustracji tomiku.

Projekt nie ma dla nas charakteru zarobkowego. Wierzę głęboko, że poezja ma sens tylko wtedy, kiedy ma do kogo trafić. Dzięki crowdfunding i Waszemu wsparciu moje pisanie nie tylko zmaterializuje się w postaci tomiku, ale przede wszystkim będzie miało swój nowy sens;) W Was nadzieja!

 

Z Waszą pomocą tomiki mogą pojawić się już w lutym tego roku, a najpóźniej w marcu  możecie je mieć u siebie – i to PODPISANE!

 

LICZYMY NA WAS!