Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Maciej Pietrowicz

Maciej Pietrowicz

Jelenia Góra

Nazywam się Maciej Pietrowicz i zainicjowałem projekt \"Śladami uczestników\". Jako syn uczestnika ekspedycji na Annapurna South 1979, po przeprowadzeniu z powodzeniem Jubileuszu 40-lecia tejże wyprawy, zafascynowany wydarzeniami i historią tamtego okresu polskich wypraw w Himalaje postanowiłem oddać się całym sercem w kolejną inicjatywę… Projekt Jelcz!

Słynna wyprawowa ciężarówka, który z Polski wielokrotnie wyruszał w Himalaje i Karakorum m.in. na wyprawę na Lhotse ’74, BroadPeak’75, Gasherbrum’75, Annapurna South’79, Mt.Everest’80 oraz Himalchuli’85 ma szansę ponownie wyruszyć na wyprawę. Zrekonstruowana wyprawowa ciężarówka Jelcz Złotej Ery Polskiego Himalaizmu wymaga jednak dużego nakładu pracy, wielu zapasowych części zamiennych i skomplikowanej logistyki, aby przygotować ją raz jeszcze w tak daleką podróż – do podnóża Wielkich Himalajów.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5466 PLN z 150000 PLN

47 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 08.11.2019.

Jelczem w Himalaje

RSS

Audycja radiowa poświęcona projektowi 13 X 2019 Dodano 13.10.2019, godz. 12:26

Zapraszamy do odsłuchania audycji radiowa poświęconej projektowi "Śladami uczestników" oraz inicjatywie Jelczem w Himalaje - Jeżdżący Pomnik Złotej Ery Polskiego Himalaizmu wyrusza w 2020 raz jeszcze do podnóża gór wysokich.

Śladami Uczestników - Radio Złote Przeboje - Jelczem w Himalaje 13 października 2019

Jesteśmy na przedpremierze filmu Darka Załuskiego -Ostatnia Góra Dodano 03.10.2019, godz. 21:11

Wczoraj zostaliśmy zaproszeni na przedpremierowy pokaz filmu Dariusza Załuskiego "Ostatnia Góra". Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie! Niespodziewane także zaproszenie na scenę tuż przed seansem w kino Wisła w Warszawie było ogromnym zaszczytem. Dziękujemy za tak miły odbiór publiczności oraz gratulujemy panu Dariuszowi Zaluskiemu i zespołowi świetnego filmu! :) wspierajmy naszą wyprawe na www.jelczemwhimalaje.pl a na film zapraszamy całym sercem, bo jest tego wart!

Kino Wisła przedpremiera "Ostatnia Gora" Dariusza Załuskiego i JELCZEM W HIMALAJE! :)

O wyprawie pod Annapurna South 2019 w Chacie Izerskiej Dodano 03.10.2019, godz. 20:43

W ubiegły piątek przyjechaliśmy naszym Jelczem do Chaty Izerskiej na spotkanie z cyklu Terra Incognita. Relacja z wyjazdu po 40 latach "Śladami Uczestników" od Pierwszej Jeleniogórskiej Wyprawy w Himalaje to kontynuacja naszych działań związanych z wydaniem książki o tej ekspedycji. Publikacja "Jeszcze Tu Powrócę" planowana jest na maj przyszłego roku!

 

Jelcz Himalajski pod Muzeum Sentymentów :) Dodano 03.10.2019, godz. 20:30

W miniony weekend gościliśmy pod Muzeum Sentymentów w Kowarach, które włączyło się w promocję naszego przedsięwzięcia. Bardzo chętnie skorzystaliś z zaproszenia Frekwencja dopisała jak również dopisali nasi Przyjaciele z grup Jeleniogórskie Klasyki oraz Klasyki z Miasta Ceramiki. Taka kolekcja klasyków pod bramą dawnej fabryki dywanów „Kowary” nie zdarza się często, w związku z czym wiele osób zatrzymywało się i fotografowało te kultowe maszyny. 

Nie zabrałko także rozmowy z naszymy kierowcami wypraw w Himalaje ubiegłego wieku panów Mariana Sajnoga i Wiktora Szczypkę można było także spotkać przy naszym Jelczu :)

więcej na temat naszego spotkania na stronie Muzeum: https://muzeumsentymentow.pl/2019/10/03/jelcz-himalajski-pod-muzeum-sentymentow/

dziękujemy :)

Interia o nas :) Dodano 17.09.2019, godz. 7:12

Ratownictwo Górskie o nas :) Dodano 12.09.2019, godz. 20:48

Nasz Jelcz na najstarszym Festiwalu Górskim w Polsce Dodano 10.09.2019, godz. 20:07

Jakie macie plany na wrzesień? W ubiegłym roku we wrześniu, nawet nie myślałem jak dużo osób związanych z górami uda mi się poznać i gdzie zawędruję podczas wyjazdu w Himalaje. Nigdy natomiast nie przypuszczałbym, że na najstarszy Festiwal Górski w Polsce wjadę wyprawowym "JELCZEM!" i wraz ze wspaniałą ekipą będziemy rozkładać, prawdziwy BaseCamp na styl wypraw ubiegłego wieku :) Ogromnie się cieszę, że poprzez propagowanie historii polskiego himalaizmu udaje się tak wiele zrobić. Zapraszam gorąco 19 września na naszą inaugurację, ale także na cały festiwal :) a cały program atrakcji w naszym BaseCamp dostępny jest na stronie festiwalu:

BaseCamp z repliką Jelcza na najstarszym Festiwalu Górskim w Polsce

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 08.11.2019 22:10