Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Maciej Pietrowicz

Maciej Pietrowicz

Jelenia Góra

Nazywam się Maciej Pietrowicz i zainicjowałem projekt \"Śladami uczestników\". Jako syn uczestnika ekspedycji na Annapurna South 1979, po przeprowadzeniu z powodzeniem Jubileuszu 40-lecia tejże wyprawy, zafascynowany wydarzeniami i historią tamtego okresu polskich wypraw w Himalaje postanowiłem oddać się całym sercem w kolejną inicjatywę… Projekt Jelcz!

Słynna wyprawowa ciężarówka, który z Polski wielokrotnie wyruszał w Himalaje i Karakorum m.in. na wyprawę na Lhotse ’74, BroadPeak’75, Gasherbrum’75, Annapurna South’79, Mt.Everest’80 oraz Himalchuli’85 ma szansę ponownie wyruszyć na wyprawę. Zrekonstruowana wyprawowa ciężarówka Jelcz Złotej Ery Polskiego Himalaizmu wymaga jednak dużego nakładu pracy, wielu zapasowych części zamiennych i skomplikowanej logistyki, aby przygotować ją raz jeszcze w tak daleką podróż – do podnóża Wielkich Himalajów.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5466 PLN z 150000 PLN

47 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 08.11.2019.

Jelczem w Himalaje

Jelcz Himalajski pod Muzeum Sentymentów :)

Dodano 03.10.2019, godz. 20:30

W miniony weekend gościliśmy pod Muzeum Sentymentów w Kowarach, które włączyło się w promocję naszego przedsięwzięcia. Bardzo chętnie skorzystaliś z zaproszenia Frekwencja dopisała jak również dopisali nasi Przyjaciele z grup Jeleniogórskie Klasyki oraz Klasyki z Miasta Ceramiki. Taka kolekcja klasyków pod bramą dawnej fabryki dywanów „Kowary” nie zdarza się często, w związku z czym wiele osób zatrzymywało się i fotografowało te kultowe maszyny. 

Nie zabrałko także rozmowy z naszymy kierowcami wypraw w Himalaje ubiegłego wieku panów Mariana Sajnoga i Wiktora Szczypkę można było także spotkać przy naszym Jelczu :)

więcej na temat naszego spotkania na stronie Muzeum: https://muzeumsentymentow.pl/2019/10/03/jelcz-himalajski-pod-muzeum-sentymentow/

dziękujemy :)

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 08.11.2019 22:10