Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Maciej Pietrowicz

Maciej Pietrowicz

Jelenia Góra

Nazywam się Maciej Pietrowicz i zainicjowałem projekt \"Śladami uczestników\". Jako syn uczestnika ekspedycji na Annapurna South 1979, po przeprowadzeniu z powodzeniem Jubileuszu 40-lecia tejże wyprawy, zafascynowany wydarzeniami i historią tamtego okresu polskich wypraw w Himalaje postanowiłem oddać się całym sercem w kolejną inicjatywę… Projekt Jelcz!

Słynna wyprawowa ciężarówka, który z Polski wielokrotnie wyruszał w Himalaje i Karakorum m.in. na wyprawę na Lhotse ’74, BroadPeak’75, Gasherbrum’75, Annapurna South’79, Mt.Everest’80 oraz Himalchuli’85 ma szansę ponownie wyruszyć na wyprawę. Zrekonstruowana wyprawowa ciężarówka Jelcz Złotej Ery Polskiego Himalaizmu wymaga jednak dużego nakładu pracy, wielu zapasowych części zamiennych i skomplikowanej logistyki, aby przygotować ją raz jeszcze w tak daleką podróż – do podnóża Wielkich Himalajów.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5466 PLN z 150000 PLN

47 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 08.11.2019.

Jelczem w Himalaje

Nasz Jelcz na najstarszym Festiwalu Górskim w Polsce

Dodano 10.09.2019, godz. 20:07

Jakie macie plany na wrzesień? W ubiegłym roku we wrześniu, nawet nie myślałem jak dużo osób związanych z górami uda mi się poznać i gdzie zawędruję podczas wyjazdu w Himalaje. Nigdy natomiast nie przypuszczałbym, że na najstarszy Festiwal Górski w Polsce wjadę wyprawowym "JELCZEM!" i wraz ze wspaniałą ekipą będziemy rozkładać, prawdziwy BaseCamp na styl wypraw ubiegłego wieku :) Ogromnie się cieszę, że poprzez propagowanie historii polskiego himalaizmu udaje się tak wiele zrobić. Zapraszam gorąco 19 września na naszą inaugurację, ale także na cały festiwal :) a cały program atrakcji w naszym BaseCamp dostępny jest na stronie festiwalu:

BaseCamp z repliką Jelcza na najstarszym Festiwalu Górskim w Polsce

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 08.11.2019 22:10