GrupaPolak
50 tys.

WYDAJEMY PŁYTĘ BY POJECHAĆ DO PANAMY

Kategoria - Muzyka

121%

Postęp

13322 zł

Mamy już

Udany!

Status
Poster Image

O projekcie

Jedziemy do PANAMY!

Tak, nie przesłyszeliście się: pojedziemy na ŚDM do Panamy! Wielu z Was słyszało o Światowych Dniach Młodzieży w Polsce, w Krakowie i wielu innych miastach. My tam byliśmy! Gościliśmy 1200 Francuzów i robiliśmy wszystko, żeby czuli się u nas jak w domu. Potem usłyszeliśmy te słowa papieża Franciszka:
„Sądzimy, że aby być szczęśliwi, potrzebujemy dobrej kanapy. Kanapy, która pomoże nam żyć wygodnie, spokojnie, całkiem bezpiecznie. Prawda jednak jest inna: kochani młodzi, nie przyszliśmy na świat, (...) aby wygodnie spędzić życie, żeby uczynić z życia kanapę, która nas uśpi; przeciwnie, przyszliśmy z innego powodu, aby zostawić ślad, trwały ślad.”


I już wiedzieliśmy, że musimy iść za tym głosem. Nagraliśmy całkiem spory materiał dźwiękowy na płytę z muzyką chrześcijańską, która będzie nosiła tytuł "W Imię Twoje" i z jej sprzedaży sfinansujemy wyjazd na kolejne Światowe Dni Młodzieży z papieżem.

Zbiórka WYDAJEMY PŁYTĘ BY POJECHAĆ DO PANAMY

Płyta została nagrana 26.11 i 03.12.2016 r. W nagraniu wzięli udział:

- „Boże Nutki" schola parafialna przy kościele Św. Jana Kantego w Krakowie, w której śpiewa około 30 dzieci;  przy nagraniach wsparła ich instrumentalnie piątka dorosłych: dwie gitary, skrzypce, instrumenty dęte drewniane i perkusja. Całością zawiaduje świetna, młoda katechetka Karolina Pasiut. Ponieważ jednak scholistki i scholiści są zbyt młodzi, by wybrać się do Panamy, część dochodów ze sprzedaży płyty przeznaczymy na ich wyjazd wakacyjny w nieco bliższe miejsce :)

- „PanaMa Chór – powstały w czerwcu 2015 roku jako parafialna działalność ŚDM (Parafia św. Jana Kantego w Krakowie), w którego skład wchodzi również około 30 osób; rozbudzona wówczas chęć do śpiewania okazała się tak ogromna, że postanowiliśmy nadal działać. Przekrój wiekowy to od 8 do 60 lat. Zespół składa się w 99% z zapalonych amatorów, prowadzi go jednak profesjonalistka: Violetta Szopa-Tomczyk.

- organista parafii św. Jana Kantego w Krakowie Andrzej Garbień.

Każdy z zespołów nagrał na płytę 5 pieśni. Przy akompaniamencie organów PanaMa Chór zaśpiewał także Hymn ŚDM oraz dwie improwizowane pieśni.

Na płycie znajdą się utwory Pawła Bębenka, Huberta Kowalskiego, Jakuba Blycharza, Magdy Anioł, Andrzeja Bujnowskiego OP i Marcina Pospieszalskiego. Nagraliśmy również Baba Yetu, śpiewaną modlitwę Ojcze Nasz w języku suahili, opracowaną muzycznie przez p. Violę.

Album "W Imię Twoje" będzie dwupłytowy: Audio+DVD. Film na płycie DVD jest profesjonalnie przygotowaną przez firmę ze Śląska (pamedia.pl) wizytówką naszej parafii i pracy naszych zespołów.

TUTAJ znajdziecie składy obu zespołów, listę nagrań i inne szczegóły dotyczące płyty.

 

Całość będzie kosztowała ok. 11000 zł już razem z wydaniem płyty. Z tej kwoty 3000 to praca reżysera dźwięku, 1500 nakręcenie filmu, 4500 koszt wydania 500 sztuk płyt. 1000 zł to rezerwa na opłaty za salę do nagrań, ofiara na rzecz poszczególnych kompozytorów, bo dali nam swoje utwory bez licencji i na promocję.  

Wybraliśmy PolakPotrafi.pl jako formę finansowania naszej płyty, ponieważ chcemy, żebyście współtworzyli z nami ten projekt. Abyście mieli realny wpływ na to, czy płyta powstanie, czy my będziemy mogli pojechać do Panamy. Dzięki temu staniecie się częścią zespołu. Chcemy dzielić się z Wami naszą muzyką, wspólnotą, modlitwą i radością z tego, że możemy razem dokonać czegoś wspaniałego.

 

Wierzymy, że znajdziemy wsparcie dla naszego projektu, bo młodzi nie wyciągają tylko rąk, prosząc o zasponsorowanie wyjazdu do Panamy, lecz ciężko i systematycznie pracują, aby na taką ekspedycję zarobić. Czy im się uda? Zależy to od Waszej hojności i otwartego serca.

 

PanaMa Chór to jeden  elementów aktywności prężnie działającej grupy młodych zapaleńców PanaMa Group, która rozwija swoje skrzydła w Bożym Młynie. Na stronie Bożego Młyna oraz oczywiście także na Facebooku obejrzycie wszystkie nasze inicjatywy.

 

Dla osób, które nas wesprą finansowo, przygotowaliśmy różne pamiątki, które wyślemy po otrzymaniu danych adresowych.

 

Jeżeli zbierając pieniądze przekroczymy kwotę 11 000 zł, na dołączonej do płyty książeczce znajdzie się lista darczyńców, którzy wsparli nasz projekt. Nadwyżka finansowa zostanie oczywiście przeznaczona na wyjazd w 2019 roku na Światowe Dni Młodzieży do Panamy!

 

 Kampania crowdfundingowa WYDAJEMY PŁYTĘ BY POJECHAĆ DO PANAMY

 mail kontaktowy: bozy.mlyn1@gmail.com

Osoby odpowiedzialne za projekt od strony muzycznej:

Karolina Pasiut                             i            Violetta Szopa - Tomczyk

Projekt WYDAJEMY PŁYTĘ BY POJECHAĆ DO PANAMY                      Kampania crowdfundingowa WYDAJEMY PŁYTĘ BY POJECHAĆ DO PANAMY

 

News 1:

Po szybkim zgromadzeniu 10 %, aby zachęcić więcej osób do wsparcia naszego projektu wrzucamy króciutki fragmencik naszego nagrania:

 

News 2:

Zbliżając się do 30% potrzebnej kwoty publikujemy kolejny fragment z naszej płyty!

News 3:

Tak jak obiecaliśmy, po uzyskaniu połowy potrzebnej kwoty pokazujemy Wam jak będzie się prezentowała okładka naszej płyty:

OKŁADKA

Jeśli Wam się podoba, to pomóżcie nam zebrać brakujące 50%

News 4:

10 dni przed upływem terminu udało nam sie zebrać 100% potrzebnej kwoty. Teraz każda złotówka to już wprost na wyjazd do Panamy! Wszystkim, którzy pomogli nam wydać płytę gorąco dziękujemy!

202

Wspierających

13322 zł

Z całkowitej kwoty 11000 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt zostanie ufundowany 12.03.2017
Nielimitowana

Nagroda za 1 zł lub więcej!

Wsparcie bez nagrody

9 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 10 zł lub więcej!

Każdy, kto wpłaci 10 zł. zostanie wpisany na naszą listę przyjaciół!

13 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 15 zł lub więcej!

Każdy, kto wpłaci 15 zł. otrzyma nagranie video z podziękowaniem od PanaMa Chór

12 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 20 zł lub więcej!

Każdy, kto wpłaci 20 zł. otrzyma pyszną kawę w Bożym Młynie (Kraków)

37 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 30 zł lub więcej!

Każdy, kto wpłaci 30 zł. otrzyma pyszną kawę i ciasto w Bożym Młynie (Kraków)

19 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 40 zł lub więcej!

Każdy, kto wpłaci 40 zł. otrzyma pyszną kawę i ciasto w Bożym Młynie (Kraków) oraz możliwość wcześniejszego pobrania niektórych nagranych utworów.

8 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 50 zł lub więcej!

Każdy, kto wpłaci 50 zł otrzyma otrzyma płytę „W Imię Twoje” z autografami wykonawców

70 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 100 zł lub więcej!

Każdy, kto wpłaci 100 zł otrzyma płytę „W Imię Twoje” z autografami wykonawców i koszulkę (t-shirt) z napisem: "Jestem Bożym Młynarzem, a co jest Twoją supermocą?"

35 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 200 zł lub więcej!

Każdy, kto wpłaci 200 zł, i więcej otrzyma płytę „W Imię Twoje” i dodatkowo eksluzywny album „Cantigas de Santa Maria” po polsku. Na krążku znajdują się nagrania wybranych kantyczek w doskonałym wykonaniu tandemu dwóch krakowskich zespołów specjalizujących się w muzyce dawnej: Floripari i Perfugium.

6 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 300 zł lub więcej!

Każdy, kto wpłaci 300 zł, i więcej otrzyma płytę „W Imię Twoje” i dodatkowo eksluzywny album „Cantigas de Santa Maria” po polsku. Na krążku znajdują się nagrania wybranych kantyczek w doskonałym wykonaniu tandemu dwóch krakowskich zespołów specjalizujących się w muzyce dawnej: Floripari i Perfugium. Otrzyma także koszulkę (t-shirt) z napisem: "Jestem Bożym Młynarzem, a co jest Twoją supermocą?" i nagranie video z imiennym podziękowaniem od PanaMa Chór

5 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 1000 zł lub więcej!

Każdy, kto wpłaci 1000 zł. zostanie oficjalnym sponsorem PanaMa Group (czyli jego logo pojawi się na okładce płyt, na koszulkach i innych materiałach reklamowych) oraz otrzyma płytę „W Imię Twoje”, koszulkę (t-shirt) z napisem: "Jestem Bożym Młynarzem, a co jest Twoją supermocą?" i dodatkowo eksluzywny album „Cantigas de Santa Maria” po polsku. Na krążku znajdują się nagrania wybranych kantyczek w doskonałym wykonaniu tandemu dwóch krakowskich zespołów specjalizujących się w muzyce dawnej: Floripari i Perfugium.

1 Wspierający

O Projektodawcy

PanaMa Group

PanaMa Group

Kraków

PanaMa Group, to młodzi ludzie, którzy za cel postawili sobie zgromadzenie środków na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Panamy. Ale chcą je zbierać wspólnie pracując i robiąc coś dla innych. Dlatego przy Parafii św. Jana Kantego w Krakowie stworzyli Boży Młyn (http://bozymlyn.pl/) gdzie prowadzą kawiarenkę, opiekują się dziećmi, organizują zajęcia dla seniorów. Pierwszym ich dużym projektem jest nagranie płyty "W imię Twoje"

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Chcesz sygnować projekt swoją marką lub nazwiskiem? Zgłoś się już teraz!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy: