Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Ida Raszka i Justyna Korzeń

Ida Raszka i Justyna Korzeń

Katowice, Polska

Studentki Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, na kierunku Malarstwo.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

Ida Raszka

Ida Raszka

Katowice, Poland


5288 PLN z 5000 PLN

36 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 07.10.2018 22:10

"Ich czworo" - film krótkometrażowy

O projekcie

"Ich czworo" to film krótkometrażowy realizowany we współpracy studentów Akademii Sztuk Pięknych i katowickiej szkoły filmowej (Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego).

Scenariusz inspirowany jest dramatem Gabrieli Zapolskiej o tym samym tytule. Jest to autorska interpretacja. W wyborze tematu kierowała nas chęć podjęcia wątków związanych z rodziną, poszukiwaniem własnej tożsamości, kształtowaniem się podmiotowości, szczególnie w okresie dzieciństwa, jako problemów ponadczasowych i nadal aktualnych.

 

 

Główną bohaterką jest dziesięcioletnia dziewczynka. Mimowolnie, w osamotnieniu obserwuje ona zachowania dorosłych. Świat na pozór przypominający bezpieczne schronienie, okazuje się areną nieprzewidywalnych zdarzeń, agresji i walki o niejasne cele.

 

 

 

 

Oliwia - jako główna bohaterka filmu

 

Mieszka w Czeladzi. Ma 10 lat. Uczęszcza na zajęcia teatralne do Pałacu Młodzieży w Katowicach. Jest również uczennicą szkoły muzycznej. Gra na pianinie. Lubi historię i sport. Ma psa Urwisa i kanarka Lusię. W przyszłości chce zostać aktorką.

 

 

Barbara Lubos - jako Matka

 

Aktorka urodzona w Tarnowskich Górach. Absolwentka Wydziału Aktorskiego i Pantomimicznego PWST we Wrocławiu. Po ukończeniu studiów podjęła pracę w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. W latach 1998- 2005 związana z Teatrem Zagłębia w Sosnowcu. Od roku 2005 aktorka Teatru Śląskiego w Katowicach. Współpracuje z Teatrem Korez w Katowicach. Wystąpiła m.in. w takich filmach jak "Angelus" (2001 r.) Lecha Majewskiego, "Ewa" (2010 r.) Adama Sikory i Ingmara Villqista.

 

 

Kobas Laksa - jako Kochanek

 

Artysta wizualny, twórca filmów i fotografii. Jest absolwentem wydziału grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, reżyserem i scenarzystą krótkich form filmowych (fabuła, dokument, teledysk, animacja). Od kilku lat działa na rzecz dzieci z zespołem Downa. 

 

 

 Oranżeria, Zameczek, Siemianowickie Centrum Kultury.

 

Ida Raszka i Justyna Korzeń - scenariusz, reżyseria, scenografia

 

 

Ida Raszka. Urodzona w Cieszynie. Studiuje Malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Tematem jej prac najczęściej są relacje człowieka z rodziną i społeczeństwem.

 

 

 

Justyna Korzeń. Urodzona w Gorlicach. Studentka V roku Malarstwa w katowickiej ASP. W swojej twórczości podejmuje tematy związane z poszukiwaniem własnej tożsamości, światem dziecka – wspomnień i reminiscencji.

 

 

 Piotr Januszkiewicz - autor zdjęć

 

Student katowickiej szkoły filmowej na kierunku Realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego
i fotografia, na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego.

 

Arbuz Arbuziński - twórca muzyki

 

Producent. Pochodzi ze Śląska. Jego twórczość trudno zamknąć w jedną formę.
Jego muzyka to psychodeliczna podróż w świadomość. Używa subtelnej muzyki elektronicznej wymieszanej z jazzem i hip-hopem. Ubrany w brud i szum, harmonizuje i przybliża odrębną rzeczywistość, tworząc alternatywną układankę fuzji i kombinacji istniejących już konwencji.

 

 

Wiktoria Łaskawiec - kostiumograf

 

Studiuje projektowanie ubioru i tkaninę eksperymentalną na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
W swoich projektach przekłada odczucia i wrażenia na faktury, kolory i konstrukcje. Szczególnie ważne są dla niej tkaniny oraz relacje kolorystyczne.

 

 

dr Marcel Sławiński

 

 

Scenograf. Pracuje dla teatru, filmu i telewizji. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, następnie studiował na Wydziale Scenografii w Akademii Sztuk Pięknych w Krakówie. Od kilku lat prowadzi autorską Pracownię Scenografii wspólnie z Katarzyną Sobańską na Wydziale Malarstwa w ASP - Katowice oraz jest kierownikiem Katedry Scenografii Filmu i TV na Wydziale Scenografii w ASP w Warszawie.

 

 

 Magdalena Grundwald

 

Urodzona w Katowicach w 1987 roku. Studiowała w ASP we Wrocławiu w latach 2010- 2012, ASP w Warszawie w latach 2012- 2013, Wydział Malarstwa. Studia w ASP w Warszawie 2013-2015 Wydział Sztuki Mediów. Obecnie kontynuuje edukację na studiach doktoranckich w ASP w Katowicach. Zajmuje się działalnością artystyczną w obrębie sztuk wizualnych, tworząc filmy, instalacje wideo, fotografie, reżyserię światła. Zgłębia tematy związane z człowiekiem i jego naturą; porusza problem dotyku i spotkania z drugim.

 

 

 

5 000
Jeśli uda nam się zebrać taką kwotę będziemy mogli przystąpić do zdjęć - opłacimy dzięki niej lokację i sprzęt filmowy. W tej kwocie zawrzemy również noclegi, wyżywienie oraz transport ekipy.

 

7 000 zł
Dzięki tej kwocie opłacimy scenografię, kostiumy i materiały służące adaptacji przestrzeni.

 

10 000 zł
Zebranie tej kwoty pozwoli nam na profesjonalną postprodukcję oraz zwrot kosztów związanych z promocją filmu.

 

ich.czworo.film@gmail.com


śledź nas na Facebooku:

fb.me/ich.czworo.film

 

Do zobaczenia!