Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Cezary Tręda

Cezary Tręda

Łodź

Heja, z wykształcenia i zainteresowania jestem biotechnologiem, konstrukcje świata czy interakcji między ludźmi widzę jak reakcje w laboratorium, więcej znaczy lepiej, mimo że wynik może być różny, może powstać coś nowego. Dlatego też kocham podróże, więcej reakcji więcej nowego :-)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

485 PLN z 7500 PLN

7 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej (model "bierzesz ile zbierzesz"). Projekt kończy się 18.07.2019 22:10

Hacking Snow Leopards

O projekcie

Cześć,

 

nazywam się Cezary Tręda, pracuję naukowo, jestem biotechnologiem. Jednocześnie dużo podróżuję, znam kilka języków obcych i sądzę, że to właśnie dzięki połączeniu wiedzy zawodowej, umiejętności analitycznych, kontaktów z ludźmi i nieograniczonego zapału udaje mi się realizować coraz ambitniejsze projekty.

 

Przez 5 lat mieszkałem w Japonii, pracując naukowo i robiąc doktorat w szpitalu Uniwersytu Tohoku w Sendai. To co mnie niesamowicie zadziwiło w tamtym okresie i dotąd fascynuje to odkrycie powodu niezwykłej efektywności Japończyków. Mówi się, że są pracowitym narodem. Jest to tylko część prawdy. Są bardzo efektywni, dzięki tworzeniu bardzo dokładnych i wyczerpujących instrukcji każdej akcji. A następnie sumiennym wypełnieniu jej. Ogranicza to błędy i praktycznie za każdym razem kończy się sukcesem.

 

Łącząc moje zamiłowanie do gór, systematykę i całą resztę umiejętności, chciałbym zacząć dzielić się z ludzimi dookoła nie poradami, ale KOMPLETNĄ instrukcją osiągnięcia dokładnie określonego celu. Po obecnym zamknięciu projektu "Hacking Denali" do końca października 2019 pragnę ukończyć książkę o tym właśnie tytule, która będzie kompletną instrukcja wejścia na Denali/McKinley (6194m) drogą West Buttress (zajawki z tej wyprawy mozna podgladac na stronie FB: www.facebook.com/hackingdenali). Będzie to też wg mnie główna nagroda za pomoc/wsparcie moich wysiłków w kolejnym projekcie Hacking Snow Leopards, który poprowadzi do kolejnej serii instrukcji zdobycia każdej z tych 5 gór w pełni dla każdego (instrukcji od przygotowań, poprzez dojście na szczyt i na koniec szczęśliwy powrót do domu).

Powstał już projekt okładki:

 

5 lipca 2019 roku ruszy strona na FB dedykowana tej wyprawie:

www.facebook.com/hackingsnowleopards/

Już teraz zapraszam do polubienia tej strony i od 5 lipca śledzenie tego co będzie się tam działo :-)

 Będę staral się umieszczać informacje o postepach mojej wyprawy regularnie, kiedy będzie dostep do WiFi - ze zdjeciami, kiedy brak, poprzez Garmin InReach (wiadomosci tekstowe 160 znakow - na tyle pozwala ten komunikator satelitarny).

 

Na początek, minimalnie wsparcie jakie mi potrzebne to 6000 zł, by dostać się do base campu pod Pik Communismu i Pik Korżeniewskiej. Przed tym będę zdobywał Pik Lenina (na to mam swoje środki zabezpieczone). Jeśli uda mi się zdobyć więcej pieniędzy będę mógł powalczyć o Khan Tengri czy Pik Pobiedy, i też będę miał środki na ewentualne nieprzewidziane problemy (niestety bardzo częste w terenach takich odległych).

 

Trzeba wspomnieć, że jest trochę informacji o polskich wspinaczach, Np. Tomasz Kowalski czy Andrzej Bargiel, którzy zdobywali te góry, ale nie przekazali w żaden sposób wiedzy o swoich dokonaniach w sposób, który pozwalałby na powtórzenie ich wyczynów w sposób przewidywalny. A mi o to właśnie chodzi.

 

Dziękuję za pomoc w tej kwestii.

 

Strony bo śledzenia:

www.facebook.com/hackingsnowleopards/

www.facebook.com/hackingdenali