Dołącz do naszej społeczności!

Globus Aerostaticus

Kategoria - Technologia

201%

Postęp

2014 zł

Mamy już

Udane!

Status

O projekcie

Witamy!

Nazywamy się Globus Aerostaticus i jesteśmy projektem szkolnym złożonym z uczniów liceum oraz gimnazjum należących do Zespołu Szkół Społecznych STO imienia Pawła Jasienicy w Warszawie. Naszym celem jest wysłanie na wysokość około 20 km balonu z sondą, w celu wykonania niezwykłych zdjęć oraz ciekawych pomiarów. Zaplanowaliśmy także kilka eksperymentów, których wyniki opublikujemy na naszej stronie na Facebook'u. Start balonu planujemy wykonać pomiędzy marcem a czerwcem 2017. Zaraz po zakończeniu projektu nagrody zostaną rozesłane.

Do tej pory w trakcie pracy nad projektem nauczyliśmy się wiele na temat stratosfery oraz powiązanych z nią dziedzin fizyki. Spotkaliśmy się z Grzegorzem Zabłockim z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, który opowiedział nam szczegółowo o wysyłaniu sond oraz wykonywaniu pomiarów w stratosferze. W międzyczasie nauczyliśmy się podstaw elektroniki cyfrowej, przygotowaliśmy harmonogram projektu oraz szczegółowy kosztorys.

Kwota zebrana w trakcie kampanii pokryje część kosztów związanych z zakupem aparatury pomiarowej, balonu oraz helu. Rozkład kosztów przedstawiamy na wykresie poniżej:

Zbiórka Globus Aerostaticus

Jest to wersja minimalna naszego projektu. Częściowe dofinansowanie o wysokości 1000 złotych uzyskaliśmy od naszej szkoły, a pozostałą część postanowiliśmy zebrać na drodze niniejszej kampanii. Jeżeli na zbiórce uda nam się zebrać więcej niż wstępnie zakładaliśmy to nadmiar przeznaczymy na:

1) lepszej jakości kamera,

2) więcej i lepszej jakości czujniki,

3) jeżeli uda nam się zebrać dodatkowe 600 zł to zorganizujemy dodatkowy pokaz z wypuszczeniem balonu na uwięzi w Warszawie.

Nasz zespół liczy dziewięcioro członków wraz z naszym opiekunem projektowym. Jesteśmy młodzieżą w wieku od 15 do 18 lat. W naszym zespole każdy ma inną ważną funkcje. Borys (1LO) jest administratorem strony na Facebook'u oraz pomaga od czasu do czasu innym grupom z ich zadaniami. Antek wraz z Jankiem (2LO) pracują nad systemami pomiarowymi sondy oraz wszelkimi koniecznymi obliczeniami potrzebnymi by bezpiecznie przeprowadziła wszelkie pomiary i wróciła na ziemię. Kolejna grupa także posiada dwóch członków i są nimi Patryk oraz Mateusz (1LO). Pracują oni w sekcji kupującej i organizującej sprzęt oraz prowadzą naszą kampanię crowdfundingową. Patryk jest także odpowiedzialny za przygotowanie obudowy naszej sondy natomiast Mateusz od czasu do czasu pomaga przy elektronice. W naszym zespole mamy także fotografa - Julię (3GIM). Dokumentuje ona naszą pracę, nagrywa materiały informacyjne i kręci wywiady z członkami projektu. Kolejnym ważnym ogniwem naszego zespołu jest Ola (1LO), która od samego początku szuka nam sponsorów chętnych do wsparcia naszego przedsięwzięcia oraz zajmuje się kontaktami zewnętrznymi. Opiekunem eksperymentów jest Krzysztof (3GIM), zajął się on zaprojektowaniem ich i sposobem ich przeprowadzenia. Ostatnim członkiem naszego zespołu jest Kuba (1LO), pracujący jako redaktor strony na Facebook'u oraz piszący wszystkie teksty informacyjne na temat projektu. Jest także prowadzącym wywiadów projektowych. Naszym opiekunem jest nauczyciel fizyki, Piotr Morawiecki.

Jeśli projekt się powiedzie to zaprosimy Państwa serdecznie na niniejsze wydarzenie. Poza wypuszczeniem balonu opowiemy o całym projekcie i nauce za nim stojącą, realizując tym samym ostatni z celów naszego projektu - popularyzacje nauki, którą wszyscy się fascynujemy. Chcielibyśmy by nasz projekt, był jak najbardziej profesjonalny, dlatego też liczymy na Państwa wsparcie. Każda złotówka się liczy!

Z góry dziękujemy!

Zespół projektu Globus Aerostaticus

Projekt Globus Aerostaticus

23

Wspierający

2014 zł

Z całkowitej kwoty 1000 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt udany! Zakończenie: 17.02.2017

Wesprzyj projekt

Nielimitowana

Nagroda za 1 zł lub więcej!

Wsparcie bez nagrody

1 Wspierający
Nielimitowana

Nagroda za 1 zł lub więcej!

Imienne podziękowania wysłane drogą mailową lub przez Facebooka.

2 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 10 zł lub więcej!

Wpis na listę darczyńców na naszym fanpage'u na Facebooku.

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 25 zł lub więcej!

Państwa własny elektroniczny egzemplarz filmu nagranego przez kamerę naszego balonu, który otrzymasz na skrzynkę mailową. Oczywiście otrzymają Państwo też wszystkie nagrody z niższych progów.

9 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 50 zł lub więcej!

Państwa własny egzemplarz filmu nagranego przez kamerę naszego balonu, który otrzymasz na płycie CD.
Oczywiście otrzymają Państwo też wszystkie nagrody z niższych progów.

1 Wspierający
Nielimitowana

Nagroda za 75 zł lub więcej!

Państwa własny egzemplarz filmu nagranego przez kamerę naszego balonu, który otrzymasz na płycie CD z imienną dedykacją i podpisami całego zespołu.
Oczywiście otrzymają Państwo też wszystkie nagrody z niższych progów (przy czym płyta CD będzie z dedykacją)

3 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 100 zł lub więcej!

Plakat w formacie A1 ze zdjęciem wykonanym podczas startu balony.
Oczywiście otrzymają Państwo też wszystkie nagrody z niższych progów (przy czym płyta CD będzie z dedykacją)

4 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 120 zł lub więcej!

Plakat w formacie A0 ze zdjęciem wykonanym podczas startu balony.
Oczywiście otrzymają Państwo też wszystkie nagrody z niższych progów z wyłączeniem plakatu A1 (przy czym płyta CD będzie z dedykacją)

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 200 zł lub więcej!

Tytuł sponsora projektu i certyfikat wspierający projekt w wersji drukowanej.
Oczywiście otrzymają Państwo też wszystkie nagrody z niższych progów (przy czym płyta CD będzie z dedykacją, a plakat w formacie A0)

2 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 500 zł lub więcej!

Tytuł sponsora naszego projektu. W razie zainteresowania możemy odwiedzić Państwa i zaprezentować wyniki projektu.
Oczywiście otrzymają Państwo też wszystkie nagrody z niższych progów (przy czym płyta CD będzie z dedykacją, a plakat w formacie A0)

1 Wspierający

O projektodawcy

2slo.balon

2slo.balon

Warszawa, Polska

Witamy!
Nazywamy się Globus Aerostaticus i jesteśmy projektem szkolnym złożonym z uczniów liceum oraz gimnazjum. Naszym celem jest wysłanie na wysokość około 20 km balonu z sondą, w celu wykonania niezwykłych zdjęć oraz ciekawych pomiarów. Zaplanowaliśmy także kilka eksperymentów, których wyniki opublikujemy na naszej stronie na Facebook'u. Chcielibyśmy by nasz projekt, był jak najbardziej profesjonalny, dlatego też liczymy na Państwa wsparcie. Każda złotówka się liczy!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Chcesz sygnować projekt swoją marką lub nazwiskiem? Zgłoś się już teraz!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy: