Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

2slo.balon

2slo.balon

Warszawa, Polska

Witamy!
Nazywamy się Globus Aerostaticus i jesteśmy projektem szkolnym złożonym z uczniów liceum oraz gimnazjum. Naszym celem jest wysłanie na wysokość około 20 km balonu z sondą, w celu wykonania niezwykłych zdjęć oraz ciekawych pomiarów. Zaplanowaliśmy także kilka eksperymentów, których wyniki opublikujemy na naszej stronie na Facebook'u. Chcielibyśmy by nasz projekt, był jak najbardziej profesjonalny, dlatego też liczymy na Państwa wsparcie. Każda złotówka się liczy!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2014 PLN z 1000 PLN

23 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

201%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 17.02.2017.

Globus Aerostaticus

O projekcie

Witamy!

Nazywamy się Globus Aerostaticus i jesteśmy projektem szkolnym złożonym z uczniów liceum oraz gimnazjum należących do Zespołu Szkół Społecznych STO imienia Pawła Jasienicy w Warszawie. Naszym celem jest wysłanie na wysokość około 20 km balonu z sondą, w celu wykonania niezwykłych zdjęć oraz ciekawych pomiarów. Zaplanowaliśmy także kilka eksperymentów, których wyniki opublikujemy na naszej stronie na Facebook'u. Start balonu planujemy wykonać pomiędzy marcem a czerwcem 2017. Zaraz po zakończeniu projektu nagrody zostaną rozesłane.

Do tej pory w trakcie pracy nad projektem nauczyliśmy się wiele na temat stratosfery oraz powiązanych z nią dziedzin fizyki. Spotkaliśmy się z Grzegorzem Zabłockim z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, który opowiedział nam szczegółowo o wysyłaniu sond oraz wykonywaniu pomiarów w stratosferze. W międzyczasie nauczyliśmy się podstaw elektroniki cyfrowej, przygotowaliśmy harmonogram projektu oraz szczegółowy kosztorys.

Kwota zebrana w trakcie kampanii pokryje część kosztów związanych z zakupem aparatury pomiarowej, balonu oraz helu. Rozkład kosztów przedstawiamy na wykresie poniżej:

Jest to wersja minimalna naszego projektu. Częściowe dofinansowanie o wysokości 1000 złotych uzyskaliśmy od naszej szkoły, a pozostałą część postanowiliśmy zebrać na drodze niniejszej kampanii. Jeżeli na zbiórce uda nam się zebrać więcej niż wstępnie zakładaliśmy to nadmiar przeznaczymy na:

1) lepszej jakości kamera,

2) więcej i lepszej jakości czujniki,

3) jeżeli uda nam się zebrać dodatkowe 600 zł to zorganizujemy dodatkowy pokaz z wypuszczeniem balonu na uwięzi w Warszawie.

Nasz zespół liczy dziewięcioro członków wraz z naszym opiekunem projektowym. Jesteśmy młodzieżą w wieku od 15 do 18 lat. W naszym zespole każdy ma inną ważną funkcje. Borys (1LO) jest administratorem strony na Facebook'u oraz pomaga od czasu do czasu innym grupom z ich zadaniami. Antek wraz z Jankiem (2LO) pracują nad systemami pomiarowymi sondy oraz wszelkimi koniecznymi obliczeniami potrzebnymi by bezpiecznie przeprowadziła wszelkie pomiary i wróciła na ziemię. Kolejna grupa także posiada dwóch członków i są nimi Patryk oraz Mateusz (1LO). Pracują oni w sekcji kupującej i organizującej sprzęt oraz prowadzą naszą kampanię crowdfundingową. Patryk jest także odpowiedzialny za przygotowanie obudowy naszej sondy natomiast Mateusz od czasu do czasu pomaga przy elektronice. W naszym zespole mamy także fotografa - Julię (3GIM). Dokumentuje ona naszą pracę, nagrywa materiały informacyjne i kręci wywiady z członkami projektu. Kolejnym ważnym ogniwem naszego zespołu jest Ola (1LO), która od samego początku szuka nam sponsorów chętnych do wsparcia naszego przedsięwzięcia oraz zajmuje się kontaktami zewnętrznymi. Opiekunem eksperymentów jest Krzysztof (3GIM), zajął się on zaprojektowaniem ich i sposobem ich przeprowadzenia. Ostatnim członkiem naszego zespołu jest Kuba (1LO), pracujący jako redaktor strony na Facebook'u oraz piszący wszystkie teksty informacyjne na temat projektu. Jest także prowadzącym wywiadów projektowych. Naszym opiekunem jest nauczyciel fizyki, Piotr Morawiecki.

Jeśli projekt się powiedzie to zaprosimy Państwa serdecznie na niniejsze wydarzenie. Poza wypuszczeniem balonu opowiemy o całym projekcie i nauce za nim stojącą, realizując tym samym ostatni z celów naszego projektu - popularyzacje nauki, którą wszyscy się fascynujemy. Chcielibyśmy by nasz projekt, był jak najbardziej profesjonalny, dlatego też liczymy na Państwa wsparcie. Każda złotówka się liczy!

Z góry dziękujemy!

Zespół projektu Globus Aerostaticus

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 17.02.2017 22:10