Dołącz do naszej społeczności!

Gdyby Beksiński był pisarzem...

Kategoria - Książki/Publikacje

7%

Postęp

219 zł

Mamy już

Nieudany

Status

O projekcie

 Zbiórka Gdyby Beksiński był pisarzem... 

 

Gdyby Beksiński był pisarzem... - zbiór opowiadań

inspirowanych twórczością mistrza 

 

Projekt Gdyby Beksiński był pisarzem...

 

Cześć! Nazywam się Marek Jura, od ładnych paru lat pisanie jest dla mnie czymś więcej niż tylko pasją – pracowałem już jako dziennikarz, tworzyłem artykuły i felietony dla kilku serwisów internetowych, szkoliłem swój warsztat literacki na studiach polonistycznych (teoretycznie robię to nadal – do obrony magisterki jeszcze kilka dni mi zostało) i publikowałem swoje mniej lub jeszcze mniej udane wypociny w czasopismach internetowych i „papierowych”, a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem za parę miesięcy światło dzienne ujrzy mój debiutancki tomik poetycki.

 Zbiórka Gdyby Beksiński był pisarzem...

 

Możecie się ze mną kontaktować poprzez maila: louiss@wp.pl, Zapraszam też na stronę z moją twórczością na facebooku: https://www.facebook.com/MarekJ-Nóż-miedzy-wersami-1543725052530162/

 

Tyle musicie wiedzieć o mnie. A teraz

 

  Kampania crowdfundingowa Gdyby Beksiński był pisarzem...

 

Twórczość Beksińskiego, chociaż ignorowana przez część krytyków, już w latach 70. zyskała ogromną popularność. Dlaczego? Ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi – świat sanockiego artysty jest jednocześnie przerażający i fascynujący – pełen śmierci, rozkładu, okrucieństwa i brzydoty, ale przez to paradoksalnie piękny. No, ale dość o tym – każdy, kto wszedł na stronę tego projektu, z pewnością doskonale wie, czym wyróżniają się wśród tysięcy innych obrazy Beksińskiego, a jeżeli nie, zaraz sobie wygoogluje. A co chciałbym zrobić ja? Otóż spróbuję przenieść bogactwo wizualne jego dzieł na papier. Oczywiście nie byłoby to przeniesienie dosłowne, ale będę starał się kierować zasadą „Twórz tak, jak tworzyłby Beksiński, gdyby był pisarzem”. Jasne, nie jestem nim i z pewnością będzie tam też sporo mojej własnej inwencji. Ale co w tym złego? Jeżeli uda mi się zachować chociaż połowę nastroju dzieł mistrza, będzie to mój sukces!

Rzecz jasna nie uda mi się to bez Was (tym bardziej, że w tym projekcie macie szansę na realne współtworzenie opowiadań – jeśli wybierzecie jedną z nagród „kreatywnych” wasze pomysły, opisy, nawet koszmary staną się częścią książki). Czas więc na kilka słów

 

  Projekt Gdyby Beksiński był pisarzem...

 

Minimalna kwota, jaką muszę zebrać to 3000 zł na trzy opowiadania. Jeśli zaś wspomożecie mnie kwotą większą, napiszę ich odpowiednio więcej (teoretycznie w nieskończoność, więc jeśli okaże się, że będzie musiało ich być 100... cóż, zawsze można zrezygnować ze snu!).

 

Zebrane pieniądze przeznaczę na:

  • skład i łamanie tekstu,

  • redakcję,

  • oprawę graficzną – będzie ona oczywiście uzależniona od środków finansowych, jakie zostaną przeznaczone na cały projekt – chciałbym jednak, żeby zbiór był okraszony chociaż stylową okładką,

  • promocję zbioru,

  • dostęp do materiałów dot. Beksińskiego (wystawy, muzea, biblioteki, a przede wszystkim podróż do muzeum twórczości mistrza w Sanoku)

  • i czas – oczywiście mógłbym pisać na szybko w wolnym czasie, ale pracując już jako dziennikarz i pisząc opowiadania do serwisów internetowych i czasopism nauczyłem się traktować to nie tylko jako pasję, ale też pracę. A tej, jeśli chce się wykonać ją rzetelnie i profesjonalnie, trzeba się poświęcić w całości. W związku z tym nie będę mógł przez ten czas przyjmować innych zleceń (a nawet aspirujący do miana pisarza młody człowiek coś jeść musi:P). Pewnie mógłbym o tym nie wspominać, bądź zawyżyć inne koszty, ale chcę być uczciwy – część środków finansowych zostanie przeznaczona po prostu na czas, jaki będzie mi potrzebny na napisanie książki.

 

Każde z opowiadań będzie miało objętość ok. 20-30 stron standardowego maszynopisu. Oczywiście może się zdarzyć, że aby nie urywać tekstu w pół słowa napiszę jedno na 40, wtedy następne może być krótsze, tak, żeby średnia mieściła się właśnie w przedziale 20-30.

Jeśli chodzi o „oficjalne” wydanie zbioru – nie chcę marnować na to Waszych pieniędzy. Chęć zobaczenia swojego nazwiska na książce dostępnej w księgarni to tylko i wyłącznie moja fanaberia. Jeżeli to, co napiszę będzie wystarczające dobre, będę mógł wydać to sam, wydawnictwa nie odrzucają tekstów, które mają potencjał. Jeżeli nie – widocznie zrobiłem to źle. Wy płacicie mi za napisanie i dostarczenie Wam zbioru opowiadań inspirowanych twórczością Beksińskiego. I z tego zadania się wywiążę. W zależności od tego, jaką kwotą mnie wspomożecie, wyślę Wam wersję elektroniczną lub drukowaną.

Ostateczny termin, w jakim ukończę zbiór to 10 maja 2016 roku. Wprawdzie spodziewam się to uczynić nawet do końca marca, ale zależy to od liczby opowiadań, jakie ostatecznie będę musiał napisać. Jeżeli fanem Beksińskiego nie jest jednak Bill Gates, który przypadkiem zajrzał na tą witrynę, powinienen to skończyć szybciej ;) Grunt, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik – chcę, żeby opowiadania, jakie trafią w Wasze ręce było dopracowane w najdrobniejszym szczególe.

 Kampania crowdfundingowa Gdyby Beksiński był pisarzem...

I tak dalej, i tak dalej – za każdy 1000 zł kolejne opowiadanie. Aaa, i na każde 5000 zł przypada jeden bonusowy short (do 5 stron).Wprawdzie nie spodziewam się, że do dobrniemy chociaż do 8000 zł, ale na życzenie mogę rozpisać wszystko i do 100 tys. ;)

 

   Projekt Gdyby Beksiński był pisarzem...

Zbiórka Gdyby Beksiński był pisarzem...

Co do przesłanych opisów – zastrzegam sobie możliwość ich korekty/skrócenia/rozbudowania, tak, aby wkomponowały się w całość opisu. Na życzenie donator może zapoznać się z poprawionym fragmentem (chociaż wtedy naraża się oczywiscie na spoilery ;)) i zasugerować ew. zmiany, tak, żeby i autor przesłanego opisu i autor całego zbioru byli usatysfakcjonowani ;)

 

  Zbiórka Gdyby Beksiński był pisarzem...

 

Na pewno nie chcecie kupować kota w worku – wcale się wam nie dziwię! Dlatego zachęcam do zapoznania się z moimi opowiadaniami w czasopiśmie „Kozirynek” (niestety wersji elektronicznej nie ma) i na mojej stronie - http://www.nozmiedzywersami.vgh.pl/viewpage.php?page_id=1 (na fb: https://www.facebook.com/MarekJ-N%C3%B3%C5%BC-miedzy-wersami-1543725052530162/?ref=ts&fref=ts). Kilkanaście tekstów opublikowałem też w serwisie „Horror Reviews”, który niestety zdążył już odejść do e-nieba, czy gdziekolwiek udają się po zakończeniu doczesnego żywota strony internetowe (wciąż jednak można go przeglądać - http://japoniadream.boo.pl/japonia/articles.php?cat_id=12). W sieci krąży też trochę moich tekstów publicystycznych, jako jednak, że to raczej Was nie interesuje, zamieszczam tu fragment opowiadania, które już stworzyłem:

 

Projekt Gdyby Beksiński był pisarzem...

 

A oto część wstępnego szkicu jednego z opowiadań do zbioru, jaki chcę napisać:

 

Kampania crowdfundingowa Gdyby Beksiński był pisarzem...

 

Mam już również co najmniej kilka pomysłów na konkretne opowiadania – wędrowiec podróżujący wielkim kanionem, na którego zboczach widnieją podobizny zakapturzonych kościotrupów, próbujący dowiedzieć się, skąd się tu wziął i czym to miejsce tak naprawdę jest, pogrążona w depresji malarka, której koszmary o grającym na trąbce trupie o stu palcach i tunelu z ogromnych ludzkich kości zaczynają się mieszać z rzeczywistością, pensjonariuszce domu starców, która czasem dostrzega wędrujących po świecie zmarłych czy sześciorękim człowieku, który buduje kościół z ludzkich mięśni.

 

Tych pomysłów jest trochę więcej, przybrały już też one konkretniejsze kształty, jednak nie chcąc psuć Wam zabawy, na razie nie będę za dużo się o nich rozpisywał. Zresztą na ostateczny kształt opowiadań wpływ będzie miała ich ilość (uzależniona od zebranej kwoty) i wyniki Waszego głosowania na to, które z dzieł Beksińskiego mają się stać najważniejszą dla nich isnpiracją.

 

  Zbiórka Gdyby Beksiński był pisarzem...

 

Nie zastanawiajcie się długo – dzięki Waszemu wsparciu uda nam się wspólnie stworzyć coś naprawdę fajnego! ;)

Newsy o projekcie śledźcie również na fb: https://www.facebook.com/Gdyby-Beksiński-był-pisarzem-1427755003932164/?fref=ts 

 

  Projekt Gdyby Beksiński był pisarzem...

 

 

 

1

Wspierających

219 zł

Z całkowitej kwoty 3000 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt zostanie ufundowany jeśli do 20:00 15.01.2017 otrzyma co najmniej 3000 zł wsparcia

Wesprzyj projekt

Nielimitowana

Nagroda za 1 zł lub więcej!

Wsparcie bez nagrody

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 5 zł lub więcej!

Dopuszczenie do głosowania nt. wyboru obrazów, jakimi mam się inspirować

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 15 zł lub więcej!

Informacje o postępach w projekcie – fragmenty opowiadań i meldunki z pola bitwy z tekstem ;)

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 18 zł lub więcej!

Elektroniczna wersja zbioru wysłana na maila po zakończeniu prac redakcyjnych

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 25 zł lub więcej!

Dopuszczenie do głosowania nt. wyboru tematyki wybranych opowiadań

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 34 zł lub więcej!

(tutaj zaczyna się Wasza inwencja;)) - Możliwość umieszczenia w zbiorze dowolnej nazwy, jaką mi wyślecie (byle nie była to Sraka_na_stojaka albo coś w tym stylu), może to być imię, tytuł, lokacja, cokolwiek

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 50 zł lub więcej!

Możliwość umieszczenia dowolnej nazwy w zbiorze + wersja elektroniczna zbioru + możliwość głosowania w wyborze obrazów - głównych inspiracji

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 55 zł lub więcej!

Świat Beksińskiego to coś w rodzaju sennego koszmaru. Czemu więc nie wykorzystać również naszych własnych? Wspierając mnie tą kwotą zyskujecie możliwość wysłania mi opisu swojego snu, którego część wykorzystam w jednym z opowiadań

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 65 zł lub więcej!

Wersja drukowana zbioru

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 70 zł lub więcej!

Audiobook z 3 (lub 4 i więcej, w zależności od tego, jakim wynikiem zakończy się zbiórka, do maks. 8) wybranymi opowiadaniami

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 75 zł lub więcej!

Możliwość przesłania opisu Waszego największego lęku – wykorzystam go przy tworzeniu zbioru

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 80 zł lub więcej!

Wersja drukowana zbioru w zdobionej okładce z dedykacją

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 85 zł lub więcej!

Możliwość przesłania utrzymanego w stylistyce obrazów Beksińskiego opisu istoty, jaką chcielibyście odnaleźć w zbiorze

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 100 zł lub więcej!

Możliwość wysłania opisu samego siebie. Umieszczę go w jednym z opowiadaniu i... zabiję was w spektakularny sposób (chyba, że chcecie opisać siebie jako już martwych, wtedy ograniczę się do przedstawienia wyglądu nieboszczyka)

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 105 zł lub więcej!

… a jeśli już naprawdę nie chcecie umierać, mogę też umieścić opis waszej osoby tak po prostu (przeżyjecie, ale wolności od cierpienia już zagwarantować nie mogę!)

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 120 zł lub więcej!

Prześlijcie mi opis przedmiotu (może być całkiem duży), a nie tylko umieszczę go w opowiadaniu, ale też sprawię, że stanie się on całkiem istotnym elementem fabuły

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 150 zł lub więcej!

Wersja wstępna (elektroniczna) na półmetku prac + wersja elektroniczna po ostatecznej redakcji

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 170 zł lub więcej!

Prześlijcie mi dokładny opis śmierci człowieka (oczywiście takiej, jaka mogłaby się wydarzyć w świecie przedstawionych w twórczości Beksińskiego), a umieszczę go w zbiorze

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 180 zł lub więcej!

Wersja wstępna (elektroniczna) na półmetku prac + wersja drukowana po ostetcznej redakcji

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 215 zł lub więcej!

Podziękowanie na końcu książki + wersja elektroniczna/drukowana książki (do wyboru)

1 Wspierający
Nielimitowana

Nagroda za 280 zł lub więcej!

Wyślijcie mi dokładny opis budowli, jaką mam umieścić w zbiorze - to w niej rozegra się część akcji jednego z opowiadań

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 350 zł lub więcej!

Wyślijcie mi dokładny opis miejsca, jakie ma pojawić się w jednym z opowiadaniem, a nie tylko umieszczę go tam, ale też nadam mu specjalne znaczenie w kontekście fabularnym

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 400 zł lub więcej!

Wyślijcie mi pomysł na krótką opowieść w świecie Beksińskiego. Stanie się ona częścią jednego z opowiadań

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 450 zł lub więcej!

Wyślijcie mi opis zdarzenia, o jakim chcielibyście przeczytać, a umieszczę je w zbiorze

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 501 zł lub więcej!

Specjalne imienne podziękowanie na końcu końcu książki + wersja elektroniczna/drukowana zbioru (do wyboru) + opis koszmaru

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 720 zł lub więcej!

Prześlijcie mi w dziesięciu-dwunastu punktach plan wydarzeń z życia jednego bohatera (możecie również opisać w nich jego samego, miejsca, jakie odwiedza, potwory, jakie spotyka, itp.). Będzie on jedną z głównych postaci przedstawionych w opowiadaniu + wersja drukowana/elektroniczna + podziękowania

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 1025 zł lub więcej!

Wersja elektroniczna/drukowana zbioru + wersja wstępna (elektroniczna) na półmetku prac + opis koszmaru + opis siebie + opis miejsca + opis przedmiotu/istoty + opis wydarzenia + specjalne podziękowanie na początku zbioru wraz ze zdjęciem

0 Wspierających

O Projektodawcy

louiss

louiss

Poznań, Poland

Utrapienie wykładowców, dentystów i obiektów swoich nieszczęśliwych miłości. Jeszcze kilka miesięcy temu spóźniał się na wykłady (ćwiczenia zresztą też) filologii polskiej. Stara się łączyć zainteresowanie poezją, boksem i grami komputerowymi (co prowadzi nieraz do sytuacji śmiesznych i niebezpiecznych). Notorycznie przechodzący na czerwonym świetle kontestator społecznych konwenansów i nudnych imprez. Od kilku lat trwa w skomplikownym związku z literaturą, próbując wydać na świat ich papierowe dziecko (z mniejszym i jeszcze mniejszym skutkiem). W czasie wolnym od lenistwa hejtuje nagrodę Darwina i inne przejawy braku empatii. Zdarza mu się też mieć jakiś pomysł. Zdarza mu się nawet go zrealizować. I dlatego właśnie jest również tutaj ;)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Chcesz sygnować projekt swoją marką lub nazwiskiem? Zgłoś się już teraz!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy: