Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Zbyszek Mostowicz

Zbyszek Mostowicz

Gdansk, Poland

Jestem przewodnikiem i pilotem wycieczek działającym w Trójmieście i na Mazurach. Chętnie zajmuję się turystami aktywnymi których zabieram na rowery, kajaki lub żaglówki. Mam bogate doświadczenie w pracy z polskimi i zagranicznymi gośćmi. Zimę chętnie spędzam na stoku ponieważ już od lat jestem instruktorem narciarstwa.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

235 PLN z 11000 PLN

3 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 30.04.2018 22:10

Gdańsk Bike Tours

O projekcie

Kim jesteśmy

Jesteśmy młodymi ludźmi, którzy na co dzień mieszkają w Gdańsku. Jakiś czas temu połączyła nas miłość do tego miasta, w którym nie tylko żyjemy i pracujemy, ale przede wszystkim rozwijamy nasze pasje i zainteresowania. Śmiało można powiedzieć, że znamy Gdańsk jak własną kieszeń, ponieważ jako przewodnicy zawodowo oprowadzamy naszych gości po jego najbardziej urokliwych zakąkach, dzieląc się wiedzą na temat jego historii. Oprowadzamy po pięknych, zabytkowych ulicach oraz prezentujemy nowoczesne, rozwijające się części miasta. 

 

Jesteśmy aktywnymi ludźmi którzy chętnie z komunikacji miejskiej czy samochodu przesiadają się na rowery lub rolki po to, żeby właśnie w taki sposob korzystać z infrastruktury Gdańska, swobodnie przemieszczać się po mieście i propagować zdrowy styl życia. Fascynują nas podróże oraz możliwość poznawania innych kultur. Bardo często angażujemy się również w różnego rodzaju inicjatywy oraz działalność wolontaryjną związaną z zagranicznymi wyjazdami, gdzie możemy pracowac z ludźmi i dla ludzi. Jednocześnie czerpiemy z tych kontaktów niezwykle dużo inspiracji oraz satysfakcji.

Za swoją działalność na rzecz inicjatyw społecznych wielokrotnie zostawaliśmy nagradzani. Jednym z naszych większych osiągnięć jest znalezienie się Magdy Westy - jednej z twórczyń naszego projektu - w dziesiątce finalistów plebiscytu Polskiego Radia "Nieprzeciętni 2017" który promował przekazywanie dobrych wartości poprzez działanie na rzecz drugiego człowieka. 

 

O projekcie

"Gdańsk Bike Tours" to projekt, który zrodził się z połączenia naszych pasji. Chcemy zająć się profesjonalnym oprowadzaniem indywidualnych i grupowych wycieczek rowerowych w Trójmieście, oferując wycieczki, w trakcie których będziecie mogli zwiedzić miejsca, do których nie da się dotrzeć innymi środkami transportu niż rowery. Wycieczki będziemy prowadzić w języku polskim, niemieckim i angielskim. 

 

W sezonie, codziennie o godzinie 10.15 ze śródmieścia Gdańska wyruszy nasz przewodnik z grupą ludzi zainteresowanych poznaniem historii tego wyjątkowego miasta oraz chcących zobaczyć oferowane przez nie piękne krajobrazy. Dołącz i Ty i ciesz się jazdą z naszym przewodnikiem. Zapomnij o mapach i przeglądaniu internetu w poszukiwaniu atrakcji - z nami zobaczysz to, co warto i poznasz liczne ciekawostki związane z miastem. Masz własny rower? Nie ma sprawy - Dołącz do nas i poznawaj Trójmiasto razem z nami.

 

Czy wiecie, że Trójmiasto ma imponującą infrastrukturę rowerową? W samym tylko gdańsku mamy prawie 700 km tras dla rowerów a w całym Trójmieście ponad 1000 km. Gdańsk według European Cycling Challenge juz od dwóch lat jest najbardziej rowerowym miastem w Europie.

 

Chcemy wykorzystać fakt, że w Trójmieście jeździ się bezpiecznie, przyjemnie i z dala od ruchu samochodowego. Kupiliśmy dla Was rowery, które możecie od nas wypoźyczać na czas trwania wycieczki. Są to markowe polskie produkty firmy Kross i Unibike, ponieważ uważamy, że polską gospodarkę trzeba wspierać. Damskie rowery wyposażyliśmy w koszyki na kierownicę, bo zdajemy sobie sprawę, że miejsce na kobiece torebki jest niezbędne. 

Żeby nasz projekt mógł ruszyć jeszcze w tym sezonie potrzebujemy waszego wsparcia, ponieważ nasz budżet jest ograniczony. Chcielibyśmy, żeby nasze wycieczki były bezpieczne i komfortowe, dlatego chcemy wyposażyć każdego uczestnika w kask i aparat Tour-Guide (zestaw słuchawkowy) tak, żeby nawet osoba jadąca na końcu peletonu mogła dobrze słyszeć przewodnika podczas zwiedzania. Zbiórkę rozpoczęliśmy 14 Lutego nie bez powodu. Nie jesteśmy przesądni, ale wierzymy, że miłość do Gdańska przyniesie nam w tym roku szczęście. 

Nasz projekt chcemy promować za pośrednictwem strony internetowej i mediów społecznościowych. Już teraz aktywnie działamy za pośrednictwem Facebook'a. 

https://web.facebook.com/GdanskBikeTours/

Jeśli uważacie, że to ciekawy pomysł, to zapraszamy Was do wsparcia naszej inicjatywy. W zamian za to przygotowaliśmy naprawdę atrakcyjne nagrody. Pamiętajcie, że każdy rowerzysta powinien być widoczny, dlatego mamy dla was sporo odblasków, żebyście byli widoczni na drodze. 

Przez wsparcie projektu możecie już teraz dołączyć do wycieczki, a tym samym pomóc nam w realizacji marzeń i pasji. Dużą pomocą będzie dla nas również udostępnienie informacji o naszej kampanii wśród Waszych przyjaciół i znajomych. Za to również będziemy bardzo wdzięczni.

 

O budżecie

Do uruchomienia projektu potrzeba nam już niewiele. Nasze pieniądze wyczerpały się wraz z zakupem rowerów i przyczepy samochodowej, niezbędnej do ich przewożenia. Za pośrednictwem PolakPotrafi.pl chcielibyśmy uzbierać kwotę 11 000 zł, co pozwoli nam na zakup systemu Audio-Guide i kasków dla wszystkich uczestników wycieczki, a także na założenie profesjonalnej strony internetowej i stworzenie dodatkowych  materiałów reklamowych.

Jesteśmy przekonani, że z Waszą pomocą do wiosny uda nam się uzbierać wspomniane 11 000zł, które pozwolą nam jak najszybciej ruszyć z organizacją pierwszych wycieczek. Jeśli uda nam się zebrać wyższą kwotę - nic nie szkodzi. Z takim budżetem będziemy mogli wynająć specjalny garaż, w który nasze rowery będą bezpieczniejsze. 

 

Chcesz wiedzieć więcej? Jesteśmy do Twojej dyspozycji:

Gdańsk Bike Tours

Tel: 798 939 099

lub

e-mail: zbmostowicz@gmail.com