Dołącz do naszej społeczności!

FLOwyprawa rowerowa śladem hm. F. Marciniaka

Kategoria - Sport

3%

Postęp

50 zł

Mamy już

Nieudany

Status

O projekcie

Wielkopolska Chorągiew Harcerzy im. hm. Floriana Marciniaka Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej już po raz drugi organizuje „FLOwyprawę” – wyprawę rowerową z Poznania do byłego obozu koncentracyjnego Gross-Rosen w Rogoźnicy na Dolnym Śląsku, śladem swojego patrona hm. Floriana Marciniaka. Dnia 27 maja 2017 roku grupa 12 harcerek i harcerzy w wieku od 17 do 28 lat ma zamiar przejechać trasę liczącą 200 kilometrów w mniej niż 10 godzin.

Kampania crowdfundingowa FLOwyprawa rowerowa śladem hm. F. Marciniaka

Poprzez wyprawę chcemy zainteresować poznaniaków postacią Floriana Marciniaka: wielkopolanina, instruktora harcerskiego, który został twórcą i pierwszym naczelnikiem Szarych Szeregów – konspiracyjnego harcerstwa działającego podczas II Wojny Światowej. To właśnie w Poznaniu Florian studiował, prowadził drużynę harcerską i kierował Szarymi Szeregami. Po zatrzymaniu przez Gestapo był przetrzymywany i torturowany na Forcie VII. Następnie został przeniesiony na krótki czas do obozu w Żabikowie, skąd trafił do Gross-Rosen gdzie został zamordowany.

Kampania finansowania społecznościowego FLOwyprawa rowerowa śladem hm. F. Marciniaka

Uczestnicy przygotowują się do wyprawy od dłuższego czasu. W ramach swoich spotkań wspólnie jeździmy trasy rowerowe, ćwiczymy mięśnie, poznajemy przepisy ruchu drogowego, uczymy się serwisować rower i radzić ze stresem. Chcemy pokazać młodym ludziom, że historię można poznać nie tylko w tradycyjny sposób, ale łączyć ją z zainteresowaniami i pożytecznym wykorzystaniem czasu wolnego.

Trasa, którą pokonamy jest ściśle związana z patronem. Ruszamy spod Fortu VII przy ul. Pol-skiej, gdzie odbędzie się apel pamięci, zapalimy znicze i złożymy kwiaty pod tablicą upamięt-niającą Floriana Marciniaka. Dalej odwiedzimy muzeum w Żabikowie, gdzie Florian był wię-ziony, a następnie udamy się do Gorzyc gdzie Marciniak przyszedł na świat. Stamtąd ruszymy już bezpośrednio do Rogoźnicy. Kolejnego dnia mamy zaplanowaną wizytę w muzeum, gdzie złożymy kwiaty i zapalimy znicze by upamiętnić Marciniaka. 

Zbiórka FLOwyprawa rowerowa śladem hm. F. Marciniaka

Organizacja wyprawy wiąże się z poniesieniem konkretnych kosztów takich jak wyżywienie, transport wozu technicznego, nocleg, powrót do Poznania, stroje, wyposażenie apteczki, akcesoria rowerowe itd. Zwracam się do wszystkich naszych przyjaciół i sympatyków z prośbą o wsparcie.

Projekt realizujemy w porozumieniu z Wielkopolskim Muzeum Niepodległości oraz Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy. Wyprawę objął patronatem honorowym Prezydenta Miasta Poznania. Wszystkie informacje publikujemy na stronie www.wielkopolanie.zhr.pl. Utworzyliśmy również stronę na Facebooku: www.fb.com/flowyprawa

1

Wspierających

50 zł

Z całkowitej kwoty 1400 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt zostanie ufundowany jeśli do 23:30 18.06.2017 otrzyma co najmniej 1400 zł wsparcia

Wesprzyj projekt

Nielimitowana

Nagroda za 1 zł lub więcej!

Wsparcie bez nagrody

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 10 zł lub więcej!

Informacja na profilu wyprawy na FB

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 20 zł lub więcej!

Wiadomość z podziękowaniem i informacja na profilu wyprawy na FB

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 30 zł lub więcej!

Dyplom przyjaciela FLOwyprawy i informacja na profilu wyprawy na FB

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 50 zł lub więcej!

Pocztówka okolicznościowa i informacja na profilu wyprawy na FB

1 Wspierający
Nielimitowana

Nagroda za 75 zł lub więcej!

Zdjęcie z wyprawy rowerowej z podpisami uczestników i informacja na profilu wyprawy na FB

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 100 zł lub więcej!

Zdjęcie z wyprawy rowerowej z podpisami uczestników wraz z pocztówką okolicznościową i informacja na profilu wyprawy na FB

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 200 zł lub więcej!

Płyta z filmem oraz zdjęcie z wyprawy rowerowej z podpisami uczestników wraz z pocztówką okolicznościową i informacja na profilu wyprawy na FB. Zaproszenie na spotkanie historyczne.

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 500 zł lub więcej!

Książka historyczna, płyta z filmem oraz zdjęcie z wyprawy rowerowej z podpisami uczestników wraz z pocztówką okolicznościową i informacja na profilu wyprawy na FB. Zaproszenie na spotkanie historyczne.

0 Wspierających

O Projektodawcy

Łukasz Tadyszak

Łukasz Tadyszak

Poznań, Polska

Skaut, turysta, trochę koszykarz. Miłośnik włoskiej kuchni i szybkich aut. Wędrowiec górski, kolarz szosowy. Instruktor ZHR w stopniu podharcmistrza, rzecznik prasowy Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Pracownik Misyjnych Dróg. Patriota.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Chcesz sygnować projekt swoją marką lub nazwiskiem? Zgłoś się już teraz!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy: