Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

stg44

stg44

Koszalin, Polska

Zapraszamy do zapoznania się z naszym projektem Film "Żelazny" To historia jednego z partyzantów okręgu wileńskiego AK. Zbieramy środki na dokończenie projektu. Wraz z kolegami ze Stowarzyszenia Grupa Rekonstrukcji Historycznej GRYF i Studia Filmowego JART wzięliśmy sobie za cel zbieranie relacji bohaterów Armii Krajowej i innych formacji walczących w okresie II wojny światowej i nagranie tych wspomnień, oraz sporządzenie filmów fabularyzowanych opowiadających o losach, wyborach, walce tych bohaterów. 
Filmy sporządzamy własnymi siłami. Są one opowieścią o młodości, walce emocjach młodych wtedy ludzi - dziś starszych i schorowanych osób. Nie chcemy by ich historie odeszły wraz z nimi.  Chcemy by zostały zachowane i pokazywane młodemu pokoleniu. Stąd pomysł na filmy właśnie, które łatwiej trafiają do młodego pokolenia. 

Napisz wiadomość do Projektodawcy

316 PLN z 12900 PLN

7 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 29.08.2018 22:10

'Żelazny' - Film historyczny

O projekcie

Cześć. Robimy film pt. "Żelazny" i zależy nam na tym by był wyjątkowy, bogaty w sceny militarne, sprzęt, by zachwycił młodego widza. Na sceny militarne bnam trochę Brakuje nam trochę i liczymy, że dzięki Wam uda nam się dozbierać i skończyć film. Taki jest cel zbiórki.

Film chcemy skończyć do końca listopada 2018r. Premiera zaplanowana jest na początek grudnia. Czasu więc mało. Sierpień, wrzesień i padziernik to będą intensywne miesiące na planie zdjęciowym. Liczymy, że dzięki waszemu wsparciu efekt będzie bardzo pozytywny.

"Żelazny" to wojenny pseudonim ppor. Zdzisława Badochy żołnierza i partyzanta okręgu wileńskiego AK. Jest to jeden z najbardziej brawurowych, odważnych i przebojowych partyzantów działających w okresie II wojny światowej i okresie powojennym. Walczył na Wileńszczyźnie, Podlasiu, Pomorzu. Żył przebojowo, szybko, radośnie, miał niesamowity zmysł dowódczy, z grupą kilkunastu kolegów partyzantów potrafił sparaliżować działania wroga na dużym obszarze. Wprowadził noczesną technikę walki, która polegała na szybkim przemieszczaniu się pojazdami z miejsca akcji na kolejne. Wróg miał wrażenie że walczy z batalionem, a tymczasem było to 16 młodych chłopaków. Wcielał się w różne role, miał niesamowity talent aktorski, robił to niczym filmowy płk. Kwiatkowski. Zginął młodo - w wieku 21 lat. W walce. Nie poddał się w czasie obławy. Zginął z bronią w ręku. Jego życie i wartości; przyjaźń, honor, gotowość do poświęcenia są dobrym wzorem dla młodego pokolenia. Powstało o nim kilka książek, albumów, ale warto go pokazać w formie filmu

POMÓŻ NAM OPOWIEDZIEĆ PEŁNĄ PRZYGÓD HISTORIĘ NIEZWYKŁEGO CZŁOWIEKA!!!

To właśnie o nim realizujemy film w formie dokumentu fabularyzowanego. Tytuł filmu "Żelazny" Legenda Wileńskiej Partyzantki.

W tej chwili mamy zrealizowane ok 50 % filmu. Zbieramy fundusze na pozostałe 50 % które składa się głównie z kosztownych scen militarnych bitewnych z użyciem pojazdów militarnych.

CO MAMY JUŻ ZROBIONE:

- Nagrane 50 % materiału rekonstrukcyjnego

- zebrane zdjęcia i materiały archiwalne, które będą wykorzystane w filmie

- umówione pojazdy historyczne

- nagraliśmy rozmowę z historykiem dr Tomaszem Łabuszewskim specjalizującym się w temacie biografii "Żelaznego" i Wileńskiego Okręgu AK

 

NASZE DOŚWIADCZENIE I ZREALIZOWANE PROJEKTY:

Jest to nasz 5 film który realizujemy opowiadający historię wojennego   bohatera. Nasze wcześniejsze doświadczenie to 3 filmy o koszalińskich bohaterach wojennych( zwiastuny do filmów poniżej ), kończymy 4 o Żołnierzach z Westerplatte a 5 to będzie film o "Żelaznym". Wcześniej wyprodukowane przez nas filmy miały premiery kinowe oraz były prezentowane w ogólnopolskim paśmie TV Republika wraz z powtórkami. Do chwili obecnej odbyło się również po kilkanaście pokazów specjalnych dla grup zorganizowanych.

 

JAK TO ROBIMY?

W tytułową rolę wciela się Filip Kiciński, 23 letni członek Stowarzyszenia, który posiada już wcześniejsze doświadczenie w uczestniczeniu w filmach i produkcjach historycznych.

 

Film kręcony jest głównie na Pomorzu, okolice Koszalina, Szczecinka, Borów Tucholskich. Sprzęt militarny, to oryginalne motocykle, samochody i pojazdy historycznej.Do realizacji filmu będzie zaangażowanych ok 50 rekonstruktorów, z czego trzon stanowią członkowie Stowarzyszenia Grupa Rekonstrukcji Historycznej GRYF. Broń hukowa i amunicja od certyfikowanych firm z licencjami. Film jest kręcony ze scenami REALISTYCZNYMI FABULARNYMI SCENAMI rekonstrukcyjnymi, militarnymi, będą wypowiedziami badaczy historycznych tematu II Konspiracji. Film ma mieć ok 60 minut.

CEL:

Po pierwsze upamiętnienie naszego lokalnego bohatera, którego sława jednak sięga na cały kraj, pokazanie wartości jakie go ukształtowały i były ważne z czego najważniejsze to:

PRZYJAŹŃ, HONOR, UCZCIWOŚĆ, ODWAGA, BRATERSTWO.

Film ma trafić do szkół, być pokazywany na specjalnych pokazach a następnie udostępniony w internecie. Planujemy również pokazy zagraniczne w Wilnie, Wlk. Brytanii czy USA. Mamy również promesę słowną co do emisji filmu w ogólnopolskiej telewizji.

Głównym miejscem realizacji zdjęć będą miejsca na Pomorzu Środkowym, okolice Koszalina, Szczecinka, a także Muzeum Skansen we Wdzydzach Kiszewskich, Czernin – miejsce śmierci „Żelaznego”, Muzeum w Swołowie, Bory Tucholskie.

Kręcimy okres życia "Żelaznego" od okresu dzieciństwa, rozpoczynając w 1932r. W rolę małego Zdzisia wciela się 7 letni Jakub Pres

Z KIM TO ROBIMY?

Do realizacji projektu nasze Stowarzyszenie zaprosiło Studio filmowe JART z którym realizowało już wcześniejsze produkcje ( 1. "Rybka" bohater dwóch powstań - film o Piotrze Karpowiczu, 2. Historia pierwszej powojennej konspiracji w Koszalinie, 3. "Żbik" powstaniec 9 Kompanii Dywersyjnej AK ). Studio posiada profesjonalny sprzęt do realizacji filmowych, kamery, nagłośnienie, programy do montażu i postprodukcji. Co najważniejsze posiada świeże młode podejście do realizacji filmów, ujęć, szczególnie scen militarnych.

Film o "Żelaznym" nie jest projektem komercyjnym. Powstaje z potrzeby opowiadania i tworzenia rzeczy ważnych, opowiedzenia historii niezwykłego człowieka, który już sam o sobie opowiedzieć nie może...

Jesteśmy zaangażowani od lat w upamiętnianie tego bohatera, tablice, lekcje historii w szkołach, strona na facebooku. Ciągle uważamy, że to jednak za mało żeby go w pełni pokazać i dotrzeć do szerszego odbiorcy.

W pewnym sensie nasz film jest finansowany społecznościowo od samego początku zdjęć. Część środków na realizację zdjęć wyłożyliśmy z własnych kieszeni, nie licząc na finansowy zysk. Dostaliśmy również trochę pieniędzy z Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. Wszyscy rekonstruktorzy na planie pracują ZA DARMO. Wiele osób pomaga nam bezinteresownie.

 

Większość wydatków pochłania wypożyczanie dobrego sprzętu, pojazdów, broni historycznej, gdyż wszyscy jesteśmy maniakami najwyższej jakości zdjęć. Doskonale wiemy, że właśnie ich przede wszystkim oczekuje współczesny widz. A chcemy, żeby sceny militarne były na prawdę uderzające i wciągające, 

 

Crowdfunding to dla nas szansa na ukończenie projektu na poziomie na jaki zasługuje nasz bohater. 

NA CO ZBIERAMY?

- Wypożyczenie broni hukowej wraz z amunicją i pirotechniką do 3 scen bitewnych - 7000 zł.

- Wypożyczenie 4 pojazdów historycznych; samochodu ciężarowego, samochodu osobowego cywilnego, samochodu osobowego - wojskowego - 2000 zł.

- Posprodukcja, muzyka do filmu 2900 zł.

CO POWYŻEJ 10 000 zł. ?

- profesjonalne wydanie filmu w ilości 1000 egz. na płytach DVD

- nagranie kolejnych dwóch scen militarnych 

- płatna promocja filmu w mediach społecznościowych

- rozesłanie każdemu wspierającemu płyty dvd

NIE WIESZ JAK DOKONAĆ WPŁATY?

ZADZWOŃ POMOŻEMY CI ! 500 090 571

 Nagrody:

PAKIET PODSTAWOWY:

- 10 zł i więcej: - podziękowania na naszym FB, : 
- 20 zł i więcej: podziękowania: FB, plakat  z filmu na maila

- 40 zł. i więcej -  Dostęp online do filmu „Żelazny”.

- 65 zł i więcej: PŁYTA DVD z naszym filmem "Żbik” Powstaniec z Żoliborza" + dostęp online do filmu „Żelazny”.

- 100 zł. podziękowania:+ dostęp do filmu on line TUŻ PRZED PREMIERĄ! + płyta z filmem "Żbik Powstaniec z Żoliborza"

- 200 zł i więcej: podziękowania: FB, + IMIENNE PODZIĘKOWANIA W NAPISACH KOŃCOWYCH FILMU  + dostęp do filmu on line TUŻ PRZED PREMIERĄ!+ 1 pojedyncze zaproszenie na przedpremierowy pokaz kinowy filmu(1os.Kino), prawdopodobna lokalizacja Gdańsk+ wydrukowany plakat filmu ze spersonalizowaną podzięką w formacie A4

 PAKIET: PRZYJEDŹ DO NAS NA PLAN!

- 250 zł i więcej

+ zaproszenie na plan zdjęciowy w formie gościa

+ podziękowania w napisach końcowych filmu

PAKIET: ZAGRAJ W FILMIE!

- 500 zł i więcej -  - otrzymasz rolę w filmie i wciel się w aktora.

- 1000 zł i więcej:

+ linki do pobrania wszystkich naszych filmów

+ Płyta DVD z filmem Żbik

+ zaproszenie na plan zdjęciowy do filmu jako aktora

+ zaproszenie na premierę

+ informacja w napisach końcowych

PAKIET: PATRON

 - 2000 zł i więcej: - pełen zestaw nagród 
 partner strategiczny - info w napisach początkowych
+ 4 płyty DVD z naszymi wcześniejszymi filmami
+ zaproszenie na plan zdjęciowy do filmu w roli uczestnika ( rola do wyboru prócz pierwszo i drugoplanowych 
+ zaproszenie na premierę

+ linki do naszych filmów do pobrania

 Nagrody będą realizowane w trakcie realizacji filmu jak i w okresie przed premierą. Maksymalnie do końca listopada.

Bądźmy w kontakcie!


Jesteśmy na Facebooku pod adresem:

https://web.facebook.com/BadochaZelazny/

https://web.facebook.com/GrhGryf/

https://web.facebook.com/studioJART/

Napisz do nas!
e-mail: stg44@interia.pl

Media o naszym projekcie:

 

Polskie Radio Koszalin:

http://www.prk24.pl/37847748/w-muzeum-kultury-ludowej-w-swolowie-powstaje-film-o-zelaznym-zdjecia