Dołącz do naszej społeczności!

Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'

Kategoria - Wideo/film

104%

Postęp

46930 zł

Mamy już

Udane!

Status

O projekcie

 

Kampania crowdfundingowa Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'

 

Czy wiesz, że jeden z pierwszych rozdziałów w historii broni masowego rażenia rozegrał się w samym sercu Polski?! Sielski pejzaż okolic Bolimowa skrywa zbiorowe mogiły ofiar eksperymentalnych niemieckich ataków gazowych z okresu I Wojny Światowej. W szeregach obu stron Bitwy pod Bolimowem walczyli i ginęli Polacy.

 Projekt Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'  

Zbiórka Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'

 

Projekt Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915' 

Zbiórka Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'OBŁOKI ŚMIERCI – Bolimów 1915 to fabularyzowany dokument historyczny, relacjonujący wielomiesięczną bitwę pozycyjną wojsk rosyjskich i niemieckich, na środkowym odcinku wschodniego frontu I Wojny Światowej.

W trakcie Bitwy pod Bolimowem doszło do pierwszych we wschodnim teatrze działań Wielkiej Wojny ataków chemicznych.Po obiecujących testach pod belgijskim Ypres, Niemcy przeprowadzili 3 zakrojone na pełną skalę, falowe natarcia gazowe na linii frontu przebiegającej w dolinach rzek Rawki i Bzury, na terenach dzisiejszego Bolimowskiego Parku Krajobrazowego.

Najsilniejsze z nich rozciągało się na 12 kilometrowym odcinku linii frontu. Wykorzystano do niego 12 000 butli z ciekłym chlorem - silnie toksycznym, odpadem z fabryk niemieckich koncernów chemicznych. Niczego nie spodziewające się linie rosyjskich okopów spowiły Obłoki Śmierci.

Projekt Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'

Nasz film powstaje w hołdzie ofiarom tamtych wydarzeń.
Niemal stu tysiącom żołnierzy obydwu armii.
Przedstawicielom kilkunastu narodów.
Młodym ludziom wciągniętym w tryby bezdusznej machiny wojennej.


Wielu spośród nich nosiło polskie nazwiska i polską tożsamość narodową w sercach. Przyszło im jednak walczyć pod obcymi sztandarami i ginąć w bratobójczej wojnie, na własnej ziemi.   

Projekt Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915' Kampania finansowania społecznościowego Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'

 

Zbiórka Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915' 

Projekt Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'

Kampania finansowania społecznościowego Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915' Projekt Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915' Kampania finansowania społecznościowego Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'

 

Kampania crowdfundingowa Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'Film OBŁOKI ŚMIERCI – Bolimów 1915 jest głosem dokumentalistów młodego pokolenia, chcących opowiadać ważne historie bez kompromisów, językiem nowoczesnych technologii filmowych.

Chcemy stworzyć wyrazisty, trzymający w napięciu, zapadający w pamięć obraz, który unaoczni odbiorcom wagę wydarzeń z 1915 roku.

To wtedy, na polach bitew pod belgijskim Ypres i pod polskim Bolimowem, cywilizacja europejska osiągnęła punkt krytyczny, po przekroczeniu którego celem wojny stała się całkowita zagłada przeciwnika.

Weterani I Wojny Światowej - niemieccy naziści, wykorzystali metodę masowego uśmiercania przy użyciu gazu projektując wymierzony w europejskich Żydów przemysł Holocaustu

Zbiórka Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'

Traumę tych wydarzeń wyczuwa się w okolicy do dziś. Ta zapomniana przez Świat historia domaga się godnego upamiętnienia. Zbrodnie, o których Świat zapomina i milczy powtarzają się, tak jak wciąż powtarzają się ataki przy użyciu gazów bojowych podczas współczesnych konfliktów.

Wierzmy, że tworzymy naprawdę wartościowy dokument, który dzięki aktywnej kampanii promocyjnej pozwoli upowszechnić wiedzę o zapomnianych wydarzeniach I Wojny Światowej toczących sie na ziemiach naszego kraju. Aby film spełnił swoją rolę i sprostał oczekiwaniom widzów – musi cechować się rozmachem i jakością produkcji.Projekt Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'
Realistyczne sceny fabularne wyróżniające nasz film, przeniosą publiczność w sam środek relacjonowanych wydarzeń. Gwarantujemy, że ten rodzaj interakcji z trudną tematyką historyczną nie pozostawi nikogo znudzonym ani obojętnym!

OBŁOKI ŚMIERCI są projektem non-profit. Powstają z potrzeby opowiedzenia wypieranych ze zbiorowej pamięci wydarzeń i przywrócenia godności ofiarom. Film wpisuję się w prowadzoną od kilku lat kampanię edukacyjną, rozpoczętą przez grupę osób badających i upamiętniających wydarzenia spod Bolimowa: lokalnego poety, archeologów, historyków i rekonstruktorów historycznych.

Dzięki szeroko zakrojonej kampanii promocyjnej uda nam się dotrzeć  do wielu nowych grup odbiorców: uczestników międzynarodowych festiwali filmowych, nadawców i widzów telewizyjnych, miłośników historii, kinomanów, seniorów, uczniów.

Zbiórka Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'Jako twórcy stawiamy pytania, unikamy oczywistości, skupiamy się na faktach, autentyzmie i dramaturgii. Kluczową rolę odgrywa dla nas wizualna warstwa naszego filmu.

Nie chcemy sugerować widzom lepszych i gorszych interpretacji. Decydując się na wsparcie naszej produkcji miejcie jednak świadomość, że film spełnia istotne społecznie zadania. Najważniejsze z nich to:

 • Przywrócenie pamięci o dziesiątkach tysięcy ofiar walk pod Bolimowem z pierwszej połowy roku 1915.

 • Ukazanie goryczy losu żołnierzy narodowości polskiej, walczących przeciwko sobie w szeregach armii zaborców.

 • Udokumentowanie skali niemieckich ataków chemicznych spod Bolimowa, znacznie większej niż skala ataków pod Ypres.

 • Opowiedzenie historii powstania broni chemicznej z polskiej perspektywy.

 • Popularyzacja wiedzy na temat użycia gazów bojowych pod Bolimowem jako jednego z pierwszych aktów wojny totalnej.

 • Upamiętnienie realiów, bezsensu i okrucieństwa wschodniego frontu Wielkiej Wojny. Frontu zapomnianego przez Świat.

 • Umożliwienie mieszkańcom Bolimowa i okolic włączenia się w twórcze oswojenie miejsca brutalnej historii, w którym toczy się ich życie.

 • Potępienie wojny, broni chemicznej i innych broni masowego rażenia.

 

Zbiórka Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'
 OBŁOKI ŚMIERCI – Bolimów 1915 w liczbach:Projekt Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'Dotychczas zrealizowaliśmy 75% materiału zdjęciowego, z którego jesteśmy bardzo dumni!Projekt Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'

 • Dysponujemy unikatowymi zdjęciami miejsc bitew i okolic Bolimowa nakręconymi przy użyciu dronów, w różnych porach roku.

Kampania finansowania społecznościowego Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'

 • Zbudowaliśmy realistyczną scenerię okopów, w której nagrywamy sceny batalistyczne.

Zbiórka Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'

 • Zebraliśmy materiały archiwalne i nagraliśmy rozmowy z historykiem specjalizującym się w tematyce walk pod Bolimowem – Stanisławem Kalińskim.

Zbiórka Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'

 • Udokumentowaliśmy pracę zespołu archeologicznego dr hab. Anny Zalewskiej, badjącej materialne ślady walk pod Bolimowem.

Kampania crowdfundingowa Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'

 • Przeprowadziliśmy rozmowę z Wiesławem Sokołowskim, poetą z Rawki, który był pionierem starań o należyte upamiętnienie ofiar Bitwy pod Bolimowem. W filmie wykorzystamy również nagrane przez niego rozmowy z naocznymi świadkami tamtych wydarzeń.

Projekt Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'

 • W scenerii Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego stworzyliśmy filmowy portret Fritza Habera - twórcy broni chemicznej.

Kampania crowdfundingowa Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'

 • Zrealizowaliśmy 4 dni zdjęciowe poświęcone fabularnym scenom bitewnym.

 Zbiórka Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'
OBLOKI SMIERCI - ZWIASTUN 1 from Obłoki Śmierci - Bolimów 1915 on Vimeo

 

Projekt Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'Scenarzystą, reżyserem i producentem OBŁOKÓW ŚMIERCI jest Ireneusz Skruczaj - niezależny montażysta filmowy i telewizyjny, związany zawodowo
z Warszawą. Irek jest rodowitym Bolimowianinem, zaangażowanym aktywistą lokalnym i pasjonatem historii.

Kampania finansowania społecznościowego Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'

Po kilkuletniej współpracy operatorskiej z grupami rekonstrukcyjnymi, Irek rozpoczął  zdjęcia do swojego autorskiego filmu w 2015 roku. W produkcję zaangażował grupę przyjaciół: zawodowych filmowców i producentów telewizyjnych, mieszkańców Bolimowa, naukowców prowadzących badania archeologiczne w rejonie Bitwy pod Bolimowem i rekonstruktorów historycznych.

Irek osobiście zorganizował i pokrył koszty realizacji zdjęć  w przeszło 15 lokalizacjach, w trakcie których udało się sfilmować ok. 75% materiału zdjęciowego. Jego wysiłek nie przyniósłby jednak takich efektów gdyby nie zaangażowanie całej ekipy filmowej i wsparcie lokalnej społeczności Bolimowa.

II reżyserem i współscenarzystą filmu jest Piotr Jasiński - dziennikarz i realizator wideo. Odkąd dołączył do Irka w filmowaniu rekonstrukcji historycznych, tematyka zapomnianej bitwy gazowej pod Bolimowem pochłonęła go bez reszty. Jego reporterskie zacięcie zaowocowało wieloma nowymi wątkami w scenariuszu filmu.

Pełną listę uczestników naszego projektu znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej filmu: www.oblokismierci.pl

By móc w pełni skupić się na reżyserii ostatnich scen i postprodukcji, potrzebujemy Waszego wsparcia na ostatniej prostej do premiery filmu. 

 

Kampania crowdfundingowa Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'OBŁOKI ŚMIERCI nie są projektem komercyjnym. Powstają z potrzeby opowiadania i tworzenia rzeczy ważnych. Część z nas jest od dzieciństwa związana z Bolimowem, kocha to miejsce i czuje, że zasługuje ono na głośne opowiedzenie trudnej historii, w której cieniu cała okolica żyje od przeszło stu lat.

W pewnym sensie nasz film jest finansowany społecznościowo od samego początku zdjęć. Środki na realizację zdjęć wyłożyliśmy z własnych kieszeni, nie licząc na finansowy zysk. Stawki za które pracuje nasza ekipa są często symboliczne. Wiele osób pomaga nam bezinteresownie.

W realizacje filmu są zaangażowani niemal wszyscy znajomi. Każdy dokłada swoją cegiełkę. Kolega, który pracuje w lesie pomógł nam stworzyć drewniane konstrukcje na planie zdjęciowym. Ktoś inny przewiózł nam sprzęt. Lokalni strażacy przyjeżdżają pilnować bezpieczeństwa podczas zdjęć.

Wychodzi więc na to, że crowdfunding mamy we krwi, podobnie jak cała zżyta ze sobą społeczność Bolimowa.

Większość wydatków pochłania wypożyczanie dobrego sprzętu, gdyż wszyscy jesteśmy maniakami najwyższej jakości zdjęć. Doskonale wiemy, że właśnie ich przede wszystkim oczekuje współczesny widz.

Crowdfunding to dla nas szansa na ukończenie projektu na poziomie na jaki zasługuje opowiadana w naszym filmie historia i jej bohaterowie. Warto nadmienić, że OBŁOKI ŚMIERCI - Bolimów 1915 to nasz filmowy debiut, przez co pozyskanie środków nie jest rzeczą łatwą. 

 

Kampania crowdfundingowa Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'DO UKOŃCZENIA FILMU NIEZBĘDNA JEST KWOTA 45 000 zł.

Dzięki niej będziemy w stanie zrealizować:Zbiórka Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'

 • Ostatnie dni zdjęciowe, w trakcie których sfinalizujemy kluczowe dla części fabularnej filmu grupowe sceny batalistyczne.

 Projekt Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'

 • Skomponowanie i nagranie muzyki do filmu.

 Zbiórka Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'

 • Postprodukcję filmu: montaż, efekty specjalne, kolorkorekcję oraz udźwiękowienie.

 

Projekt Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'ZBIÓRKA POWYŻEJ KWOTY 45 000 ZŁ POZWOLI NAM DODATKOWO:

 • Stworzyć angielską, niemiecką i rosyjską wersję językową filmu i materiałów promocyjnych.
 • Zgłosić film do udziału w międzynarodowych i krajowych festiwalach filmowych.
 • Przeprowadzić kampanię edukacyjną połączoną z emisją Obłoków Śmierci w lokalnych szkołach, domach kultury i dyskusyjnych klubach filmowych.

 

Kampania finansowania społecznościowego Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'

 

Kampania finansowania społecznościowego Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'Włączając się w finansowanie filmu, wstępujesz w szeregi naszej Armii.
Tutaj To Ty wybierasz najbardziej komfortowy dla siebie stopień!

Kampania finansowania społecznościowego Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'

 • 1 zł i więcej: KADET - dziękujemy, że jesteś z nami!

 

 • 10 zł i więcej: SZEREGOWY - podziękowania na naszym FB, stronie internetowej filmu: www.oblokismierci.pl i w e-mailu

 

 • 20 zł i więcej: ST. SZEREGOWY
  podziękowani
  a: FB, strona internetowa, e-mail
  + załącznik do maila: plakat w wersji cyfrowej z dedykowanymi podziękowaniami (72dpi)

 

Kampania finansowania społecznościowego Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'

 • 35 zł i więcej: KAPRAL
  podziękowania: FB, www, @
  e-załącznik: plakat
  + dostęp do 1 odtworzenia cyfrowej wersji filmu na VOD (1xVOD)

 

 • 45 zł i więcej: ST. KAPRAL - pełen zestaw nagród dla KAPRALA
  + stylizowana pocztówka z linii frontu w wersji cyfrowej (72dpi)

 

 • 55 zł i więcej: PLUTONOWYpełen zestaw nagród dla ST. KAPRALA
  + stylizowany list z podziękowaniami z linii frontu w wersji cyfrowej (72dpi)
  + 1xVOD (razem 2xVOD)

 

Kampania finansowania społecznościowego Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'

 • 65 zł i więcej: SIERŻANT
  podziękowania: FB, www, @
  e-załączniki: plakat, pocztówka, list
  film: 2xVOD
  + przesyłka pocztowa: stylizowana pocztówka z linii frontu w wersji drukowanej

 

 • 85 zł i więcej: ST. SIERŻANT - pełen zestaw nagród dla SIERŻANTA
  + 1xVOD (razem 3xVOD)
  + wydrukowany stylizowany list z podziekowaniami przesłany pocztą

 

 • 95 zł i więcej: MŁ. CHORĄŻY - pełen zestaw nagród dla ST. SIERŻANTA
  + wydrukowana stylizowana książeczka wojskowa
  Obłoków Śmierci z Twoimi danymi, przesłana pocztą*

*Aby otrzymać książeczkę wojskową prześlij nam swoje zdjęcie w pliku podpisanym Twoim imieniem i nazwiskiem na adres: nagrody@oblokismierci.pl (jeśli chcesz możesz dodać datę urodzin - bez podawania roku i miejsca urodzenia). Twoje dane nie będą archiwizowane. Wysyłając maila wyrażasz zgodę na ich przetwarzanie w celu stworzenia nagrody dla Ciebie. 

 Kampania crowdfundingowa Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'

 • 110 zł i więcej: CHORĄŻY
  podziękowania: FB, www, @
  @załączniki: plakat, pocztówka, list
  film: 3xVOD
  + 1 egzemplarz limitowanej edycji DVD dla fundatorów (1xDVD)
  przesyłka: pocztówka, list, książeczka wojskowa, 1xDVD 

 

 • 130 zł i więcej: ST. CHORĄŻY - pełen zestaw nagród CHORĄŻEGO
  + dodatek do przesyłki: 4 fotosy z planu filmu

 

 • 150 zł i więcej: ST. CHORĄŻY SZTABOWY - pełen zestaw dla ST. CHORĄŻEGO
  + podziękowania w napisach końcowych filmu (napisy)
  +
  dodatek do przesyłki: 4 fotografie historyczne z naszej kolekcji

 

Projekt Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'

 

 

 • 200 zł i więcej: PODPORUCZNIK
  podziękowania: FB, www, @, napisy
  @załączniki: plakat, pocztówka, list
  film: 3xVOD, 1xDVD

  + 1 pojedyncze zaproszenie na przedpremierowy pokaz kinowy filmu (1os.Kino), prawdopodobna lokalizacja prapremiery: Łowicz, Warszawa
  przesyłka: pocztówka, list, książeczka wojskowa, 1xDVD, 4fotosy, 4fotografie, 1os.Kino
  + wydrukowany plakat filmu ze spersonalizowaną podzięką w formacie A4 (plakatA4)

 

 • 250 zł i więcej: PORUCZNIK - pełen zestaw nagród dla PODPORUCZNIKA
  + 1xDVD (razem 2xDVD)
  + 1os.Kino (razem 2os.Kino)
  + wydrukowana mapa sztabowa okolic Bolimowa z naniesionymi miejscami walk (format A4)

 

 • 350 zł i więcej: KAPITAN - pełen zestaw nagród dla PORUCZNIKA
  + 1xDVD (razem 3xDVD)
  + 1os.Kino (razem 3os.Kino)
  + autograf reżysera, dedykacja

 

Kampania finansowania społecznościowego Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'

 • 500 zł i więcej: MAJOR
  podziękowania: FB, www, @, napisy, autograf reżysera
  + autografy ekipy
  @załączniki: plakat, pocztówka, list
  film: 3xVOD, 3xDVD
  + 1xBlu-ray z dedykowanym autografem
  zaproszenia: 3os.Kino
  + 1os.Kino (razem 4os.Kino)
  + pojedyncze zaproszenie na pokaz roboczej wersji filmu 8 lipca 2017 w Bolimowie (1os.Rob8VII)
  przesyłka: pocztówka, list, książeczka wojskowa, 3xDVD, 1xBlu-ray, 4fotosy, 4fotografie, plakatA4, mapaA4, 4os.Kino

 

 • 750 zł i więcej: PODPUŁKOWNIK - pełen zestaw nagród dla MAJORA
  + 1xBlu-ray (razem2xBlu-ray)
  + 1os.Kino (razem 5os.Kino)
  + 1os.Rob8VII (razem 2os.Rob8VII)

 

 • 1000 zł i więcej: PUŁKOWNIK - pełen zestaw nagród dla PODPUŁKOWNIKA
  + 1xBlu-ray (razem 3xBlu-ray)
  + 2os.Rob8VII (razem 4os.Rob8VII - ZABIERZCIE NAMIOT!)

 

 Kampania finansowania społecznościowego Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'

 • 1 500 zł i więcej: GENERAŁ BRYGADY
  podziękowania: FB, www, @, napisy, autografy
  @załączniki: plakat, pocztówka, list
  film: 3xVOD, 3xDVD, 3xBlu-ray
  zaproszenia: 5os.Kino, 4os.Rob8VII
  + 1os.Rob8VII (razem 5os.Rob8VII)
  przesyłka: pocztówka, list, książeczka wojskowa, 3xDVD, 3xBlu-ray, 4fotosy, 4fotografie, plakatA4, mapaA4, 5os.Kino
  + BONUS: pamiątkowa bransoletka ze srebrną maską gazową (srebro + kamienie półszlachetne) autorstwa Ewy Michalewskiej - projektantki, miłośniczki Bolimowa i okolic

Kampania crowdfundingowa Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915' 

 • 2 500 zł i więcej: GENERAŁ DYWIZJI - pełen zestaw nagród dla GENERAŁA BRYGADY
  + pamiątkowa bransoletka z pozłacaną maską gazową (srebro pozłacane i kamienie półszlachetne) autorstwa Ewy Michalewskiej;

Zbiórka Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915' 

 • 5 000 zł i więcej: GENERAŁ BRONI - pełen zestaw nagród dla GENERAŁA DYWIZJI
  + oprawiona zdjęcie bolimowskiej przyrody autorstwa Ewy Michalewskiej,
  + zaproszenie na kolację z ekipą filmu.

Kampania crowdfundingowa Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'  

 • 10 000 zł i więcej: GENERAŁ - pełen zestaw nagród dla GENERAŁA BRONI
  + obiad z reżyserem filmu
  + przejażdżka z reżyserem filmu po miejscach pamięci w okolicach Bolimowa.

Zbiórka Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'

 

  Zbiórka Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'

 Kampania finansowania społecznościowego Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'
na zdjęciu: Marszałek Paul von Hindenburg

 • 20 000 zł i więcej: MARSZAŁEK - pełen zestaw nagród dla GENERAŁA
  + status partnera projektu - możliwość wykorzystania wybranych przez nas materiałów z naszego archiwum w prowadzonych przez Ciebie lub Twoją organizację/firmę działaniach marketingowych.

  + honorowe miejsce w napisach końcowych filmu!

 

  Projekt Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'na zdjęciu: Wielki Książę Mikołaj Mikołajewicz Romanow (młodszy)

 • 30 000 zł i więcej: KSIĄŻĘ - pełen zestaw nagród dla MARSZAŁKA
  + status sponsora projektu - montujemy dla Ciebie lub Twojej organizacji/firmy dedykowany spot reklamowy na podstawie naszego archiwum i dostarczonych przez Ciebie materiałów.

  + zaszczytne miejsce w napisach końcowych filmu!

 

  Zbiórka Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'na zdjęciu: Car Mikołaj II Aleksandrowicz Romanow i Cesarz Wilhelm II Hohenzollern

 • 45 000 zł i więcej: CAR / CESARZ - pełen zestaw nagród dla KSIĘCIA
  + status wspólnika projektu - Twoja marka pojawia się we wszystkich kanałach kampanii promocyjnej filmu.

  + priorytetowe miejsce  w napisach końcowych filmu!

 Zbiórka Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'

 • Nagrody dla Korpusu Szeregowych i Podoficerów Młodszych będą realizowane na bieżąco, w miarę postępów akcji udostępnianę będą kolejne rodzaje.

 

 • Cyfrowe wersje nagród wręczane na bieżąco (podziękowania, plakat, pocztówka, list) przysługują także wszystkim donatorom w stopniach powyżej Korpusu Szeregowych i Podoficerów młodszych.

 

 • Dostęp do cyfrowej wersji filmu damy Wam po uruchomieniu tej formy dystrybucji (planowany termin: wiosna 2018*).
  * może ulec zmianie

 

 • Premiera kinowa filmu planowana jest na jesień tego roku.

 

 • Wydania DVD i Blu-ray zostaną rozesłane po uruchomieniu tego kanału dystrybucji (planowany termin: przełom 2017/2018**).
  ** może ulec zmianie

 

 • Marszałkowie, Książęta, Cesarzowie! Status Sponsora, Partnera i Wspólnika projektu będziecie mogli uzyskać po ukończeniu zdjęć do filmu, na przełomie maja i czerwca 2017 r.

 

 • Nagrody pamiątkowe dla Pułkowników oraz wszystkich wyższych stopniem donatorów (4 rang Generałów oraz Zwierzchników Sił Zbrojnych) wręczymy Wam osobiście podczas plenerowego pokazu roboczej wersji filmu 8 lipca 2017 r. w Bolimowie. Osoby nie mogące uczestniczyć w wydarzeniu otrzymają nagrody pocztą.

 

 • Drukowane nagrody przesyłane pocztą zaczniemy wysyłać w ciągu 7 dni od daty pokazu roboczej wersji filmu 8 lipca 2017.

 

 • Wszyscy uczestnicy zbiórki w stopniu Młodszego Chorążego i wyższym proszeni są o przesłanie materiałów i danych do Książeczki Wojskowej*

 *Aby otrzymać książeczkę wojskową prześlij nam swoje zdjęcie w pliku podpisanym Twoim imieniem i nazwiskiem na adres: nagrody@oblokismierci.pl (jeśli chcesz możesz dodać datę urodzin - bez podawania roku i miejsca urodzenia). Twoje dane nie będą archiwizowane. Wysyłając maila wyrażasz zgodę na ich przetwarzanie w celu stworzenia nagrody dla Ciebie. 


Kampania crowdfundingowa Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'

Projekt Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'

 

 

Kampania finansowania społecznościowego Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'

 

ZAPRASZAMY
DO WSPÓŁPRACY!

 

Bądźmy w kontakcie!


Jesteśmy na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/oblokismierci

Serdecznie zapraszamy Was do odwiedzania naszej strony internetowej:
www.oblokismierci.pl

Napisz do nas!
e-mail: kontakt@oblokismierci.pl
g-mail: oblokismierci@gmail.com

Osobą do kontaktu w kwestiach współpracy marketingowej jest:

Jakub E. Smela
e-mail: j.smela@oblokismierci.pl
g-mail: jakub.e.smela@gmail.com
GSM: 530 795 587
www: Copy Z Miasta Łodzi

Media o Twoim projekcie:

Obłoki śmierci pod Bolimowem. Dziś rocznica [ZDJĘCIA]

skierniewice.naszemiasto.pl | 2017-05-30


W Bolimowie powstaje film „Obłoki śmierci – Bolimów 1915” o pierwszym użyciu gazów bojowych na froncie wschodnim w czasie I Wojny Światowej. Film finansowany będzie m.in. ze zbiórki społecznej, która trwa na portalu polakpotrafi.pl jeszcze przez najbliższe 3 tygodnie.

"Obłoki Śmierci - Bolimów 1915": trwa zbiórka pieniędzy na film dokumentalny o atakach z I wojny światowej

film.onet.pl | 2017-05-29


Trwają prace nad filmem "Obłoki Śmierci - Bolimów 1915": fabularyzowanym dokumentem historycznym ukazującym historię niemieckich ataków gazowych nad Rawką i Bzurą, w drugim roku I wojny światowej. Do ukończenia twórcy potrzebują jeszcze 45 tys. złotych. Trwa zbiórka crowfundingowa na stronie www.PolakPotrafi.pl.

251

Wspierający

46930 zł

Z całkowitej kwoty 45000 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt udany! Zakończenie: 26.06.2017

Wesprzyj projekt

Nielimitowana

Nagroda za 25 zł lub więcej!

🎥 NAGRODA SPECJALNA DOSTĘPNA OD 24 CZERWCA!
PAKIET SPECJALSA:

📀 Specjalne wydanie płyty DVD w kartonowej kopercie❗

20 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 50 zł lub więcej!

🎥 SPECIAL REWARD FOR INTERNATIONAL SUPPORTERS!

📀 DVD with our movie (12 € / 14 $) ❗

2 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 1 zł lub więcej!

Wsparcie bez nagrody

29 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 10 zł lub więcej!

PAKIET SZEREGOWEGO
podziękowania: Facebook (FB), strona internetowa (www), e-mail (@)

28 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 20 zł lub więcej!

PAKIET ST. SZEREGOWEGO
podziękowania: FB, www, @
+ załącznik do maila: plakat w wersji cyfrowej z dedykowanymi podziękowaniami (72dpi)

21 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 35 zł lub więcej!

PAKIET KAPRALA
podziękowania: FB, www, @
@załącznik: plakat
+ dostęp do 1 odtworzenia cyfrowej wersji filmu na VOD (1xVOD)

26 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 45 zł lub więcej!

PAKIET ST. KAPRALA
podziękowania: FB, www, @
@załączniki: plakat
+ stylizowana pocztówka z linii frontu w wersji cyfrowej (72dpi)
film: 1xVOD

10 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 50 zł lub więcej!

Nagroda specjalna dostępna od 1 czerwca:

PAKIET PLUTONOWEGO WYWIADU ELEKTRONICZNEGO:
-surowe DVD z kopią filmu (bez nadruku ani okładki)

21 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 55 zł lub więcej!

PAKIET PLUTONOWEGO
podziękowania: FB, www, @
@załączniki: plakat, pocztówka
+ stylizowany list z podziękowaniami z linii frontu w wersji cyfrowej (72dpi)
film: 1xVOD
+ 1xVOD (razem 2xVOD)

16 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 65 zł lub więcej!

PAKIET SIERŻANTA
podziękowania: FB, www, @
@załączniki: plakat, pocztówka, list
film: 2xVOD
+ przesyłka pocztowa: stylizowana pocztówka z linii frontu w wersji drukowanej

3 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 85 zł lub więcej!

PAKIET ST. SIERŻANTA
podziękowania: FB, www, @
@załączniki: plakat, pocztówka, list
film: 2xVOD
+ 1xVOD (razem 3xVOD)
przesyłka: pocztówka
+ wydrukowany stylizowany list z podziękowaniami

2 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 95 zł lub więcej!

PAKIET MŁ. CHORĄŻEGO
podziękowania: FB, www, @
@załączniki: plakat, pocztówka, list
film: 3xVOD
przesyłka: pocztówka, list,
+ wydrukowana stylizowana książeczka wojskowa Obłoków Śmierci z Twoimi danymi (prześlij nam zdjęcie i dane na adres nagrody@oblokismierci.pl)

7 Wspierających
Pozostało: 92 z 100

Nagroda za 100 zł lub więcej!

KORPUS LOKALNYCH PRZEDSIĘBIORCÓW

CHORĄŻY KWATERMISTRZ:
-wsparcie bez nagrody (ze względu na uproszczenie kwestii podatkowych)
Skontaktuj się z nami w celu określenia warunków współpracy: 530 795 587

8 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 110 zł lub więcej!

PAKIET CHORĄŻEGO
podziękowania: FB, www, @
@załączniki: plakat, pocztówka, list
film: 3xVOD
+ 1 egzemplarz limitowanej edycji DVD dla fundatorów (1xDVD)
przesyłka: pocztówka, list, książeczka wojskowa, 1xDVD

28 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 130 zł lub więcej!

PAKIET ST. CHORĄŻEGO
podziękowania: FB, www, @
@załączniki: plakat, pocztówka, list
film: 3xVOD, 1xDVD
przesyłka: pocztówka, list, książeczka wojskowa, 1xDVD
+ 4 fotosy z planu filmu (4fotosy)

2 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 150 zł lub więcej!

PAKIET ST. CHORĄŻEGO SZTABOWEGO
podziękowania: FB, www, @
+ podziękowania w napisach końcowych filmu (napisy)
@załączniki: plakat, pocztówka, list
film: 3xVOD, 1xDVD
przesyłka: pocztówka, list, książeczka wojskowa, 1xDVD, 4fotosy
+ 4 fotografie historyczne z naszej kolekcji (4fotografie)

18 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 200 zł lub więcej!

PAKIET PODPORUCZNIKA
podziękowania: FB, www, @, napisy
@załączniki: plakat, pocztówka, list
film: 3xVOD, 1xDVD
+ 1 pojedyncze zaproszenie na przedpremierowy pokaz kinowy filmu (1os.Kino) - prawdopodobna lokalizacja prapremiery: Łowicz, Warszawa
przesyłka: pocztówka, list, książeczka wojskowa, 1xDVD, 4fotosy, 4fotografie, 1os.Kino
+ wydrukowany plakat filmu ze spersonalizowaną podzięką w formacie A4 (plakatA4)

13 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 250 zł lub więcej!

PAKIET PORUCZNIKA
podziękowania: FB, www, @, napisy
@załączniki: plakat, pocztówka, list
film: 3xVOD, 1xDVD
+ 1xDVD (razem 2xDVD)
zaproszenie: 1os.Kino
+ 1os.Kino (razem 2os.Kino)
przesyłka: pocztówka, list, książeczka wojskowa, 2xDVD, 4fotosy, 4fotografie, plakataA4, 2os.Kino
+ wydrukowana mapa sztabowa okolic Bolimowa z naniesionymi miejscami walk w formacie a4 (mapaA4)

9 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 250 zł lub więcej!

KORPUS LOKALNYCH PRZEDSIĘBIORCÓW

PORUCZNIK KWATERMISTRZ:
-wsparcie bez nagrody (ze względu na uproszczenie kwestii podatkowych)
Skontaktuj się z nami w celu określenia warunków współpracy: 530 795 587

1 Wspierający
Nielimitowana

Nagroda za 350 zł lub więcej!

PAKIET KAPITANA:
podziękowania: FB, www, @, napisy
@załączniki: plakat, pocztówka, list
film: 3xVOD, 2xDVD
+ 1xDVD (razem 3xDVD)
zaproszenie: 2os.Kino
+ 1os.Kino (razem 3os.Kino)
przesyłka: pocztówka, list, książeczka wojskowa, 3xDVD, 4fotosy, 4fotografie, plakataA4, mapaA4, 3os.Kino
+ dedykowany autograf reżysera

2 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 500 zł lub więcej!

PAKIET MAJORA
podziękowania: FB, www, @, napisy, autograf reżysera
+ autografy ekipy
@załączniki: plakat, pocztówka, list
film: 3xVOD, 3xDVD
+ 1xBlu-ray z dedykowanym autografem
zaproszenia: 3os.Kino
+ 1os.Kino (razem 4os.Kino)
+ pojedyncze zaproszenie na pokaz roboczej wersji filmu 8 lipca 2017 w Bolimowie (1os.Rob8VII)
przesyłka: pocztówka, list, książeczka wojskowa, 3xDVD, 1xBlu-ray, 4fotosy, 4fotografie, plakatA4, mapaA4, 4os.Kino

4 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 500 zł lub więcej!

KORPUS LOKALNYCH PRZEDSIĘBIORCÓW

MAJOR KWATERMISTRZ:
-wsparcie bez nagrody (ze względu na uproszczenie kwestii podatkowych)
Skontaktuj się z nami w celu określenia warunków współpracy: 530 795 587

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 750 zł lub więcej!

PAKIET PODPUŁKOWNIKA
podziękowania: FB, www, @, napisy, autografy
@załączniki: plakat, pocztówka, list
film: 3xVOD, 3xDVD, 1xBlu-ray
+ 1xBlu-ray (razem 2xBlu-ray)
zaproszenia: 4os.Kino, 1os.Rob8VII
+ 1os.Kino (razem 5os.Kino)
+ 1os.Rob8VII (razem 2os.Rob8VII)
przesyłka: pocztówka, list, książeczka wojskowa, 3xDVD, 2xBlu-ray, 4fotosy, 4fotografie, plakatA4, mapaA4, 5os.Kino

0 Wspierających
Pozostało: 17 z 20

Nagroda za 1000 zł lub więcej!

PAKIET PUŁKOWNIKA
podziękowania: FB, www, @, napisy, autografy
@załączniki: plakat, pocztówka, list
film: 3xVOD, 3xDVD, 2xBlu-ray
+ 1xBlu-ray (razem 3xBlu-ray)
zaproszenia: 5os.Kino, 2os.Rob8VII
+ 2os.Rob8VII (razem 4os.Rob8VII - ZABIERZCIE NAMIOT!)
przesyłka: pocztówka, list, książeczka wojskowa, 3xDVD, 3xBlu-ray, 4fotosy, 4fotografie, plakatA4, mapaA4, 5os.Kino

3 Wspierających
Pozostało: 12 z 15

Nagroda za 1500 zł lub więcej!

PAKIET GENERAŁA BRYGADY
podziękowania: FB, www, @, napisy, autografy
@załączniki: plakat, pocztówka, list
film: 3xVOD, 3xDVD, 3xBlu-ray
zaproszenia: 5os.Kino, 4os.Rob8VII
+ 1os.Rob8VII (razem 5os.Rob8VII)
przesyłka: pocztówka, list, książeczka wojskowa, 3xDVD, 3xBlu-ray, 4fotosy, 4fotografie, plakatA4, mapaA4, 5os.Kino
+ BONUS: pamiątkowa bransoletka ze srebrną maską gazową (srebro + kamienie półszlachetne) autorstwa Ewy Michalewskiej - projektantki, miłośniczki Bolimowa i okolic

3 Wspierających
Pozostało: 10 z 10

Nagroda za 2500 zł lub więcej!

PAKIET GENERAŁA DYWIZJI
podziękowania: FB, www, @, napisy, autografy
@załączniki: plakat, pocztówka, list
film: 3xVOD, 3xDVD, 3xBlu-ray
zaproszenia: 5os.Kino, 5os.Rob8VII
przesyłka: pocztówka, list, książeczka wojskowa, 3xDVD, 3xBlu-ray, 4fotosy, 4fotografie, plakatA4, mapaA4, 5os.Kino
BONUS: pamiątkowa bransoletka ze srebrną maską gazową
+ pamiątkowa bransoletka z pozłacaną maską gazową (srebro pozłacane i kamienie półszlachetne) autorstwa Ewy Michalewskiej

0 Wspierających
Pozostało: 5 z 5

Nagroda za 5000 zł lub więcej!

PAKIET GENERAŁA BRONI:
podziękowania: FB, www, @, napisy, autografy
@załączniki: plakat, pocztówka, list
film: 3xVOD, 3xDVD, 3xBlu-ray
zaproszenia: 5os.Kino, 5os.Rob8VII
przesyłka: pocztówka, list, książeczka wojskowa, 3xDVD, 3xBlu-ray, 4fotosy, 4fotografie, plakatA4, mapaA4, 5os.Kino
BONUS: pamiątkowa bransoletka ze srebrną maską gazową, pamiątkowa bransoletka z pozłacaną maską gazową (autorstwa Ewy Michalewskiej)
+ oprawiona fotografia bolimowskich łąk z limitowanej edycji Ewy Michalewskiej
+ zaproszenie na kolację z ekipą filmu

0 Wspierających
Pozostało: 3 z 3

Nagroda za 10000 zł lub więcej!

PAKIET GENERAŁA
podziękowania: FB, www, @, napisy, autografy
@załączniki: plakat, pocztówka, list
film: 3xVOD, 3xDVD, 3xBlu-ray
zaproszenia: 5os.Kino, 5os.Rob8VII
przesyłka: pocztówka, list, książeczka wojskowa, 3xDVD, 3xBlu-ray, 4fotosy, 4fotografie, plakatA4, mapaA4, 5os.Kino
BONUS: pamiątkowa bransoletka ze srebrną maską gazową, pamiątkowa bransoletka z pozłacaną maską gazową, oprawiona fotografia bolimowskich łąk (Ewa Michalewska), kolacja z ekipą filmu
+ obiad z reżyserem filmu
+ przejażdżka z reżyserem filmu po miejscach pamięci w okolicach Bolimowa

0 Wspierających
Pozostało: 2 z 2

Nagroda za 20000 zł lub więcej!

PAKIET MARSZAŁKOWSKI: Zadzwoń do nas!

Jakub Smela
Kierownik Biura Promocji
OBŁOKI ŚMIERCI - Bolimów 1915

GSM: 530 795 587
www: http://oblokismierci.pl
www2: https://polakpotrafi.pl/projekt/film-dokumentalny-obloki-smierci-bolimow-1915
e-mail: j.smela@oblokismierci.pl
FB: @oblokismierci

0 Wspierających
Pozostało: 1 z 1

Nagroda za 30000 zł lub więcej!

PAKIET KSIĄŻĘCY: Koniecznie zadzwoń do nas! : ))

Jakub Smela
Kierownik Biura Promocji
OBŁOKI ŚMIERCI - Bolimów 1915

GSM: 530 795 587
www: http://oblokismierci.pl
www2: https://polakpotrafi.pl/projekt/film-dokumentalny-obloki-smierci-bolimow-1915
e-mail: j.smela@oblokismierci.pl
FB: @oblokismierci

0 Wspierających
Pozostało: 1 z 1

Nagroda za 45000 zł lub więcej!

PAKIET CARSKI / CESARSKI: Zostaw numer, oddzwonimy natychmiast! ; )

Jakub Smela
Kierownik Biura Promocji
OBŁOKI ŚMIERCI - Bolimów 1915

GSM: 530 795 587
www: http://oblokismierci.pl
www2: https://polakpotrafi.pl/projekt/film-dokumentalny-obloki-smierci-bolimow-1915
e-mail: j.smela@oblokismierci.pl
FB: @oblokismierci

0 Wspierających

O projektodawcy

Ireneusz Skruczaj

Ireneusz Skruczaj

Bolimów, Polska

Nazywam się Ireneusz Skruczaj. Mam 31 lat. Pochodzę z Bolimowa, mieszkam w Warszawie. Jestem zawodowym montażystą telewizyjnym i filmowym od 9 lat. Interesuję się muzyką. Moje pochodzenie skłoniło mnie do nakręcenia filmu dokumentalnego o bitwie pod Bolimowem. Podczas I Wojny Światowej po raz pierwszy na Froncie Wschodnim został tam użyty gaz bojowy, który unicestwił dziesiątki tysięcy istnień. Będzie to mój debiut reżyserski.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

jakub.smela

jakub.smela

Obejmij patronat nad tym projektem!

Chcesz sygnować projekt swoją marką lub nazwiskiem? Zgłoś się już teraz!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy: