Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

officyna art & design

officyna art & design

Warszawa, Polska

Officyna powstała z pasji do sztuki, do jej tworzenia, podziwiania i chęci dzielenia się nią z innymi. Pomysł zrodził się w marcu 2015 r. Dzięki szczęśliwym splotom okoliczności znaleźliśmy dla niej wyjątkowe miejsce w budynku byłej red. dziennika „Rzeczpospolita”.Gdy je zobaczyliśmy, wiedzieliśmy jedno – albo officyna powstanie tu albo nigdzie indziej. Postanowiliśmy postawić wszystko na jedną kartę i opuściliśmy nasze dotychczasowe miejsca pracy, by podjąć wyzwanie. W ciągu trzech miesięcy z totalnej ruiny zrodziło się miejsce, z którego jesteśmy bardzo dumni.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

26756 PLN z 20000 PLN

51 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

133%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.05.2017.

Festiwal Przenikania

O projekcie

AKTUALNOŚCI - 04.05.2017

Kochani! Zbieramy fundusze jeszcze tylko do niedzieli! Gorąco zachęcamy i zapraszamy do wpłat, dla nas liczy się każda jedna złotówka! A już niedługo widzimy się na Dziedzińcu Kulturalnym Jerozolimskie 107 podczas Festiwalu Przenikania! :) Wstęp wolny!

 

O PROJEKCIE

Festiwal Przenikania jest inicjatywą realizowaną przez warszawski kolektyw Dziedziniec Kulturalny Jerozolimskie 107.

Pomysłodawcą jest Wojciech Brewka, który kilka lat temu porzucił zawód prawnika, aby oddać się swojej największej pasji – malarstwu. Niespełna dwa lata temu artysta stworzył w Warszawie galerię officyna art & design. - W wieczór poprzedzający pierwszy dzień 2015 roku zdecydowałem, że otworzę w nowym roku miejsce przyjazne młodym twórcom, do którego każdy będzie mógł zawsze wpaść, by bez kompleksów porozmawiać o sztuce – mówi. Wojciech Brewka to człowiek pełen pomysłów – z jego inicjatywy powstał Dziedziniec Kulturalny Jerozolimskie 107, w ramach którego postanowił, razem z firmami i organizacjami mieszczącymi się pod tym samym adresem, zorganizować w tym roku w Warszawie Festiwal Przenikania i zaprosić Was na nasze wydarzenie.

Festiwal odbędzie się w dniach 20-21 maja 2017 roku. Impreza ma na celu przybliżenie uczestnikom wydarzenia zjawiska przenikania się różnych dziedzin sztuki, życia i kultur. Pokażemy też, jak sztuka przenika do naszej codzienności.

Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny – dzięki temu damy możliwość uczestnictwa w naszym festiwalu jak największej grupie odbiorców. Potrzebujemy Waszego wsparcia, aby pokryć koszty sprzętu, materiałów i występów artystycznych.

Podczas wydarzenia chcemy pokazać, jak różne elementy sztuki, m in. malarstwo, fotografia, sztuka ulicy, muzyka, teatr, wzornictwo przemysłowe, kulinaria, przenikają do życia codziennego. Aktywne włączenie osób odwiedzających Festiwal w działania artystyczne pokaże, że każdy z nas może uczestniczyć w tym procesie.

Festiwal potrwa dwa dni, podczas których połączymy w jedno spójne wydarzenie szereg wystaw, koncertów, pokazów filmowych, warsztatów, artystycznych performance'ów, a także targ jedzeniowy.

Wystawa zbiorowa pod hasłem „Przenikania“, którą planujemy na sobotę 20 maja, jest wpisana do programu warszawskiej Nocy Muzeów 2017.

 

CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO?

Głównym punktem programu festiwalowego będzie zbiorowa wystawa artystów, zatytułowana „Przenikania“. Kuratorem tej wystawy będzie Anita Wolszczak, historyk sztuki i założycielka Domu Aukcyjnego Art in House. Pokażemy m. in. prace z dziedziny malarstwa, grafiki, fotografii, jak również mappingowane instalacje artystyczne. Wielką atrakcją wydarzenia będzie ŻYWY OBRAZ składający się z trójwymiarowych instalacji i aktorów z krwi i kości. Wybraliśmy do tego celu obraz „Dziwny ogród“ Józefa Mehoffera.

Józef Mehoffer. „Dziwny ogród”

Sztuka wizualna to nie wszystko. W ciągu dwóch dni festiwalu pragniemy pokazać twórczość w jej wielowymiarowości. Na naszym dziedzińcu stanie scena, na której wystąpią zespoły muzyczne, dj'e oraz teatry – wszystko w temacie przenikania się różnych dziedzin sztuki i kultur. Zaprosimy tych artystów, którzy wykorzystują nurty muzyczne z różnych stron świata, tworząc fuzję nieoczywistych dźwięków, łącząc kultury i pokolenia.

Planujemy także ciekawe pokazy filmowe i spotkania z reżyserami. Tuż obok staną stoiska z jedzeniem i piciem na ciepło i zimno – do współpracy zaprosimy warszawskie restauracje serwujące najlepszą kuchnię z różnych stron świata.

Przez cały czas festiwalu odbywać się będą jamy malarskie (m. in. artystyczne malowanie deskorolek i obrazów) i warsztaty artystyczne, w których wezmą udział profesjonaliści i amatorzy. Pojawią się wielkoformatowe plansze – kolorowanki. Razem z artystami działającymi pod marką Art PoPo wspólnie z uczestnikami wymalujemy kolorami wielką, drewnianą komodę. Element przenikania się sztuki przedstawimy również poprzez performance artystyczny – pracę tworzoną na żywo do muzyki. Odbędzie się też pokaz capoeiry będącej połączeniem sztuki i tańca.

Na dziedzińcu bawimy się do północy. Każdego wieczoru festiwalowe afterparty odbędzie się w śródmiejskim lokalu 8 Dzień Tygodnia (ul. Poznańska 7/wejście od Wilczej).

 

NA CO ZBIERAMY FUNDUSZE?

Chcąc przeniknąć i trafić do jak największej ilości odbiorców, postanowiliśmy zorganizować dwudniowy Festiwal, na który wstęp jest całkowicie bezpłatny. Wszystkie pokazy, koncerty, wystawy i warsztaty będą niebiletowane, zatem dostępne dla każdego. Dlatego właśnie postanowiliśmy przygotować projekt na platformie Polakpotrafi.pl i zebrać pieniądze na niezbędne elementy naszego przedsięwzięcia.

Uzbierane 20 tysięcy złotych przeznaczymy na wynajem sceny, nagłośnienia, oświetlenia, namiotów, agregatu, toalet, stołów i siedzisk dla gości. Część pieniędzy zostanie przeznaczona na honoraria dla występujących na scenie muzyków i aktorów – mierzymy wysoko i chcemy zaprosić do występu profesjonalne zespoły grające muzykę z różnych stron świata. Mamy nadzieję, że pozytywnie Was zaskoczymy!

Potrzebujemy również funduszy na stworzenie żywego obrazu oraz transport niektórych prac/instalacji artystycznych.

Jeśli uda nam się zebrać więcej pieniędzy, zostaną one przeznaczone na materiały plastyczne potrzebne podczas warsztatów i jamów malarskich oraz dodatkowe występy artystyczne na scenie.

DLACZEGO CROWDFOUNDING?

Pragniemy zrobić imprezę, która będzie otwarta dla każdego, ponieważ uważamy, że kultura i sztuka powinny być ogólnodostępne - bez względu na zawartość portfela. Z tego powodu wszystkie atrakcje odbywające się podczas Festiwalu Przenikania - koncerty, pokazy, teatry, wystawy, warsztaty - bedą zupełnie bezpłatne.

Chcemy również, abyście razem z nami stworzyli tę imprezę, dlatego zdecydowaliśmy się właśnie na crowdfounding. Pragniemy, abyście stali się częścią naszego przedsięwzięcia i mieli w ten sposób realny wpływ na rozwój idei ogólnodostępności kultury w naszym mieście i w naszym kraju.

Liczymy na Waszą pomoc, jak również obecność na Festiwalu. Zróbmy to razem! :)

 

NAGRODY

Naszym darczyńcom chcemy odwdzięczyć się najlepiej, jak umiemy. Dlatego wśród nagród znajdą się m.in.:

- zniżka 10% na zakupy dzieł sztuki w galerii officyna art & design,

 

- officyna od kuchni: dzień w galerii officyna art & design oraz pracowni malarskiej Wojciecha Brewki,

 

- kolorowe deskorolki Fish Skateboards,

 

- torby z nadrukami obrazów Wojciecha Brewki,

 

- jedna z pięciu blach z wysokiej jakości artystycznym, kolorowym nadrukiem,

 

- prawdziwy szampan z Szampanii,

 

- dwudniowy nocleg dla czterech osób w Hostelu Coco,

 

- koszulki z logo galerii officyna art & design,

 

- czarno-białe grafiki autorstwa Luizy Poredy,

 

- obraz Wojciecha Brewki "Gdzieś tam jesteśmy wolni" (150x130 cm, akryl i olej na płótnie, 2016)

 

- pojedyncza wejściówka na warsztaty z malowania mandal w galerii officyna art & design,

 

- wstęp VIP na zamkniętą imprezę przedfestiwalową, która odbędzie się w piątek 19 maja 2017 r. na Dziedzińcu Kulturalnym Jerozolimskie 107.

 

Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez osoby, firmy i organizacje współtworzące inicjatywę Dziedziniec Kulturalny Aleje Jerozolimskie 107.

 

Nagrody będą do odebrania w Galerii officyna art & design w umówionym terminie (postaramy się je przygotować najpóźniej tydzień po festiwalu - wyjątkiem są wejściówki na imprezę przedfestiwalową, które będą do odebrania 19 maja, przed imprezą).

 

KIM JESTEŚMY

Wojciech Brewka – artysta malarz, współzałożyciel warszawskiej Galerii sztuki officyna art & design. Najbliższa jest mu scena urban art, ale nie uważa się za jej członka. Poszedł inną drogą, koncentrując się na malarstwie sztalugowym. Stara się opracować rozpoznawalny warsztat, w ramach którego korzysta z klasycznych narzędzi malarskich, ale też i tych wykorzystywanych przez artystów działających na ulicy. Jest pomysłodawcą Festiwalu Przenikania.

Ania Skrzypczak – na co dzień dzieli czas między galerię officyna i czteroletnie bliźniaki. W czasie Festiwalu postara się ogarnąć całe festiwalowe towarzystwo.

 

Tomasz Skwarek – właściciel marki kolorowych deskorolek Fish Skateboards, współwłaściciel galerii officyna art & design. Podczas Festiwalu będzie koordynował pokaz malowania na deskorolkach.

 

Anita Wolszczak – jest absolwentką Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej oraz kierunku Rynek Sztuki na Akademii Krakowskiej. Od 2016 roku wykłada na kierunku Rynek Sztuki na Akademii Krakowskiej, a od 2014 prowadzi Dom Aukcyjny Art in House. Jest kuratorką wystawy, która odbędzie się w ramach Festiwalu Przenikania podczas Nocy Muzeów.

 

Magdalena Breńko – studentka V roku historii sztuki ze szczególnym zamiłowaniem do architektury. Na stałe współpracuje z galeriią sztuki officyna art & design. W ramach Festiwalu koordynuje pracę wolontariuszy oraz niedzielną wystawę designu.

 

Luiza Poreda – malarka, animatorka kultury, filozofka sztuki. Współpracuje z galerią officyna art & design, dla której m.in. prowadzi markę ręcznie malowanych mebli Art PoPo. W ramach Festiwalu koordynuje warsztaty artystyczne. Jest również odpowiedzialna za zbiórkę funduszy w serwisie Polakpotrafi.pl.

 

Katarzyna Cygler- producentka spektakli, koncertów, projektów artystycznych, pomysłodawczyni szeregu imprez i wydarzeń kulturalnych w tym Niezależnej Sceny Młodych Polskiego Radia, aktorka, reżyserka, dziennikarka radiowa. Podczas Festiwalu Przemiany zajmie się organizacją koncertów.

 

Magdalena Krystproducentka ambitnych i innowacyjnych projektów, od 16 lat związana z rynkiem eventów. Współwłaścicielka agencji eventowej Dobra Produkcja. Przy organizacji Festiwalu odpowiedzialna za produkcyjną/techniczną stronę wydarzenia.

 

Sebastian Karbowiakpomysłodawca i producent licznych wydarzeń w Polsce i nie tylko. Największą satysfakcję przynoszą mu wyzwania związane ze scenografią. Współwłaściciel agencji eventowej Dobra Produkcja. Przy organizacji Festiwalu odpowiedzialny za produkcyjną/scenograficzną stronę wydarzenia.

 

Zuza Jankowska – w ubiegłym roku ukończyła studia na ASP w Warszawie, jest artystką oraz motocyklistką. Maluje obrazy pop-artowe z motywami geometrycznymi, zajmuje się także grafiką komputerową oraz designem. Na Festiwalu szykuje atrakcje dla motocyklistów – artystyczne maszyny oraz motocyklowy design.

 

Joanna Gzyra-Iskandar – człowiek wielozadaniowy, dziennikarka radiowa. Nie wyobraża sobie życia bez książek, muzyki, zielonej herbaty, roweru i dobrego jedzenia. Podczas Festiwalu Przenikania zorganizuje pyszny targ jedzeniowy.

 

Przemek Chudkiewicz – jest fotografem reklamowym, mężem i ojcem trójki dzieci. Od 5 lat związany z domem produkcyjnym Grandessa. Ma na swoim koncie kilka wystaw fotograficznych, a także organizację festiwali fotograficznych i muzycznych. Podczas Festiwalu zajmie się fotograficzną częścią ekspozycji.

 

Łukasz Leskier – jest absolwentem Wydziału Architektury Wnętrz na ASP w Warszawie. Malarz, grafik, projektant. Miłośnik wzornictwa przemysłowego, koloru i klocków Lego. Swój styl w malarstwie nazywa: „abstrakcyjnym wynikiem zderzenia sztuki aborygeńskiej z Pop-Artem”. Podczas Festiwalu zajmie się koordynacją warsztatów artystycznych.

 

Łukasz Niewiadomski - artysta intermedialny, absolwent Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi. Przedstawiciel dubdub w Polsce. Na festiwalu będzie prowadził warsztaty "Jak opowiedzieć historię w 90 sekund za pomocą aplikacji dubdub"

 

Patryk Żołądź – lubi ludzi kreatywnych, bardzo cieszy go współpraca z nimi. Stara się we wszystkim, co robią dać cząstkę siebie, która nadaje dodatkowy pozytywny charakteru. Podczas Festiwalu będzie wielozadaniowym ogarniaczem.

 

Samanta Belling - jest historykiem sztuki, redaktorem prowadzącym w "Samanty Belling rozmowy o sztuce", a także redaktorem w magazynie "Artysta i sztuka" oraz doradcą do spraw tworzenia kolekcji dzieł sztuki. Jej największym dziecięcym marzeniem było wejście do wnętrza ulubionych obrazów. Dlatego podczas festiwalu ożywi dla nas obraz Józefa Mehoffera "Dziwny ogród".

 

Grzegorz Kieniksman - współwłaściciel agencji reklamowej REBELIA Media, propagator łączenia biznesu z kulturą. Inspiracje i kreatywną energię czerpie ze świata sztuki, kultury i designu. Jego pasją są zarówno projekty komercyjne, jak i eventowe dedykowane wydarzeniom kulturalnym, a każde działanie najważniejszym w życiu. Pasjonat ludzi mądrych!

 

Natalia KrzyśkówMenedżer z ponad 15-letnim doświadczeniem w marketingu, zdobywczyni trzech nagród EFFIE AWARDS. Pracuje w AdNext, gdzie odpowiada za komunikację marketingową wszystkich spółek grupy.

 

Edward Ruszczyc – to propagator przedsiębiorczości i inwestowania. Jest twórcą takich firm, jak: Displate.com, PosterPlate.com, Brightness ADV czy ReveBooster. Pasją związany ze sztuką, projektowaniem książek i plakatów. Na Festiwalu wesprze oprawę wizualną wydarzenia.

 

GDZIE NAS ZNAJDZIECIE?

Dziedziniec Kulturalny Aleje Jerozolimskie 107 znajduje się w centrum Warszawy, przy pl. Starynkiewicza. Projekt koordynują osoby związane z galerią sztuki officyna art & design, mieszczącą się na Dziedzińcu. Zachęcamy Was do odwiedzin!

Wirtualnie znaleźć nas możecie na Facebooku:

www.facebook.pl/Dziedziniec-Kulturalny-107

oraz na stronie:

officyna.eu

Wszelkie pytania odnośnie festiwalu możecie zgłaszać pod adresem mailowym a.skrzypczak@officyna.eu oraz numerem telefonu 510 300 219.

 

 

 

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.05.2017 22:10