Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Jakub Kol

Jakub Kol

Katowice

Jestem studentem zarządzania w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Od najmłodszych lat jestem związany ze sztuką cyrkową, teatrem oraz muzyką. Założyłem grupę KAGART. Aktualnie jestem pedagogiem, szkoleniowcem oraz animatorem. Posiadam wieloletnie doświadczanie w pracy animacyjnej wzbogacone organizacją zajęć integracyjnych, pokazów artystycznych dla dzieci i dorosłych w kraju i za granicą. Organizuję plenerowe, cykliczne, spotkania artystyczne w katowickim Parku Kościuszki pod nazwą “Wspólne kuglarzenie z KAGART’em”. Uwielbiam podróżować, jeździć na monocyklu ( jednokołowy rower :D ), występować na scenie i wymyślać kolejne pomysły.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

35 PLN z 26000 PLN

2 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 11.05.2015 20:08

Festiwal Na Dobranoc

O projekcie

Nazywam się Jakub Kol i chciałbym przywitać całą społeczność PolakPotrafi.pl. Witajcie !

       Już w maju tego roku chcemy przygotować coś wyjątkowego, aby Państwo mieli okazję przeżyć niezapomniany wieczór. Przygotowujemy koncert z muzyką pochodzącą z dobranocek okresu PRL. Wielu z nas chciałoby chociaż przez 2 godziny znów poczuć się dzieckiem.

       Intensywne przygotowania do koncertu rozpoczęły się jesienią 2014 roku. Orkiestra "czyta nuty”, grafik projektuje plakaty, gadżety, które będą nagrodami, natomiast ja przygotowuję salę, nagrania i wiele więcej, tak żeby to wydarzenie było dla Państwa niezapomniane.

    Zapraszam do wsparcia naszego projektu, gdyż tylko dzięki Państwu festiwal może się odbyć. 

       Podczas trwania projektu będę informował Państwa o naszych aktualnych dokonaniach.


Dalsze szczegóły poniżej.

 

Chciałbym zrealizować jedno z moich marzeń, a mianowicie razem z Chorzowską Orkiestrą Kameralną PerTutti przygotować i zagrać festiwalowy koncert z muzyką pochodzącą z dobranocek okresu PRL. Te fantastyczne bajki z Polski, Czechosłowacji, ZSRR oraz NRD, które towarzyszyły nam w dzieciństwie pewnie do końca życia będą budziły nasz sentyment. W repertuarze pojawi się muzyka z 21 bajek, takich jak: "Bolek i Lolek", "Koziołek Matołek", "Štaflík a Špagetka", "Gucio i Cezar", "Pankracy", "Piaskowy dziadek", "Wilk i Zając" oraz wiele innych.

Chcemy przywrócić pamięci oraz nadać „nowe życie” zapomnianym bajkom, a także zachęcić młodych słuchaczy do alternatywnej formy spędzania wolnego czasu innej niż siedzenie przed telewizorem i oglądanie współczesnych, zagranicznych kreskówek. Zachęcamy również osoby dorosłe, które chcą przez 2 godziny poczuć się znów dzieckiem. Naszym celem jest również uwrażliwienie słuchaczy na wartości jakie płynęły z emitowanych w telewizji starych, pięknych bajek. 

            Jeśli, dzięki Wam, uzyskamy więcej funduszy, niż są potrzebne do realizacji wydarzenia, to w trakcie koncertu zostanie nagrana płyta CD z muzyką oraz DVD z filmem, które będą zwieńczeniem całego projektu, a także jedną z nagród dla wspierających projekt.  

            Wybraliśmy portal PolakPotrafi.pl z uwagi na wyjątkowy temat naszego projektu i  ogromną nadzieję na jego powstanie dzięki WAM - wspaniałym wspierającym. 

Realizacje koncertu planujemy na 26 maja 2015r. w dzień Matki. Ten fantastyczny dzień chcemy wyjątkowo uczcić i dedykować koncert naszym Mamom.

  

Na miejsce naszego koncertu wybraliśmy Centrum Kultury Katowice w samym centrum miasta Katowice przy placu Sejmu Śląskiego 2.

Dlaczego to miejsce? 
Centrum Kultury Katowic – dawniej GieCeK, a także December Palace, od pomysłodawcy budowy, Zdzisława Grudnia byłego Katowickiego sekretarza województwa, który według legendy chciał zbudować coś, co będzie kojarzyło się właśnie z nim. Obiekt stał się legendarnym symbolem PRL, a jego ukształtowanie miało nie tylko dać komfort w dostaniu się na scenę dla najważniejszych dygnitarzy PZPR, ale również zapewnić im niespotykane nigdzie indziej wrażenia podczas własnych przemów. Z pewnością jest to jedno z najbardziej kultowych miejsc dla każdego miłośnika PRL w całym dawnym bloku wschodnim.

 

 

Jakub Kol (Organizator) 

   Jestem studentem V roku zarządzania w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Od najmłodszych lat jestem związany ze sztuką cyrkową, teatrem oraz muzyką. Współpracowałem z wieloma grupami artystycznymi, agencjami oraz instytucjami artystyczno-kulturowymi. Mając umiejętności i wiedze akademicką założyłem grupę KAGART. Aktualnie jestem pedagogiem, szkoleniowcem oraz animatorem. Posiadam wieloletnie doświadczanie w pracy animacyjnej wzbogacone organizacją zajęć integracyjnych, pokazów artystycznych dla dzieci i dorosłych w kraju i za granicą. Wraz z grupą KAGART mieliśmy okazje występować w m.in. Dubaju, Japonii i we Włoszech. Organizuję plenerowe, cykliczne, spotkania artystyczne w katowickim Parku Kościuszki pod nazwą “Wspólne kuglarzenie z KAGART’em”. 

   Katarzyna Ciborska (Orkiestra Kameralna PerTutti) 

Jestem studentką Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Swój warsztat muzyczny doskonaliłam grając w kilku zespołach, m.in. Przemienienie, Żeńska Orkiestra Salonów KWK Staszic, Piekarska Orkiestra Kameralna. Mając doświadczenie w grze w wielu zespołach zdecydowałam się założyć Chorzowska Orkiestrę Kameralna PerTutti. Zespół działa od 2013 roku we współpracy z Urzędem miasta w Chorzowie oraz Miejskim Domem Kultury w Chorzowie Batorym. W ciągu roku działalności mieliśmy okazję zagrać m.in. Z chórem Uniwersytetu Ekonomicznego cykl koncertów z Requiem-G. Faurego, w Częstochowie podczas Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kibiców, oprawialiśmy imprezy okolicznościowe, a także organizowaliśmy własne koncerty. Oprócz prowadzenia orkiestry pracuje też od 4 lat w oświacie. Prowadzę zajęcia w przedszkolach, Domu Kultury, Chorzowskim Stowarzyszeniu Artystycznym Elvviva L'arte działającym w Szkole Muzycznej w Chorzowie ucząc rytmiki, kształcenia słuchu, zasad muzyki i fortepianu. 

   Sonia Gierlotka (Grafik) 

Jestem studentką IV roku studiów Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach na kierunku grafika. Od najmłodszych lat swojego życia kochałam rysować, miłość do projektowania pogłębiała się z biegiem czasu. Podczas wyboru uczelni wyższej  wybrałam kierunek artystyczny, który idealnie połączył pasję z pracą. Realizuje projekty obejmujące grafikę projektową, fotografię, grafikę 3D oraz animację, posiadam również wiedzę w zakresie grafiki warsztatowej. Na co dzień poza studiami prowadzę blog modowy swojego autorstwa.

 

Sylwester Smigielski (Grafik) 

Specjalizuję się w szeroko pojętej budowie struktur interfejsów internetowych, jako projektant wykonuję plakaty, identyfikacje wizualne, landing page, projekty aplikacji mobilnych dla korporacji w Polsce i za granicą. Jestem aktywistą społecznym. Współpracuję z licznymi agencjami reklamy, instytucjami kultury oraz fundacjami. Angażuję się w różnego rodzaju projekty kulturalno-społeczne, dzięki którym „można odmienić świat na nowo”. Jestem fotografem i grafikiem łączącym techniki tradycyjne z technikami współczesnymi. Głównym nurtem mojego foto-graficznego zainteresowania jest abstrakcja. W swoim portfolio jako pierwszy wpisuję film: “Silesian Timelapse” z 2011r., który został wyświetlony podczas Golden Vision Music & Art Festival. Zainicjowałem akcją wolontaryjną Piechur 2012. Zainteresowania: filozofia, film, muzyka alternatywna; w wolnych chwilach uczę dzieci fotografii przy projektach Fundacji Ulica. Moim pomysłem na życie jest niesienie pomocy innym i działanie aktywnie przy rozwiązywaniu trudnych problemów społecznych, inspiracją do twórczości jest zaś maksyma: „Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu”. 

Michał Bal (BIG MW Entertainment) 

Działalnością społeczną zajmuję się od wielu lat, będąc w przeszłości współtwórcą sukcesu życia studenckiego WST w Katowicach, a także współorganizowałem wiele projektów Porozumienia Samorządów Studenckich w tym mieście. To doświadczenie było jednym z filarów Przedsiębiorstwa Usług Artystyczno – Medialnych BIG MW Entertainment, w ramach którego w dalszym ciągu zajmuję się wieloma projektami non profit. Na co dzień staram się również wykreować w młodych ludziach postawy przedsiębiorcze prowadząc Region Silesia w fundacji Studenckie Forum Business Centre Club. Moim marzeniem jest przekazywanie innym mojej pasji i umiejętności, dlatego stopniwo zbliżam się do celu – pracy wykładowcy akademickiego.   

Tomek Klos (Piksomania)  

Jestem człowiekiem o wielu talentach i zainteresowaniach. Jestem wszędzie, gdzie coś się dzieje, staram się być możliwie aktywny i dynamiczny. Przede moimi pasjami są film i fotografia. Na moim koncie znajduje się współpraca z wieloma magazynami, między innymi: Voice, Fotografia & Aparaty Cyfrowe, Digital Foto Video. Jestem jednym z twórców filmowej relacji z pokazu mody WST Katowice pt. „Moda na życie, bo modnie być dawcą.” Byłem liderem grupy Piksomania w znanym wydarzeniu kulturalnym, jakim jest 48 Hour Film Project. Ponadto współtworzyłem takie produkcje, jak „Chichot mojego umysłu” oraz „Passion” – filmu wyróżnionego na festiwalu w Bydgoszczy. Moje skanografiki trafiły do kalendarza korporacji farmaceutycznej. Prace wystawiałem zarówno na wystawach indywidualnych jak i zbiorowych. Swoją twórczością wspieram również mniejsze przedsięwzięcia, takie jak projekty znajomych artystów, czy lokalnych społeczności.
Prywatnie jestem sportowcem oraz propagatorem idei świadomego dawstwa narządów. Dwukrotnie uczestniczyłem w Biegu po Nowe Życie, gdzie udało mi się połączyć obydwie dziedziny. Czynnie współpracuję z gazetą „Dializa i Ty” oraz występuję w debatach i konferencjach na temat transplantologii. W wolnych chwilach uprawiam turystykę pieszą – biorę udział w marszach na orientację, zwiedzam Polskę, w szczególności góry.

 

 

 

Za wsparcie naszego projektu chcemy obdarować Państwa wyjątkowymi nagrodami miedzy innymi:  

 

 

 

 

 

 

  

 

Jeżeli osiągniemy założony budżet to :

Kiedy zrealizujemy projekt, otworzą się nam dodatkowe możliwości dzięki, którym  będziemy mogli z koncertem odwiedzić inne miejsca w Polsce, krzewiąc fantastyczne wartości oraz zainteresować każdego tematyką bajek z okresu PRL.

 

Założona kwota obejmuje: 

  • salę koncertową,
  • akustyków,
  • promocje koncertu,
  •  gadżety,
  • orkiestrę,
  • nagrania audio-video (procentowo przekroczony założony cel)

  

Jakub Kol - 605 304 248

https://www.facebook.com/jakub.kol.7

oraz

https://www.facebook.com/FestiwalNaDobranoc

https://www.youtube.com/channel/UCZTDUvtdckUmJ3oK1n1DVkg

 

                

 I Ty możesz zostac naszym partnerem. 

 

http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,17737794,_Piaskowy_dziadek_i__inne_dobranocki_z_poprzedniej.html

Media o Twoim projekcie:

"Piaskowy dziadek i "inne dobranocki z poprzedniej epoki mają swojego fana. Chce zorganizować festiwal

katowice.gazeta.pl | 2015-04-11

Melodie z kreskówek "Bolek i Lolek", "Koziołek Matołek", "Štaflik a Špagetka", "Gucio i Cezar", "Pankracy", "Piaskowy dziadek" oraz "Wilk i Zając" mają zabrzmieć w Centrum Kultury Katowice. - Wielu z nas chciałoby chociaż przez dwie godziny znów poczuć się dzieckiem - wyjaśnia pomysłodawca i apeluje o pomoc.