Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Farma Ogórków

Farma Ogórków

Warszawa, Wrocław, Polska

Farma Ogórków zajmuje się tworzeniem i renowacją oldschool'owych busów oraz ich wypożyczaniem na wszelkiego rodzaju wyprawy w myśl zasady '...żeby przeżyć podróż życia nie potrzebujesz samolotów i 5-gwiazdkowych hoteli. Wystarczy samochód-dom i wyobraźnia'. Farma Ogórków obrała za cel popularyzowanie w Polsce tak zwanego Vanlife’u oraz ideologi związanej z tym zjawiskiem.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Farma Ogórków | Polak Potrafi from Farma Ogórków on Vimeo.

2067 PLN z 15000 PLN

13 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 11.06.2016 12:12

Farma Ogórków - Film Dokumentalny

O projekcie

    W celu jak najlepszego zaprezentowania naszego stylu życia i idei, którą chcemy zarażać, stworzyliśmy projekt realizacji pełnometrażowego filmu dokumentalnego, którym pragniemy pokazać tryb życia tak zwanego busowego nomada, sylwetki ludzi związanych z ruchem Vanlife, przepiękne miejsca i sam proces podróży.
    Na naszej drodze pojawią się fantastyczne miejsca w Polsce, nieskażona ludzką ręką Natura, wioski organiczne i ekologiczne, miejscówki snowbaordowe we francuskich i włoskich Alpach oraz najlepsze surfspoty w Portugalii. Podróż obejmie tereny od polskiego wybrzeża po drugi kraniec Europy.
    W trasę ruszamy całą karawaną, na 3 bądź 4 kampery, w których załodze znajdziecie przeróżne charaktery, które łączy jedna pasja i idea. Materiał planujemy zebrać do końca września, aby w okolicy listopada/grudnia 2016 wydać gotową produkcję, którą będzie można obejrzeć na ekranach kin, płytach DVD a następnie w
darmowej wersji dostępnej w internecie.

   Poniżej prezentujemy zwiastun-zapowiedź produkcji, na której realizację wybraliśmy ujęcia z naszych dotychczasowych wypraw:

Farma Ogórków - THE TRIP BEGINS from Farma Ogórków on Vimeo.

MISJA

    Wyznaczyliśmy sobie za cel popularyzowanie w Polsce tak zwanego Vanlife’u oraz ideologi związanej z tym zjawiskiem. Krótko definiując zjawisko Vanlife’u, można je opisać jako przeniesienie swojego życia do małej powierzchni samochodu, jak największe ogarniczenie życiowych potrzeb i dostosowanie się do życia w trasie.

   Niezmiernie istotnym czynnikiem jest również kontakt z Naturą, wobec której staramy się szerzyć poczucie szacunku i przynależności. Ten tryb pozwala maksymalnie ograniczyć kontakt z uschematyzowanym życiem do jakiego przyzwyczajona jest większość ludzi i pozwala dostrzec zjawiska, z których na co dzień nie jesteśmy sobie w stanie zdać sprawy.

KIM JESTEŚMY?

Farma Ogórków to grupa osób której pasją są stare busy-kampery, głównie klasyczne Volkswageny, które stały się dla niektórych z nas drugim bądź w niektórych przypadkach nawet pierwszym domem.
    Podróżujemy nimi po świecie eksplorując piękne miejsca, poznając podobnych nam ludzi i poświęcając czas na nietuzinkowe zajęcia. Większość z nas jest głęboko zakorzeniona w sportach ekstremalnych, takich jak surfing,snowboard czy deskorolka. Staramy się je uprawiać w miejscach w których na daną chwilę przebywamy. Każdy z nas prężnie działa na rzecz rozwoju każdej z tych dziedzin zajmując się na co dzień produkcją desek surfingowych, ubrań, fotografią, filmowaniem, grafiką. Wzajemnie się uzupełniamy wprowadzając do wspólnej działalności przeróżne umiejętności, doświadczenia i wiedzę.

EKIPA:MICHAŁ KONTOR / Niedźwiedź
    Człowiek wielu talentów. Grafik, filmowiec, fotograf. Współtwórca marek odzieżowych Clinic oraz Elementary, snowboardowych produkcji filmowych Brudne Południe '9 dni' '2006, Elementary 'White Powder' '2012 oraz wielu innych editów dostępnych w w/w linkach/kanałach. Właściciel czekoladowego VW T3, którym podróżuje po świecie od 6 lat. Specjalista w dziedzinie mechaniki busów.MARIUSZ ŁUKOMSKI / Mario
    Założyciel marki odzieżowej PALTO, sklepu Central Store oraz Farmy Ogórków.
Zapalony snowboardzista, wielbiciel polskich lasów i wegetariańskich potraw.
Właściciel Volkswagena T3 „Grzybka”, który jakiś czas temu stał się jego regularnym domem. Większość czasu spędza w górach i Borach TucholskichJĘDRZEJ JANKOWIAK /JJ
    Umysł zdecydowanie techniczny. Właściciel jedynej polskiej manufaktury zajmującej się kompletną produkcją desek surfingowych Polvo Surfboards. Architekt, podróżnik, surfer, snowboardzista. To z nim i jego teamem będziecie pływać na falach w Portugalii. Właściciel niebieskiego Volkswagena T3 o zdecydowanie najszybszym silniku ;)ZOSIA ZBOROWSKA / Zośka

   Aktorka, wegetarianka, promotorka zdrowego trybu życia, podróżniczka. Promuje w mediach ekologię i zdrowe wartości, stając w opozycji do zepsutego świata celebrytów. Działa na rzecz bezdomnych psów i szerzenia świadomości w polskim społeczeństwie. Zosia będzie narratorem całej przygody.WIESŁAWA / Wieśka

   Wyciągnięta ze schroniskowego getta pod Poznaniem. Jeden z najpopularniejszych psich celebrytów. Rasa bliżej nieznana, określana jako Jack Russel Kundel. Towarzyszy nam w większości podróży dzielnie strzegąc obozowiska.


   Postacie ujęte powyżej to główni uczestnicy naszej akcji. Resztę postaci będziemy Wam przedstawiać w miarę rozwoju projektu.

DOŚWIADCZENIE

   Jest to nasz pierwszy projekt crowdfoundingowy. To musimy sobie powiedzieć od razu. Zaciekawił nas ten sposób interakcji mimo, iż od co najmniej kilkunastu lat realizujemy z powodzeniem mnóstwo przeróżnych akcji: eventy, zawody, premiery, koncerty, wyjazdy grupowe, etc., które powstają w głównej mierze w wyniku własnych potrzeb promocyjnych i marketingowych. Na przestrzeni tego czasu współpracowaliśmy z szeregiem firm będących przedstawicielami różnych marek surf/skate/snow oraz firmami realizującymi swój marketing w oparciu o aktywności pozostające w naszym ścisłym kręgu zainteresowań. Równolegle prowadzimy rozmowy taktyczne z firmami, które również staramy się zainteresować naszym projektem. W aktualnościach będziemy informować kto dołącza i z jakim wsparciem a tymczasem, aby się lepiej poznać, ukryliśmy w treści profilu całkiem sporo aktywnych linków do różnych naszych przedsięwzięć. Warto również wy-google-ować hasło Vanlife-polecamy i zapraszamy do klikania.

NA CO SIĘ SKŁADAMY?

    Fundusze zebrane na Polak Potrafi posłużą głównie na zorganizowanie dodatkowego sprzętu video oraz pokrycie kosztów paliwa dla całej karawany.
Reszta leży po naszej stronie a składa się na nią realizacja ujęć, post produkcja, montaż, projekt i realizacja oraz wydanie filmu na dvd, wynajem sal kinowych na premiery, wyżywienie w trakcie wypraw, przeglądy i serwis aut, które muszą nas niezawodnie dowieźć w planowane miejsca,
doposażenie kemperów w niezbędne akcesoria, produkcja desek surfingowych dla całej ekipy.
   Jeżeli uda nam się przekroczyć zaplanowany budżet zbierany na Polak Potrafi to dodatkowe fundusze planujemy przeznaczyć na przejechanie większej ilości kilometrów i dotracie w jeszcze odleglejsze zakątki. Pozwoli to na spotkanie jeszcze liczniejszej grupy ludzi, która wystąpi w naszym wspólnym dokumencie co zdecydowanie zwiększy jego atrakcyjność. Umożliwi to podzielenie się w filmie dodatkowymi wywiadami, opowieściami o pasjach i realizacjach podobnych nam postaci. Każde takie spotkanie wnosi bezcenne doświadczenia, historie i wskazówki na drodze, którą realizujemy i którą chcemy propagować.

DLACZEGO POLAK POTRAFI?

    Jako, że zależy nam na jak najbardziej profesjonalnym efekcie końcowym potrzebujemy budżetu, który zapewni odpowiednie narzędzia w postaci sprzętu i pozwoli nam przynajmniej częściowo sfinansować podróż. Wstępne wyliczenia wskazują kwotę, która znacznie przekracza sumę 15.000 pln, jednak brakującą kwotę postanowiliśmy wyłożyć z „własnej kieszeni” bądź uzyskać za pomocą dodatkowych sponsorów, których mamy nadzieję znaleźć.
    Głównym celem jest jednak zaangażowanie w projekt jak największej ilości osób, które będą śledzić jego rozwój, czerpiąc z niego jednocześnie inspirację, wenę
i nowe pomysły na życie.

KONTAKT

Fan Page Farmy Ogórków:
Farma Ogórków FB

Wsparcie zewnętrznych firm:
Palto / Palto.co, Palto FB

Polvo Surfboards / PoLvO FB

Quicksilver / www.quiksilver.com

Dr. Coco / Dr. Coco FB

 

REALIZACJA NAGRÓD

   Zakończenie projektu na Polak Potrafi zbiega się z datą wyjazdu 17.06.2016 do najdalszego przystanku zaplanowanego w Portugalii. Jednocześnie wtedy będziemy zorientowani czy całość projektu będziemy musieli zrealizowac 'z własnej kieszeni' i stanie się on praktycznie urlopem dla ekipy z realizacją filmików dla własnej satysfakcji czy jednak znajdziemy grono wsparcia a efekty będą profesjonalne.

   Jeżeli będzie nam dane świętować sukces to po 3-4 tygodniowym wyjeździe nad ocean, który będziemy relacjonować na bieżąco, zlecimy produkcję nagród. Jedna z istotniejszych - wydanie DVD, zabierze nam nieco więcej czasu gdyż materiał trzeba będzie profesjonalnie zmontować, zmasterować i wydać co nastąpi w okolicy premier kinowych zaplanowanych na listopad/grudzień. Już możemy podzielić się informacją, że materiał DVD będzie zawierał dodatkowe epizody, których nie obejrzymy w trakcie premier ani później w internecie. Pozostałe nagrody będą w zasięgu ręki. Bus 'Żółtek' stanowiący jedną z głównych nagród jest dostepny, pozostaje kwestia dopasowania terminów. Koszulki, torby, breloki, plakaty formatu B2 wyprodukujemy najpóźniej do 4 tygodni po powrocie czyli w okolicy samego środka wakacji, na przełomie lipca i sierpnia. O postępie realizacji nagród będziemy również informować w aktualnościach.

 

   Z pewnością możecie się spodziewać bardziej wykwintnych projektów nagród prezentowanych powyżej. W końcu na co dzień dużo projektujemy i produkujemy odzież. Inspiracje do projektu okładki, tytułu filmu, zdjęć do plakatów, projektu oryginalnego, drewnianego breloka, wzoru na koszulki, powstaną w trakcie podróży a powyższy obrazek stanowi wyłącznie zapowiedź planowanych produktów. Toż to fakt, podróże inspirują.

   Za to tych iście portugalskich, niebanalnych rarytasów możecie się spodziewać praktycznie 1:1. W nagrodach uwzględniliśmy produtos locais: oceaniczne rybki wykonane w ceramice oraz klasykę: żeliwnego Koguta z Barcelos ;)

OUTRO

Śledziliście blue-line? Mamy nadzieję, że już się spodziewacie charakteru naszej produkcji, która w naszym zamyśle nie będzie filmem o wycieczce modnymi autami. Dalszą interpretację pozostawiamy Waszej nieograniczonej wyobraźni...