Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fajkatoniemojabajka

Fajkatoniemojabajka

Poznań

Napisz wiadomość do Projektodawcy

687 PLN z 600 PLN

13 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 07.04.2015 11:11

Fajka to nie moja bajka

O projekcie

 Co robimy?

    Organizujemy projekt społeczny w ramach Olimpiady dla szkół ponadgimnazjalnych ,,Fajka to nie moja bajka”. Nasze przedsięwzięcie polega przede wszystkim na prowadzeniu fanpage’a, na którym informujemy o szkodliwości papierosów oraz motywujemy palaczy do rzucenia swego nałogu. Chcemy też dotrzeć do grona młodych osób, dlatego organizujemy konkurs na najlepszą antyreklamę papierosów dla szkół podstawowych i gimnazjów na terenie Poznania. Nasz cel spełni się, jeśli młodzież poprzez zabawę zniechęci się do palenia papierosów na dobre. Dodatkowo zamierzamy wprowadzić program ,,Fajka to nie moja bajka” na lekcje wychowawcze w szkołach. Przygotujemy ankietę ,, przed” i ,,po” , a  materiałach potrzebnych do poprowadzenia lekcji umieścimy ciekawe i ważne informacje dotyczące szkodliwości palenia papierosów. Działamy w ramach Olimpiady dla szkół ponadgimnazjalnych ,,Zwolnieni z Teorii". Potrzebujemy dofinansowania, by być w stanie zapewnić atrakcyjne nagrody uczestnikom naszego konkursu, a także by dobrze wypromować swoją akcję poprzez plakaty, ulotki, wzmianki w mediach. Zależy nam, by nasza akcja była ciekawa. Chcemy też zdobyć certyfikat Zwolnionych za zrealizowanie naszego projektu i nie zrobimy tego bez Waszej pomocy!

Historia projektu:

 

Najpierw miałyśmy inny pomysł na projekt, chciałyśmy zorganizować pokaz talentów dla młodzieży, ale stwierdziłyśmy, że potrzebowałybyśmy bardzo dobrej promocji, by projekt wypalił. W końcu doszłyśmy do tego, że zrobimy stronę, na której będziemy zniechęcały ludzi o palenia papierosów i informowały o ich szkodliwości.

 

Dlaczego PolakPotrafi.pl?

Postanowiłyśmy skorzystać z platformy PolakPotafi.pl , ponieważ mamy nadzieję, że znajdziemy tu osoby, którym spodoba się nasza akcja i z chęcią pomogą nam w zebraniu potrzebnych środków.

Dlaczego warto nas wesprzeć?

Nasza drużyna jako jedyna w Poznaniu wprowadza program antynikotynoy do szkół! To tylko jeden z wielu powodów, dla których warto nas wesprzeć. Dodatkowe fundusze przeznaczymy na opłacenie wzmianek w mediach. Liczymy na każde, nawet najmniejsze wsparcie :)

Nagrody zrealizujemy po 27 marca, czyli po ostatecznym terminie wpłat :)

Nasza ekipa:

 

 

 

                   Kasia                                            Zuzia

 

                 Agatka                                        Justyna

 

                                               Agata

  

Zdjęcia z zajęć:

 

 

 

Jeśli chcecie nas poznać i śledzić stronę naszego projektu zapraszamy tutaj: https://www.facebook.com/Fajkatoniemojabajka?ref=ts&fref=ts  i https://www.youtube.com/watch?v=Rq___ZQAxlo