Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

EGEA Eastern Regional Congress 2019

EGEA Eastern Regional Congress 2019

Gdańsk

Europejski kongres studentów geografii i młodych geografów.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1355 PLN z 6000 PLN

18 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej (model "bierzesz ile zbierzesz"). Projekt kończy się 05.04.2019 22:10

EGEA Eastern Regional Congress 2019 w Gdańsku

This project is also available in english version. Click here to change language

O projekcie

 

 

 

 

EGEA Eastern Regional Congress 2019 to wydarzenie stowarzyszenia EGEA (European Geography Association), skupiającego studentów geografii z całej Europy. Celem stowarzyszenia jest koordynowanie współpracy pomiędzy studentami, odbywającej się poprzez kilkudniowe wymiany, wydarzenia, projekty czy cyklicznie odbywające się kongresy. Organizatorami kongresu odbywającego się w Gdańsku w dniach 8-12 kwietnia jesteśmy my, studenci geografii z Warszawy i Gdańska. Będziemy gościć 100 uczestników z niemal 50 jednostek z całej Europy.

 

 

Podstawowym celem każdego kongresu jest umożliwienie spotkania się przedstawicielom jednostek EGEA na Regional Meeting - spotkaniu organizacyjno-strategicznym. Jednak podczas kongresów poza stroną administracyjną, jako studenci geografii zajmujemy się też nauką, wymianą kulturową i aktywnością w organizacji. Uczestnicy wezmą udział w wykładach, wycieczkach tematycznych, warsztatach oraz treningach. Przygotowywane są one przez naszych partnerów naukowych oraz członków stowarzyszenia we współpracy z ekspertami z Uniwersytetu Gdańskiego i Uniwersytetu Warszawskiego. Po części naukowej każdego dnia odbywać się będzie program wieczorny, nastawiony na integrację i promocję miasta, regionu i kraju. 

 

 

 

EGEA Eastern Regional Congress 2017, Hrachov, Czechy

 

 


Tegoroczny kongres nosi tytuł "Living by the coast - handling life by the water". Będzie opierał się na przedstawieniu problemów związanych z życiem na wybrzeżu i relacjami między człowiekiem a środowiskiem. Będzie próbą znalezienia rozwiązań, które mogą być pomocne zarówno w warunkach polskich, jak i międzynarodowych. 

 

 

 

Finansowanie kongresu oparliśmy przede wszystkim na opłatach uczestników, wsparciu z Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Gdańskiego oraz EGEA. Równocześnie udało się nam nawiązać współpracę z prywatnymi firmami. Pomimo wielu źródeł finansowania, by zamknąć budżet kongresu, potrzebne jest nam dodatkowe wsparcie. 

 


Naszym głównym wydatkiem jest zakwaterowanie. Umiejscowienie ponad 100 młodych ludzi w jednym miejscu, z salami konferencyjnymi i infrastrukturą umożliwiającą przeprowadzenie warsztatów naukowych dla 5 różnych grup uczestników to duży koszt. Umowa z hotelem widnieje na 57 500 PLN. 

 


Drugim największym kosztem będzie transport. Musimy zorganizować przewóz dla uczestników kongresu z Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie odbędzie się Ceremonia Otwarcia, do hotelu oraz transport podczas wycieczek naukowych. Transport i koszty wycieczek wedle naszych wyliczeń to 4 850 PLN.

 


Pozostałe koszty to dekoracje, pakiety powitalne, wydruki, identyfikatory i inne - to 4000 PLN.

 

 

Spotkanie organizatorów EGEA Eastern Regional Congress 2019

 


Nasz projekt promujemy na różnych platformach - Facebook poprzez fanpage EGEA Gdańsk, EGEA Warszawa, EGEA Eastern Regional Congress 2019, Instagram oraz strona egea.eu. Chcemy dotrzeć do firm związanych z geografią, podróżami, turystyką, nauką języków, promocją regionu pomorskiego, jak i całej Polski.

 


Zamierzamy też promować projekt indywidualnie. Nasza grupa organizatorów liczy 15 osób, każdy z nas podzieli się informacją na Facebooku i będzie docierał do jak najszerszego grona odbiorców - geografów, studentów, przedsiębiorców, itd.

 


Na chwilę obecną musimy uzbierać dodatkowe 6 000 PLN.

 


Wszelkie środki jakie uda nam się zaoszczędzić (nadwyżka w budżecie) zostaną przekazane na konto EGEA jako dotacja dla Support Fund - będą przeznaczone wyłącznie na pomoc materialną dla członków organizacji, którzy chcą wziąć udział w tego typu wydarzeniu, ale nie mają na to środków.

 


Oficjalna strona wydarzenia:
https://egea.eu/activities/eastern-regional-congress-2019/

Fanpage EGEA Europe:
https://www.facebook.com/EGEA.geo/

Fanpage EGEA Eastern Regional Congress 2019:
https://www.facebook.com/erc2019/

Instagram EGEA Eastern Regional Congress 2019:
https://www.instagram.com/erc2019/

 

 


Firmy i instytucje zainteresowane nie tylko wsparciem, ale też szerszą współpracą, zapraszamy do kontaktu przez email: erc2019@egea.eu. Proponujemy kilka pakietów sponsorskich dających możliwość promocji w międzynarodowym środowisku, jak również jesteśmy otwarci na Wasze propozycje współpracy.

 

 

 

 

 

 

Poznaj głównych organizatorów: