Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

WorldTravel

WorldTravel

Częstochowa

Dwóch zwariowanych poszukiwaczy przygód Michał "Kopernik" (30l) i Piotrek "Gonzo" (28l), którzy chcą przemierzać świat, poznawać nowe miejsca, ciekawych ludzi i różne kultury.
Naszymi pasjami oprócz turystyki są: fotografia, motocykle, zwiedzanie jaskiń, różnego typu opuszczonych i zapomnianych miejsc oraz sporty takie jak kolarstwo górskie, wspinaczka, snowboard i wiele innych, które możnaby wymieniać godzinami.
W naszych głowach co trochę rodzą się nowe pomysły, które staramy się sukcesywnie realizować.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

430 PLN z 5000 PLN

15 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 25.07.2014 18:06

Dzienniki autostopowe. Europa.

O projekcie

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Świat to za mało

 

"Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le po­myślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, od­kry­waj" – Mark Twain

 

 

     Zgodnie z powyższym nie zamierzamy odkładać planów w nieskończoność. Postanowiliśmy rzucić wszystko, nie oglądać się za siebie i w końcu spełnić swoje marzenia. Chcemy wyruszyć w podróż po najciekawszych miejscach południowej Europy, o których nie często się słyszy, nie są opisane w przewodnikach i o których mało kto wie.

 Założenia projektu

     Każdy słyszał o Czarnobylu i zna widoki z opuszczonego miasta Prypeć.

 

Ale ilu z was słyszało o takich miejscach jak:

Kupari - mieście opuszczonych hoteli

Craco - opuszczonym kompleksie zamkowym

  

Czy zamku Miranda

 

     Podczas podróży będziemy prowadzić stronę internetową oraz bloga, na którym będziemy zamieszczać zdjęcia i filmy opisujące nasze przygody. 

Czas trwania

     Długość wyprawy przewidujemy na co najmniej  3 miesiące ale czas powrotu uzależniony jest tylko i wyłącznie od warunków finansowych. Chcemy by ta wyprawa trwała znacznie dłużej, a czym większe będzie wasze wsparcie tym nasza podróż będzie dłuższa i bardziej owocna.

Kim jesteśmy?

     Jesteśmy dwójką zwariowanych poszukiwaczy przygód w wieku 28 i 30 lat. Skończyliśmy techniczne kierunki na Politechnice Częstochowskiej, ale chęć poznawania świata i pasja do fotografii stała się naszym priorytetem więc chcemy by stało się to naszym sposobem na życie. Dzięki naszej pasji będziemy mogli pokazać wam zakątki świata nie opisane w żadnych przewodnikach.

 

Planowana trasa

 
Polska - Belgia - Francja - Hiszpania - Portugalia - (opcjonalnie Maroko) - Hiszpania - Francja - Monaco - Włochy - Słowenia - Chorwacja - Bośnia i Hercegowina - Czarnogóra - Albania - Grecja - Bułgaria - Rumunia - Mołdawia - Polska

 

Koszty wyprawy

     Posiadamy już praktycznie cały sprzęt potrzebny do wyjazdu. Uzbieraliśmy również na kamerę, dzięki której będziemy mogli rejestrować nasze przeżycia. Pozyskane fundusze planujemy przeznaczyć na obiektyw do aparatu, przeprawę promową do Maroko oraz jedzenie, na które liczymy około 5 euro dziennie na osobę.

 

 

Gdy uda się nam uzyskać 200% planowanej kwoty, czas wyprawy wydłuży się z pewnością o około półtora miesiąca i chcemy wtedy odwiedzić Sycylię oraz wyspy znajdujące się wzdłuż wybrzeża Chorwacji na których jest wiele wspaniałych miejsc i ciekawych obiektów. 

 

 


W przypadku osiągnięcia  300%  kwoty, będzie nam łatwiej wydłużyć wyprawę do pół roku. Zawitamy także na Cypr gdzie znajduje się fascynujące opuszczone miasto Varosha, a także wiele innych miejsc które będziemy zmuszeni ominąć w przypadku okrojonego budżetu. 

 

Co potem?

     Po powrocie planujemy wydanie kalendarza z 12 najlepszymi ujęciami, które wyjdą spod naszego obiektywu. Chcemy również zebrać nasze wspomnienia w formie "Dzienników Autostopowych. Europa.", w których będą zawarte najciekawsze momenty naszej podróży. Naszym marzeniem jest wydanie serii książek podróżniczych opisujących nasze wyprawy na każdym z kontynentów. Dzięki waszej pomocy, możemy rozpocząć naszą przygodę i zrobić pierwszy krok w kierunku spełnienia naszych marzeń. Patronat medialny wyprawy: