Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Mateusz Stasicki

Mateusz Stasicki

Rzeszów, Polska

Cześć, nazywam się Mateusz Stasicki i obecnie studiuję budownictwo na Politechnice Rzeszowskiej. Od bardzo dawna interesowało mnie budownictwo mieszkaniowe, a zwłaszcza domki szkieletowe. Tym projektem chwiałbym udowodnić, że postawienie swoich czterech kątów wcale nie musi być takie trudne.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

20 PLN z 40000 PLN

1 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 23.12.2018 22:10

Budowa domku 35m2

O projekcie

To jeszcze kilka słów o projekcie:
   Domek jaki planuje wybudować to budynek rekreacji indywidualnej z antresolą o powierzchni zabudowy 35m2. Powierzchnia użytkowa parteru to 27,2m2, antresola ma 15,8m2 co daje nam równo 43,0m2. Czyli powierzchnia jak średnie mieszkanie w bloku. Budynek został zaprojektowany w technologii szkieletowej. Wszystkie przekroje ścian, podłogi, stropu i dachu możecie zobaczyć poniżej. Są tam też rzuty, przekrój przez budynek i wizualizacja.

 

   Założenie jest takie, aby z całej tej kwoty wykonać stan surowy zamknięty, czyli cały szkielet domku, poszycie z płyt MFP oraz wykonanie pokrycia dachowego, budowę komina i montaż stolarki okiennej i drzwiowej, a wnętrze przygotowane pod prace wykończeniowe. Innymi słowy cała kwota ze zbórki będzie przeznaczona na zakup wyłącznie materiałów do wykonania domku. Rozpoczęcie budowy będzie oczywiście uzależnione od tego jak szybko uda Nam się uzbierać całą kwotę. Wstępnie rozpoczęcie budowy planuje w listopadzie, aby jak najszybciej wykonać fundamenty, bo jest to jedyny etap, który będzie uzależniony od temperatury. Gdyby jednak coś się przeciągnęło albo zima przyszła szybciej to budowa rozpocznie się na przełomnie kwietnia/maja. Podczas trwania budowy będziecie na bieżąco informowani przez YT o pracach związanych z tym projektem. Pokaże całą procedurę urzędową, jak wygląda proces podłączenia medii do tego typu budynku oraz szczegółowo postaram się zaprezentować wszystkie czynności jakie będę wykonywał. Czyli zaczynając od prac ziemnych przez fundamenty, konstrukcję szkieletową aż po pokrycie dachowe oraz budowę komina. Tak więc zachęcam do zostawiania subskrypcji aby być na bieżąco z pracami. Dodatkowo gdyby ktoś z Was miał ochotę odwiedzić budowę oraz na własne oczy zobaczyć jak trwają prace będzie bardzo mile widziany i będzie mi niezmiernie miło osobiście porozmawiać i podziękować za wsparcie.

 

   Jeśli chodzi o nagrody rzeczowe to kartki pocztowe oraz podziękowania na materiałach będą wysyłane zaraz po rozpoczęciu projektu. Natomiast osobom z progu 100 zł i więcej kompletny projekt domku zostanie wysłany tuż po zakończeniu budowy, ponieważ kosztorys i przedmiar będzie w trakcie budowy korygowany, aby jak najbardziej pokrywał się z rzeczywistością oraz z aktualnymi cenami. Oczywiście koszty wysyłki zostaną przeze mnie pokryte ze środków własnych.   Mam nadzieję że wystarczająco dobrze opisałem Wam co mam zamiar zrobić, jeśli jednak macie jakieś wątpliwości to bardzo zachęcem do kontaktu, odpowiem na każde nurtujące pytanie.
 
Dziękuję za poświęcony czas
Mateusz Stasicki

 

Kontakt:

 

Rysunki i wizualizacja: