Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

dolinaskrzatow

dolinaskrzatow

Łódź

Jesteśmy zespołem ludzi tworzących Dolinę Skrzatów - niezwykłe miejsce przybliżające młodszym i starszym spotkanie z tymi prastarymi, mądrymi istotami.
Akcje chcemy przeprowadzać wspólnie, ale nie pozostaniemy anonimowi.
Obecnie w skład zespołu wchodzą:
Konrad Dzięcielewski - pomysłodawca i główny animator doliny
Ludwika Wykurz,
Joanna Czajkowska i Katarzyna Miksa

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1393 PLN z 5000 PLN

23 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej (model "bierzesz ile zbierzesz"). Projekt kończy się 23.05.2019 22:10

Dolina Skrzatów

O projekcie

Nasi przodkowie zamieszkiwali lasy i knieje. Dziś więcej czasu spędzamy w betonowych dżunglach. Nasze dzieci nie mają okazji uczyć się języka zwierząt i praw przyrody. Dzięki temu projektowi możemy to zmienić. Tworzymy miejsce, w którym baśń spotyka się z naturą, a natura staje się piękniejsza, tajemnicza, wciągająca w baśń.

 

 

Nasza inicjatywa ma na celu zainteresowanie odbiorców szeroko rozumianą tematyką słowiańską poprzez postać słowiańskiego Skrzata. W oparciu o historię, mitologię, filozofię, kulturę i tradycję słowiańską budujemy konstrukcję skrzaciego świata. Podstawą jest opowieść, połączona z animacją w otoczeniu umożliwiającym płynne i ciekawe oddziaływanie potencjału aktorsko-edukacyjnego animatora na odbiorcę.
Misją stowarzyszenia jest odpowiedzialny rozwój intelektualny człowieka przez pracę kreatywną oraz edukacja w oparciu o dzidzictwo historyczne Słowian i środowisko naturalne, będące dla dzieci czynnikiem wychowawczym, a dla dorosłych edukacyjnym powrotem do dziecięcych marzeń.

 

Formą społeczną naszego stowarzyszenia jest działalność na rzecz dzieci i dorosłych z zaburzeniami funkcji umysłowych, psychologicznych. Chcielibyśmy prowadzić na większą skalę niż dotychczas zajęcia z dziećmi autystycznymi, które w kameralnym i naturalnym środowisku, jakim jest Park Dolina Skrzatów wspaniale się odnajdują i współpracują z animatorem.

 

Z projektu Polak Potrafi chcielibyśmy sfinansować rewitalizację ścieżek w parku (wyrównanie podłoża, usunięcie korzeni, poszerzenie ścieżek, itp.) dzięki czemu park stanie się przystępniejszy dla osób z niepełnosprawnościami. Ponadto pragniemy na terenie parku stworzyć ogródek owocowo - ziołowy, tak aby odwiedzający mogli skosztować darów natury i nauczyć się korzystać z ich leczniczej mocy tak, jak kiedyś to czynili dawni Słowianie.

 

Z projektem Polak Potrafi chcemy reklamować się na targach turystycznych, w których bierzemy udział, na naszej stronie www, jak i powiązanych oraz w klubach i instytucjach wspierających nas od lat.

 

 O naszej inicjatywie napisały już różne gazety.

 

 

Cel projektu

Dolina Skrzatów jest Parkiem Skrzacich Opowieści Figur i Ekscpozycji. Wszystko to mieści się na 1 hektarze porośniętego drzewami terenu. Naszym zadaniem jest wyposażenie tego terenu w atrakcje, bez naruszania naturalnego piękna tego miejsca. Celem naszego projektu jest przygotowanie Doliny Skrzatów dla odwiędzających, a więc budowa i renowacja punktów z odpowiednimi atrakcjami (np. skrzacie podziemia, chata zielarza z ogródkiem), wzmocnienie ogrodzenia i wyposażenie w infrastrukturę. Część budowy finansujemy ze srodków własnych. Pracujemy też wolontariacko. Wiemy jednak, że do pełnej realizacji naszej wymarzonej Doliny będą potrzebne jeszcze pewne wydatki.

 

 

Na co wydamy?

Każda złotówka, którą otrzymamy zostanie przekazana na realizację celów statutowych Stowarzyszenia "Dolina Skrzatów", tj. rozbudowa Parku Skrzacich Opowieści, Figur i Ekspozycji, czy bezpłatna animacja i edukacja skierowana do dzieci z rodzin ubogich lub chorych, z naciskiem na autyzm.

Z całego serca skrzacio dziękujemy.

 

   

Rozbudowa Parku oraz prace porządkowe już ruszyły.

  
Pierwsze efekty już widać, ale przed nami jesze dużo pracy.

 

 

Dlaczego crowdfunding?

Większą część kosztów rozbudowy parku pokrywamy dzięki wędrującym wystawom, sprzedaży ręcznie wyrabianych pamiątek i innym pracom - jednym słowem finansujemy z własnej kieszeni. Niestety takie finansowanie starcza nam tylko na realizację planu minimum. Dlatego zgłaszamy się do Was, do wszystkich zainteresowanych tematem, którzy uznają, że nasza inicjatywa jest słuszna i potrzebna. Dzięki Wam Dolina Skrzatów może być piękniejsza, ciekawsza i bardziej przyjazna dla odwiedzających.

 

 

Ręcznie wyrabiane pamiątki w naszej pracowni.

 

 

Nasi partnerzy

Jesteśmy członkami Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego oraz Centralnego Łuku Turystycznego.

                  

 

*** 

Możecie nas podglądać na
     Instagramie - @dolinaskrzatow

     Facebooku - @Dolinaskrzatow

 

Dzięki temu możecie na bieżąco obserwować, co dzięki Waszemu wsparciu realizujemy.

Cieszcie się Doliną Skrzatów razem z nami - połączmy się pasją!