Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Krzysztof Wójtowicz

Krzysztof Wójtowicz

Kraków

Jestem redaktorem kanału YT RefleksjaTV, dziennikarzem i publicystą. Działam także społecznie. Wyznaję zasadę, że poza pracą należy aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym:
* w 2014 roku odnowiłem cmentarz Żołnierzy I Wojny Światowej
* w 2013 roku dołączyłem do protestu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w sprawie fałszywego fragmentu książki "Śladami Żydów. Lubelszczyzna".
* w latach 2010-2012 prowadziłem dla Fundacji Alma Spei kampanie pozyskiwania 1% PIT
* w 2009 roku zorganizowałem pod Sejmem skuteczny społeczny protest matek przeciwko zmianie po kilku latach interpretacji przepisów

Napisz wiadomość do Projektodawcy

15694 PLN z 12000 PLN

86 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

130%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.07.2016.

Człowiek Wielkiej Polski

O projekcie

Zapraszamy do polubienia strony projektu na FB:
https://www.facebook.com/CzlowiekWielkiejPolski/

Z zagranicy można dokonywać wpłat poprzez system Paypal.

Bohater naszego filmu – Marian Kowalski – to polityk, działacz społeczny, sportowiec, felietonista “Idź pod prąd!“, wieloletni rzecznik Obozu Radykalno-Narodowego, były członek Unii Polityki Realnej, Kongresu Nowej Prawicy oraz Ruchu Narodowego (wiceprezes). W 2015 roku kandydował z ramienia Ruchu Narodowego na Prezydenta RP. Obecnie jest liderem Narodowcy RP.
 
Kim jest Marian Kowalski? Skąd pochodzi? Jakie było jego dzieciństwo? Kiedy zainteresował się polityką? Dlaczego uprawia kulturystykę? Kto za nim stoi i za kim stoi on? Dlaczego katolik przyjaźni się z pastorem? Czy założy partię? Kto jest jego idolem?
 
Na te i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć w filmie. Chcemy w nim także zawrzeć rozmowy z osobami z otoczenia Mariana Kowalskiego – działaczami i osobami ze świata polityki, ale także przyjaciółmi i znajomymi, których nie zobaczymy w mediach.

Chcemy przedstawić Mariana Kowalskiego nie tylko takiego, jakim jawi się w świetle jupiterów, ale również takiego jakim jest, gdy już zgasną światła. Czy przeklina prywatnie? Jak rozmawia z ludźmi? Czy pije piwo? Zarazem zależy nam, by uchwycony w filmie wizerunek nie był tendencyjny. Dlatego kluczowe jest dla nas uchwycenie naszego bohatera w rozmaitych, również problematycznych, sytuacjach oraz możliwość postawienia niewygodnych pytań. By ten zamiar urzeczywistnić w filmie, przez najbliższe miesiące będziemy podróżować razem z naszym bohaterem.


Udało już nam się zrealizować część materiału. Nagraliśmy już m.in. kilkugodzinny i zarazem wielowątkowy wywiad z Marianem Kowalskim. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej rozmowy.Po nagraniach Krzysztof był gościem w telewizji Idź pod prąd i opowiadał o powstającym filmie. Zapraszamy do obejrzenia tej rozmowy.


W kwietniu przez 3 dni (16-18) nagrywaliśmy podróż Mariana do Wielkiej Brytanii. Mamy 8h materiału! To był świetny i bardzo intensywny wyjazd - 3 dni w ciągłej podróży, wiele spotkań, rozmów i inspirujących refleksji dzięki naszym Rodakom w UK. Już się szykujemy na kolejne wyjazdy!

Premierę planujemy na początek 2017 roku, ale postępy naszych prac możecie na bieżąco śledzić na stronach:
https://www.facebook.com/CzlowiekWielkiejPolski/
http://CzlowiekWielkiejPolski.pl/
https://www.youtube.com/playlist?list=PLMg4b9skpZgwOs5pG60aIjKT8vXplsj7M

 

Krzysztof Wójtowicz - pomysłodawca tego projektu filmowego. Scenarzysta i reżyser filmu "Człowiek Wielkiej Polski".
Dziennikarz, publicysta, działacz społeczny.

Organizuje wyjazdy, umawia i przeprowadza rozmowy z bohaterami filmu, podpisuje niezbędne umowy.
Jest licencjonowanym operatorem drona, którego również użyjemy w filmie.

Stworzył kanał telewizyjny Refleksja TV (https://www.youtube.com/user/RefleksjaTV), gdzie umieszcza wszystkie filmy zrealizowane samodzielnie i z Marcinem.
Więcej o nim możecie przeczytać także na stronach:

 Marcin Kłysewicz - fotograf, filmowiec i  muzyk kompozytor.

Po 9 latach w Anglii wrócił  do Polski, by realizować kolejne projekty  filmowe.
Ma obsesję na punkcie jakości obrazu i dźwięku. Kiedy pracuje to przez wiele godzin potrafi nagrywać - bez odpoczynku, bez przerw.

Przygotowywał filmy dla HBO czy Ferrari.

Z jego  pracami możecie zapoznać się na stronach: 

 Gotowy jest już scenariusz filmu, mamy zgodę głównego bohatera i zgromadzonych kilka godzin surowego materiału. Dysponujemy ponadto zapałem, energią, wiedzą filmową i doświadczeniem, a także sporą częścią sprzętu. Mamy profesjonalną kamerę Canon C100, kilka obiektywów (Canon seria L), statywy, drona, mikrofony studyjne i krawatowe, a także oświetlenie.Potrzebujemy stabilizatora kamery do dynamicznych ujęć w ruchu. Jak bardzo energicznym człowiekiem jest Marian Kowalski, wie każdy kto widział choćby jeden jego występ na manifestacji. Już wiemy, że poruszanie się za nim wymaga wiele energii i skupienia. Jeśli chcemy utrzymać wysoki poziom nagrań potrzebujemy właśnie tego sprzętu.

Przez najbliższe miesiące będziemy jeździć po Polsce – transport i noclegi pochłoną kolejną część Waszego wsparcia. Nagrania zakulisowe i w terenie są kluczowe dla scenariusza filmu i wątków, który chcemy poruszyć.

Pozostałe wsparcie przeznaczymy na dodatkowe dyski twarde, zewnętrzne wsparcie postprodukcji (colorgrading, profesjonalny lektor) oraz promocję filmu poprzez organizację projekcji i spotkań w największych polskich miastach.Każdy projekt filmowy to spore koszty. Ten film powstaje "po godzinach" i jest odskocznią od codzienności. Jak widzicie, dysponujemy niezłym zapleczem sprzętowym a większość kosztów pokrywamy sami. Potrzebujemy jednak wsparcia na pokrycie kosztów produkcji – podróże, noclegi, bieżące wydatki – w trakcie nagrań oraz późniejszą, bardziej profesjonalną postprodukcję i działania promocyjne.

Dlatego potrzebujemy Waszej pomocy.

Projekt ten ma na celu promocję postaci Mariana Kowalskiego oraz idei patriotycznej w Polsce. Chcemy, aby jak najwięcej Polaków poznało tego wspaniałego człowieka – Człowieka Wielkiej Polski, który przez ponad 25 lat pracował poświęcając własny czas, pieniądze i zdrowie, aby promować patriotyzm, miłość do Ojczyzny, koleżeńskość, przyjaźń, lojalność. Po prostu Polskość. Naszym filmem chcemy wspomóc go w tym dziele, a także podziękować za jego aktywną postawę.

Jednocześnie – choć sami podziwiamy Mariana i popieramy jego działalność – zależy nam, by film ten nie był laurką, która trafi jedynie do jego zwolenników. Naszą ambicją jest stworzenie rzetelnego dokumentu, po który sięgną również sceptycy i przeciwnicy. Chcemy w ten sposób stworzyć sposobność do dyskusji z uprzedzeniami i stereotypami narosłymi wokół środowiska narodowców i zachęcić jak najszersze grona odbiorców do refleksji nad wartościami promowanymi przez bohatera naszego dokumentu.

Film będzie dostępny za darmo na YouTube oraz Vimeo, a dla tych, którzy wesprą ten projekt, także na płytach DVD czy BlueRay.Będziemy Wam wdzięczni za wsparcie w kwocie 12 tys., która zapewni zakup niezbędnego sprzętu i pokryje wydatki, które planujemy ponieść w najbliższych 3-4 miesiącach wyjazdów.

Jeśli zbierzemy więcej...

12 000 zł Ta kwota zapewni nam komfort pracy przez najbliższe miesiące – brakujący sprzęt i środki na podróże gwarantują możliwość pozyskania materiału w terenie.
15 000 zł Nagramy więcej materiału studyjnego i w terenie (zakupimy dodatkowe dyski oraz pokryjemy koszty podróży).
18 000 zł Wykonamy profesjonalny colorgrading filmu (barwienie kinowe) oraz nagranie lektora.
22 000 zł Zamówimy sale do projekcji filmu w Krakowie i Lublinie.
Wydrukujemy 2 000 sztuk plakatów do promocji projekcji filmu i spotkania.
25 000 zł Zamówimy sale do projekcji filmu w Warszawie i Gdańsku.
Wydrukujemy 2 000 sztuk plakatów do promocji projekcji filmu i spotkania.
27 000 zł Zamówimy salę do projekcji filmu w Poznaniu lub Wrocławiu.
Wydrukujemy 1 000 sztuk plakatów do promocji projekcji filmu i spotkania.
Więcej... Więcej nie trzeba! Nie bijemy rekordu popularności, a nie widzimy w tej chwili potrzeby wydawania tak ogromnej kwoty. Gdybyśmy ją jednak zebrali, to razem z Marianem Kowalskim zadecydujemy, na co przeznaczyć nadwyżkę. Film powstanie, będzie promowany, my sobie damy radę w życiu, a pozostała kwota z Waszych darów serca może komuś się przyda.
Z pomocą Organizacji Narodowo-Patriotycznej Skała rozpoczęliśmy realizację cyklu dokumentów „My pamiętamy!”. Są to wywiady z żyjącymi świadkami historii pamiętającymi II Wojnę Światową i wczesny PRL. Poniżej przedstawiamy 2 zwiastuny nagranych już dokumentów (prace nad montażem trwają).Rok temu zrealizowaliśmy także film o niesamowitym człowieku, który... rzeźbi w jajkach! Zobaczcie!


Ale to nie wszystko – robimy także filmy timelapse. Od sierpnia 2015 roku realizujemy cykl “Jurajska Kraina”, który ma promować Jurę Krakowsko-Częstochowską. Są to nasze własne produkcje, które wspierają sponsorzy, dzięki czemu możemy promować piękno Polski. Zrealizowaliśmy już 4 filmy, a przed nami jeszcze 4 kolejne. Obejrzyjcie to, co już wyprodukowaliśmy:

Magia Krakowa - odc. 1. serii "Jurajska Kraina"

Ojcowski Park Narodowy - zachowane piękno - odc. 2 serii "Jurajska Kraina"

Ogrodzieniec - zamek legend - odc. 3 serii "Jurajska Kraina"

Jura w Jaskiniach - odc. 4 serii "Jurajska Kraina"

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Was do wsparcia powstającego filmu. Niech będzie on naszym wspólnym podziękowaniem za cały wysiłek Mariana Kowalskiego na rzecz budowania lepszej Polski.

Jeśli macie swój pomysł na wsparcie, sponsoring lub promocję projektu np. poprzez wywiady, spotkania lub inne własne propozycje to bardzo prosimy Was o kontakt. Na stronie www.CzlowiekWielkiejPolski.pl zostawiamy dane kontaktowe.Media o Twoim projekcie:

Powstaje film o Marianie Kowalskim (Narodowcy RP)

reflectionnews.pl | 2016-06-02

Kim jest naprawdę Marian Kowalski - faszysta czy patriota? Kto za nim stoi? Czy prywatnie jest taki sam, jak w świetle jupiterów? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań odnośnie rzecznika ONR, kandydata na Prezydenta RP z ramienia Ruchu Narodowego, lidera Narodowców RP będzie można szukać w powstającym właśnie filmie dokumentalnym „Człowiek Wielkiej Polski”, na który ruszyła zbiórka w serwisie PolakPotrafi.pl.

„Człowiek Wielkiej Polski”. Rusza zbiórka na film o Marianie Kowalskim

wmeritum.pl | 2016-05-23

Kim jest naprawdę Marian Kowalski – faszysta czy patriota? Kto za nim stoi? Czy prywatnie jest taki sam, jak w świetle jupiterów? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań odnośnie rzecznika ONR, kandydata na Prezydenta RP z ramienia Ruchu Narodowego, lidera Narodowców RP będzie można szukać w powstającym właśnie filmie dokumentalnym „Człowiek Wielkiej Polski”, na który ruszyła zbiórka w serwisie Polakpotrafi.pl.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.07.2016 18:06