Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

EDYTA DUDA

EDYTA DUDA

Lublin, Polska

Edyta Duda – waleczna kobieta czynu, założycielka EFEKTO Kopalni Potencjału, od 2011r. zaprzyjaźniona z prokrastynacją i wciąż poszukująca jej głębi na doktoracie z psychologii u prof. Piotra Olesia. W praktyce rozkłada na łopatki odkładactwo dzięki bezkonkurencyjnej dramie i psychodramie, zapraszając też bajkoterapię do współpracy. Zanim została psychologiem z wykształcenia, została już okrzyknięta mianem filozofa z urodzenia. Wychodzi w życiu z założenia, że najbardziej twórcze jest to, co pojawia się w działaniu i w relacji z drugim człowiekiem, dlatego też jest miłośniczką eksperymentów.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1591 PLN z 10000 PLN

14 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 30.12.2017 18:06

CZŁOWIEK CZYNU - od odkładania do działania

O projekcie

Moim marzeniem jest wydanie książki o walce z nawykiem odkładania działań na potem pod tytułem "Człowiek czynu - od odkładania do działania" (wystartowałam z pisaniem w 2014 roku po obronie pracy magisterskiej z tej tematyki). Chcę, aby to był maksymalnie krótki poradnik, z rysunkami, grafikami, pisany przez życie i od serca. Dla mnie książka jest już gotowa do wydania - książka dojrzała i autorka dojrzała :)

 

 

Pisałam pracę magisterską u profesora Piotra Olesia z tematyki odkładania działań na potem o tytule: "Psychologiczna analiza zjawiska prokrastynacji - korelacje z cechami osobowości i orientacją temporalną". Teraz podjęłam decyzję, aby jeszcze kontynuować tą tematykę na doktoracie u profesora Piotra Olesia.

 

Wstępnie chciałam pisać tą książkę z Pawłem Fortuną, potem jeszcze z Bartoszem Liberskim, jednak komplikacje i utrudniona współpraca spowodowały, że zdecydowałam się nie poddawać i zawalczyć o tą książkę, jak lwica o swoje dziecko :) Tym bardziej walczę, bo MOJE MOTTO ŻYCIOWE TO: "Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj".

 

 

 

 

 

 

Chcę, aby ta książka z obrazkami po wydruku miała około 180 stron (format A5). Chce umieścić swoje zdjęcie na okładkach książki - z przodu pokazanie jak wygląda człowiek, kiedy odkłada (odpowiednie zdjęcie - postawa zamknięta, kolorystyka, atrybuty), a z tyłu pokazanie jak wygląda osoba w działaniu, kiedy przełamała ograniczenia (postawa otwarta, kolorystyka, atrybuty). W książce zamierzam zawrzeć 17 rozdziałów - lekkich, humorystycznych. Taki zbór różnych historii, bajek, opowiadań (zaczerpnęłam z rozmów z ludźmi i obserwacji oraz studiowania literatury). Chcę pokazać, że jednym ten nawyk udaje się przezwyciężać, a innym nie. W książce będzie można znaleźć odpowiedź, od czego to zależy, że jednym się udaje, a innym nie. W książce zawarłam także autorskie ćwiczenia dla czytelnika oraz przekorne zwroty i ciekawe cytaty i pytania. Na końcu umieściłam także autorski test i propozycję literatury dla tych, którzy pragną więcej. Postanowiłam wydać książkę sama, aby nie musieć zawierać żadnych kompromisów, co do jej jakości i treści  - to ja podejmowałam ważne i kluczowe decyzje (konsultując się nieraz z innymi), jako że sama walczyłam i walczę nadal z odkładactwem i jego skutkami - myślę, że żaden teoretyk nie będzie w stanie odkryć jej prawdziwej głębi i sensu.

 

 

Moja rodzina, przyjaciele, znajomi, wykładowcy a także inni ludzie czekają na tę książkę z niecierpliwością (czasem  wątpią już, czy ona się ukaże :D). Już do tej pory promowałam książkę w radiu, prasie, wydawnictwach, chętnie pójdę do telewizji, mam profesjonalną kamerę i chcę nagrywać filmiki ze mną w roli głównej (choć bardzo się obawiam występów przed kamerą). Mówię o książce wszędzie, gdzie się pojawiam - na konferencjach ogólnopolskich i międzynarodowych, prowadząc warsztaty i szkolenia.

 

 

Odbiorcami mojej książki są ludzie o otwartych sercach, mających dystans do siebie, z ogromnym poczuciem humoru - jest i dla młodszych i dla starszych, w zasadzie dla każdej osoby, która poszukuje inspiracji do tego, aby przełamać swoje schematy myślowe, zmierzyć się ze swoimi przekonaniami, nawykami i wyciszonymi emocjami. Jest szczególnie dobrą pozycją dla PSYCHOLOGÓW.  W przyszłości chciałabym napisać także oddzielne poradniki --> osobno:  dla KOBIET, dla STUDENTÓW, dla BIZNESU i dla RODZICÓW/WYCHOWAWCÓW.

 

 

 

Chciałabym zaprezentować Wam jedną z grafik, którą znajdziecie w książce (rozdział: WYBIERAM DZIAŁANIE, POMIMO ŻE SIĘ BOJĘ – o narodzinach odwagi) . Bardzo chciałam, żeby książka "Człowiek czynu - od odkładania do działania" miała w sobie takie elementy, które będą przyciągać Waszą uwagę oraz sprawią, że książka będzie dla Was bardziej przejrzysta i zrozumiała. A jak Wam się ona podoba?

 

 

Książka "Człowiek czynu - od odkładania do działania" jest dla mnie szczególna. To moje marzenie - choć sama jestem umysłem ścisłym i pisanie nie jest moją mocną stroną. Co więcej sama nie lubię czytać książek, a z kolei jak dorwę do rąk taką, która mnie zafascynuje - potrafię przełamać swoje ograniczenia i przeczytać w locie. Czytam zwłaszcza dlatego, że potrzebuję konkretnej wiedzy - zdecydowanie częściej wybieram słuchanie nagrań (to przychodzi mi dużo łatwiej). W dzieciństwie to babcia często czytała mi książki.
Teraz zmierzyłam się z napisaniem "Człowiek czynu - od odkładania do działania" - bo ta tematyka jest bliska mojemu sercu. Zamierzyłam się z napisaniem książki, bo obiecałam ją pewnym szczególnym osobom. Pisałam ją z konkretnym przesłaniem:

 

 

http://www.lubelska.tv/…/4332,lubelska-caffe-od-zaniechania… pierwszy raz byłam w Lubelska.tv z Sylwia Niemirowska, aby opowiadać o LUB Dramie i o głębi dramy stosowanej i metody Teatru Forum. Teraz spotkałam się z Panem Krzysztofem Boguniem, aby poopowiadać o walce z odkładaniem na potem oraz o przyszłej książce: "Człowiek czynu - od odkładania do działania". Był stres, było plątanie się języka, było zagadywanie tematu... Mam nadzieję, że uda się Wam wyłapać to, co najważniejsze... Chcę, aby prokrastynację traktować poważnie oraz, aby książka "Człowiek czynu - od odkładania do działania" mogła zostać wydana! --> http://www.lubelska.tv/wiadomosci/4332,lubelska-caffe-od-zaniechania-do-dzialania

           

 

 

 

A teraz kilka słów o mnie: EDYTA DUDA - waleczna kobieta czynu, założycielka EFEKTO Kopalni Potencjału, od 2011 roku zaprzyjaźniona z prokrastynacją i wciąż poszukująca jej głębi na doktoracie z psychologii u prof. Piotra Olesia, w praktyce rozkłada na łopatki odkładactwo dzięki bezkonkurencyjnej dramie i psychodramie, zapraszając też bajkoterapię do współpracy. Zanim zastała psychologiem z wykształcenia, została już okrzyknięta mianem filozofa z urodzenia. Wychodzi w życiu z założenia, że najbardziej twórcze jest to, co pojawia się w działaniu i w relacji z drugim człowiekiem, dlatego też jest miłośniczką eksperymentów - i to nie chodzi tym razem o chemię. Lubi wyzwania, wzajemne nakręcanie się z uczestnikami warsztatów oraz te cenne momenty wzruszeń.

 

 

A to efekty mojej współpracy z Natalia Michalik. Od kilku miesięcy dopytywała mnie, czego tak właściwie chce, jakie są moje priorytety, jak siebie dookreślam - ja myślałam, coraz bardziej odkrywałam przed nią swoje pragnienia, a Natalia pięknie to zmalowała. Kolorystyka jest tutaj nie bez znaczenia :D Jak dokładnie prześledzicie ten rysunek i filmik z Polak Potrafi --> na pewno zobaczycie trzy dominujące kolory - czerwony, turkusowy i granatowy. Parę lat temu zaczynałam od beżów, szarości i czarnych odcieni, potem była dominacja czerwonego, a teraz do swojego życia zaprosiłam turkus i dużo granatu: