Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Piotrek

Piotrek

Wrocław, Polska

Jestem psychologiem oraz doradcą zawodowym i asystentem rodziny. Mam 31 lat, moje hobby to tennis oraz pływanie. Lubię podróże.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

0 PLN z 7000 PLN

0 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.11.2016.

Czasopismo STUDENT

O projekcie

Czasopismo STUDENT - znajdź swój sposób na siebie i rób to co kochasz

 

Napewno wielu z Was a może każdy zastanawiał się kiedyś po szkole średniej nad tym co właściwie chciałby robić. Czy wyjechać zagranicę, założyć własną firmę, zrobić jakiś kurs, pójść do pracy albo na studia. Tylko właściwie jakie studia. Co studiować jaki wybrać kierunek. Jak założyć firmę, przecież to takie trudne. Kursy są takie drogie. A praca hmmm... przecież nie będę pracował za najniższą krajową. Zagranicę też nie wyjadę bo przecież jest tyle nieuczciwych agencji pośrednictwa pracy. Sporo osób zastanawia się nad podobnymi pytaniami. W szkole często zamiast nauczyć się jak pisać dobry biznesplan mieliście może godzinę wychowawczą, albo zamiast dowiedzieć się co zrobić żeby założyć działalność gospodarczą robiliście coś innego.

W naszym czasopiśmie chcemy nawiązywać do tematów przydatnych i pomocnych w podjęciu decyzji po ukończeniu szkoły średniej. 

Jeśli ktoś chce wybrać się na studia z pewnością stawia sobie wiele podstawowych pytań. Jaką uczelnie wybrać czy ekonomiczną, humanistyczną a możę ścisłą. Jaki kierunek wybrać, żeby po jego ukończeniu zdobyć ciekawą i wymarzoną pracę. Często wyborem kierunku kierujemy się tym gdzie idzie nasz koelga czy koleżanka, albo modą na dany kierunek pedagogika, psychologia czy informatyka.  Co roku powstają nowe kierunki. Warto zastanowić się czy nie pójść właśnie na taki nowy kierunek i spróbować czegoś nowego zamiast na przykład na pedagogikę albo filozofię, którą co roku kończą setki absolwentów. W naszym czasopiśmie chcemy odpowiedzieć na wiele nurtujących Was pytań i choć trochę przybliżyć Wam rynek pracy a także pomóc w podjęciu decyzji. 

W czasopiśmie chcemy przede wszystkim umieszczać wywiady ze studentami danych kierunków. Ile razy przeglądaliście fora internetowe i szukaliście odpowiedzi na jaki kierunek złożyć podanie.

Studenci danego kierunku pytani są m.in.:

- dlaczego wybrali ten kierunek

- dla kogo jest dany kierunek

- jakie są specjalizacje na danym kierunku

- jak wyglądają egzaminy praktyczne, teoretyczne

- czego się nauczymy na przedmiotach na danym kierunku

- jak wyglądają praktyki

- co można robić po danym kierunku, gdzie pracować

- plusy i minusy itp.

Starsi koledzy zawsze śpieszą z pomocą.......tylko chciej ich posłuchać

Warto więc dowiedzieć się przed wybraniem danego kierunku czegoś więcej na jego temat od starszych kolegów, którzy już go studiują. Wybór właściwego kierunku jest bowiem ważną decyzją, którą należy przemyśleć. Ktoś kto idzie na studia po to tylko żeby dostać papierek albo z ciekawości to po jego ukończeniu może szukać pracy i mieć do siebie tylko pretensje że nie może jej znaleźć. 

Po co zatem po pierwszym roku przerywać studia bo się okazało, że to studia nie dla Ciebie. Inaczej sobie je wyobrażałeś. Dlatego właśnie w naszym czasopiśmie chcemy publikować po 10 wywiadów na temat różnych kierunków, żeby przyszły student mógł trochę więcej się z nimi zapoznać i podjąć trafniejszą decyzję. Na przykład psychologia, oceanografia, inżynieria biomedyczna czy sinologia i wiele wiele innych. 

Nie wszyscy jednak wybierają się na studia..................

Ale co zrobić jak ktoś nie wybiera się na studia?  Może warto wziąć dotacje i zrobić sobie fajny kurs na koparko - ładowarkę albo kurs groomerski czy barmański po którym można zarabiać sporo pieniędzy i robić to co się lubi. Dodatkowo można założyć działalność gospodarczą i sprawdzić się w prowadzeniu firmy. W czsopiśmie wywiady z ludźmi, którzy osiągnęli sukces bo mieli dobry pomysł. Przykładem może być Pani strzyżąca psy. 

Tematyka pierwszego wydania to m.in. 

- wywiady ze studentami

- spis wszystkich kierunków i ich specjalności do porównania z innymi uczelniami

- couchsurfing

- crowfunding

- formy wsparcia

- jak napisać dobry biznesplan

- nietypowe zawody: groomer

- psychologia na dziś: mnemotechniki

- networking

- jak szukać pracy: rynek ukryty i rynek jawny

- wykaz uczelni 

 

Powiedzmy sobie szczerze w szkołach doradztwo zawodowe jest na niskim poziomie w porównaniu do krajów Unii Europejskiej, gdzie w Niemczech na przykład  uczniowie mają doradztwo jako przedmiot dwa razy w tygodniu. 

Czy nie przyda się lepiej znajomość pisania biznesplanu czy wiedza jak podróżować po świecie czy wiedza o tym jak studiuje sie na oceanografii, sinologii, medycynie roslin czy prawie niż wiedza o tym jak rozmnaża się pantofelek. Albo jak wypełnić zeznanie podatkowe PIT, napisać poprawnie CV niż mnóstwo wzorów matematycznych. 

Dlatego chcielibyśmy pomóc choć trochę młodym ludziom, którzy kończą szkołę średnią w podjęciu decyzji o swojej przyszłości, gdyż taka osoba tak naprawdę jeszcze nie wie co chce dokładnie robić i czym się zajmować. 

W kolejnych wydaniach chcielibyśmy oprócz wywiadów dalej skupiać się przede wszystkim na rynku pracy, tzn. rodzaje umów o pracę, wyjazdy Erasmus oraz poszerzyć tematykę o języki obce, przydatne zwroty za granicą itp. 

Może dzięki informacjom zawartym w tym czasopiśmie ktoś znajdzie fajną pracę i będzie robił to co lubi lub pójdzie na fajne studia po których znajdzie interesującą pracę. 

Dobra może napiszę trochę info o nas

Piotrek z zawodu psycholog. Lubię podróże, sporty a szczególnie grę w tenisa i pływanie. 

Kasia inżynier zarządzania i produkcji. Lubię podróżować i poznawać nowych ludzi. Każda przygoda to wyzwanie, która kryje wiele tajemnic. 

Kontakt z nami:

przez pocztę e-mailową: pjozefowicz@wp.pl

Na co zbierane są pieniądze?

Fundusze są zbierane oczywiście na wydruk czasopisma. Czasopismo będzie mieć w pierwszym wydaniu 80 stron. 

Co z dodatkowymi środkami?

Jeśli znajdą się osoby, którym spodoba się nasz projekt i finansowanie przekroczy wymagane minimum wówczas dodatkowe fundusze przeznaczone będą na druk większej ilości nakładu (przewidywany nakład to 1000 sztuk). 

Nagrody

Hej możecie nas wesprzeć i za to dostać określoną nagrodę jeśli wybierzecie odpowiadające Wam pole w menu nagród po prawej stronie. Może nagrody nie są wypasione, ale fajnie by było gdyby komuś pomysł się spodobał i na jakąś kliknął. Z góry dzięki :) 

1zł

- wsparcie bez nagrody

5 zł

- podziękowanie na e-maila i fb

10 zł

- podziękowanie na e-maila i fb

15 zł

- imienne podziękowanie na stronie czasopisma

50 zł

- imienne podziękowanie na stronie czasopisma

- egzemplarz czasopisma STUDENT z podpisami pomysłodawców 

60 zł

- imienne podziękowanie na stronie czasopisma

- egzemplarz czasopisma STUDENT z podpisami pomysłodawców 

- umieszczenie loga na stronie czasopisma 

75 zł

imienne podziękowanie na stronie czasopisma

- koszulka z nadrukiem podziękowania 

100 zł

- imienne podziękowanie na stronie czasopisma

- umieszczenie loga na stronie czasopisma przez parę numerów

250 zł

- imienne podziękowanie na stronie czasopisma

- dowolna reklama w czasopiśmie

1000 zł

- imienne podziękowanie na stronie czasopisma

- reklama w czasopiśmie 

- sesja z fotografem i umieszczenie zdjęcia osoby wspierającej na stronie głównej czasopisma w następnym wydaniu 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.11.2016 12:12