Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Mat Mot

Mat Mot

Żywiec, Polska

Napisz wiadomość do Projektodawcy

60 PLN z 2500 PLN

3 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 15.09.2015 18:06

Czarna Komedia: Ssij

O projekcie


By na bieżąco śledzić informacje o naszym projekcie polubcie nasz fanpage.


Fabuła
Amatorska grupa filmowa EMEM wbija ostateczny kołek w dogorywającą modę na błyszczące w słońcu wampiry. Czarna komedia "Ssij" opowiada historię Bernarda Kalińskiego, wampira znużonego łatwością pożywiania się jaką zagwarantowała mu popularność powieści, w której gimnazjalistka romansuje z wampirem noszącym rurki. Postanawia pozbyć się problemu u źródła. Zamierza zlikwidować autora powieści, pana Stefana Majora.Dlaczego?
Współczesna popkultura poszerzyła bestiariusz kina grozy o kolejną mroczną istotę. Do kudłatych wilkołaków i oziębłych wampirów dołączyły szaleńcze fanki Zmierzchu.
U schyłku popularności krwiopijców grupa EMEM wychodzi na przeciw fantazjom fanów prawdziwych wampirów i odpowiada na pytanie jak zareagowałby Dracula, Nosferatu i inni na fenomen błyszczących w słońcu pseudo-wampirów.

Projekt SSIJ przeleżał w naszej szufladzie ponad rok wyczekując na dobry moment, w którym wampiry nie będą już wyskakiwać z lodówek. W takim klimacie można celniej dać pstryczka w nos nie tylko prozie Stephanie Mayer, ale również Czystej Krwi, Pamiętnikom Wampirów, a nawet Nastoletniemu Wilkołakowi.Na co?
Zebrane pieniądze przeznaczymy na stworzenie lepszych efektów specjalnych, kostiumów i na nagranie dodatkowej sceny - narady legendarnych wampirów na Zamku Żywieckim. Bez niej stracimy wspaniałą okazję do przedstawienia spotkania Nosferatu, Drakuli, Elżbiety Batory, a może nawet "tej Salmy Hayek z „Od zmierzchu do świtu” i jej węża". Oszacowaliśmy, że podstawowy cel, czyli poprawienie efektów specjalnych i nagranie sceny narady wyniesie nas 2000 zł.

Kroki
Początkowo próbowaliśmy nagrać film własnym kosztem, ale projekt szybko rozwinął się do rozmiarów, które wymagają otwarcia się na pomoc z zewnątrz. Studencki budżet nie może pozwolić sobie na zbyt wiele, a praca własnych rąk nie zastąpi pomocy profesjonalistów. Zebrane fundusze przeznaczymy na poprawienie efektów specjalnych, wynajem sprzętu do profesjonalnego oświetlenia planu i nagranie klimatycznej sceny dodatkowej – narady wampirów na Zamku Żywieckim. Projekt jest w trakcie realizacji, a każdy tydzień przynosi nowe sceny. „Narada wampirów” uatrakcyjniłaby jednak całą produkcję pozwalając jej wznieść się na kolejny poziom. W końcu wynajem trumny kosztuje...

2500 PLN – poprawa jakości efektów specjalnych i nagranie sceny dodatkowej: Narada Wampirów na Zamku Żywieckim. Drakula, Elżbieta Batory i Nosferatu, czy można chcieć kogoś więcej? Kogoś w równie profesjonalnym stroju
i charakteryzacji?

3000 PLN – kwota pozwoliłaby nam na rozszerzenie sceny narady wampirów poprzez wprowadzenie nowej postaci wzorowanej na "Salmie Hayek z wężem”
z „Od Zmierzchu do Świtu”.

4000 PLN – umożliwi nam wynajęcie zabytkowego samochodu dla Bernarda
i Leny. W końcu wampiry muszą mieć coś z nie-życia.

DALEJ? – wykorzystanie zdjęć lotniczych w filmie i wiele więcej...

Ekipa
EMEM tworzą pasjonaci, fani i przyjaciele. Część z Nas zna się jeszcze ze szkoły średniej, inni pojawili się niespodziewanie i zostali na dłużej. Przedstawiamy trzon ekipy pracującej nad „SSIJ”.

Mat Mot – scenariusz i reżyseria.
Niby miły, niby ułożony, ale niepoważny. Jeden z ojców założycieli EMEM. Pisze, ilustruje, animuje. Nie może się zdecydować, cóż, takie są grzechy młodości.

Mariusz Stalski – efekty specjalne.
Grafik, gracz, gorąca głowa. Od lat związany z grupą EMEM, obecnie odpoczywa od filmów tworząc modele broni i pojazdów w jednym z docenianych studiów gier komputerowych.

Katarzyna Okrzesik – promocja.
Fanka, fanka, psychofanka. Jedna z założycielek grupy. Jak na socjologa przystało spędza czas na analizowaniu zachowań stadnych internetowych fandomów. W końcu to świetny materiał na doktorat.

Wioleta Suchońska – charakteryzacja.

Grzegorz Supłat – asystent planu.

Szare eminencje:
Muzyka, organizacja produkcji i inni.

Zapraszamy na nowy fanpage by na bieżąco śledzić rozwój projektu.

NAGRODY

WIĘCEJ WZORÓW DOSTĘPNE JEST
W SKLEPIE NA SERIO NIEPOWAŻNE.

FOTOSY

MUZYKA - Utwory kompozytora tworzącego ścieżkę dźwiękową do Ssij.