Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

FUNDACJA ROLLIN’ STONE OF BLUES

FUNDACJA ROLLIN’ STONE OF BLUES

Gdańsk, Polska

Jednym z działań statutowych organizacji jest powoływanie ośrodków kultury i sztuki – muzeów, izb pamięci, bibliotek, archiwów zbiorów muzycznych. Ważnym celem Rollin’ Stone of Blues jest stworzenie Muzeum Bluesa w Gdańsku, pierwszej takiej placówki w Europie Centralnej i Wschodniej.

Organizacja podejmuje działania popularyzujące i upowszechniające muzykę świata, zawsze w poszanowaniu tradycji, kultury i historii państw, narodów, społeczności. Odbywa się to poprzez wspieranie wydarzeń muzycznych, realizację imprez kulturalno-edukacyjnych, współpracę z uczelniami wyższymi, organizacjami krajowymi i międzynarodowymi. W swojej działalności fundacja pragnie przyczyniać się do integracji społecznej i zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz do upowszechniania kultury fizycznej i sportu.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

56 PLN z 25000 PLN

3 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.09.2017.

Blues Festival/Muzeum Bluesa - ratowanie idei

O projekcie

Cześć,

Co robimy i po co tutaj jesteśmy? 

Od kilka lat organizujemy muzeum Bluesa w Gdańsku. Jest to jedyne muzem Bluesa w tej cześci Europy (drugie znajduje się w Finlandii). Muzeum ma powstać w wersji finalnej w 2018 r. Prekursorem Muzeum miał być koncert jednej z największych gwiazd Bluesa światowego - Mark Olbrich Blues Eternity oraz polskiegoGreen Grass, Lary Ugwu. 

 To my: http://www.rollinstoneofblues.com/ - zobacz co do tej pory zrobiliśmy. 

Wszystko układało się dobrze do momentu.... aż nasz główny sponsor się wycofał (mimo deklaracji i akceptacji całego plany). Teraz pozostaliśmy w kropce. Znalezienie jednego sponsora głównego w kilkanaście dni jest mało prawdopodobne. Dlatego zwracamy się do Was o pomoc. Każda złotówka jest ważna, każdy może nam pomóc.

W związku z wycofaniem się w ostatniej chwili głównego sponsora robimy wszystko co można żeby uratować imprezę, która ma być początkiem corocznego festiwalu i inicjacją muzeum bluesa. Jeżeli imprezę odwołamy to możemy zapomnieć o dalszych planach - nikt nie będzie chciał na świecie rozmawiać z osobami, które nie dotrzymują obietnic. 

Koncert planowany jest na 9.09.2017 r. - wiem, że termin jaki występuje na portalu to minimum 21 dni. Chcemy zebrać to w krótszym terminie. Mamy zamiar zaangażować lokalne media do pomocy oraz media muzyczne z Polski. Koncert częściowo robimy z własnej kieszeni - łączny koszt koncertu to około 35 000. Koncert będzie bezpłatny dla każdego, kto będzie chciał koncertu posłuchać oraz będzie miał swoją część kameralną, na którą część z naszych sponsorów będzie mogła wejść (spotkanie z gwazdami, wywiady, autografy, granie unplug). 

Jeżeli uda się nam zebrać fundusze w kilka dni - jesteśmy w stanie część płatności przełożyć na 21 dni póżniej (zgodnie z regulaminem serwisu), jeżeli nie zbierzemy tych środków to trzeba będzie skapitulować z wszystkimi naszymi pomysłami i ideami. 

Ramowy plan Wydarzenia „WIECZNOŚĆ BLUESA” organizowanego dzięki hojności sponsorów przez Fundację Rollin Stone of Blues im. Marii Jurkowskiej w Gdańsku

 

Przylecą prosto z Londynu i Luizjany. Członkowie zespołu grali z takimi gwiazdami jak:  Tina Turner, Lou Reed, Gary More, Albert King, The Rolling Stones, John Lennon,  Bob Marley, Gerry Rafferty, The Yardbirds i wieloma innymi gwiazdami. Teraz zagrają dla nas w charyzmatycznym „SERCU BLUESA” na Oruni i na ulicach Gdańska.

 

08 WRZEŚNIA 2017

godz 11.25 przywitanie gości na lotnisku i uroczysty przejazd przez Gdańsk w asyście motocyklistów z Klubu Motocyklowego WILD DOGS FG GDAŃSK i zakwaterowanie w Hotelu

09 WRZEŚNIA 2017

godz 12.00 blues na platformie

Przejazd przez miasto platformy z muzykami w eskorcie motocyklistów. Początek trasy Starówka Oruńska koło Kuźni, przez Gdańsk Główny do Placu Zebrań Ludowych i z powrotem na Orunię.

Podczas całej trasy muzycy będą grali bluesa, ponadto przewidziane są  4 przystanki po ok 20 min, podczas których muzycy zagrają po 3 - 4 utwory oraz jeden przystanek na Placu Zebrań Ludowych 30 min, podczas którego będzie ustanawiany rekord jednoczesnej gry na harmonijkach ustnych. W trakcie przystanków rozdawane będą ufundowane przez sponsora harmonijki ustne dla uczestników biorących udział w ustanawianiu rekordu.

W projekcie biorą udział muzycy zespołów MARK OLBRICH BLUES ETERNITY, GREEN GRASS, LARY UGWU, zaproszeni muzycy, uczniowie szkół muzycznych wszystkich stopni, zaproszeni goście, mieszkańcy Trójmiasta i okolic, turyści itd.

Przewidywany czas trwania happeningu do 15.30

godz 19.00

Koncert w przepełnionym pasją „SERCU BLUESA”, które swoje miejsce znalazło w Ogrodach nad Oranią, na działce 205 Prezesa Fundacji Rollin Stone of Blues im. Marii Jurkowskiej

 

Koncert dla zaproszonych gości zagrają:

MARTA GOLUCH & FELIX REGLIŃSKI

GREEN GRASS

gość specjalny LARY UGWU

gwiazda wieczoru MARK OLBRICH BLUES ETERNITY

 

ok 22.30 przewidywane jest zakończenie koncertu wspólnym jam session

prowadzenie koncertu MARTA GOLUCH. Całe wydarzenie będzie filmowane i transmitowane w mediach społecznościowych. Swój udział w całym Wydarzeniu potwierdziły stacje lokalne TV i radiowe oraz przedstawiciele prasy i blogerzy.

 O nas/Co robimy i kim jesteśmy.

Co jakiś czas w ramach działalności Fundacji Rollin Stone of Blues im. Marii Jurkowskiej, organizowane są koncerty – wydarzenia muzyczne mające na celu propagowanie bluesa w wykonaniu muzyków o światowej sławie.

W tym roku Fundacji udało się pozyskać muzyków, którzy mogą się poszczycić imponującym dorobkiem scenicznym. W roli gwiazd koncertu wystąpią członkowie międzynarodowego – amerykańsko-angielskiego zespołu  MARK OLBRICH BLUES ETERNITY, którzy przylecą specjalnie z Louisiany USA i Londynu do Polski, aby dać ten jeden jedyny w naszym kraju koncert specjalnie dla mieszkańców Gdańska. Mamy nadzieję, że zaprezentowani poniżej członkowie Zespołu i ich osiągnięcia, spotkają się również z Państwa uznaniem i entuzjazmem oraz zachęcą do poparcia inicjatywy koncertu propagującego muzykę bluesową zarówno wśród dorosłych jak i wśród dzieci.

 

O zespołach

1.                  Członkowie zespołu MARK OLBRICH BLUES ETERNITY:
Jimmy Thomas (voc. - Louisiana, USA) - występował wcześniej z takimi gwiazdami jak Tina Turner, Lou Reed, Gary More i Albert King, współpracował z The Rolling Stones i Johnem Lennonem. Był producentem zespołu Procol Harum w ich wczesnym okresie.

2.                  Laurie Garman - wiodący harmonijkarz Wielkiej Brytanii (rozpoczął karierę z FREDDIE KING w USA w 1965 roku! Grał z Bobem Marley'em, Gerry'm Rafferty, The Yardbirds i wieloma innymi gwiazdami)

3.                  Eddie Angel - gitarzysta uważany za jednego z czterech czołowych brytyjskich bluesowych wirtuozów tego instrumentu, grywał m.in. w zespole Ike'a Turner'a

4.                  Mark Olbrich -  gitarzysta, gra na gitarze basowej 4 lub 5 strunowej, a podczas niektórych występów nawet na 8 strunowej.  

 

            Drugim Zespołem zaproszonym na koncert jest polski zespół bluesowy GREEN GRASS z Bydgoszczy. Zespół ten zaistniał na polskiej scenie bluesowej w roku 1991. Ma na koncie kilkaset zagranych koncertów, wśród których były zarówno występy w salach klubowych, jak i na dużych scenach plenerowych.

            GREEN GRASS jest laureatem kilku prestiżowych festiwali: Rawy Blues w Katowicach, Bluesady w Szczecinie, Olsztyńskich Nocy Bluesowych. Wielokrotnie występowali na największych imprezach bluesowych w Polsce, takich jak: Suwałki Blues Festival, Toruń Blues Meeting, Blues Express w Zakrzewie, Muzyczny Camping w Brodnicy, Jimiway w Ostrowie Wlkp., i wielu innych. Znaczącym wydarzeniem w historii zespołu był występ na festiwalu Przystanek Woodstock. Do sukcesów GREEN GRASS należy zaliczyć też wspólny koncert z legendą angielskiego rythm and bluesa zespołem The Animals, czy występy na jednej scenie z takimi gwiazdami światowego bluesa jak: Dave Kelly, Canned Heat, Cephas & Wiggins, Junior Wells, i in.. Od 2012 roku grupa współpracuje z amerykańskim pianistą Shrimp City Slim’em w ramach projektu „Transatlantic Blues Project”.

Obecnie trzon zespołu stanowią:

1.                  Jacek Herzberg  (gitara,śpiew),

2.                  Andrzej Neuman  (bas),

3.                  Robert Robaszkiewicz  (perkusja)

To my: http://www.rollinstoneofblues.com/ - zobacz co do tej pory zrobiliśmy. 

 

Pozyskane dzięki Wam pieniądze posłużą do ratowania koncertu i muzeum bluesa w Gdańsku. Koncert wyniesie około 35 000 PLN (bilety lotnicze, symboliczne gaże gwiazd, nocleg gwiazd, zakwatrowowanie). 10 000 PLN posiadamy. Brakuje 25 000 PLN. 

 

Jeżeli uda sięnam jakimś cudem zebrać więcej, przeznaczymy środki na wyposażenie Muzeum Bluesa w kolejne eksponaty i wspominimy o Tobie przy konkrentym eksponacie :)

 

Co oferujemy w zamian oprócz naszej wdzięczności :)

Oficjalne podziękowanie od naszej Fundacji na adres email. 10.00
Zdjęcie zespołów z festiwalu z autografami. 75.00
Zaproszenie na otwarcie muzeum Bluesa W Gdańsku w 2018 roku oraz na imprezę po otwarciu. 150.00
Płyta jednego z zespołów (wybranych przez wspierającego) z autografami i podziękowaniami za pomoc. 300.00
Zaproszenie na po koncertowe spotkanie z zespołami oraz możliwość zagrania, z zespołami światowego format, unPlug. 500.00
Wszystko co powyższe oraz.... wielka niespodzianka dla takiej osoby - oddamy Ci nasze serce :) 1000.00

Media o Twoim projekcie:

Jagger z Orłowa i jego Muzeum Bluesa

www.trojmiasto.pl | 2017-08-29

Jego świat wywrócił się do góry nogami na poddaszu domu. Usłyszał w radio bluesa i początkujący zespół The Rolling Stones. Zakochał się w tym gatunku muzyki i zaczął ubierać się jak lider brytyjskiej grupy. W szkole miał przechlapane, w Marynarce Wojennej ścieli go \"na pałę\", ale pozostał wierny muzyce.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.09.2017 22:10