Dołącz do naszej społeczności!

Bitwa o Fort!

Kategoria - Wideo/film

104%

Postęp

6813 zł

Mamy już

Udane!

Status

O projekcie

Projekt Bitwa o Fort!

Cofamy się o 71 lat, aby wspólnie móc przeżyć historię wojennego Breslau. Zbiórka ma na celu realistyczne odtworzenie sceny bitwy pomiędzy zbliżającymi do fortu wojskami radzieckimi, a stacjonującymi w nim oddziałami Wehrmachtu. Dotychczas zrealizowaliśmy 80% filmu. Już tylko dwa dni zdjęciowe dzielą nas od przedstawienia wam filmu "Fort" - o ostatnim bastionie III Rzeszy.

Kampania crowdfundingowa Bitwa o Fort!

Oficjalny trailer naszej produkcji:

Zbiórka Bitwa o Fort!

Zależy nam, żeby historia wojennego Breslau nie była tylko małym wycinkiem na kartach książki do historii. Chcemy, żeby każdy - zarówno mieszkaniec Wrocławia, turysta, czy student - miał szansę w atrakcyjny sposób poznać jego tajemnice. Nasz film to tylko początek, dalsza droga może prowadzić przez prawdziwe korytarze Fortu Piechoty nr 6 na wrocławskich Polanowicach. Zależy nam też, żebyście wy - widzowie - mieli dużo rozrywki podczas oglądania tego filmu!

www.fortwroclaw.pl

Kampania crowdfundingowa Bitwa o Fort!

Projekt Bitwa o Fort!

 Własnymi środkami, udało się nam nakręcić 3/4 filmu. W projekt byli zaangażowani młodzi filmowcy z ogromną pasją do swojej pracy.  Materiał powstał także dzięki współpracy i zaangażowaniu Grupy Rekonstrukcyjnej GRH 609 Division. Spora część członków grupy zagrała w naszym filmie we własnym umundurowaniu i z prywatnym sprzętem.

Projekt Bitwa o Fort!

Rekonstruktorzy z własnych środków sprowadzili motocykl, udostępnili nam na cały dzień fort i usmażyli jajecznicę na ognisku :) Mimo wielu trudności, które nas spotkały - deszcz i błoto po pachy, to atmosfera pracy była bardzo wesoła. Zobaczcie sami jak wyglądał nasz 15-godzinny plan zdjęciowy.

Film ze zdjęć próbnych: 

Dotychczas udało się też narobić naszym projektem sporo szumu. Więcej informacji tutaj:

Artykuł: Powstaje wyjątkowy film o walkach w Festung Breslau.

Artykuł: Wojna o Breslau.

Projekt Bitwa o Fort!

Celem projektu jest zebranie funduszy na przeprowadzenie dwóch dni zdjęciowych oraz postprodukcji obrazu i dźwięku, tak, aby finalnie historia zamknęła się w około 15 minutowej etiudzie. Jeden dzień zdjęciowy poświęcimy wyłącznie na zrealizowanie BITWY O FORT. Drugi dzień będzie przeznaczony na uzupełnienie historii fabularnymi wątkami.

 PIROTECHNIKA

Projekt Bitwa o Fort! 

 Dzięki waszemu wsparciu, będziemy w stanie zakupić środki pirotechniczne i zatrudnić profesjonalnego pirotechnika, aby realnie odtworzyć sceny batalistyczne dbając o bezpieczeństwo ekipy oraz aktorów. 

KASKADERZY

Kampania crowdfundingowa Bitwa o Fort!Ważnym aspektem jest również zatrudnienie licencjonowanych kaskaderówktórzy wykreują wiarygodną choreografię walk i upadków. Współpracujemy z wrocławską grupą Action AcademyTutaj możecie zobaczyć trailer do ich niezależnej produkcji na temat działań cichociemnych podczas wojny. 

SCENOGRAFIA I REKWIZYTY

Kampania crowdfundingowa Bitwa o Fort! 

Zdobycie rekwizytów z epoki zawsze wiąże się z kosztami. My po dotychczasowej realizcji, nie chcemy ograniczyć się wyłącznie do pojedynczych przedmiotów. Naszym celem jest jak najwierniejsze odwzorowanie obozu radzeckiej armii. Zbudowanie okopów (np. worki z piaskiem, ostrokoły, namioty, kuchnie polową, skład broni) to nasz cel za 150% wsparcia.

CHARAKTERYZACJA

Kampania crowdfundingowa Bitwa o Fort!

Będziemy potrzebowali środków na ładunki z profesjonalną sztuczną krwią, aby realnie oddać postrzały w scenenie batalistycznej oraz silikon, by móc stworzyć wiarygodną charakteryzację ran na ciele.

Kampania crowdfundingowa Bitwa o Fort!

 TRANSPORT I CATERING 

 Zbiórka Bitwa o Fort!

Koszty związane z przetransportowaniem ekipy filmowej, kaskaderów i aktorów oraz pojazdów wojskowych. Oprócz tego ciepły posiłek dla każdej osoby pracującej na planie :)

Projekt Bitwa o Fort!

150% - czyli 10 tysięcy złotych, które umożliwią nam zbudowanie obozu radzieckiego na najwyższym poziomie, z autentycznymi namiotami, większą ilością statystów i pojazdami. 

200% - marzenie każdego zbieracza z PolakPotrafi. Dla nas zebranie 13 tysięcy złotych to szansa na zatrudnienie gwiazdy polskiej sceny filmowej, wynajęcie kamienicy, w której chcielibyśmy przeprowadzić zdjęcia do wątków fabularnych. Dla wspierających to znak na ulepszenie jakości nagród i większy rozmach produkcji.

300% - Mamy potwierdzone, że zostanie nam udostępniony czołg T-34, jeżeli uda nam się zebrać większą kwotę. Czołg za darmo, jednak jego transport to 5 tysięcy złotych. Dzięki niemu nasz film zyska pełen realizm! Ponadto przy tej kwocie, będziemy mogli zgłaszać "Bitwę o fort" na odpłatne festiwale filmowe.

Zbiórka Bitwa o Fort!

Kampania finansowania społecznościowego Bitwa o Fort!Projekt Bitwa o Fort! Kampania crowdfundingowa Bitwa o Fort!Zbiórka Bitwa o Fort!

Kampania finansowania społecznościowego Bitwa o Fort!Kampania finansowania społecznościowego Bitwa o Fort!Kampania finansowania społecznościowego Bitwa o Fort!Kampania finansowania społecznościowego Bitwa o Fort!

Zbiórka Bitwa o Fort!Zbiórka Bitwa o Fort!Zbiórka Bitwa o Fort!Zbiórka Bitwa o Fort!

Zbiórka Bitwa o Fort!Kampania crowdfundingowa Bitwa o Fort!Projekt Bitwa o Fort!Zbiórka Bitwa o Fort!Kampania finansowania społecznościowego Bitwa o Fort!

Projekt Bitwa o Fort!

Zbiórka Bitwa o Fort!

57

Wspierający

6813 zł

Z całkowitej kwoty 6500 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt udany! Zakończenie: 13.01.2017

Wesprzyj projekt

Nielimitowana

Nagroda za 1 zł lub więcej!

Wsparcie bez nagrody

5 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 10 zł lub więcej!

Przesyłamy najświeższe zdjęcia z planu prosto na Twoją skrzynkę!
- dodatkowo podziękowania na FB

7 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 25 zł lub więcej!

Zdjęcia to za mało? A może chcesz do tego zaproszenie na oficjalny pokaz?
Wystarczy 25 zł, żeby świętować razem z nami.

13 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 35 zł lub więcej!

Papierowa wersja scenariusza z podpisami ekipy i kilka fotek z planu w pakiecie leci do Ciebie.

2 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 50 zł lub więcej!

Za 50 zł otrzymasz link z hasłem do filmu zaraz po premierze. Do tego:
- podziękowania w napisach końcowych
- zaproszenie na premierę
- fotosy z planu

13 Wspierających
Pozostało: 46 z 50

Nagroda za 75 zł lub więcej!

Plakat z podpisami twórców idealny na ścianę sławy. Plus:
- zaproszenie na premierę
- link do filmu
- podziękowania w napisach końcowych

4 Wspierających
Pozostało: 94 z 100

Nagroda za 100 zł lub więcej!

Pendrive lub płyta DVD z filmem dla Ciebie i Twojej rodziny. Dodatkowo:
- niepublikowane sceny z filmu
- making of w pełnej wersji
- fotosy

6 Wspierających
Pozostało: 16 z 20

Nagroda za 150 zł lub więcej!

Spacer po Forcie razem z ekipą - idealna atrakcja dla Ciebie i Twojej rodziny. Opowiemy też o kulisach pracy przy filmie i wręczymy plakat filmu.

Dodatkowo:
- pendrive z filmem
-fotosy

4 Wspierających
Pozostało: 14 z 20

Nagroda za 250 zł lub więcej!

Możliwość przebywania na planie zdjęciowym razem z nami. Chcesz mieć jakąś funkcję? Sprawdzić się jako filmowiec? Proszę bardzo, zapraszamy do pracy :)

Plus wszystkie atrakcje, które są wymienione w nagrodach za mniejsze kwoty.

3 Wspierających
Pozostało: 10 z 10

Nagroda za 350 zł lub więcej!

Kolacja z ekipą filmową po oficjalnej premierze, na którą dostaniesz zaproszenie. Omówienie kulis pracy, zdjęcia i niezapomniana impreza razem z nami plus reszta atrakcji z nagród za mniejsze kwoty.

0 Wspierających
Pozostało: 0 z 5

Nagroda za 500 zł lub więcej!

Zostań naszą gwiazdą! Za 500zł masz możliwość sprawdzić się jako aktor/aktorka w pełnym kostiumie, pośród profesjonalnej ekipy i grupy rekonstrukcyjnej. Jest to niepowtarzalna okazja dla fanów filmów wojennych, aby wasza twarz znalazła się na ekranie kina.

* dotyczy osób powyżej 10 roku życia

4 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 1500 zł lub więcej!

Tutaj rozpoczyna się prawdziwa walka. Za 1500 zł stajesz się sponsorem filmu.
- umieszczamy logotypy, info na fb i naszych kanałach youtube
- wywiad z Tobą o Twojej działalności ląduje na naszym fb i yt
- logo i podziękowania w napisach
- wyjazd na festiwal filmowy w Polsce wraz z ekipą filmową

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 2000 zł lub więcej!

Od tego zakresu wsparcia masz już dwie drogi:
1. Kooproducent filmu - masz wpływ na efekt finalny filmu, otrzymujesz wpis na filmiepolskim jako kooproducent, umieszczamy logo i podziękowania na wszystkich kanałach. Otrzymujesz wszystkie nagrody, które były opisane przy niższych kwotach.

2. Realizujemy krótki film reklamowy Twojej firmy (30 sekund) plus wszystkie nagrody za niższe kwoty.

0 Wspierających

O projektodawcy

Dorota Schleiss

Dorota Schleiss

Wroclaw, Poland

Skończyłam dziennikarstwo na UWr i kierownictwo produkcji we Wrocławskiej Szkole Filmowej "Mastershot". Od tego czasu pracuje przy produkcji filmów fabularnych, krótkich metraży, teledysków i przy różnych filmowych inicjatywach. W 2016 roku wraz z grupą zapaleńców stworzyliśmy film na konkurs 48 HFP Wrocław, który otrzymał nagrodę publiczności oraz nagrodę za najlepiej wykorzystany rekwizyt. Obecnie rozpoczynam prowadzenie własnej działalności związanej z produkcją filmową.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Chcesz sygnować projekt swoją marką lub nazwiskiem? Zgłoś się już teraz!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy: