Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

ewapiekarz4

ewapiekarz4

Bydgoszcz

W tym roku kończę 40 lat i jest niezwykle ważny rok, przełomowy. Czas się spełnić, swoje marzenia, cele. Nikt nie wie ile czasu mu zostało ale wie , że musi zrobić to co do niego należy. Mieć szansę spróbować - to się najbardziej liczy.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5 PLN z 15000 PLN

1 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 21.05.2019 22:10

Baśniowy świat Jaguś

O projekcie

1. Baśniowy świat Jaguś - to innowacyjny projekt eventu dla całych rodzin. Główną ideą pomysłu jest uwspółcześnienie baśni i nadanie jej nowego wymiaru. Efektem końcowym będzie zdrowe, dłuższe życie naszych dzieci i bliskich. Stanie się tak, ponieważ sztuka i jej przekaz podświadomie kreuje nasze postępowanie. Dzieci przenoszą się do krainy baśni i stają się uczestnikami niesamowitej przygody. Na samym wstępie animatorzy Jaś i Małgosia przeprowadzają je przez las i docierają do domku z serduszek, pierników i lukrowanych pyszności. Wszystko dzieje się  jak w dawnej historii nawet  ten dreszczyk emocji... Poznają starą wiedźmę, wiadomo Jaś trafia do klatki, Małgosia musi sprzątać. Klimatu dopełnia charakteryzacja Baby Jagi i rekwizyty: piec, kocioł, stół, czarodziejskie kule, pajęczyny, klatka, miotły, księgi  itd. Wszystko w baśni odmienia dziecięcy śmiech, bo Jaś stwierdza, że wiedźma jest zabawna i zaczyna nazywać ją Jaguś. Im więcej radości i sympatii dzieci okazują Jaguś, tym staruszka zaczyna młodnieć. Jaś i Małgosia podpowiadają jej jak ma dbać o zęby, że nie ma się garbić, że musi rzucić palenie, jak ma się zdrowo odżywiać, że wesoło jest na sportowo. Dzieci opowiadają jej jak dbają o siebie.                                   

2. Morał - z bajki jest głęboki jeżeli stara wiedźma przeszła taką metamorfozę to każdy może, bez względu na wiek zmienić swój styl życia. Jaguś poznała śmiech, muzykę, taniec i na koniec pokochała dzieci. To miłość pozwoliła  spełnić jej marzenia. Słodycze - kolorowe, lukrowane na zewnątrz, w rzeczywistości nie dobre dla naszego zdrowia zwabiły dzieci do brzydkiej, opryskliwej wiedźmy, która okazała się sympatyczną, dobrą z wielkim sercem kobietą. To ona tak naprawdę ukoiła żal dzieci po stracie mamy.

3. Dlaczego ,,Baśniowy świat Jaguś"  jest tak niezwykły? Ponieważ wkracza do krainy dziecięcej wyobraźni, jest niesamowity, a Jaguś do kociołka wrzuca troszkę: spektaklu, sztuki, muzyki, tańca, mody, kilka zdrowych  przepisów, fotografię, edukację, sport, magię i dużo uśmiechu. 

4. Forma - spektakl, event trwa około 1,5 godziny i w ciągu dnia będzie ich około 5.

5. Gdzie - eventy odbywać będą się w galeriach handlowych, w centralnych punktach miast i wszędzie tam gdzie zaproszą Jaguś. Ten happening to innowacyjne małe, przenośne centrum profilaktyki wczesnej, czas w nim spędzony to solidna dawka motywacji do zmiany.

6. Goście - dzięki temu, że baśń jest uwspółcześniona Jaguś może zapraszać do siebie gości: lekarzy różnych dziedzin, sportowców, artystów itd. Przeprowadzać z nimi wywiady i słuchać ich porad.             

7. Patronat naukowy - Klinika Kardiologii Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy. Lekarze zapraszani przez Jaguś będą udzielać porad jak dbać o zdrowie. Studenci medycyny  w czasie eventu przeprowadzać będą wywiad z rodzicami i dziadkami. Robić pomiary ciśnienia, rozdawać ulotki.           

8. Patronat artystyczny -  Policealna Szkoła Sztuk Pięknych w Bydgoszczy ul. Świecka 8. Dzięki pomocy przy scenografii sprostam ramom czasowym projektu, miejsce do tworzenia i utalentowanych pomocników. Domek Jaguś będzie jak z bajki.       

9. O mnie - nazywam się Ewa Piekarz, mieszkam w Bydgoszczy, pracuje w szpitalu. Praca ta cały czas uczy mnie empatii. Zawsze lubiłam tworzyć: pisać wiersze, decupage, malować, rysować, widzieć ten końcowy efekt. Pomysł na ,, Baśniowy świat Jaguś" to zbiór wielu moich doświadczeń, przemyśleń. Wierzę w to, że edukację można połączyć z zabawą i tym samym otworzyć dzieci na zdrowe nawyki. Wiem, że realizacja eventu to duże wyzwanie. Doświadczenie jakie zdobyłam w stowarzyszeniu CB radio, kiedy organizowaliśmy akcje typu pozorowane wypadki, pierwsza pomoc, zbiórki dla domów dziecka, rajdy i zloty samochodowe pozwoli mi na efektywne zarządzanie czasem i projektem.                         

10. Ambasadorzy projektu:          

Katarzyna Rycharska - doradca biznesowy w Coachbiz, tworzy marki z duszą, właściciel firmy Pack4you.   

Ezo Oneir - kreator, scenarzysta, fotografik, autorka powieści, prezes zarządu Przestrzeń WariaNtów- fundacja artystyczna.                           

Agnieszka Kaczorowska- dietetyk kliniczny, psychodietetyk i edukator diabetologiczny. Na co dzień pracuje z pacjentami kardiologicznymi.

11. Cel - event  ,,Baśniowy świat Jaguś,, ma być wydarzeniem cyklicznym pod różnymi tematami: zdrowe serce, zdrowe zęby, zdrowe płuca, zdrowy kręgosłup, zdrowe oczy, zdrowe odżywianie - walka z nadwagą itd. w zależności kto będzie gościem specjalnym u Jaguś. 

12. Przyszłość -  ,,Baśniowy świat Jaguś,, ewoluuje na całą Polskę jako przekaz, że zdrowy styl życia jest dla każdego i w każdym wieku. 

13. Efekt WOOW - scenariusz, scenografia, muzyka, oświetlenie, charakteryzacja, rekwizyty, stylizacje, aranżacja będą na najwyższym poziomie tak by event stał się konkurencją dla obecnych reklam produktów, które nie służą  naszemu zdrowiu.                                             

14. Atut - jednym z wielu jest to, że dzieci biorą w wydarzeniu czynny udział, razem z animatorami uczą Jaguś co jest dobre i siebie nawzajem, odrywają się od świata wirtualnego, przenoszą do krainy fantazji, bawią się i uczą.     

15. Budżet -  15'000.00       

5'500.00,- zakup styropianu wielkoformatowego na budowę scenografii - (domek Jaguś,  który pomieści około 30-40 osób), na zewnątrz las, ścieżka ,za domkiem ,, zdrowa '' kraina.

2'000.00,-  rekwizyty.

2'000.00,-  farby atestowane

2'000.00,- charakteryzacja: peruki, kostiumy, przybory do makijażu.

2'000.00,-  wynagrodzenie  dla animatorów.

1'500.00,- prowizja  dla Polakpotrafi.pl                   

Zaplecze techniczne: oświetlenie i nagłośnienie powierzę zaprzyjaźnionej firmie jako sponsorowi. 

1 2 3 Jaguś patrzy -  jeżeli przewidziane wydatki okażą  się mniejsze niż planowane, za pozostałe środki zakupione zostaną ,,pajączki,, korekcyjne, które niwelują złą postawę dzieci. 1 szt około 50,-  Rozdawane jako nagroda dla aktywnych uczestników. Wszystkie dzieci otrzymają dyplomy z autografem Jaguś, w formie zdjęć staruszki przed i po metamorfozie. 

16. Czas-  realizacja projektu, pierwszy event odbędzie się pod koniec czerwca (przed wakacjami), kluczowym przedsięwzięciem jest budowa i wykończenie scenografii około dwóch tygodni, między czasie dokonywane będą zakupy i dopracowywane poszczególne elementy, próby. Prowadzona będzie promocja na portalach społecznościowych, prasie, radio i tv.

17. Dlaczego - mój projekt zasługuje na wsparcie? Tak jak większość z Was na pytania: co jest najważniejsze w życiu, odpowiem- zdrowie, a kto jest najważniejszy na świecie, odpowiem - dzieci, ich śmiech i edukacja. Ten event łączy wszystkie te wartości.                     

18. Forma wsparcia - crowdfunding ponieważ na ,,PolakPotrafi.pl"  darczyńcami są ludzie kreatywni i pełni pasji, dostrzegą potencjał w evencie.     

19. Większa kwota - jeżeli tak się stanie, będę ogromnie wdzięczna, przeznaczę ją na zkup podstawowego oświetlenia i nagłośnienia, tak by nie trzeba było sprzętu pożyczać. Kolejne dodatkowe środki to zakup jeszcze większej ilości pajączków korekcyjnych. Wiadomo nasze dzieci mają straszne problemy z właściwą postawą.                       

20. Nagrody realizacja -  podziękowania i nagrody dla darczyńców wysyłam zaraz po zakończonej zbiórce, płytę z filmem z pierwszego eventu zaraz po realizacji wydarzenia. Poniżej ,,drzewko szczescia'' wykonane własnoręcznie do nagrody 300.00,-                 

21. Bezpieczeństwo - jako mama przywiązuje do niego ogromną wagę. Styropian, z którego wykonana będzie scenografia jest najwyższej jakości, samogasnący, nie pali się. Ewakuacja trwa kilka sekund, ponieważ konstrukcja domku jest łatwa do wyłamania, są dwa wyjścia, okna. Wymogi dotyczące przestrzeni zachowane i zawsze z dziećmi są osoby dorosłe. Nie ma dostępu do źródeł ognia.