Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Monika Mona Masaj

Monika Mona Masaj

Wroclaw, Poland

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5663 PLN z 5500 PLN

110 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

102%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.03.2016.

Autostopem z Kairu do Kapsztadu

O projekcie

Blog projektu www.zepsutykompas.com

  

Jeżeli wciąż chciałbyś wesprzeć projekt a zbiórka się zakończyła skontaktuj się ze mną mailowo zepsutykompas@gmail.com

Krótki opis wyprawy:

Kair­ Kapsztad Autostopem” to samotna podróż młodej dziewczyny przez Czarny Ląd. Start projektu będzie miał miejsce w Kairze skąd autostopem dotrę na południe kontynentu do Kapsztadu. Poprzez projekt oprócz przybliżenia kultur i tradycji różnych krajów chciałabym pokazać wszystkim kobietom, że płeć wcale nie jest ograniczeniem. Razem poznamy niezwykłe kobiety i ich codzienne życie w 9 afrykańskich krajach (Egipt, Sudan, Etiopia, Somaliland, Kenia, Tanzania, Zambia, Zimbabwe, RPA).

Cele:

– Przybliżenie wizerunków kobiet z różnych krajów afrykańskich.

– Utworzenie cyklu przewodników i videoblogów na temat podróży po Afryce z szczególnym naciskiem na wskazówki dla samotnie podróżujących kobiet.

– Odnalezienie śladów kobiet podróżniczek w Afryce ( tj. Delia Akeley czy Florence Baker) oraz polskich podróżników (Kazimierz Nowak).

– Edukacja w zakresie kultury, geografii a także historii podróżników odkrywających ten kontynent.

 Kobieta podróżujaca solo? Tak naparwdę nigdy nie jestem sama, mam to szczęście na swojej drodze zawsze spotykać niesamowitych ludzi, którzy traktują mnie jak rodzinę.

Kim jestem?

Mam na imię Monika, o sobie mogę powiedzieć tyle, że nosi mnie po świecie. Nie potrafię nazwać się fotografem, podróżnikiem czy modnym ostatnio „blogerem”. Jestem tym kim ukształtuje mnie droga na jakiej się znajduje, ludzie których na niej spotkam. Od kiedy wróciłam ze swojej kilkumiesięcznej podróży przez Afganistan i Pakistan zrozumiałam, że wyjazdy na kilka dni czy 2 tygodnie są zbyt krótkie by poznać dany kraj i kulturę. Nauczyłam się słuchać i patrzeć a to jest w podróżach najważniejsze. Relację z poprzedniej wyprawy znajdziecie na www.zepsutykompas.com.


Autostopem w Afganistanie się jeździ właśnie tak. 

Czas trwania projektu: marzec 2016 – marzec 2017

Wyprawa nie ma na celu przejechania całego kontynentu w jak najkrótszym czasie odwiedzając główne atrakcje turystyczne. Ciężko poznać kulturę i tradycję danego kraju przebywając tam kilka dni. 

Dlaczego Afryka?
Zdecydowanie mniejsza ilość osób decyduje się do wyjazdu tutaj np. w porównaniu z Azją. Podróż na pewno trudniejsza od innych, wymagająca wielu poświęceń.

Jest takie plemię…
Śmiesznym zbiegiem okoliczności mam na nazwisko Masaj, dokładnie tak jak członkowie najsłynniejszego afrykańskiego plemienia. Zawsze w żartach mówiłam, że kiedyś pojadę do Afryki spotkać się z Masajami. Dlaczego by nie obrócić tych żartów w pomysł na świetną wyprawę?

Przedstawiciele plemienia Masajów w tradycyjnych czerwonych strojach fot. Jimmy Nelson

W podróżach szczególnie jest mi bliski temat kobiet, tych podróżujących ale także i najprostszych matek, żon, córek. Afryka nie będzie jedynym miejscem w którym dowiem się jak to jest “być kobietą”. Podczas swojej pierwszej podróży do Afganistanu miałam okazję zgłębić ten temat prowadząc warsztaty dla kobiet na Uniwersytecie w Kabulu. Do wyprawy zainspirowały mnie dwie kobiety podróżniczki: Delia Akeley i Florence Baker, które pokazały światu że nawet sto lat temu w sukni i kapeluszu można przemierzyć ten kontynent. Często słyszę, że nie mogę/nie powinnam czegoś robić bo jestem kobietą. Ta podróż ma zmotywować, zainspirować i pobudzić do działania, podejmowania decyzji wszystkie kobiety,które wciąż nie mają pewności siebie.

Razem z małymi kobietkami w sierocińcu w Kabulu

Wyprawę wspierają: 

Dla FIRM zainteresowanych współpracą:

Dzięki współpracy firma będzie miała okazję:

 • Dotrzeć do nowej grupy odbiorców i potencjalnych przyszłych klientów
 • Wzmocnić wizerunek sponsora jako wspierającego wyczyn, mający wymiar nie tylko podróżniczy, ale i społeczny.
 • Możliwość przetestowania sprzętu dostarczonego przez sponsora w trudnych warunkach oraz dostarczenie opisów i uwag
 • Powiększyć swój zasięg medialny za pomocą relacje z wyprawy które będą pojawiać się u patronów medialnych

Kto może zostać sponsorem?

Każda firma, instytucja której bliskie są cele wyprawy i chciałaby wesprzeć projekt. Przede wszystkim mile widziane są firmy, które chciałyby wesprzeć wyprawę finansowo lub za pomocą sprzętu i innych usług np:

 • niepsującą się żywność
 • sprzęt kampingowy (namioty, śpiwory, itp.)
 • sprzęt turystyczny (ładowarki słoneczne, uzdatniacze wody, mapy, przewodniki itp.)
 • sprzęt elektroniczny (aparat, karty pamięci, przenośny dysk, itp.)
 • ubezpieczenie podróżne
 • odzież i buty dostosowane do warunków podróży (np. buty trekingowe przydatne podczas trekingu w górach Semien w Etiopii czy na Kilimandżaro)
 • bilety lotnicze ( bilety powrotne z Afryki do Polski)

 

Dla firm zainteresowanych współpracą przygotowałam 3 pakiety:

Firmy oraz instytucje zainteresowane współpracą proszę o kontakt mailowy pod adresem zepsutykompas@gmail.com

 

Zdjęcia z poprzednich i przyszłych podróży, ii wiele innych można znaleźć na:

www.zepsutykompas.com
  

Masz pytania? pisz śmiało poprzez stronę, fanpage lub mailowo: zepsutykompas@gmail.com

Media o Twoim projekcie:

Afryka autostopem? Samotna podróż 23-latki [ZDJĘCIA]

www.polskatimes.pl | 2016-02-24

Monika Masaj wyruszy w samotną podróż z Kairu do Kapsztadu. To nie pierwsza tak odważna wyprawa w życiu młodej podróżniczki. Monika ma już za sobą przygody w takich krajach jak Pakistan czy Afganistan. Wbrew powszechnemu przekonaniu o śmiertelnych zagrożeniach czekających na śmiałków odwiedzających te państwa, a w szczególności na kobiety, Monika swoją postawą pokazuje, że nie wszystko jest takie jakim się wydaje. Najlepiej po prostu samemu pojechać i się przekonać.

Afryka autostopem? Samotna podróż 23-latki [ZDJĘCIA]

www.kurierlubelski.pl | 2016-02-24

Monika Masaj wyruszy w samotną podróż z Kairu do Kapsztadu. To nie pierwsza tak odważna wyprawa w życiu młodej podróżniczki. Monika ma już za sobą przygody w takich krajach jak Pakistan czy Afganistan. Wbrew powszechnemu przekonaniu o śmiertelnych zagrożeniach czekających na śmiałków odwiedzających te państwa, a w szczególności na kobiety, Monika swoją postawą pokazuje, że nie wszystko jest takie jakim się wydaje. Najlepiej po prostu samemu pojechać i się przekonać.

MONIKA MASAJ: BYCIE BLOGEREM I PODRÓŻNIKIEM JEST OSTATNIO W MODZIE

www.peron4.pl | 2016-02-11

Przez kilka miesięcy podróżowała po Wschodzie. Dwukrotnie odwiedziła Pakistan i Afganistan, gdzie m.in. prowadziła zajęcia dla kobiet na uniwersytecie w Kabulu. Teraz wybiera się w trasę z Kairu do Kapsztadu. O podróżowaniu, niedwuznacznych propozycjach, hejcie i zarabianiu pieniędzy na wyprawę życia, rozmawiamy z Moniką Masaj.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.03.2016 18:06