Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Michal Św Sebastian Stachyra

Michal Św Sebastian Stachyra

Warsaw, Poland

Napisz wiadomość do Projektodawcy

41 PLN z 15000 PLN

3 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 08.12.2018 22:10

Festiwal Sztuki i Muzyki ART NOW w Kazimierzu Dolnym

O projekcie

hej
na początek słowo wstępu:
Swoje miejsce czyli Studio KZMRZ stworzyłem dla propagowania sztuki współczesnej i alternatywy pod każdym względem. Uważam, że jest to potrzebne  zwłaszcza w Kazimierzu Dolnym, gdzie w tym momencie panuje  turystyczny kicz i nijakość.
W KZMRZ odbyło się już około 8 wystaw min Pawła Dunala, Ewy Zarzyckiej, Sebastiana Kroka, Dominika Jałowińskiego. 10 koncertów. Niedawno również  zostało otwarte ogólnodostępne kino. 

Dodatkowo sprzedajemy dobry dizajn, książki dla dzieci, płyty winylowe itp.
Kzmrz zaczyna byc zauważony w kręgach środowiska artystycznego w całej Polsce zwłaszcza w Warszawie, gdzie jest doceniany mój upór i kreatywność.
Niestety KZMRZ jeszcze nie doczekało się wsparcia finansowego od władz Kazimierza, ale jestem dobrej myśli.

Podsumowując zaczynam realizować   ideę, o której marzyłem od początku tworząc KZMRZ a mianowicie Festiwal sztuki i muzyki pod nazwą ART NOW w Kazimierzu. 
Festiwal będzie prezentować nowe zjawiska w muzyce i sztuce. Prezentowana będzie alternatywa jazzowa, elektroniczna i muzyka eksperymentalna.
To samo tyczy się pokazania na festiwalu sztuki. Ukazania nowych zjawisk w performance, videoart czy instalacjach multimedialnych.
Termin realizacji planuje na przełom grudnia i stycznia, dokładnie 27 grudzień - 2 styczeń. 
Termin ten wybrany nie bez powodu W Kazimierzu w tym czasie pojawia się dużo zacnych gości a miasto totalnie nic nie proponuje.


Pokazy festiwalu ART NOW odbędą się w wawozach, opuszczonych budynkach, na rynku oraz w Kzmrz. 
Jest to początek czegoś większego co mam w.planach rozwijać w kolejnych latach. 
Dodatkowo planuje zorganizować sylwestra na wysokim muzycznym poziomie , gdzie zabrzmi elektronika, klimaty balkanskie i wystapi dwoch dj-ow. Będzie to  wydarzenie bez precedensu. gdyż Kazimierz od wielu lat nie zorganizował żadnego sylwetra olewajac totalnie mieszkańców i turystów. 

Artyści, którzy już potwierdzili swój udział:
muzyka:
zespół Tatvamasi
Paul Kwiek trio
Atanas Valkov
Janek Michalec
Jarema Drogowski
Wojtek Kurek 
Paweł Uszyński

sztuka:

Wojtek Gilewicz

Mariusz Tarkawian 

Jerzy Truszkowski
Tomek Kozak
Paweł Korbus
Marcin chomicki
Paweł Dunal
Sebastian Krok
Miro Nordyk
Tomasz Kulka
Katarzyna Cichoń
Michał Stachyra


Ufam, że festiwal ten będzie dostrzeżony w całej Polsce nie tylko ze względu na wysoki poziom artystyczny, ale i na to, że (poza festiwalem filmowym Dwa Brzegi) będzie to wydarzenie jedyne w regionie (poza Lublinem) miejscem prezentacji nowych zjawisk w Polskiej sztuce i muzyce. Zywie głęboką nadzieję , że wydarzenie to przyciągnie wreszcie różne środowiska artystyczne, których brakuje  w tym niby "artystycznym miasteczku" słynne teraz tylko z kogutów, piwa i lodów.
Uważamy, że Kazimierz jest totalnie niewykorzystany i pozwala na wiele działań, a ogranicza nas tylko wyobraźnia i konsekwencja :)
Moją inspiracją jest Lublin, gdzie jeszcze kilka lat temu totalnie nic się nie działo, a teraz odbywa się tam kilka artystycznych wydarzeń tygodniowo.
Uważam że w Kazimierzu też jest na to szansa.
Chyba tyle,

pozdrawiam
Mchał Stachyra