Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Karol Piaskowski

Karol Piaskowski

Poznań, Polska

Jestem inżynierem automatyki i robotyki. Pasjonuję się programowaniem i nowoczesnymi technologiami. Zafascynowany językami obcymi. Zawodowo związałem się z automatyką. Po godzinach tworzę aplikacje mobilne:)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

0 PLN z 3000 PLN

0 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 28.03.2017 22:10

Aplikacja mobilna dzielRachunek!

O projekcie

Aplikacja mobilna dzielRachunek! przeznaczona jest na telefony i tablety z systemem Android. Ułatwia sprawiedliwy podział rachunków. Zbieram pieniądze na opłaty licencyjne, umożliwiające udostępnienie aplikacji w sklepie Google Play. 

Wyobraź sobie takie oto sytuacje: 

1) Wychodzisz ze znajomymi do baru. Umawiacie się, że dzielicie się kosztami po równo. Nie chcecie jednak robić tego przy każdym zamówieniu. Stawiasz wszystkim piwo. Twój kolega zamawia przekąski, ale dwie osoby są uczulone na orzechy, więc nie będą ich jadły (nie powinny więc za nie płacić). Dwoje innych znajomych wspólnie płaci za bilard dla wszystkich. Po zabawie wracacie do domów wspólną taksówką, ale każdy jedzie w inne miejsce, dlatego powinien zapłacić różną cenę. 

2) Organizujesz przyjęcie niespodziankę dla przyjaciółki. Dzielicie się obowiązkami: Ty płacisz za lokal, Twój przyjaciel załatwia DJ, a kilku innych znajomych kupuje wspólny prezent. Po wszystkim chcecie podzielić się kosztami. 

3) Organizujesz z paczką wypad w góry. Zrzucacie się na zakwaterowanie, ale mieszkacie w pokojach o różnych standardach. Wychodzicie też na stok, by pojeździć na desce, ale Ty i kilku innych znajomych wolicie narty, więc płacicie inne ceny niż miłośnicy snowboardu. Chcecie sprawiedliwie podzielić koszty. Wyjazd trwa kilka dni, ale nie macie ochoty na codzienne zbieranie paragonów, a potem spędzanie godzin na obliczaniu należności. 

Jeśli te problemy Cię dotyczą, to aplikacja dzielRachunek! jest dla Ciebie! Umożliwia:

1) Dodawanie wydarzeńWydarzenie to to np. wspólny wypad ze znajomymi, wycieczka, zrzutka na paliwo - coś, co stanowi zamkniętą całość, w ramach której chcecie dzielić się rachunkami.

2) Dodawanie uczestników wydarzenia. To osoby, które razem z Tobą brały udział w czymś, co wymaga podzielenia kosztów.

 

3) Dodawanie i przeglądanie płatności. Podaj, za co zapłacono, kto zapłacił, za jakie osoby zapłacił oraz ile to kosztowało. Możesz przeglądać dodane płatności, a także edytować je i usuwać. 

 

4) Obliczanie należności. Gdy dodasz wszystkie płatności w ramach wydarzenia, możesz łatwo obliczyć, kto, komu i ile jest winien. Możesz też zapisać całość do pliku PDF, by wysłać go znajomym. 

Aplikacja dzielRachunek! jest już gotowa. Zbieram pieniądze na możliwość wydania jej. 

Opłata licencyjne za wykorzystanie frameworka Qt wynosi 99$. Umożliwia ona zapewnienie wsparcia  dla użytkowników, w postaci łatek i aktualizacji. Po upływie licencji użytkownik w dalszym ciągu będzie mógł pobierać aplikację, po prostu nie będzie otrzymywał aktualizacji. 

Chcę zapewnić półroczne wsparcie dla dzielRachunek!. Dodatkowo, koszt udostępnienia aplikacji na Google Play to 25$ (płaci się go jednorazowo). Wymaga to:

6 * 99$ + 25$ = 6 * 401.19 + 101.31 = 2 508.47zł

Dodatkowo uwzględniam koszt opłat dla serwisu PolakPotrafi.pl, czyli:

2 508.47zł * 109.9% = 2 759.32zł

Po zaokrągleniu, z zapasem bezpieczeństwa to 3000zł. Jest to kwota wymagana do legalnego udostępnienia aplikacji w sieci. Aplikacja jest już gotowa, więc zostanie udostępniona w ciagu kilku dni po zebraniu pieniędzy. Wtedy również rozdane zostaną nagrody dla wspierających:) 

Kim jestem?

Świeżo upieczony inżynier automatyki i robotyki. Pasjonat programowania i nowoczesnych technologii. Fascynuję się językami obcymi. Zawodowo związałem się z automatyką, ale po godzinach tworzę aplikacje mobilne:)

Po więcej informacji, zapraszam na profil aplikacji na Facebooku: www.facebook.pldzielRachunek!. Znajdziesz tam najświeższe informacje oraz porozmawiasz z twórcą:)