Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

jakub.debowski5

jakub.debowski5

Napisz wiadomość do Projektodawcy

76 PLN z 10000 PLN

3 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 17.03.2018 22:10

Album ( prezentacja ) północnej Norwegii i Lofotów

O projekcie

 

Witajcie. Celem projektu jest stworzenie multimedialnego albumu ze zdjeciami i filmami zawierającymi obrazy dziekiej przyrody północnej Norwegii i archipelagu Lofotów. Wiele osób niejednokrotnie zastanawiało sie jak wygląda życie i egzystencja ludzi na dzikich terenach Nordlandu ( nazwa geograficzna północnych terenów Norwegii od Trondheim po Narvik i Tromso ). Jak dawni mieszkańcy Norwegii znani Nam jako Wikingowie radzili sobie na codzien w surowym klimacie północy? 

W takim krajobrazie żyli i nadal żyją ludzie. Ośnieżone szczyty, lasy i skały. Mroźny i surowy ale nieskażony przez ludzi krajobraz. Zdjecie autentyczne!

Podczas dnia polarnego lub nocy polarnej można stracic poczucie czasu gdyż w tym czasie słońce albo cały czas świeci na niebie lub w ogóle nie wschodzi!

 Osobiście odbyłem już 3 wyprawy do północnej Norwegii w tym jedna za koło podbiegunowe. Odwiedziłem, sfotografowałem i sporządziłem dokładne notatki z następujących miejscowości: Terrak, Lysfjord i Skutvik. Kolejnym celem planowanym na czerwiec tego roku jest wyprawa do miejscowości Flakstad na archipelagu Lofotów. Tam znajdowac sie bedzie baza wypadowa na zwiedzenie, sfotografowanie i opisanie Lofotów aż od miejscowości A ( to nie pomyłka miejscowość naprawde nazywa sie A) az po Nordkap ( najdalej wysuniety na północ cypel w Norwegii )

Posiadając zdjecia, filmy i notatki z czterech wypraw bede mógł sporządzić interaktywny album Północnej Norwegii dla każdego wspierającego moją inicjatywe uczestnika składki! 

A kuku... ciekawskie ptaki zwłaszcza gdy są głodne zaryzykują bliskie spotkanie 3 stopnia.

Z ciekawostek - w miejscowości Skutvik mieszka mężczyzna ( z guzem mózgu ale usunietym operacyjnie miesiącpo moim wyjeździe ) który własnymi kosztami i siłą swoich rąk mimo choroby wybudował pelnowymiarowy jach z silniekiem od łodzi... podwodnej! 

Fragment dziekigo lasu za kołem podbiegunowym. Wbrew pozorom duży  procent  drzew tam rosnących stanowia karłowate brzozy.

To tylko ułamek multimediów jakie posiadam a kolekcja może rozrosnąc sie o kolejne pozycje.

Pomożecie? NIE POŻAŁUJECIE :)