Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Dominika&Bartek

Dominika&Bartek

Poznań

KOZA - duże, uśmiechnięte, pewne siebie,
studiuje, pracuje i cieszy się życiem.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1006 PLN z 1000 PLN

23 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 08.07.2012 00:12

Projekt KOZA

O projekcie

Witamy!

Jesteśmy parą przyjaciół, studentka kulturoznawstwa i przyszły student turystyki i rekreacji, którzy widzą co w życiu jest najważniejsze - realizowanie siebie, spełnianie marzeń i podążanie za pasją. Mamy po 20 lat i już dawno nadszedł czas na spełnianie marzeń.

9 lipca pragniemy wyruszyć w niezapomnianą podróż autostopem. Naszym pierwszym targetem jest Grecja, to będzie dokładnie połowa trasy, jednak po drodze na pewno odwiedzimy Słowenię, Chorwację i Czarnogórę. Droga powrotna tak naprawdę jeszcze nieznana, lecz na pewno powiedzie przez Bułgarię i Rumunię. Hipotetyczna trasa to 12 krajów i ponad 6000km. Co z tego wyjdzie - czas pokaże! Przy takich wyjazdach wielu zdarzeń nie jesteśmy w stanie przewidzieć.

Nie marzymy o leżaczkach za 150 euro przy ogromnym hotelowym basenie. To co chcemy wynieść z tej podroży to radość życia. Radość z tego, że możemy znowu wstać rano by ruszyć dalej, zobaczyć coś nowego, poznać nowych ludzi, z tego, że nadal jesteśmy cali i z tego, że nareszcie mamy gdzie się umyć :D. Według nas małe rzeczy są najpiękniejsze. Ciekawi nas kultura wschodniej Europy. Uważamy, że jest ona często niedoceniana, wrzucana do jakiegoś hermetycznego wora. Nie zależy nam też na zabytkach. Chcemy obcować z innymi ludźmi. Szczerze mówiąc chodzi nam o jedno: Nie zależy nam, żeby ludzie zachwycali się naszą historią. Zależy nam, żeby zachwycić się historiami ludzi z innej części świata, o innej mentalności, innym sposobie życia. Może to wydawać się trochę egoistyczne, ale liczymy, że wrócimy z owej wyprawy bogatsi o żywą kulturę. Kulturę słowa i gestu.

Liczymy, że dzięki Wam, użytkownikom portalu polakpotrafi.pl, uda nam się zrealizować owy projekt. Prawda jest taka, że nie potrzebujemy dużo. Mamy już troszkę swoich zaskórniaków, ale trochę nam jeszcze brakuje. Musimy zaopatrzyć się w namiot i mapy, brakuje jeszcze trochę środków na wyżywienie.

Dzięki temu projektowi chcemy pokazać ludziom, że każdy może spełnić swoje marzenia. Wystarczy tylko chcieć. Pragniemy, aby nasza wyprawa była takim ziarenkiem, które wykiełkuje też w Was i każdego dnia będzie wam powtarzać "Ty też możesz, teraz jest Twój czas". W końcu do odważnych świat należy :)

Z góry dziękujemy! Poniżej znajdziecie link do naszej strony na fb oraz mapy przedstawiające plan naszej podróży!
https://www.facebook.com/pages/Projekt-KOZA/302985223116322
Pokaż EuroTrip na większej mapie
Pokaż EuroTrip 2 na większej mapie