Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony
Fundacja Wstęga Pamięci

Fundacja Wstęga Pamięci

Kraków - Londyn

Projekt mobilnej instalacji autorstwa Alexandra Smagi przypomina o podniebnych bitwach toczonych przez polskich lotników nad niebem Anglii w 1940 roku. Smaga jest również autorem Pomnika Polskich Lotników w Normandii, odsłoniętego w zeszłym roku na 75 rocznicę lądowania aliantów DDAY. Artysta żyje i pracuje w Londynie, w Krakowie i w Wiedniu. Historia rodziny architekta jest bezpośrednio powiązana z różnymi etapami walk Polski o Niepodległość. Smaga ukończył studia architektury na Politechnice Wiedeńskiej z wyróżnieniem. Studiowal w Paryżu w Ecole de Architecture w Wersalu i na Akademii Sztuk Pięknych (Akademie fuer Angewandte Kunst) w Wiedniu. Pracuje jako samodzielny architekt i designer. Pracował nad wieloma projektami i konkursami architektonicznymi w Stanach Zjednoczonych, we Francji, w Niemczech i w Austrii. Laureat konkursów architektonicznych.

3

Wsparł

2

Własne projekty

Własne projekty

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE Zwycięski Lot w hołdzie polskim lotnikom Bitwy o Anglię

Wsparł zobacz wszystkie

#poLasowiacku ciekawe projekty

#poLasowiacku

Tarnobrzeg

Mamy lasowiackie serce i chcemy je Wam oddać… Razem z wami zakupimy maszynę hafciarską, aby haft lasowiacki był dostępny dla każdego. Wyraźmy naszą tożsamość w codziennym stroju.

18% Postęp

4700 PLN z 25000 PLN

Udany! Cel osiągnięty


Zobacz projekt
Łysolka i Długowłosy - pomóż wydać książkę dla dzieci finansowanie społecznościowe

Łysolka i Długowłosy - pomóż wydać książkę dla dzieci

Opole

20 stron, które zmienią świat chorych pozbawionych włosów czeka na druk. Wydajmy tę książkę razem!

219% Postęp

13580 PLN z 6200 PLN

Udany! Cel osiągnięty


Zobacz projekt
Tischner, Teatr i My. Film uczniów XXIII LO. finansowanie społecznościowe

Tischner, Teatr i My. Film uczniów XXIII LO.

Łódź, Kraków

Tischner z mało znanej strony. Kręcimy amatorski film dokumentalny o czymś o czym jeszcze całego filmu nie było i o czym jeszcze nie wiecie. My czyli uczniowie łódzkiego liceum szukamy związków J. Tischnera z teatrem.

113% Postęp

1131 PLN z 1000 PLN

Udany! Cel osiągnięty


Zobacz projekt

Aktywność

Zwycięski Lot w hołdzie polskim lotnikom Bitwy o Anglię

Zwycięski Lot w hołdzie polskim lotnikom Bitwy o Anglię

Fundacja Wstęga Pamięci

skomentował projekt

Drodzy przyjaciele !

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy dotąd wzięli udział akcji pt. Zwycięski Lot. Ze względu na nadzwyczajną sytuację spowodowaną pandemią Koronawirusem COVID 19 zdecydowaliśmy zawiesić akcję i zwrócić wszystkie środki. Dziękujemy wszystkim za nadzwyczajne wsparcie i wyrażamy nadzieję, że przy wznowieniu akcji możemy na Was liczyć.
Wszystkich uczestników prosimy o ponowne wzięcie udziału po zakończeniu pandemii Koronawirusa.

Wszystkich serdecznie pozdrawiamy i życzymy zdrowia !

zespół Zwycięskiego Lotu 303

17.03.2020
Zwycięski Lot w hołdzie polskim lotnikom Bitwy o Anglię

Zwycięski Lot w hołdzie polskim lotnikom Bitwy o Anglię

Fundacja Wstęga Pamięci

skomentował projekt

RZECZPOSPOLITA O NAS!

przeczytaj tutaj:
https://www.rp.pl/Historia/303049888-Polscy-weterani-wezma-udzial-w-paradzie-zwyciestwa-w-Londynie.html

Polscy weterani wezmą udział w paradzie zwycięstwa w Londynie

Polscy weterani wezmą udział w paradzie zwycięstwa, która zostanie zorganizowana 8 maja w Londynie w 75. rocznicę zakończenia wojny.
Zaproszenie ich do udziału w uroczystościach, to – jak wynika z artykułów brytyjskich mediów – rekompensata, za pominięcie żołnierzy Sił Zbrojnych na Zachodzie w udziale w paradzie zwycięstwa, zorganizowanej w 1946 roku. Uczestniczyli w nich tylko przedstawiciele komunistycznej władzy.

Potwierdzenie zaproszenia polskich kombatantów na uroczystości w tym roku, otrzymaliśmy z Ambasady Rzeczypospolitej w Londynie.

Równolegle w Wielkiej Brytanii odbędą się uroczystości 80. rocznicy bitwy o Anglię, w której uczestniczyli polscy piloci. Wiele imprez promujących nasz udział w tych walkach wspiera ambasada, będą one organizowane przez różne organizacje polonijne. Jednocześnie powstał projekt mobilnej instalacji poświęconej polskim lotnikom, która będzie podróżowała po najważniejszych miejscach historycznych bitwy o Anglię. Projekt instalacji „Zwycięski lot 303" został stworzony przez Alexandra Smagę, austriackiego architekta o polskich korzeniach, m.in. autora pomnika AK, który powinien powstać w Krakowie. Smaga jest również autorem pomnika Polskich Lotników w Normandii, odsłoniętego w zeszłym roku na 75. rocznicę D-Day. Projekt „Zwycięski lot 303" składa się dwóch elementów: instalacji wystawowej w kształcie śmigła myśliwskiego samolotu Spitfire oraz sylwetek polskich asów myśliwskich ze stali.

Przewidziana jest ich ekspozycja w muzeum, ale także ustawienie ich na wybrzeżu morza, dzięki czemu wkomponują się w angielskie niebo. Wystawa będzie pokazywana od maja do października 2020 roku. Przewidywane przystanki angielskiej instalacji to m.in. Londyn, RAF Norholt, Southampton, Portsmouth, Coventry, Biggin Hill, Dover, Duxford i miejsca pamięci w hrabstwach Essex, Kent, Sussex i Hampshire. W Polsce wystawa będzie pokazywana w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Gdańsku.

Kulminacją projektu będzie przystanek wystawy w Muzeum Bitwy o Anglię – The Battle of Britain Bunker w Uxbridge w Londynie, we wrześniu 2020 r. Autor projektu poszukuje sponsorów do realizacji wystawy, prowadzona jest też zbiórka crowdfundingowa na www.polakpotrafi.pl.

10.03.2020
Zwycięski Lot w hołdzie polskim lotnikom Bitwy o Anglię

Zwycięski Lot w hołdzie polskim lotnikom Bitwy o Anglię

Fundacja Wstęga Pamięci

skomentował projekt

Wszystkiego najlepszego z okazji DNIA KOBIET 2020 życzy zespół ZWYCIĘSKIEGO LOTU 303 !

W niedzielę 8 marca 2020 obchodzimy Dzień Kobiet. To święto, w którym swoim bliskim kobietom składamy życzenia. W związku z tym przygotowaliśmy specjalną sylwetkę w hołdzie Jadwigi Piłsudskiej córki marszałka Polski.

Jadwiga Piłsudska była pilotem m.in. szybowców, a w czasie II wojny światowej służyła w brytyjskim Air Transport Auxiliary (ATA). Ta cywilna organizacja zajmowała się rozprowadzaniem nowych i wyremontowanych samolotów z fabryk i warsztatów do wojskowych baz, na terenie całej Wielkiej Brytanii.

Jadwiga Piłsudska była jedną z trzech Polek w całym ATA, wśród siedemnastu polskich pilotów. Te dwie pozostałe polskie pilotki to por. Stefania Wojtulanis i por. Anna Leska. Jak sama po latach Jadwiga Piłsudska mówiła, najbardziej ukochała podczas tej niebezpiecznej służby Spitfire’a. Doszła do stopnia porucznika, a za swoją służbę i dzielność została odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi z Mieczami.

08.03.2020
Zwycięski Lot w hołdzie polskim lotnikom Bitwy o Anglię

Zwycięski Lot w hołdzie polskim lotnikom Bitwy o Anglię

Fundacja Wstęga Pamięci

skomentował projekt

Informujemy, że środki w kwocie 350 tyś. na Pomnik AK "Wstęga Pamięci", pochodzące ze zbiórki na portalu Polak Potrafi w 2016r. zostały wydane zgodnie z celami statutowymi na sporządzenie kompleksowej dokumentacji architektoniczno-rzeźbiarskiej Pomnika AK na Bulwarze Czerwieńskim w Krakowie. Projekt uzyskał pozwolenie na budowę nr 1765/2017 i pozwolenie konserwatora wojewódzkiego. Dokumentację wraz z pozwoleniem na budowy przekazano Miastu Kraków w darze zgodnie z ustaleniami listu intencyjnego podpisanego przez kombatantów i miasto Kraków. Zgodnie z preambułą umowy o darowiznę intencją było aby pomnik został zbudowany i odsłonięty na stulecie odzyskania Niepodległości przez Polskę. Miasto rozpisało przetarg na budowę pomnika AK w Krakowie, który z powodów od nas nie zależnych został anulowany. Podczas spotkania w styczniu 2019 Prezydent Krakowa dał kombantom AK obietnicę, że pomnik AK na Bulwarze Czerwieńskim będzie odsłonięty na 75 rocznicę Powstania Warszawskiego.

Nie stało się to do dziś z powodów od nas niezależnych RMK wycowała wszystkie uchwały o wzniesieniu pomnika i uchwaliła realizację ponownych konsultacji nt. upamiętnienia AK z panelem obywatelskim. Obecna uchwała RMK blokuje powstanie pomnika mimo pozwoleniu na budowę, mimo obietnicą daną ostatnim żyjącym kombatantom AK. Stanowczo zwracamy się przeciwko upolitycznionej kampanii antypomnikowej Gazety Wyborczej prowadzonej przez redaktora Gurgula, opartej na nieprawdziwych faktach.

Zwracamy uwagę, że to projekt historyczny a nie polityczny. Weterani zasługuja na godne upamiętnienie a nie na niekończącę się kontrowersję spowodowanę przez aktywistów, którzy nie szanuja obietnice dane ostatnim kombatantom.

08.03.2020
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

skomentował projekt

Drodzy przyjaciele, Szanowni Państwo,

proszę nie tracić nadziei ! Walka dalej trwa !

Kombatanci nieustannie domagają się rozpoczęcia realizacji pomnika !
Miasto Kraków gra na zwłokę kolejnymi konsultacjami. Przykro powiedzieć, że projekt pomnika została upolityczniony i stał się kartą przetargową polityków.

https://www.polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2426774,Nikt-nie-zasluguje-bardziej-na-pomnik-Apel-do-prezydenta-Krakowa-o-upamietnienie-AK

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski
Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Dominik Jaśkowiec

My kombatanci, weterani walk o Niepodległą Polskę, działacze antykomunistyczni i osoby represjonowane, zgromadzeni na spotkaniu opłatkowym w Muzeum AK, zwracamy się do Szanownych Adresatów z apelem o nie blokowanie budowy pomnika Armii Krajowej, ale w duchu zrozumienia dla patriotyzmu, tożsamości i chwały narodowej porozumieli się tak, by ten pomnik stanął w 2020 roku na Bulwarze Czerwieńskim pod Wawelem wg projektu Aleksandra Smagi.
Prezydent Miasta Krakowa i Rada Miasta Krakowa przyrzekli wybudowanie tego pomnika w 2010 r. Podpisy Prezydenta Jacka Majchrowskiego i Przewodniczącego Rady Miasta Bogusława Kośmidra znajdują się na akcie erekcyjnym wmurowanym w kamień węgielny w dniu 27 września 2013 roku. Ten kamień zawiera w sobie ziemie uświęcone krwią żołnierzy AK z blisko 40 pól bitewnych.
Naród mówi przez pomniki o swojej chwalebnej przeszłości. A te najważniejsze, te które mówią najwięcej o bohaterstwie, o wartościach i cenie płaconej za ich obronę powinny być budowane w głównych i najliczniej odwiedzanych centrach miast. Takim jest właśnie to miejsce wybrane na budowę pomnika AK.
Armia Krajowa jest naszą legendą i dumą, która spłynęła krwią na barykadach. Nikt nie zasługuje bardziej na pomnik. Jeżeli tego pomnika tam nie będzie, to znaczy, że władze miasta Krakowa wstydzą się historii tej największej podziemnej armii i jej wielkiej ofiary krwi.
Wierzymy, że nasz apel zmieni widoczne dla wszystkich wrogie podejście władz samorządowych do budowy pomnika. W imię Boże, bez pretekstów, bez nienawiści w sercach i bez kłamstw rozpocznijmy to zaszczytne dzieło budowy w Nowym 2020 Roku.
Oczekujemy na wybudowanie pomnika Armii Krajowej!

02.03.2020
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

skomentował projekt


Radio ESKA podaje

Panel obywatelski, który zadecyduje o przyszłości pomnika AK, odbędzie się najprędzej w czerwcu. Początkowy plan zakładał organizację tej szczególnej wersji konsultacji społecznych pod koniec ubiegłego roku. Powodem opóźnienia jest brak niezależnego realizatora, który mógłby zorganizować panel na odpowiednich zasadach.

Ogłosiliśmy w połowie lutego otwarty konkurs ofert. Chcemy w ten sposób znaleźć operatora panelu obywatelskiego. Poprzednie ogłoszenia konkursowe nie były rozstrzygane z powodów formalnych. Kandydaci byli odrzucani na etapie zgłaszania ofert - mówi Mateusz Płoskonka z Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia.

Jeśli ten konkurs nie przyniesie rozwiązania to kolejny możliwy termin przeprowadzenia panelu obywatelskiego będzie dopiero po okresie wakacyjnym.

Żeby nie było tak, że jak legioniści nie doczekali się powrotu na Oleandry, to i żołnierze Armii Krajowej nie doczekają się odsłonięcia poświęconego im monumentu - mówi dr Jerzy Bukowski, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych.

Pierwszą uchwałę mówiącą o powstaniu pomnika AK krakowscy radni przyjęli w 2010 roku.

26.02.2020
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

skomentował projekt

Kraków: opóźnienie konsultacji z mieszkańcami w sprawie pomnika AK

https://www.eska.pl/krakow/krakow-opoznienie-konsultacji-z-mieszkancami-w-sprawie-pomnika-ak-aa-NvaT-3NAk-SRyi.html

Żeby nie było tak, że jak legioniści nie doczekali się powrotu na Oleandry, to i żołnierze Armii Krajowej nie doczekają się odsłonięcia poświęconego im monumentu - mówi dr Jerzy Bukowski, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych.

26.02.2020
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

skomentował projekt

KRAKÓW: W TYM ROKU NIE BĘDZIE PANELU SPOŁECZNEGO WS. UCZCZENIA ŻOŁNIERZY AK

Radio Kraków - http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/krakow-w-tym-roku-nie-bedzie-panelu-spoleczego-ws-uczczenia-zolnierzy-ak/

Nie będzie panelu społecznego w sprawie formy uczczenia żołnierzy Armii Krajowej w Krakowie, a przynajmniej nie w tym roku. Panel, czyli warsztaty z udziałem kilkudziesięcioosobowej reprezentatywnej grupy mieszkańców miasta, miał ruszyć pod koniec tego roku. Na razie jednak - mimo dwóch konkursów - nie udało się wyłonić firmy, która przeprowadziłaby tego rodzaju konsultacje.

"Nasze zdanie w sprawie panelu było, jest i będzie niezmienne. Uważamy, że kolejne konsultacje w sprawie budowy pomnika AK nie są konieczne." - mówi Jerzy Bukowski - rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych. Jak mówi - o absurdzie organizowania w Krakowie panelu obywatelskiego w tej sprawie świadczy choćby fakt, że mimo dwóch konkursów nie udało się znaleźć firmy, która przeprowadziłaby tego rodzaju konsultacje. Dodał, że zachowanie części radnych świadczy o tym, że za wszelką cenę będą walczyli o to aby wstęga pamięci nie powstała na bulwarze w rejonie Wawelu.

30.11.2019
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

skomentował projekt

Chocholi taniec wokół AK

W tym roku nie zostanie przeprowadzony panel obywatelski w sprawie formy uczczenia Armii Krajowej w Krakowie, ponieważ władzom miasta nie udało się - mimo dwóch konkursów - wyłonić firmy, która by go zorganizowała.

Prezydent profesor Jacek Majchrowski podjął decyzję o przeniesieniu tego zadania na przyszły rok i ogłoszeniu z jego początkiem kolejnego konkursu.

I tak chocholi taniec wokół AK będzie trwał nie wiadomo jak jeszcze długo. Odnoszę wrażenie, że część radnych za punkt honoru przyjęła, aby nie zbudować na bulwarze Czerwieńskim, między Wawelem a Skałką, poświęconego tej armii pomnika „Wstęga Pamięci”. Najwidoczniej obce są im ideały niepodległości, o którą walczyła ta formacja zbrojna Polskiego Państwa Podziemnego.

Jak już tutaj kilkakrotnie pisałem, Rada Miasta Krakowa dwukrotnie podjęła uchwały - obie po konsultacjach społecznych - w sprawie wzniesienia tego monumentu we wskazanej wyżej lokalizacji. Kilka miesięcy temu anulowała je i zarządziła kolejne badanie opinii publicznej krakowian, a po niej panel w formie cyklu spotkań, warsztatów oraz dyskusji, w którym miałoby wziąć udział 60 uczestników w różnym wieku i z różnych środowisk wyłonionych spośród 300 tysięcy (!) mieszkańców podwawelskiego grodu.

Tej najnowszej inicjatywie zdecydowanie sprzeciwiają się środowiska kombatanckie i niepodległościowe ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej na czele. Sędziwi weterani walk o wolną Polskę obawiają się, że żaden z nich nie doczeka dnia odsłonięcia „Wstęgi Pamięci”, o ile w ogóle dojdzie do jej zbudowania.

A dzieje się to w słynącym z kultywowania patriotycznych tradycji Krakowie, co napawa mnie wielkim smutkiem i niesmakiem.

Przeczytaj cały artykuł:
https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/475394-chocholi-taniec-wokol-ak?fbclid=IwAR1B1Fv3oa7svXzQ0pVjgfDsAiI3YbMNyk9vUF9-Ionr8_jxe5ys9I6NZzA

autor: Jerzy Bukowski
Filozof, autor \"Zarysu filozofii spotkania\", piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju.

30.11.2019
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

skomentował projekt

Drodzy przyjaciele,

Bardzo dziękujemy wszystkim za silne wsparcie dla Pomnika AK a zwłaszcza za wzięcie udziału w konsultacjach oraz za przesłanie listów protestacyjnych do Prezydenta Miasta Krakowa.

Akcja "Listy do Prezydenta Krakowa" będzie kontynuowana już ponad 100 osób wysłało swoje listy. Urząd Miasta Krakowa jako właściciel praw majątkowych projektu pomnika AK ma obowiązek odpowiadać na każdy list: prezydent@um.krakow.pl

Zacięta walka trwa nadal jej ostatnim wyrazem była nasza liczna obecność na finale (już trzecich!) konsultacji w Muzeum AK w dniu 30 września br. .

Wykazaliśmy, że jesteśmy najmocniejszą i najliczniejszą grupą stojącą za kombatantami Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

przeczytaj tutaj:

Dziennik Polski
https://dziennikpolski24.pl/krakow-zaciekla-walka-o-pomnik-ak-zwolennicy-wstegi-pamieci-oprotestowuja-dalsze-konsultacje/ar/c1-14464585

Portal Samorządowy informuje o wynikach konsultacji społecznych. Spośród 204 zwolenników postawienia pomnika 120 osób opowiedziało się za wybudowaniem "Wstęgi pamięci" u stóp Wawelu, a 60 w ankietach poparło uczczenie AK-owców - pomnikiem w tradycyjnej formie lub obeliskiem w miejscu po pomniku Koniewa. Inne zaproponowane przez mieszańców lokalizacje to m.in. plac Inwalidów, park Jordana, Planty, Błonia czy otoczenie Muzeum AK.

https://www.portalsamorzadowy.pl/polityka-i-spoleczenstwo/zaprezentowano-wyniki-konsultacji-ws-pomnika-ak-w-krakowie,132726.html
DECYDUJĄCA BITWA PRZED KOMBATANTAMI AK

W listopadzie kombatanci przystąpią do ich ostatniego wielkiego boju przystąpią o urzeczywistnienie ich życiowego testamentu czyli realizacji gotowego projektu Pomnika AK w lokalizacji pod Wawelem, którą uważają za jedynie godną dla upamiętnienia najdzielniejszej Armii Podziemnej na świecie.

Apelują do Polaków o przybycie na panel obywatelski aby stanąć ramię w ramię z kombatantami!

Przekaz kombatantów brzmi tak: Mieszkańcy Krakowa, Polacy, stańcie z nami ramię w ramię w panelu obywatelskim, który ma zadecydować o losie naszego testamentu dla pokoleń - czyli o postawieniu pierwotnie uchwalonego pomnika AK na Bulwarze Czerwieńskim w Krakowie u stóp wzgórza wawelskiego, w miejscu kamienia węgielnego, poświęconego przez kardynała Stanisława Dziwisza.

Nie pozwólmy na to aby nasz projekt podzielił losy upamiętnienia bohaterów AK w Żyrardowie i w Białymstoku!

Aby prawda, honor i godność zwyciężyły.

pozdrawia Was

Fundacja Wstęga Pamięci

08.11.2019
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

skomentował projekt

Drogi przyjacielu, dziękujemy za pytanie.

Przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy AK, Komitetu Budowy Pomnika AK w Krakowie, i Fundacji Wstęga Pamięci są cały czas w kontakcie z władzami miasta Krakowa. W dn. 15.11.2018 byli z wizytą u Pana Prezydenta Miasta Krakowa. Potwierdził, że po wyborach już nie ma przeszkód by pomnik powstał.

Informujemy jednocześnie, że inwestorem pomnika i właścicielem praw majątkowych została Gmina Kraków która obiecała wybudować pomnik w roku w którym tym obchodzimy 100-lecie Niepodległej.

Nie stało się to jednak jeszcze z dwóch powodów:
1. polityka
2. polityka

Dwie firmy chcą budować pomnik AK ale są za drogie. W wyniku opóźnienia realizacji przez polityków doszło do 30% wzrostu stawek płacowych i kosztów za materiały budowlane. Oburzeni kombatanci napisali list do dyrektora krakowskiego ZIKiTu i otrzymali odpowiedź, że brakujące środki będą uzupełnione na 2019.

https://dziennikpolski24.pl/kombatanci-oburzeni-uniewaznieniem-przetargu-na-budowe-pomnika-ak/ar/13461902


Możesz przyspieszyć powstanie pomnika! Napisz list do Prezydenta Miasta !!

Jeśli chcesz się zapytać co z pomnikiem
wyślij list z pytaniem kiedy pomnik? - albo
co z pomnikiem AK !

na adres Prezydenta Miasta Krakowa

prezydent@um.krakow.pl

i na adres

Sekretarz.Miasta@um.krakow.pl

Im więcej listów tym lepiej.
Obowiązkiem każdego urzędnika jest wysłanie odpowiedzi na każdy list który do niego trafi!
Każdy z nas może pomóc!

---notatka ze spotkania Komitetu z Prezydentem Miasta Krakowa--

Potwierdzając ustalenia z 15 listopada 2019 o zgodzie P. Prezydenta na budowę Pomnika AK
na Bulwarze Czerwieńskim pod Wawelem w Krakowie, prosimy o wskazanie osoby odpowiedzialnej
za realizację.

Wniosek o zabezpieczenie przeznaczonych na budowę pomnika środków z autopoprawki
prezydenckiej 2018 i przesunięcie na 2019 został złożony.


Z wyrazem szacunkuP. Przewodniczący Społecznego Komitetu Budowy Pomnika AK w Krakowie
Honorowy Obywatel Miasta Krakowa
Prof. dr hab. arch. inż. Stanisław Juchnowicz
P. Prezes Okręgu Małopolska ŚZŻAK
mjr adw Ryszard BrodowskiP. Prezes Fundacji Wstęga Pamięci
Msc. Dipl.-Ing. Arch. Alexander Smaga

27.11.2018
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

skomentował projekt

TVP o naszym pomniku: https://krakow.tvp.pl/36156572/mija-65-lat-od-smierci-gen-augusta-emila-fieldorfa-nila

Drodzy Przyjaciele!

od 19 grudnia 2017 r. do 31 stycznia 2018 r. trwało ponowne badanie urzedników już po wydaniu pozwolenia na budowę dla pomnika AK "nastawienia" mieszkańców wobec planowanej budowy pomnika na bulwarze Czerwieńskim. W dniu 31 stycznia br. Inicjatorzy i przedstawiciele pomnika Fundacji „Wstęga pamięci” dostarczyli do Miejskiego Centrum Dialogu (MCD) pakiet naszych głosów wyrażających nasze wparcie.

Obecnie trwa procedura weryfikacji wszystkich opinii. W związku z powyższym, tak jak miało to miejsce podczas wszystkich sytuacji dostarczenia do MCD w większych pakietach formularzy, zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o potwierdzenie prawidłowości poprzez odesłanie zwrotnego maila z zaznaczonymi właściwymi odpowiedziami (podkreślenie, zaznaczenie, ewentualnie x przy właściwej).Czy brali Państwo udział w badaniu nastawienia mieszkańców wobec planowanej budowy pomnika Armii Krajowej na bulwarze Czerwieńskim?


Tak x

Nie

Czy są Państwo mieszkańcami Krakowa?

Co dziwi na ankietach nie było wymagane podanie adresu i Peselu ani podpisu!

Tak x

NieChcielisbyśmy przypomnieć, że już w 2016r. podczas ostatnej sesji Rady Miasta wręczylismy Prezydentowi Miasta pakiet z 20,000 podpisami za pomnikiem nasz pomnik wirtualny AK na www.popieramak.plPragniemy poinformować, że Rada Miasta Krakowa uchwaliła podczas ostatnej sesji w roku 2017 budżet dla pomnika AK i uzupełniła tym sposobem brakujące środki. W wyniku naszej długoletnej pracy i współnej akcji!Podczas wizyty weteranów AK i Fundacji Wstęga Pamięci w styczniu br. p. Prezydent Majchrowski zaproponował 01.08.2018 jako termin odsłonięcia pomnika.wyślij pilnie wiadomość do prezydenta Majchrowskiego na adre: prezydent@um.krakow.plSZANOWNY PANIE PREZYDENCIE MIASTA KRAKOWA!

PROSIMY O ZIELONE ŚWIATŁO DLA ROZPCZĘCIA BUDOWY POMNIKA AK.

NIE CHCEMY ROZGRYWEK POLITYCZNYCH. ARMIA KRAJOWA DZIAŁAŁA PONAD PODZIAŁAMI!

PROJEKT MA JUŻ WSZYSTKIE POZWOLENIA.

POMNIK AK W KRAKOWIE BĘDZIE UKORONOWANIEM OBCHODÓW 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚĆI PRZEZ POLSKĘ!

POMNIK AK W HOŁDZIE NIEPODLEGŁEJ !Wybierz 5 przyjaciół i pilnie podaj dalej!Bądzcie teraz z nami! Dziękujemy z góry!pozdrawia

EKIPA WSTĘGA PAMIĘCI

26.02.2018
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

skomentował projekt

WOLNY WSTĘP DLA UCZESTNIKÓW AKCJI POLAKPOTRAFI

Przygotowaliśmy dla Państwa wejście do Filharmonii Krakowskiej za zaproszeniem .

Szanowni Państwo! Drodzy Przyjaciele!

Świętujcie z nami Dzień Niepodległości Polski !

Fundacja Wstęga Pamięci we wspólpracy z Narodowym Centrum Kultury zorganizowała uroczysty
koncert w Filharmonii Krakowskiej. Świętujmy wspólnie przy udziale znakomitej artystki
Katy Carr i Orkiestry Passion Art

„ W hołdzie Niepodległej i żołnierzom AK” .

Koncert ten dedykowany jest również inicjatorom pomnika AK, ostatnim żyjącym bohaterom Armii Krajowej.

Patronat honorowy nad koncertem objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Uwaga: Wszystkich zainteresowanych przybyciem na koncert prosimy o przesłanie potwierdzenia rezerwacji z podaniem liczby miejsc, na adres mailowy fundacja@wstegapamieci.com do 09.11.2017.

z HASŁEM 'KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ'

facebook: https://www.facebook.com/events/448373225560188/?acontext=%7B%22ref%22%3A%2222%22%2C%22feed_story_type%22%3A%2222%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D&pnref=story

Uwaga tylko wiadomości z prawidłowym hasłem będą procedurowane.

Na podany adres mailowy otrzymają Państwo miejscówkę z wolnym wstępem na salę Filharmonii
Krakowskiej, ul. Zwierzyniecka 1, 31-103 Kraków, w dniu 11.11. 2017 , godz.19.30 .

www.wstegapamieci.com

27.10.2017
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

skomentował projekt

Witamy! Dziękuję bardzo za wiadomość.
Odnosnie wysyłki sprawdzimy czy Pan otrzymał od listonosza awizo z wiadomością, że paczka była do odebrania terminie. Wkrótce odpowiemy na Pana pytanie.

Pozdrawia
EKIPA WSTĘGA PAMIĘCI

15.10.2017
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

skomentował projekt

Szanowni Państwo! Drodzy Przyjaciele!

Świętujcie z nami Dzień Niepodległości Polski !
Fundacja Wstęga Pamięci we wspólpracy z Narodowym Centrum Kultury zorganizowała uroczysty koncert w Filharmonii Krakowskiej. Świętujmy wspólnie przy udziale znakomitej artystki
Katy Carr i Orkiestry Passion Art.

Koncert ten dedykowany jest również inicjatorom pomnika AK, ostatnim żyjącym bohaterom Armii Krajowej.

Patronat honorowy nad koncertem objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Przygotowaliśmy dla Państwa wejście do Filharmonii Krakowskiej za zaproszeniem .

Wszystkich zainteresowanych przybyciem na koncert prosimy o przesłanie potwierdzenia rezerwacji
z podaniem liczby miejsc, na adres mailowy info@akmemorial.pl do 09.11.2017.

z HASŁEM 'KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ'

Uwaga tylko wiadomości z prawidłowym hasłem będą procedurowane.

Na podany adres mailowy otrzymają Państwo miejscówkę z wolnym wstępem na salę Filharmonii
Krakowskiej, ul. Zwierzyniecka 1, 31-103 Kraków, w dniu 11.11. 2017 , godz.19.30 .

Prosimy o nadsyłanie swoich zgłoszeń w jak najszybszym terminie ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

pozdrawia
EKIPA WSTĘGI PAMIĘCI

15.10.2017
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

skomentował projekt

Wszystkie aktualne informacje i zdjęcia:

Facebook: https://www.facebook.com/KrakowPomnikAK/

Nasza grupa Popieram AK: https://www.facebook.com/groups/popieramak/


www.wstegapamieci.com

zobacz naszego Newslettera!

RAZEM BUDUJEMY POMNIK AK
Bądzcie teraz też z nami !!!

28.09.2017
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

skomentował projekt

Drodzy przyjaciele!

Dzisaj mamy wspaniałą wiadomość dla Państwa jest to historyczny dzień dla budowy pomnika ponieważ otrzymalismy od Wydziału Architektury UMK uprawomocnione pozwolenie na budowę. Oznacza to dla nas, że budowa pomnika ruszy jeszcze w tym roku. Pomaga nam Zikit w Krakowie który dla nas organizuje przetarg. Czas budowy realizacji pomnika ok. 6 tygodnie, budujemy etapami. Ze względu na zaawansowany wiek weteranów ostateczne otwarcie Pomnika AK odbędzie się prawdopodobnie na wiosne 3 maja 2018 przy dobrej pogodzie.

UMK Wydział Architektury zatwierdza projekt budowlany i udziela pozwolenia na budowę

W imieniu całego zespołu dziękujemy przede wszystkim Szanownemu p. prezesowi ŚZŻAK młp mjr mec Ryszardowi Brodowskiemu oraz wszystkim urzędnikom Miasta Krakow za ich zaufanie, wkład pracy w procesie pozwolenia na budowę. A uczestnikom akcji Polakpotrafi dziękujemy za wielkie wsparcie !

Dla nas wszystkich zaczyna się ciekawy czas realizacji !!!

RAZEM BUDUJEMY POMNIK AK !!!
Bądzcie teraz też z nami !!!

28.09.2017
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

skomentował projekt

Szanowny Panie Kamilu!

Niestety do dzis nie otrzymalismy od Pana żadnego wypełnionego formularza.
Rok temu przesłalismy do Pana formularz z prośbą o wypełnienie.

Prosimy o odesłanie wypełnionego formularza który Pan otrzymał od nas.

Tylko po otrzymaniu formularza możemy Panu wysłać dyplom i upominki bo nie znamy Waszych adresów.

Prosimy także o krótkie sprostowanie Pana wypowiedzi w komentarzach na stronie polakpotrafi.

Tylko i wyłacznie po otrzymaniu formularza możemy przesłać upominki.

dziękujemy z góry

pozdrawia

EKIPA WSTĘGA PAMIĘCI

29.05.2017
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

skomentował projekt

Szanowni Przyjaciele!

Wszystkim naszym Partnerom, Przyjaciołom

i Darczyńcom pragniemy serdecznie podziękować

za powierzone nam zaufanie i współpracę w minionym roku.

Życzymy dużo zdrowia, sukcesów,

udanych inwestycji i wszelkiej pomyślności

w Nowym Roku 2017!

Podczas Świąt Bożego Narodzenia EKIPA WSTĘGA PAMIĘCI pozwoliła sobie zrobić przerwę i zadbać o tych, którzy są najsłabsi- o bezdomne dzieci. Zorganizowalismy akcję Misiów Wojtków, które otrzymalismy w darze od przyjaciół ze Szkocji. Rozdawaliśmy je dzieciom z Domów Dziecka.
Nasi wolontariusze zdołali jeszcze przed Świętami wysłać setki paczek dla darczyńców z akcji zbiórki na pomnik AK Polakpotrafi . Niestety z powodu niezależnych od nas różnych przeszkód jak opóźnienie dostaw i wysyłek przez Pocztę Polską jak np. brak w magazynach poczty zamówionych przez nas kartonów, nie udało się nam wysłać wszystkich paczek do naszych przyjaciół.

http://www.dziennikpolski24.pl/aktualnosci/malopolska/a/misie-z-farmy-w-szkocji-dla-chorych-dzieci,11618954/


Wolontariuszom udało się chociaż wysłać połowę wysyłek wachmistrzów! Niewiele brakuje!

Brakuje nam jeszcze 486 formularzy darczyńców z adresami i danymi na pomnik.

Proszę wziąć pod uwagę że nasza praca zależy w dużej mierze od zaangażowania wolontariuszy i przyjaciół idei pomnika AK. Dziękujemy im za to z całego serca! Bez tej pomocy wspaniałych młodych ludzi, uczniów i studentów, którzy poświęcili swój czas i energię nasza akcja by się tak nie powiodła. W tej chwili wrócili z ferii aby uczyć się na sesje egzaminacyjne. Będziemy kontynuowali naszą akcję, którą chcemy jak najszybciej
dokończyć , definitywnie przed zbliżającymi się wakacjami.

Skoro otrzymujemy ciągle nowe upominki od naszych sponsorów będzie to również okazja i czas na dogrwykę z naszej strony.

Obiecujemy, że te paczki , które nie zostały jeszcze wysłane będą wysłane przez naszych wolontariuszy ale po sesji. Sama Akcja Polakpotrafi będzie zakończona wtedy jeżeli każdy będzie miał swój dyplom z nagrodami i swój napis na tablicy pomnika.

W tym roku zamierzamy zorganizować uroczystą galę na odsłonięcie pomnika AK dla weteranów, dla naszych darczyńców i przyjaciół.

Przyjmujemy wolontariuszy do współpracy. Chętni mogą sie u nas zgłosić pod Hasłem

GALA DLA WETERANA.

Z noworocznymi pozdrowieniami

EKIPA WSTĘGA PAMIĘCI

21.01.2017
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

skomentował projekt

Pragniemy poinformować że umieszczenie nazwisk na tablicy pamiątkowej jest osobnym etapem przy realizacji. Wyszstkie nawiska zostaną przedstawione Wam do korekty. Dyplomy śa darem sponsorów. każdy grosz potrzebny jest na budowę pomnika i musimy bardzo liczyć się jego wydaniem na tym polega sponsoring.
Projekt graficzny znalazł pelną akceptacje kombatantów. Polska poczta zarządała za duże opłaty za przesyłki wiekoformatowe B1. Będziemy starali sie zamiast plakatów wysłać ryngrafy AK. Plakat możemy przesłać jezeli go złożymy w kwadrat. Naszym celem nie jest wydawaniem na drogich papierach tylko zrealizowanie projektu bohaterów AK.

29.11.2016
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

skomentował projekt

Przykro mi że nie trafilismy Pani gust. Pragnę poinformować że umieszczenie nazwisk na tablicy pamiątkowej jest osobnym etapem przy realizacji. Wyszstkie nawiska zostaną przedstawione Wam do korekty. Dyplomy śa darem sponsorów. każdy grosz potrzebny jest na budowę pomnika i musimy bardzo liczyć się jego wydaniem na tym sponsoring.
Projekt graficzny znalazł pelną akceptacje kombatantów. Polska poczta zarządała za duże opłaty za przesyłki wiekoformatowe B1. Będziemy starali sie zamiast plakatów wysłać ryngrafy AK. Plakat możemy przesłać jezeli go złożymy w kwadrat. Naszym celem nie jest wydawaniem na drogich papierach tylko zrealizowanie projektu bohaterów AK.

29.11.2016
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

skomentował projekt

Witamy, Wiemy że bez Was nie byłoby takiego sukcesu! To znaczy mozemy konkretnie mówic o realizacji Pomnik AK pod Wawelem. Nagrody są stopniowo wysyłane, proszę uzbroić się w cierpliwość. Na pewno o nikim nie zapomnimy. Jednak Waszą najwyższą nagrodą będzie umieszczenie na tablicy pamiątkowej pod Wawelem. Przewidujemy 27 wrzesnia jako datę odsłonięcia pomnika pod Wawelem. Przed zakończeniem projektu nie ma żadnego obowiązku nagradzania darczyńców. Proces wysłania nagród będzie zakończony przed swiętami bożego narodzenia. IPN dodaje do każdej paczki, która jeszcze nie została wysłana ryngrafy AK. Jest to duży projekt o budżecie 1,5 mln PLN. Wszystkim nam zależy na szybkim zakończeniu pierwszej fazy czyli upominek i nagród. Napewno do zakończenia projektu zostaną uhonorowani. Dla przyspieszenia możecie dołaćzyć do grona wolontariuszy. Pozdrawia EKIPA WSTĘGI PAMIĘCI

29.11.2016
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

skomentował projekt

WAŻNY PROGRES W PROJEKCIE POMNIKA AK 'WSTĘGA PAMIĘCI' w KRAKOWIE

Szanowni przyjaciele,
Pragniemy Was poinformować że Ekipa Wstęgi Pamięci jest w trakcie zakończenia akcji zbiórki pośród dużych sponsorów która pozwala nam na sfinansowanie całego pomnika pod Wawelem i nie tylko elementu wstęgi. Całkowity koszt inwestycji z Ogrodem to jednak 1,5 mio PLN. Podjęliśmy wspólnie z weteranami rozmowy z dużymi sponsorami (Tauron, Lotos itd.,) i przedstawicielami miasta Krakowa. Możemy liczyć na przychylność i pomoc Miasta Krakowa w realizacji projektu.

Fundacja Wstęga Pamięci powołana aby udzielić pomoc dla pomnika została inwestorem pomnika wspólnie z urzędem miastem. Rozpoczęcie prac budowlanych na wiosnę 2017. Przewidujemy odsłonięcie pomnika wd 27.9.2017. Lokalizacja pomnika zatwierdzona. Jestesmy w tej chwili w trakcie przygotowania projektu budowlanego na bazie mapy geodezyjnej która została przez nas zamówiona. W początek listopada odnieśliśmy niezły sukces otrzymalismy wstepną zgodę konserwatora wojewódzkiego odnosnie wysokości i kształtu pomnika pod Wawelem!

W tej chwili trzy Ekipy naraz pracują nad projektem i wysyłkami. Chętnie przyjmujemy nowych wolontariuszy i osób które nam chća pomóc w tym ważnym projekcie dla naszych bohaterów. Przepraszamy za spóźnienie spowodowane przez zamówienie takiej wielkiej ilości paczek u Poczty Polskiej. IPN nam dodaje do kązdej paczki, która jeszcze nie została dostarczona swoje pamiątkowe Ryngrafy AK.

Waszą najwyższą nagrodą będzie jednak umieszczenie na specialnej tablicy pamiątkowej w Ogrodzie Pamięci Narodowej pod Wawelem. Aby to się udało musimy się jeszcze troche popracować. Otrzymujemy bardzo dużo wiadomości i staramy się na każdą odpisać. Prosimy o jeszsze troszke cierpliwośći. Prosze czytajcie nasze newslettery. Trzymamy Was na bięząco!

Wkrótce ogłaszamy całkowite pokrycie kosztów budowy Pomnik AK \'Wstęga Pamięci\' i Ogrodu Pamięci Narodowej w radiu i w telewizji! trzymajcie nam kciuki! Zapewnienie całkowitego budżetu projektu dla bohaterów AK to nasz wielki cel na 2016!

Dzięki Waszej ogromnej pomocy i naszego wspólnego wkłądu wypełniami testament AK!

pozdrawia
EKIPA WSTĘGI PAMIĘCI

25.11.2016
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

skomentował projekt

dla wszystkich uczestników AKcji polakpotrafi - NAPISY NA POMNIKU AK 'WSTĘGA PAMIĘCI' - jesli nie chcesz wzpełnić ankiete za pomocą facebooku przeslij nam twoją odpowiedź "ANKIETA + NUMER odpowiedzi" np. "ANKIETA odpowiedz 1)" na adres info@akmemorial.pl

Które napisy powinny być umieszczone na Pomniku AK 'Wstęga Pamięci' u stóp Wawelu, po wewnętrznej stronie bryły wijającej się wstęgi wokół placu o kształcie granic II RP?
Pomniki to według definicji szczególne miejsca pamięci lub objekty o charakterze artystycznym. Przypominają nam ważne wydarzenia albo osoby z historii. Pomnik który milczy wydaje sie pustym i nudnym ale może rozwijać wręcz silną symbolike. Natomiast pomniki które noszą za dużo informacji w formie ścisłej wiedzy pełnią swoją funkcje ale ryzykują utratę ducha artystycznego i wydają się przegadane. Ważne są harmonia, całokształt, i przekaz pomnika.
Twoje zdanie jest dla nas ważne! Ankieta ma charakter wolny, doradczy i niewiążący. Treści i napisy na pomnik będą opracowane przez historyków AK. Ankieta trwa do 3.10.2016. -

1) jestem za umieszczeniem jak najwięcej napisów: cała historia AK "Pomnik ksiązka"
2) tylko sama wiedza symboliczna: najważniejsze akcje AK, pomniki to nie książki.
3) hymn AK wiersz Zbigniewa Kabaty ps bobo "Byłąs nasza radością i dumą..."
4) wiedza symboliczna: Naważniejsze akcje AK, Cichociemni, Zegota, znaki jednostek AK
5) wiedza symboliczna lecz we wszystkich językach Europy

zapraszamy do udziału i czekamy na Wasze odpowiedzi :)

pozdrawia
EKIPA WSTĘGA PAMIĘCI

27.09.2016
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

skomentował projekt

Zapraszamy do udziału w głosowaniu! Napisy na pomnik AK!
głosuj tutaj: https://www.facebook.com/groups/popieramak/

Specjalna ankieta tylko dla uczestników akcji polakpotrafi.pl i członków grupy popieramak.pl.

Towje zdanie jest ważne!!!

26.09.2016
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

skomentował projekt

NAPISY NA POMNIKU AK 'WSTĘGA PAMIĘCI'
Twoje zdanie jest dla nas ważne. Zapraszamy do udziału w specjalnej ankiecie. Tylko dla uczestników akcji polakpotrafi i członków grupy popieramak.pl ! dołącz do grupy

website: https://www.facebook.com/groups/popieramak/

Email: popieramak@groups.facebook.com


Które napisy powinny być umieszczone na Pomniku AK Wstęga Pamięci u stóp Wawelu, po wewnętrznej stronie bryły wijającej się wstęgi wokół placu o kształcie granic II RP.
Twoje zdanie jest dla nas ważne! Ankieta ma charakter wolny, doradczy i niewiążący. Treści i napisy na pomnik będą opracowane przez historyków AK. Ankieta trwa do 3.10.2016.

25.09.2016
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

skomentował projekt

POLAKPOTRAFI - INFORMACJA DLA MAJORÓW, ROTMISTRZÓW I MECENASÓW PAKIETÓW WYŻSZYCH STOPNI OFICERSKICH.- otrzymalismy już wszystkie nagrody od naszych sponsorów: dyplomy, koszulki, albumy !!! zdjęcia można oglądać na facebooku: https://www.facebook.com/KrakowPomnikAK/photos/a.173217472884720.1073741830.161484934057974/522205551319242/?type=3&theater
Uprzejmie informujemy, że otrzymalismy do dnia dzisejszego 38 formularze MAJORÓW. brakuje nam jeszcze 8 wypełnionych formularzy darczyńców z podaniem imienia i nazwiska na tablicy pamiątkowej. Brakuje także ponad 30 rotmistrzów!
Uprzejmie zwracamy się do wszystkich MAJORÓW którzy nam jeszcze nie podali ich danych na tablice o jak najszybsze uzupełnienie brakująych danych.
Przesyłka pakietów MAJORÓW, i pakietów o wartości ponad 1,000 PLN i wyżej jest w trakcie opracowania i będzie wykonana w przyszłym tygodniu za pomocą poczty polskiej.
Harmongram wysłania Pakietów dla darczyńców. Przepraszamy bardzo za opóznionienie z powodu udziału tegorocznego Fundacji Wstęga Pamięci w Forum w Krynicy i przygotowania uroczystej gali z Koncertem Katy Carr na rzecz budowy pomnika, która się odbyła wczoraj w byłym Klubie Oficerskim II Korpusu Polskiego w Londynie w pamięci tragicznego napadu sowieckiego na Polskę w dn. 17.9.1939.

Wszystkie wyższe stopnie oficerskie Majorzy i Rotmistrze: 14.09.2016 - 30.09.2016
Wachmistrze, Ułani itd. 30.9.2016 - 17.10.2016

więcej aktualności i informacji nt. działań Akcji Obywatelskiej POPIERAMAK.PL:
https://www.facebook.com/KrakowPomnikAK/

20.09.2016
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

skomentował projekt

@ paik 123 Chyba Pan tutaj grubo przesadza. Czekamy na formularze darczyńców. Nikt tutaj nie potrzebuje Panskie teorie konspiracyjne. Wysłalismy maile na wyszstkie adresy które otrzymalsmy od operatora. Do dnia dziśejszego 1,000 osób zdolało go wypełnić i odesłać Ci którzy go nie dostali mają teraz najlepsza okazje zęby go zamówić. formularz darczyńców można zamówic tutaj: info@akmemorial.pl PS: Uwaga otrzymalisy liste darczyńców od operatora. sprawdzamy kto ma prawo na nagrode i kto nie.

26.07.2016
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

skomentował projekt

W tej chwili jestesmy w trakcie zamknięcia zbiórki ponieważ nazbierana przez nas kwota pozwala narazie tylko na rozpoczęcie prac i pokrywanie najwążniejszego elementu Wstęgi ale jeszcze nie pokrywa koszt całego pomnika.

Potrzebna jest nam cała kwota aby móc wybudować całkowity pomnik a nie tylko jedną połowe.

Czas nam sprzyja zgłosili sie kolejni sponsorzy duże firmy między innymi też duże spółki państwowe. Zdobylismy np Bank Gospodarstwa Krajowego jako dużego sponsora.

Trzymajcie kciuki do zamknięcia zbiórki brakuje już niewiele.

Trwają także jeszcze przygotowania projektu i projektu wykonawczego.
Prace budowlane mają ruszyć w początek roku 2017 i mają byc zakonczone zgodnie z planem 3 Maja 2017. Jako alternatywny termin przyjmujemy 27 wrzesnia Swięto Polskiego Państwa Podziemnego.

W dniu 27.09.2016 z okazji Swięta Polskiego Podziemnego organizujemy duży koncert dla bohaterów AK w Filharmonii Krakowskiej na który już teraz serdecznie zapraszamy.

Będziemy Was informowali na bieżąco.

pozdrawiam

Alexander Smaga
Wstęga Pamięci AK

2016-07-20 20:38 GMT+02:00 jarekland :
Dzień dobry

Jestem jednym z darczyńców projektu. Chciałbym wiedzieć jak przebiega jego realizacja.

Pozdrawiam
Jarosław Grzegorz Kubaszewski--


Wspólnymi siłami budujemy Pomnik AK "Wstęga Pamięci" pod Wawelem!pod patronatem honorowym Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Krakowapatronat medialny: TVPhomepage: www.popieramak.plDziesiątki tyśięcy Polaków w Polsce i na świecie nas wspierają

Dołączcie do Akcji!strona internetowa / homepage: http://wstegapamieci.com/
Formularze można zamówić tutaj: info@akmemorial.pl21.07.2016
Zwycięski Lot w hołdzie polskim lotnikom Bitwy o Anglię

Zwycięski Lot w hołdzie polskim lotnikom Bitwy o Anglię

Fundacja Wstęga Pamięci

aktualizacja projektu

Drodzy przyjaciele !
Pragniemy podziękować wszystkim, którzy dotąd wzięli udział w akcji pt. Zwycięski Lot. Ze względu na nadzwyczajną sytuację spowodowaną pandemią Koronawirusem COVID 19 zdecydowaliśmy zawiesić akcję i zwrócić wszystkie środki. Dziękujemy wszystkim za nadzwyczajne wsparcie i wyrażamy nadzieję, że przy wznowieniu akcji możemy na Was liczyć.
Wszystkich uczestników prosimy o ponowne wzięcie udziału po zakończeniu pandemii Koronawirusa.  
Wszystkich serdecznie pozdrawiamy i życzymy zdrowia !
zespół Zwycięskiego Lotu 303

17.03.2020
Zwycięski Lot w hołdzie polskim lotnikom Bitwy o Anglię

Zwycięski Lot w hołdzie polskim lotnikom Bitwy o Anglię

Fundacja Wstęga Pamięci

aktualizacja projektu

Lot https://polakpotrafi.pl/zwycieskilot303/ to otrzymujesz od nas 1 poster jako prezent w dodatku do każdego pakietu Asa Myśliwskiego! dziękujemy autorowi Robertowi Firsztowi za ten piękny podarunek. #zwycieskilot303

12.03.2020
Zwycięski Lot w hołdzie polskim lotnikom Bitwy o Anglię

Zwycięski Lot w hołdzie polskim lotnikom Bitwy o Anglię

Fundacja Wstęga Pamięci

aktualizacja projektu

11.03.2020
Zwycięski Lot w hołdzie polskim lotnikom Bitwy o Anglię

Zwycięski Lot w hołdzie polskim lotnikom Bitwy o Anglię

Fundacja Wstęga Pamięci

aktualizacja projektu

Mamy 10 egzemplarzy do rozdania !

W dodatku do każdej Nagrody powyżej 100 PLN otrzymujesz ksiązkę pt. Legenda Dywizjonu 303 autorstwa Arkadiusz Pilchaw prezencie !

 

 

10.03.2020
Zwycięski Lot w hołdzie polskim lotnikom Bitwy o Anglię

Zwycięski Lot w hołdzie polskim lotnikom Bitwy o Anglię

Fundacja Wstęga Pamięci

aktualizacja projektu

 

09.03.2020
Zwycięski Lot w hołdzie polskim lotnikom Bitwy o Anglię

Zwycięski Lot w hołdzie polskim lotnikom Bitwy o Anglię

Fundacja Wstęga Pamięci

aktualizacja projektu

Wszystkiego najlepszego z okazji DNIA KOBIET 2020 życzy zespół ZWYCIĘSKIEGO LOTU 303 !

W niedzielę 8 marca 2020 obchodzimy Dzień Kobiet. To święto, w którym swoim bliskim kobietom składamy życzenia. W związku z tym przygotowaliśmy specjalną sylwetkę w hołdzie Jadwigi Piłsudskiej córki marszałka Polski.

Jadwiga Piłsudska była pilotem m.in. szybowców, a w czasie II wojny światowej służyła w brytyjskim Air Transport Auxiliary (ATA). Ta cywilna organizacja zajmowała się rozprowadzaniem nowych i wyremontowanych samolotów z fabryk i warsztatów do wojskowych baz, na terenie całej Wielkiej Brytanii.

Jadwiga Piłsudska była jedną z trzech Polek w całym ATA, wśród siedemnastu polskich pilotów. Te dwie pozostałe polskie pilotki to por. Stefania Wojtulanis i por. Anna Leska. Jak sama po latach Jadwiga Piłsudska mówiła, najbardziej ukochała podczas tej niebezpiecznej służby Spitfire’a. Doszła do stopnia porucznika, a za swoją służbę i dzielność została odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi z Mieczami.

08.03.2020
Zwycięski Lot w hołdzie polskim lotnikom Bitwy o Anglię

Zwycięski Lot w hołdzie polskim lotnikom Bitwy o Anglię

Fundacja Wstęga Pamięci

aktualizacja projektu

Drogi przyjacielu,

wybierz dodatkowy pakiet Lotnika Myśliwskiego a w prezencie otrzymasz Kubek "For our freedom and yours - Za Naszą wolność i Waszą"

Akcja trwa tylko do 10 marca !

07.03.2020
Zwycięski Lot w hołdzie polskim lotnikom Bitwy o Anglię

Zwycięski Lot w hołdzie polskim lotnikom Bitwy o Anglię

Fundacja Wstęga Pamięci

aktualizacja projektu

Sylwetki polskich Asów Myśliwskich wracają na wybrzeże Anglii - mobilna instalacja wystawowa na cześć lotników będzie podróżowała po najważniejszych miejscach historycznych Bitwy o Anglię.
 
“Nie sądzę, by wynik tej bitwy był taki sam, gdyby nie wspaniałe polskie dywizjony i ich niezrównana waleczność.” - to przemówienie generała Hugh Dowdinga, naczelnego dowódcy RAF w czasie Bitwy o Anglię.
przeczytaj więcej w artykule na aviation24.pl


https://aviation24.pl/component/k2/item/7369-zwycieski-lot-303-sylwetki-polskich-asow-wracaja-na-wybrzeze-anglii

06.03.2020
Zwycięski Lot w hołdzie polskim lotnikom Bitwy o Anglię

Zwycięski Lot w hołdzie polskim lotnikom Bitwy o Anglię

Fundacja Wstęga Pamięci

aktualizacja projektu

wybierz swojego bohatera pilota a my wykonamy jego sylwetkę w artystycznej formie ze stali

wskaż swojego bohatera !

wskaż swój wybór ! napisz do nas !

 

06.03.2020
Zwycięski Lot w hołdzie polskim lotnikom Bitwy o Anglię

Zwycięski Lot w hołdzie polskim lotnikom Bitwy o Anglię

Fundacja Wstęga Pamięci

aktualizacja projektu

W podziękowaniu otrzymujesz dyplom (A4) za udział w akcji na rzecz upamiętniena Polskich Lotników Bitwy o Anglię ! Sprawdź cenę i dostępność nagrody.

05.03.2020
Zwycięski Lot w hołdzie polskim lotnikom Bitwy o Anglię
05.03.2020
Zwycięski Lot w hołdzie polskim lotnikom Bitwy o Anglię

Zwycięski Lot w hołdzie polskim lotnikom Bitwy o Anglię

Fundacja Wstęga Pamięci

aktualizacja projektu

...rozpoczeliśmy naszą akcję !

Zwycięski Lot 303 to mobilne instalacje wystawowe podróżujące po Anglii i Polsce. Zapoznaj się projektem i wesprzyj tutaj: https://polakpotrafi.pl/projekt/zwycieskilot303

Przypomnijmy Brytyjczykom wielki wkład Polaków w zwycięstwo w Bitwie o Anglię! Dołącz do Zwycięskiego Lotu 303 !

03.03.2020
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

aktualizacja projektu

Żeby nie było tak, że jak legioniści nie doczekali się powrotu na Oleandry, to i żołnierze Armii Krajowej nie doczekają się odsłonięcia poświęconego im monumentu - mówi dr Jerzy Bukowski, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych.

https://www.eska.pl/krakow/krakow-opoznienie-konsultacji-z-mieszkancami-w-sprawie-pomnika-ak-aa-NvaT-3NAk-SRyi.html

26.02.2020
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

aktualizacja projektu

Drodzy przyjaciele,

Mimo śmierci jednego z pomysłodawców w dniu 05.02.2020, Pana Prof. Stanisława (96 l.),  kombatanci AK zapowiadają kontynuację walki o pomnik AK w Krakowie aż do skutku! Dziś w miejscu kamienia węgielnego pomnika nasi przyjaciele oddali hołd bohaterom AK ! Dziękuję za piękną inicjatywę z okazji 78 rocznicy mianowania ZWZ na AK. Serdecznie dziękujemy Małgorzaty Janiec, Krzysztofowi Zbdylowi, i Beaty Kasperczyk za pamięci i troskę o pomnik AK. 

Ponawiamy 

Opłatkowy apel kombatantów o wybudowanie pomnika AK w Krakowie

 

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski 

Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Dominik Jaśkowiec

 

My kombatanci, weterani walk o Niepodległą Polskę, działacze antykomunistyczni i osoby represjonowane, zgromadzeni na spotkaniu opłatkowym w Muzeum AK, zwracamy się do Szanownych Adresatów z apelem o nie blokowanie budowy pomnika Armii Krajowej, ale w duchu zrozumienia dla patriotyzmu, tożsamości i chwały narodowej porozumieli się tak, by ten pomnik stanął w 2020 roku na Bulwarze Czerwieńskim pod Wawelem wg projektu Aleksandra Smagi.
Prezydent Miasta Krakowa i Rada Miasta Krakowa przyrzekli wybudowanie tego pomnika w 2010 r. Podpisy Prezydenta Jacka Majchrowskiego i Przewodniczącego Rady Miasta Bogusława Kośmidra znajdują się na akcie erekcyjnym wmurowanym w kamień węgielny w dniu 27 września 2013 roku. Ten kamień zawiera w sobie ziemie uświęcone krwią żołnierzy AK z blisko 40 pól bitewnych.
Naród mówi przez pomniki o swojej chwalebnej przeszłości. A te najważniejsze, te które mówią najwięcej o bohaterstwie, o wartościach i cenie płaconej za ich obronę powinny być budowane w głównych i najliczniej odwiedzanych centrach miast. Takim jest właśnie to miejsce wybrane na budowę pomnika AK.
Armia Krajowa jest naszą legendą i dumą, która spłynęła krwią na barykadach. Nikt nie zasługuje bardziej na pomnik. Jeżeli tego pomnika tam nie będzie, to znaczy, że władze miasta Krakowa wstydzą się historii tej największej podziemnej armii i jej wielkiej ofiary krwi.
Wierzymy, że nasz apel zmieni widoczne dla wszystkich wrogie podejście władz samorządowych do budowy pomnika. W imię Boże, bez pretekstów, bez nienawiści w sercach i bez kłamstw rozpocznijmy to zaszczytne dzieło budowy w Nowym 2020 Roku.
Oczekujemy na wybudowanie pomnika Armii Krajowej!
Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej

https://www.facebook.com/groups/popieramak/

https://www.facebook.com/KrakowPomnikAK/

 

14.02.2020
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

aktualizacja projektu

Jerzy Bukowski z Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie przekazuje, że nowa wojewódzka konserwator zabytków Monika Bogdanowska zajęła zdecydowane stanowisko w sprawie budowy pomnika AK. Chodzi o mail, w którym stwierdziła, że przedsięwzięcie to ma już wszelkie wymagane prawem uzgodnienia i pozwolenia. - Uważam, że sprawa jest zamknięta, nie ma nad czym dyskutować - potwierdza dr Bogdanowska.

 

 

Przeczytaj cały artykuł:

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul/wojewodzka-konserwator-o-pomniku-ak-sprawa-jest-zamknieta,5077769,art,t,id,tm.html

11.04.2019
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

aktualizacja projektu

Jerzy Bukowski z Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie przekazuje, że nowa wojewódzka konserwator zabytków Monika Bogdanowska zajęła zdecydowane stanowisko w sprawie budowy pomnika AK. Chodzi o mail, w którym stwierdziła, że przedsięwzięcie to ma już wszelkie wymagane prawem uzgodnienia i pozwolenia. - Uważam, że sprawa jest zamknięta, nie ma nad czym dyskutować - potwierdza dr Bogdanowska.

 

Przeczytaj cały artykuł:

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul/wojewodzka-konserwator-o-pomniku-ak-sprawa-jest-zamknieta,5077769,art,t,id,tm.html

11.04.2019
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

aktualizacja projektu

W środę 13.03.2013  kilkudziesięciu przedstawicieli środowisk kombatanckich protestowało przed Urzędem Miasta Krakowa. Domagają się oni budowy pomnika AK Wstęga Pamięci pod Wawelem. Manifestanci próbowali dostać się do prezydenta Jacka Majchrowskiego oraz na salę obrad, gdzie trwały obrady rady miasta. Uniemożliwili im to strażnicy miejscy, doszło do przepychanek i okrzyków "Precz z komuną", "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę".
Kraków. Mocny protest środowisk kombatanckich ws. pomnika AK. Chcieli dostać się na salę obrad rady miasta. "Precz z komuną!" [ZDJĘCIA]
na zdjęciu: Jacek Plater Wiceprezes ŚZŻAK Okręg Małopolska podczas demonstracji pod  Urzędem Miasta Krakowa
Kraków. Mocny protest środowisk kombatanckich ws. pomnika AK. Chcieli dostać się na salę obrad rady miasta. "Precz z komuną!" [ZDJĘCIA]
zespół pomnika AK zorganizował pokaz dużej makiety pomnika w skali 1.200 w holu UMK

13.03.2019
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

aktualizacja projektu

Drodzy przyjaciele!

Informujemy, że w dn. 15.11.2018 P. Prezes Okręgu Małopolska Światowego Związku Żołnierzy AK mjr adw Ryszard Brodowski, P. Przewodniczący Komitetu Społezcznego Budowy Pomnika AK w Krakowie prof. dr. hab. Stanisław Juchnowicz - Honorowy obywatel Miasta Krakowa i P. Prezes Fundacji Wstęga Pamięci architekt Alexander Smaga byli z wizytą u Pana Prezydenta Miasta Krakowa.

Pan Prezydent nas zaprosił na osobiste spotkanie by omówić sytuacje odnosnie powstania pomnika po wygranych wyborach samorządowych. To dobry znak oznacza to że mu zależy na szybkiej realizacji pomnika.

Wszyscy byliśmy smutni, że nie doszło do realizacji pomnika na 11.11.2018 na 100-lecie.  Historia pokazuje, że pomniki w Krakowie się rodzą na ogół z wielkim bólem tak jak np. Pomnik Adama Mickiewicza , Pomnik Grundwaldzki. Rok wyborów samorządowych nam w tym nie pomógł raczej opóżnił nasze starania.

 Ale co ma być to nie utonie!

Ponadto Pan Prezydent nas powiadomił, że nie ma już żadnego obowiazku rozpisania nowego przetargu. Prawo zamówień publicznych przewiduje tylko 2 przetargi. Oznacza to że najtańszy oferent z przetargu może otrzymać zlecenie z wolnej ręki !

Nowa data odsłonięcia pomnika: w dn. 3 maja 2019.

Uzyskaliśmy odpowiedź od P. Prezydenta Jacka Majchrowskiego, że po wygranych wyborach już nie ma przeszkód by pomnik powstał.

Sejm RP mianował lata 2018-2020 Stuleciem Odzyskania Niepodległej. 

Jednocześnie przepraszamy Cię za długą chwile milczenia ale wszyscy czekaliśmy na rezultaty wyborów samorządowych w Krakowie, które są istotne dla powstania dzieło w hołdzie całej AK!

Informujemy jednocześnie, że głównym inwestorem pomnika i właścicielem projektu i praw majątkowych została Gmina Kraków, która się zobowiązała uzupełnić brakujące środki i go wybudować.

Napisz list do kombatantów prześlij im Twoje życzenia na 100-lecie Niepodległej!

Niewiele brakuje aby pomnik stanał. Potrzebne jest teraz dużo siły i energii w walce o pomnik AK.

Wspólnie dobiegamy do mety !

podajemy adres: rbrodowski@interia.pl 

AKowcy będą walczyć jak lwy o pomnik !

Na zdjeciu: (od lewej do prawej strony) P. Prezes mjr Ryszard Brodwski, P. Prof. Stanisław Juchnowicz, Alexander Andrzej Smaga przed wejściem do krakowskiego ratusza!

 

pozdrawia Was

EKIPA WSTĘGI PAMIĘCI

 

28.11.2018
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

aktualizacja projektu

31.03.2018
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

aktualizacja projektu

TVP o naszym pomniku https://krakow.tvp.pl/36156572/mija-65-lat-od-smierci-gen-augusta-emila-fieldorfa-nila

 

Drodzy Przyjaciele! 

 

od 19 grudnia 2017 r. do 31 stycznia 2018 r. trwało ponowne badanie urzedników już po wydaniu pozwolenia na budowę dla pomnika AK "nastawienia" mieszkańców wobec planowanej budowy pomnika na bulwarze Czerwieńskim. W dniu 31 stycznia br. Inicjatorzy i przedstawiciele pomnika Fundacji „Wstęga pamięci” dostarczyli do Miejskiego Centrum Dialogu (MCD) pakiet naszych głosów wyrażających nasze wparcie.

Obecnie trwa procedura weryfikacji wszystkich opinii. W związku z powyższym, tak jak miało to miejsce podczas wszystkich sytuacji dostarczenia do MCD w większych pakietach formularzy, zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o potwierdzenie prawidłowości poprzez odesłanie zwrotnego maila z zaznaczonymi właściwymi odpowiedziami (podkreślenie, zaznaczenie, ewentualnie x przy właściwej).

 

Czy brali Państwo udział w badaniu nastawienia mieszkańców wobec planowanej budowy pomnika Armii Krajowej na bulwarze Czerwieńskim?

 

Tak

Nie

Czy są Państwo mieszkańcami Krakowa?

Co dziwi na ankietach nie było wymagane podanie adresu i Peselu ani podpisu!

Tak

Nie

 

Chcielisbyśmy przypomnieć, że już w 2016r. podczas ostatnej sesji Rady Miasta wręczylismy Prezydentowi Miasta pakiet z 20,000 podpisami za pomnikiem nasz pomnik wirtualny AK na www.popieramak.pl 

 

Pragniemy poinformować, że Rada Miasta Krakowa uchwaliła podczas ostatnej sesji w roku 2017 budżet dla pomnika AK i uzupełniła tym sposobem brakujące środki.  W wyniku naszej długoletnej pracy i współnej akcji!

 

Podczas wizyty weteranów AK i Fundacji Wstęga Pamięci w styczniu br. p. Prezydent Majchrowski zaproponował 01.08.2018 jako termin odsłonięcia pomnika. 

 

wyślij pilnie wiadomość do prezydenta Majchrowskiego na adre: prezydent@um.krakow.pl

 

 

SZANOWNY PANIE PREZYDENCIE MIASTA KRAKOWA!

PROSIMY O ZIELONE ŚWIATŁO DLA ROZPCZĘCIA BUDOWY POMNIKA AK.

NIE CHCEMY ROZGRYWEK POLITYCZNYCH. ARMIA KRAJOWA DZIAŁAŁA PONAD PODZIAŁAMI!

PROJEKT MA JUŻ WSZYSTKIE POZWOLENIA.

POMNIK AK W KRAKOWIE BĘDZIE UKORONOWANIEM OBCHODÓW 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚĆI PRZEZ POLSKĘ! 

POMNIK AK W HOŁDZIE NIEPODLEGŁEJ ! 

 

Wybierz 5 przyjaciół i pilnie podaj dalej!

 

Bądzcie teraz z nami!

Dziękujemy z góry! 

 

pozdrawia 

EKIPA WSTĘGA PAMIĘCI

26.02.2018
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

aktualizacja projektu

Przygotowaliśmy dla Państwa wejście do Filharmonii Krakowskiej za zaproszeniem .

Sznowni Państwo! Drodzy Przyjaciele!

 

Świętujcie z nami Dzień Niepodległości Polski !

 

Fundacja Wstęga Pamięci we wspólpracy z Narodowym Centrum Kultury zorganizowała uroczysty

koncert w Filharmonii Krakowskiej. Świętujmy wspólnie przy udziale znakomitej artystki

Katy Carr i Orkiestry Passion Art

 

„ W hołdzie Niepodległej i żołnierzom AK” .

 

Koncert ten dedykowany jest również inicjatorom pomnika AK, ostatnim żyjącym bohaterom Armii Krajowej.

 

Patronat honorowy nad koncertem objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Uwaga: Wszystkich zainteresowanych przybyciem na koncert prosimy o przesłanie potwierdzenia rezerwacji z podaniem liczby miejsc, na adres mailowy fundacja@wstegapamieci.com do 09.11.2017.

 

z HASŁEM 'KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ'

 

facebook: https://www.facebook.com/events/448373225560188/?acontext=%7B%22ref%22%3A%2222%22%2C%22feed_story_type%22%3A%2222%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D&pnref=story

 

Uwaga tylko wiadomości z prawidłowym hasłem będą procedurowane.

 

Na podany adres mailowy otrzymają Państwo miejscówkę z wolnym wstępem na salę Filharmonii

Krakowskiej, ul. Zwierzyniecka 1, 31-103 Kraków, w dniu 11.11. 2017 , godz.19.30 .

 

www.wstegapamieci.com

27.10.2017
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

aktualizacja projektu

Szanowni Państwo! Drodzy Przyjaciele!

Świętujcie z nami Dzień Niepodległości Polski !

Fundacja Wstęga Pamięci we wspólpracy z Narodowym Centrum Kultury zorganizowała uroczysty koncert w Filharmonii Krakowskiej. Świętujmy wspólnie przy udziale znakomitej artystki Katy Carr i Orkiestry Passion Art.

Koncert ten dedykowany jest również inicjatorom pomnika AK, ostatnim żyjącym bohaterom Armii Krajowej.

Tym sposobem pragniemy również serdecznie podziękować naszym przyjaciołom, którzy tak licznie wsparli nasz projekt podczas Akcji \'Polak Potrafi\'.

Patronat honorowy nad koncertem objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Przygotowaliśmy dla Państwa wejście do Filharmonii Krakowskiej za zaproszeniem .

Wszystkich zainteresowanych przybyciem na koncert prosimy o przesłanie potwierdzenia rezerwacji
z podaniem liczby miejsc, na adres mailowy info@akmemorial.pl do 09.11.2017.

z HASŁEM \'KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ'

Uwaga tylko wiadomości z prawidłowym hasłem będą procedurowane.

Na podany adres mailowy otrzymają Państwo miejscówkę z wolnym wstępem na salę Filharmonii
Krakowskiej, ul. Zwierzyniecka 1, 31-103 Kraków, w dniu 11.11. 2017 , godz.19.30 .

Prosimy o nadsyłanie swoich zgłoszeń w jak najszybszym terminie ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

pozdrawia

Ekipa WSTĘGA PAMIĘCI

15.10.2017
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

aktualizacja projektu

Witamy, Nagrody są stopniowo wysyłane, proszę uzbroić się w cierpliwość. Na pewno o Panu nie zapomnimy.Waszą najwyższą nagrodą będzie jednak umieszczenie na tablicy pamiątkowej pod Wawelem.
Przewidujemy 27 wrzesnia 2017 jako datę odsłonięcia pomnika pod Wawelem. Przed zakończeniem projektu nie ma żadnego obowiązku nagradzania darczyńców. Proces wysłania nagród będzie zakończony przed swiętami bożego narodzenia.

IPN dodaje do każdej paczki, która jeszcze nie została wysłana ryngrafy AK. Jestesmy w stałym konatkcie z e sponsorami dla pozyskania nowych nagród. Ale jak rozumiecie nie jest naszym głownym zadaniem pozyskiwaniem nagród ale wybudowanie wielkiego memoriału Polski przy udziale jak najwięcej przyjaciół. Jest to duży projekt o budżecie 1,5 mln PLN. W tej chwili jesteśmy w trakcie zamykania zbiórki i przygotowania projektu wykonawczego wspólnie z weteranami. Dokończylismy fazę wyslania pakietów rotmistrzów i majorów (wysyłki krajowe). Jeśłi checie szybciej to możecie dołączyć do grona wolontariuszy. Przygotujemy ciekawe akcję na wiosnę w miejscu pomnika pod Wawelem. Będzie się działo! Pozdrawia EKIPA WSTĘGI PAMIĘCI

29.11.2016
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

aktualizacja projektu

Szanowni przyjaciele,
Pragniemy Was poinformować że Ekipa Wstęgi Pamięci jest w trakcie zakończenia akcji zbiórki pośród dużych sponsorów która pozwala nam na sfinansowanie całego pomnika pod Wawelem i nie tylko elementu wstęgi. Całkowity koszt inwestycji z Ogrodem to jednak 1,5 mio PLN. Podjęliśmy wspólnie z weteranami rozmowy z dużymi sponsorami (Tauron, Lotos itd.,) i przedstawicielami miasta Krakowa. Możemy liczyć na przychylność i pomoc Miasta Krakowa w realizacji projektu.
Fundacja Wstęga Pamięci powołana aby udzielić pomoc dla pomnika została inwestorem pomnika wspólnie z urzędem miastem. Rozpoczęcie prac budowlanych na wiosnę 2017. Przewidujemy odsłonięcie pomnika wd 27.9.2017. Lokalizacja pomnika zatwierdzona. Jestesmy w tej chwili w trakcie przygotowania projektu budowlanego na bazie mapy geodezyjnej która została przez nas zamówiona. W początek listopada odnieśliśmy niezły sukces otrzymalismy wstepną zgodę konserwatora wojewódzkiego odnosnie wysokości i kształtu pomnika pod Wawelem!

W tej chwili trzy Ekipy naraz pracują nad projektem i wysyłkami. Chętnie przyjmujemy nowych wolontariuszy i osób które nam chća pomóc w tym ważnym projekcie dla naszych bohaterów. Przepraszamy za spóźnienie spowodowane przez zamówienie takiej wielkiej ilości paczek u Poczty Polskiej. IPN nam dodaje do kązdej paczki, która jeszcze nie została dostarczona swoje pamiątkowe Ryngrafy AK.

Waszą najwyższą nagrodą będzie jednak umieszczenie na specialnej tablicy pamiątkowej w Ogrodzie Pamięci Narodowej pod Wawelem. Aby to się udało musimy się jeszcze wiele popracować. Otrzymujemy bardzo dużo wiadomości i staramy się na każdą odpisać. Prosimy o jeszsze troszke cierpliwośći. Prosze czytajcie nasze newslettery. Trzymamy Was na bięząco!

Wkrótce ogłaszamy całkowite pokrycie kosztów budowy Pomnik AK \'Wstęga Pamięci\' i Ogrodu Pamięci Narodowej w radiu i w telewizji! trzymajcie nam kciuki! Zapwenienie całkowitego budżetu projektu dla bohaterów AK to nasz wielki cel na 2016!

Dzięki Waszej ogromnej pomocy i naszego wspólnego wkłądu wypełniami testament AK!

pozdrawia
EKIPA WSTĘGI PAMIĘCI

25.11.2016
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

aktualizacja projektu

dla wszystkich uczestników AKcji polakpotrafi - NAPISY NA POMNIKU AK 'WSTĘGA PAMIĘCI' - jesli nie chcesz wzpełnić ankiete za pomocą facebooku przeslij nam twoją odpowiedź "ANKIETA + NUMER odpowiedzi" np. "ANKIETA odpowiedz 1)" na adres info@akmemorial.pl

Które napisy powinny być umieszczone na Pomniku AK 'Wstęga Pamięci' u stóp Wawelu, po wewnętrznej stronie bryły wijającej się wstęgi wokół placu o kształcie granic II RP?
Pomniki to według definicji szczególne miejsca pamięci lub objekty o charakterze artystycznym. Przypominają nam ważne wydarzenia albo osoby z historii. Pomnik który milczy wydaje sie pustym i nudnym ale może rozwijać wręcz silną symbolike. Natomiast pomniki które noszą za dużo informacji w formie ścisłej wiedzy pełnią swoją funkcje ale ryzykują utratę ducha artystycznego i wydają się przegadane. Ważne są harmonia, całokształt, i przekaz pomnika.
Twoje zdanie jest dla nas ważne! Ankieta ma charakter wolny, doradczy i niewiążący. Treści i napisy na pomnik będą opracowane przez historyków AK. Ankieta trwa do 3.10.2016. -

1) jestem za umieszczeniem jak najwięcej napisów: cała historia AK "Pomnik ksiązka"
2) tylko sama wiedza symboliczna: najważniejsze akcje AK, pomniki to nie książki.
3) hymn AK wiersz Zbigniewa Kabaty ps bobo "Byłąs nasza radością i dumą..."
4) wiedza symboliczna: Naważniejsze akcje AK, Cichociemni, Zegota, znaki jednostek AK
5) wiedza symboliczna lecz we wszystkich językach Europy

zapraszamy do udziału i czekamy na Wasze odpowiedzi :)

pozdrawia
EKIPA WSTĘGA PAMIĘCI

27.09.2016
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

aktualizacja projektu

NAPISY NA POMNIKU AK 'WSTĘGA PAMIĘCI. Twoje zdanie jest dla nas ważne.

głosuj tutaj: https://www.facebook.com/groups/popieramak/

26.09.2016
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

aktualizacja projektu

NAPISY NA POMNIKU AK 'WSTĘGA PAMIĘCI'
Twoje zdanie jest dla nas ważne. Zapraszamy do udziału w wpecjalnej ankiecie. Tylko dla uczestników akcji polakpotrafi i członków grupy popieramak.pl ! dołącz do grupy

website: https://www.facebook.com/groups/popieramak/

Email: popieramak@groups.facebook.com


Które napisy powinny być umieszczone na Pomniku AK Wstęga Pamięci u stóp Wawelu, po wewnętrznej stronie bryły wijającej się wstęgi wokół placu o kształcie granic II RP.
Twoje zdanie jest dla nas ważne! Ankieta ma charakter wolny, doradczy i niewiążący. Treści i napisy na pomnik będą opracowane przez historyków AK. Ankieta trwa do 3.10.2016.

25.09.2016
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

aktualizacja projektu

- otrzymalismy już wszystkie nagrody od naszych sponsorów: dyplomy, koszulki, albumy !!! zdjęcia można oglądać na facebooku: https://www.facebook.com/KrakowPomnikAK/photos/a.173217472884720.1073741830.161484934057974/522205551319242/?type=3&theater
Uprzejmie informujemy, że otrzymalismy do dnia dzisejszego 38 formularze MAJORÓW. brakuje nam jeszcze 8 wypełnionych formularzy darczyńców z podaniem imienia i nazwiska na tablicy pamiątkowej. Brakuje także ponad 30 rotmistrzów!
Uprzejmie zwracamy się do wszystkich MAJORÓW którzy nam jeszcze nie podali ich danych na tablice o jak najszybsze uzupełnienie brakująych danych.
Przesyłka pakietów MAJORÓW, i pakietów o wartości ponad 1,000 PLN i wyżej jest w trakcie opracowania i będzie wykonana w przyszłym tygodniu za pomocą poczty polskiej.
Harmongram wysłania Pakietów dla darczyńców. Przepraszamy bardzo za opóznionienie z powodu udziału tegorocznego Fundacji Wstęga Pamięci w Forum w Krynicy i przygotowania uroczystej gali z Koncertem Katy Carr na rzecz budowy pomnika, która się odbyła wczoraj w byłym Klubie Oficerskim II Korpusu Polskiego w Londynie w pamięci tragicznego napadu sowieckiego na Polskę w dn. 17.9.1939.

Wszystkie wyższe stopnie oficerskie Majorzy i Rotmistrze: 14.09.2016 - 30.09.2016
Wachmistrze, Ułani itd. 30.9.2016 - 17.10.2016

więcej aktualności i informacji nt. działań Akcji Obywatelskiej POPIERAMAK.PL:
https://www.facebook.com/KrakowPomnikAK/

20.09.2016
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

aktualizacja projektu

W imieniu EKIPY WSTĘGI PAMIĘCI chcemy podziękować Katy Carr za swoje mocne zaangażowanie dla Pomnika AK w Krakowie projektu prawdziwych żyjących bohaterów AK. Brytyjsko-Polska gwiazda muzyki i była pilotka RAFu promuje budowę pomnika dla weteranów podczas wszystkich swoich występów w Polsce i w Anglii. Wyrażamy nadzieję że artystka zaśpiewa także na uroczystości odsłonięcia pomnika w dniu 3 Maja 2017 na którą ją już teraz serdecznie zapraszamy (alternatywna data 27 września Święto Polskiego Państwa Podziemnego).

Oto 5 piosenek Katy Carr które warto znać!!!

Mała little flower (piosenka o żołnierzu AK)
https://www.youtube.com/watch?v=F0jo_53y1Jg

Kommanders Car (piosenka o udanej ucieczce Kazik Piechowskiego harcerza żołnierza AK z obozu Auschwitz)
https://www.youtube.com/watch?v=TqvhgS00UdA

Polonia (najnowszy Album)
https://www.youtube.com/watch?v=2Cc_l0arWT4

Wojtek (słynny niedźwiedź II Korpusa)
https://www.youtube.com/watch?v=-1uEn7dvne8

Butterfly Motylek
https://www.youtube.com/watch?v=9xpHnbZYi0g

strona internetowa: http://katycarr.com/
Chcemy aby jej piękne piosenki o naszych polskich bohaterach śpiewała cała Polska!

Skopiuj tą wiadomość i prześlij ją do 5 przyjaciół !!!

Katy w Imieniu POPIERAMAK.PL dziękujemy Ci za twoje wsparcie!!!
Życzymy Ci samych sukcesów!

EKIPA WSTĘGI PAMIĘCI

28.07.2016
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

aktualizacja projektu

/ Nieustannie do nas nowe wypełnione formularze. Dlatego przedłużyliśmy datę przyjmowania formularzy. Tak wiemy że podczas wakacji wielu z nas woli spędzać swój czas wolny na powietrzu, niż marnować go przed komputerem.

/ Do 7 sierpnia można jeszcze dosłać formularz!!!

/ Dopiero wtedy kiedy otrzymaliśmy większość formularzy możemy rozpocząć faze wysyłania nagród i paczek.

/ Ceny poczty są dość wygórowane dlatego sprawdzamy w tej chwili najkorzystniejsze oferty firm aby było jak najtaniej i najpewniej. Im więcej paczek tym niższa cena za wysyłke!

/ Jeśli jeszcze nie otrzymałeś formularz sprawdź czy nasze maile nie wylądowały przypadkowo w spamie. Czasami za ostro założone filtry antyspamowe powodują że nasze maile trafiają do spamu.

Zamów formularz: info@akmemorial.pl

/ Wysyłanie paczek będzie realizowane w okresie 07.08 - 01.09.2016 !

26.07.2016
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

aktualizacja projektu

Pomiędzy 14.6.2016 - 17.6.2016 otrzymują Państwo formularz (dot. imię i nazwisko na tablicy pamiątkowej, rozmiar koszulki, adres pocztowy) , który prosimy wypełnić i odesłać na adres info@akmemorial.pl do dnia 17.7.2016.

pozdrawia
EKIPA WSTĘGA PAMIĘCI
www.popieramak.pl

09.06.2016
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

aktualizacja projektu

Pragniemy Was poinformować, że jesteśmy na etapie rozsyłania nagród. Właśnie otrzymaliśmy ostatnie podarunki od naszych sponsorów, którzy zafundowali dla Akcji Polakpotrafi i budowy pomnika Wstęga Pamięci podarunki. Pomiędzy 14.6.2016 - 17.6.2016 otrzymują Państwo formularz (dot. imię i nazwisko na tablicy pamiątkowej, rozmiar koszulki, adres pocztowy) , który prosimy wypełnić i odesłać na adres info@akmemorial.pl do dnia 17.7.2016.

Nasi wolontariusze zaczynają już pakować skromne podziękowania odpowiednio do pakietu i danych który od Was otrzymamy.

Prosimy o szybkie odpowiedzi aby nie przedłużać etapu wysyłek.

serdecznie pozdrawiamy

EKIPA WSTĘGA PAMIĘCI
www.popieramak.pl

09.06.2016
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

aktualizacja projektu

W imieniu Ekipy Fundacji „Wstęga Pamięci”, mamy zaszczyt zaprosić na konferencję prasową wszystkich, na której ogłaszamy ostateczny wynik Akcji.

Od 8 Maja zaczynamy fazę opracowania i wysyłkę nagród.

Tak wspaniale dużo ludzi nas wsparło, że w tej chwili musimy powiększyć nasza ekipę wolontariuszy którzy będą pomagali przy wysyłce nagród. Chętni mogą się zgłosić na email do pomocy.

Budowa Pomnika została objęta honorowym patronatem
PREZYDENTA RP i PREZYDENTA MIASTA

8 MAJA JEST DNIEM ZWYCIĘSTWA NAD NAZISTOWSKIMI NIEMCAMI W ROKU 1945.

Rozpoczęcie konferencji o godzinie 18.oo

W słowie wstępnym o nieprawdopodobnych, wiekopomnych zasługach i poświęceniu Żołnierzy Armii Krajowej w okresie II wojny Światowej, opowie dr Jarosław Szarek z Instytutu Pamięci Narodowej.

Potem zabierze głos, najbardziej optymistycznie nastawiony żołnierz Armii Krajowej, opowie dr Jarosław Szarek z Instytutu Pamięci Narodowej. kpt. dr Janusz Kamocki psd. Mamut, Żołnierz Wyklęty, przewodniczący Rady Historycznej fundacji, członek wiceprezes ŚZŻAK mp.

Również miejsce konferencji nie jest przypadkowe.
Rozpoczęcie konferencji o godzinie 18.oo
Ulica Marszałka Józefa Piłsudskiego jak też budynek „Sokoła” (ulica Piłsudskiego 27), były i są emocjonalnie zawsze związane z ruchami wolnościowymi.

Tematem konferencji będzie przebieg zbiórki i wynik, oraz dalsze plany.

W dalszej części konferencji na pytania Szanownych Gości będzie odpowiadał autor projektu pomnika AK, architekt Alexander Smaga oraz inni członkowie Fundacji „Wstęga Pamięci”.

Potrzebujemy Łaski Pańskiej, by nam energii nie brakło do doprowadzenia dzieła do końca.

Termin ostatecznego odsłonięcia Ogrodu Pamięci Narodowej
z Pomnikiem Pamięci Armii Krajowej planujemy na dzień: 3 Maja 2017r.

Jeszcze raz dziękujemy za wspaniałe wsparcie

architekt Alexander Smaga
i
kpt dr Janusz Kamocki ps. Mamut
oraz cała
EKIPA WSTĘGA PAMIĘCI

06.05.2016
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

aktualizacja projektu

Drodzy Darczyńcy, Szanowni Państwo!

Pragniemy z całego serca podziękować, że tak skutecznie wsparliście naszą akcję na polakpotrafi.pl. Dzięki Wam będzie można ruszyć z realizacją budowy Pomnika AK 'Wstęga Pamięci' pod Wawelem. W prasie i w mediach zwrócono na nas uwagę ponieważ wspólnie dokonaliśmy rzeczy, która innym wydawała się nie do pokonania. Pobiliśmy rekord zbiórek na portalu polakpotrafi.pl. W akcję włączyło się 1564 osoby od Tatr do Bałtyku. Obudziliśmy ducha AK i dowiedliśmy wspólnie, że młode pokolenie Polaków chce postawić Pomnik AK pod Wawelem.

Ku naszej radości w ostatnim dniu zbiórki ostatecznie licznik stanął na kwocie 363,142 PLN. Ta suma umożliwi uruchomienie pierwszego etapu prac na powstaniem pomnika AK aż do realizacji bryły wstęgi i placu w kształcie II RP.

Dziękujemy wszystkim tym którzy wsparli to przedsięwzięcie 1 złotówką i tym którzy przekazali 100,000 złotych. Będziemy dokładać wszelkich sił aby pozyskać dalsze środki na następny etap budowy to znaczy oświetlenie placu, figury żołnierze, i Ogród Pamięci.

Zabieramy się do pracy nad przekazaniem nagród, oczywiście to wymaga trochę czasu więc prosimy o cierpliwość.
Skontakujemy się ze wszystkimi uczestnikami odnośnie nagród przez portalpotrafi.pl.

Po przekazaniu przez operatora listy darczyńców zaczniemy prace graficzne nad opracowaniem materiału na tablice pamiątkową.

W dniu 8.5 zapraszamy na uroczystość i na spotkanie z Ekipą Wstęga Pamięci,
z Panem kpt Kamockim ps. Mamut w Krakowie przy Ulicy Pilsudskiego 27 w budynku towarzystwie PTG Sokół.

Wielkie dzięki w imieniu własnym Organizator zbiórki oraz Ekipa Wstęga Pamięci zespół budowy Pomnika AK

pozdrawiam

architekt Alexander Smaga
i
kpt dr Janusz Kamocki ps. Mamut
oraz cała
EKIPA WSTĘGA PAMIĘCI

22.04.2016
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

aktualizacja projektu

Wszyscy jesteśmy żołnierzami Armii Krajowej!

Pozostało tylko niewiele godzin dziś, abyś mógł jeszcze wspomóc budowę Pomnika Armii Krajowej "Wstęgę Pamięci" i utrwalić swoje imię na tablicy pamiątkowej u stóp Wawelu! Zachęcam do wsparcia tego tak zacnego projektu! Warto!

pozdrawiam
EKIPA WSTĘGA PAMIĘCI

18.04.2016
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

aktualizacja projektu

DOBIEGAMY DO KOŃCA! JESTEŚCIE WIELCY!
Nie przestawajcie promować Akcję!
Jeśli każdy z nas powie o projekcie 10 osobom, a chociaż 2 z nich wesprą, to będziemy mieć dodatkowych 1600 wspierających :) To co, wyzwanie? :) Wespreć możesz tutaj: https://polakpotrafi.pl/projekt/pomnik

pozdrawiam
EKIPA WSTĘGA PAMIĘCI

17.04.2016
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

aktualizacja projektu

Jeszcze tylko 7,000 tyś. zł brakuje - POMNIK AK "WSTĘGA PAMIĘCI" POD WAWELEM! Damy radę!

wesprzyj tutaj:
https://polakpotrafi.pl/projekt/pomnik

pozdrawiam
EKIPA WSTĘGA PAMIĘCI

16.04.2016
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

aktualizacja projektu

POMNIK AK WSTĘGA PAMIĘCI POD WAWELEM pobił rekord wszystkich zbiórek Crowdfundingowych w Polsce ! Obysmy dobiegli z sukcesem do mety! jeszcze zaledwie 2 dni! stary rekord wynosił 284,110 zł piszemy w tej chwili nowy rekord!

pozdrawiam
EKIPA WSTĘGA PAMIĘCI

16.04.2016
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

aktualizacja projektu

Decydujące godziny! Nasz cel - tyle ile AK miała żołnierzy!

Akcja na www.PolakPotrafi.pl na rzecz wsparcia budowy pomnika AK u stóp Wawelu w Krakowie, wkrótce dobiegnie końca. Mamy głęboką nadzieję, że z Państwa pomocą zakończy się ona pełnym sukcesem. Dzięki Państwu będziemy mogli rozpocząć prace nad realizacją pomnika AK i Ogrodu Pamięci poświęconego wspaniałym żołnierzom AK.

Jeśli każdy z nas powie o projekcie 10 osobom, a chociaż 2 z nich wesprą, to będziemy mieć dodatkowych 1600 wspierających, a projekt będzie już sfinansowany :) To co, wyzwanie? :) Wespreć możesz tutaj: https://polakpotrafi.pl/projekt/pomnik

Przewidujemy termin ostatecznego odsłonięcia Ogrodu Pamięci Narodowej z Pomnikiem na dzień Konstytucji: 3 Maja 2017.

Zaangażowało się do tej pory ponad 1100 osób !
Pomnik AK "Wstęga Pamięci" pod Wawelem powstaje dzięki nam !

pozdrawia

EKIPA WSTĘGI PAMIĘCI


16.04.2016
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

aktualizacja projektu

Prezes Światowego Związku Żołnierzy AK profesor Leszek Żukowski podkreśla, że to wyjątkowe przedsięwzięcie. Po zbudowaniu pomnika przed Sejmem, który symbolizuje łączność Armii Krajowej z polskimi władzami, jest teraz okazja, aby przed siedzibą polskich królów upamiętnić wszystkich, którzy walczyli na terenach całej II Rzeczpospolitej. Poza tym, podkreśla prezes Żukowski, ten pomnik będzie też przypominał jak wyglądała Polska przed wybuchem II wojny.

Współnymi Siłami się nam uda!

pozdrawiam
Ekipa Wstęga Pamięci

15.04.2016
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

aktualizacja projektu

Szanowni Państwo! Szanowni Darczyńcy! Drodzy Rodacy! Drodzy Patrioci!

Akcja na www.PolakPotrafi.pl  na rzecz wsparcia budowy pomnika AK u stóp Wawelu w Krakowie, wkrótce dobiegnie końca. Mamy głęboką nadzieję, że z Państwa pomocą zakończy się ona  pełnym sukcesem. Dzięki Państwu będziemy mogli rozpocząć prace nad realizacją pomnika AK i Ogrodu Pamięci poświęconego wspaniałym żołnierzom AK i Polskiego Państwa Podziemnego. To ostatnie dni i godziny intensywnej zbiórki, o której piszą gazety, słychać na antenach radiowych i telewizyjnych TVP1 , TVP3 i TV  Republika.

Dziękujemy za Wasze serdeczne wsparcie!
Razem dobiegamy do mety zbiórki!

Pozdrawiamy
Ekipa Wstęga Pamięci

15.04.2016
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

aktualizacja projektu

Szanowni Państwo!

Pragniemy poinformować, że BUDIMEX S.A. został Generałem Pomnika Armii Krajowej !

W imieniu inicjatorów Akcji crowdfundingowej dziękujemy BUDIMEX S.A. za wsparcie budowy Pomnika Armii Krajowej Wstęga Pamięci pod Wawelem w Krakowie.

Dzięki Waszej pomocy powstaje największy pomnik dla AK na świecie!
Oby tak dalej! Jeszcze cztery dni - Damy rade!
dobijamy do mety!

pozdrawiam
Ekipa Wstęga Pamięci

14.04.2016
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

aktualizacja projektu

Od Pakietu 'Rotmistrza' każdy otrzymuje bezpłatne członkostwo w Klubie Przyjaciół Pomnika AK Wstęga Pamięci. Piszemy historie! Bądź z nami !!!

08.04.2016
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

aktualizacja projektu

Otrzymaliśmy Patronat od znanej Wam córki gen Andersa, Anny Marii Anders!
zdjęcie umieściliśmy na stronie https://polakpotrafi.pl/projekt/pomnik.
Rozpoczęły się także rozmowy z dużymi sponsorami. Trzymajcie nam kciuki!
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim osobom, którzy nas wsparli! Oby jak najwięcej Polaków dołączyło do naszej AKcji!

Możesz też pomóc, udostępniając projekt w mediach społecznościowych informując o nim również zaangażowanych patriotów i osoby wpływowe. To pierwszy w Polsce tego typu Memorial na taką skalę!

04.04.2016
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

aktualizacja projektu

https://www.youtube.com/watch?v=8NI_tp7CjqU
Dziękujemy za Waszą pomoc. Wstęgę Pamięci Pomnik AK wsparło już ponad 400 osób.
Chcemy pozyskać środki na budowę Pomnika. Pomóż nam powiększyć wsparcie!
Zaproś również twoich przyjaciół.

23.03.2016
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

aktualizacja projektu

Akcja Potrwa 63 dni. Wspólnie budujemy Pomnik AK w Krakowie u stóp Wawelu.
Bądźcie z nami!

18.02.2016
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

aktualizacja projektu

Dodaliśmy nową tablice nagród aby je jeszcze lepiej unaocznić. Chcemy umieścić wszystkie Wasze imiona i nazwiska na niej. Tablica Pamiątkowa będzie własnym pomnikiem w sobie, prawdziwą realną sztafetą pokoleń.
Imiona i nazwiska wszystkich ofiarodawców od stosunkowo niskiej kwoty będą umieszczone na tablicy pamiątkowej w Ogrodzie Pamięci Narodowej u stóp Wawelu!
Ilość miejsc jest limitowana.

18.02.2016
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

skomentował aktualizację

AKowcy będą walczyć JAK LWY o pomnik !

Na zdjeciu: P. Prezes mjr Ryszard Brodwski przed wejściem do krakowskiego ratusza!

29.11.2018
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

skomentował aktualizację

zamów formularz tutaj: info@akmemorial.pl

26.07.2016
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

skomentował aktualizację

MOŻEMY BYĆ DUMNI ! - NASZA AKCJA SIĘ POWIODŁA !!!

17.04.2016
'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Fundacja Wstęga Pamięci

skomentował aktualizację

Dziękujemy Pana synowi! Może Pan być z niego dumnym! To prawdziwy patriota!

pozdrawiam
Ekipa Wstęga Pamięci

16.04.2016