Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony
Dominik Opyd

Dominik Opyd

3

Wsparł

1

Własne projekty

Własne projekty

Dzika Azja w obiektywie!

Wsparł zobacz wszystkie

100 twarzy Ameryki polski kickstarter

100 twarzy Ameryki

Warszawa

100 dni = 100 twarzy Ameryki Południowej, a wszystko to owiane tajemnicą, jak maskotka może przełamywać stereotypy. Pan Gienio ukaże Wam prawdziwe oblicze kontynentu Kolumba od kuchni ---> z perspektywy wszędobylskiego pluszaka!

34% Postęp

974 PLN z 2800 PLN

Udany! Cel osiągnięty


Zobacz projekt
Sharing Smiles - Z uśmiechem do Birmy crowdfunding

Sharing Smiles - Z uśmiechem do Birmy

Wschowa

Autostopem z Polski do Birmy? Dlaczego nie! No właśnie, ale po co? Zmienić sytuację edukacyjną birmańskich dzieci oraz zbudować szkołę! Dołącz do mnie i razem zmieńmy świat! :)

6% Postęp

656 PLN z 10000 PLN

Udany! Cel osiągnięty


Zobacz projekt
Kurczak Nielot Leci do Japonii polskie indiegogo

Kurczak Nielot Leci do Japonii

Kraków

Barwnych i pełnych ciekawostek książek podróżniczych nigdy dość. Zwłaszcza jeśli książka zostanie napisana przez Kurczaka Nielota! Moim celem jest napisanie książki z podróży do Japonii i pokazanie jej od nowej fanowskiej strony!

4% Postęp

691 PLN z 14500 PLN

Udany! Cel osiągnięty


Zobacz projekt

Aktywność

Dzika Azja w obiektywie!

Dzika Azja w obiektywie!

Dominik Opyd

skomentował projekt

Hej, masz rację, to mój pierwszy projekt więc organizacja trochę nie wypaliła. Prawdopodobnie i tak nawet kiedy zbiórka się nie uda postaram się wyjechać na jakiś krótki okres w jedno miejsce, tak jak mówisz.

Pozdrawiam :)

17.06.2015
Dzika Azja w obiektywie!

Dzika Azja w obiektywie!

Dominik Opyd

skomentował projekt

Cześć :)

Zamieszczę dzisiaj aktualizacje na ten temat.

Tak to prawda, nie jest to zbyt wiele czasu. Wiesz też miałem do tego pewne wątpliwości i szukam sposobu aby przedłużyć podróż, jednak aktualnie czekam na wsparcie. Jeśli uda się zebrać odpowiednią kwotę mam nadzieję, że uda mi się zwiększyć czas przebywania tam. Napisałem, że harmonogram jest orientacyjny i wszystko może się zmienić, w razie jakiekolwiek zmiany poinformuję w aktualizacji. Niestety nie potrafię inaczej odpowiedzieć Ci na to pytanie.

Pozdrawiam,
Dominik

09.06.2015
Dzika Azja w obiektywie!

Dzika Azja w obiektywie!

Dominik Opyd

skomentował projekt

Hej :)

Tak, wyprawa jak najbardziej będzie dla mnie wartościowa. Przede wszystkim jeśli się uda to podróż nie będzie tylko zależna od wspierających. To prawda, że będą oni mogli dodać własne pomysły jednak tylko te najlepsze zostaną zrealizowane a poza tym nie zamierzam rezygnować też z własnych celów.

Co najmniej 3 tygodnie. Jeśli chodzi o harmonogram nie tak to ująłem, ty to tak zinterpretowałeś. To prawda, 3 miesiące to niewiele czasu, jednak nigdzie nie napisałem, że to będzie tylko jedna wyprawa. Tak właściwie od początku w planach miały być co najmniej 2 wyprawy, w tym roku 3 miesiące i w następnym już o wiele dłużej. Postanowiłem jednak to zmienić i dopiero wtedy jeśli uda się zrealizować ten projekt w następnym roku planuję stworzyć podobny kontynuując postawione cele.

Przeczytaj poprzednie komentarze, może i są, ale ja nadal uważam, że istnieją odosobnione miejsca. To moja opinia, ty możesz mieć całkowicie inną. Tu tak samo jeśli chodzi o czas wyjaśniłem powyżej.

A gdzie jest powiedziane, że podróż będzie opierać się TYLKO na odwiedzaniu takich miejsc? Wyraźnie jest napisane, że będzie opierać się na odwiedzaniu potencjalnie niebezpiecznych oraz rzadko odwiedzanych miejsc, napisaniu książki oraz utworzeniu filmu z zawarciem także nagrań z sportów ekstremalnych.

Tak, jestem pewien, że dam radę porozumieć się z miejscową ludnością. Od dawna uczę się języków używanych tam i przygotowuje do tej wyprawy.

Poprawiłem już błąd związany z kontynentem, dzięki za wskazanie :)

Tak, można. Ten czasownik oznacza także: „osiągnąć coś dzięki własnemu wysiłkowi” czy „uzyskać” sam możesz się domyślić co to oznacza w kontekście tego projektu kiedy przeczyta się cały opis, pisałem już o tym w aktualizacjach i poprzednich komentarzach. Nie zmienię swojego zdania na temat tajemniczości i dzikości oraz tego słowa.

To prawda to zdanie może da się napisać o każdym miejscu, jednak Azja jest uznawana za kontynent gdzie ten kontrast jest najbardziej ukazany. Czytając twój komentarz mam wrażenie, że wybierasz sobie fragmenty cytatów zamiast przytoczyć całe zdania, przez co zmienia się sens wypowiedzi.

Słownik języka polskiego PWN: tubylec - człowiek należący do rdzennej ludności miejscowej, stały mieszkaniec jakiegoś terenu.

Pozdrawiam,
Dominik

08.06.2015
Dzika Azja w obiektywie!

Dzika Azja w obiektywie!

Dominik Opyd

skomentował projekt

Cześć Bartek :) Oczywiście w Indiach czy Nepalu wręcz powszechnemu przekonaniu nadal istnieją miejsca potencjalnie niebezpieczne i rzadko odwiedzane. Są nimi chociażby odludne plaże w Gokarnie, prawie dziewicze bo oddzielone ze sobą stromymi zboczami gdzie nie dotarła jeszcze komercja. Niektórzy zapominają także, że w Indiach i Nepalu istnieją także dżungle. Nie będę tutaj mnożył przykładów bo nie o to chodzi. Projekt nie jest moją wycieczką, a działaniem społeczności, ja stworzyłem tylko idee. Dodałem dzisiaj aktualność, tam można poczytać o tym więcej. Nie byłem jeszcze w Azji, a jeśli chodzi o wkład finansowy dodaję około 4 tysięcy i część profesjonalnego sprzętu.

Pozdrawiam,
Dominik

19.05.2015
Dzika Azja w obiektywie!

Dzika Azja w obiektywie!

Dominik Opyd

skomentował projekt

Dziękuję, konstruktywna krytyka zawsze mile widziana :) W harmonogramie wyraźnie jest napisane: "Lipiec/Sierpień/Wrzesień 2015, wyjazd i przebywanie w Azji." 3 miesiące nie 3 tygodnie. Napisałem, że w każdym z krajów o których wspominam spędzę CO NAJMNIEJ 3 tygodnie, kontekst sprawia znaczną różnicę, nie oznacza to, że cała podróż będzie trwać trzy tygodnie. Tak samo nie oznacza to, że skupię się na wszystkich aspektach zamiast na kilku tworząc książkę i film. Co do słownictwa którego użyłem także radziłbym zwrócić uwagę na kontekst. W tym projekcie te słowa oznaczają: "Podróż (zdobyć) poprzez kontynent kontrastów (dzika)", taka była główna myśl słowa można interpretować różnie. Nie wiem też czy zwróciłaś uwagę ale inicjatywa opiera się głównie na społeczności. Każdy wspierający dostaje dostęp do specjalnej strefy gdzie może mieć znaczny wpływ na rozwój wyprawy. Nie mniej jednak dziękuję za opinie :)

18.05.2015
Dzika Azja w obiektywie!

Dzika Azja w obiektywie!

Dominik Opyd

aktualizacja projektu

Hej! :)

Wsparcie stoi w miejscu, pozostało 17 dni a jednak wciąż wierze, że się uda. Zapraszam do wspierania, naprawdę warto!

Mimo, że to "końcówka" projekt zdobywa coraz więcej partnerów medialnych, można zobaczyć ich pod opisem inicjatywy.

Ostatnio w komentarzach wyjaśniłem kilka kwestii i warto się z nimi zapoznać. Jedną z najważniejszych jest to, że jeśli projekt się uda w następnym roku będzie jego kontynuacja z bardzo podobnymi celami :)

Kolejną sprawą jest "event" na ten temat organizowany w różnych miejscach Polski po powrocie. To będą świetne imprezy, mam co do tego duże plany, jednak najpierw trzeba tam wyjechać, więc wspierać! :P

Na koniec zapraszam do zapoznania się z fanpage oraz materiałami na temat projektu, czyli chociażby wywiadami. Link do FB znajduje się poniżej natomiast linki do materiałów wideo oraz tekstowych można znaleźć w oraz pod opisem projektu.

https://www.facebook.com/dzikazja

Pozdrawiam serdecznie,
Dominik

10.06.2015
Dzika Azja w obiektywie!

Dzika Azja w obiektywie!

Dominik Opyd

aktualizacja projektu

Z racji tego, że nie mogę edytować poprzedniego wpisu dodanego niechcący, tutaj są linki:

http://inventie.pl
http://facebook.com/dzikazja

Wszystkie informacje są tam dodawane na bieżąco. Projekt zyskał także partnerów medialnych, można zobaczyć ich pod opisem projektu oraz na stronie internetowej!

Platforma głosowania już ruszyła, a wszystkim wspierającym wysłałem hasła :)

Pozdrawiam,
Dominik

28.05.2015
Dzika Azja w obiektywie!

Dzika Azja w obiektywie!

Dominik Opyd

aktualizacja projektu

Hej :)

Z przyjemnością informuję, że oficjalna strona internetowa oraz FB znajdują się w poniższych linkach.

http://inventie.pl/

28.05.2015
Dzika Azja w obiektywie!

Dzika Azja w obiektywie!

Dominik Opyd

aktualizacja projektu

Cześć! :)

Ze względu na to, że część osób czytających projekt nie rozumie jego głównego założenia, postanowiłem wyjaśnić kilka kwestii.

Przede wszystkim ta inicjatywa nie jest wycieczką którą organizuje bo chcę się \"przejechać\". To wyprawa którą kreuje społeczność, ja tylko zapoczątkowałem główną idee. W opisie wspomniałem, że każdy wspierający otrzymuje dostęp do \"Dzikiej Strefy\" gdzie może mieć znaczny wpływ na rozwój wydarzeń związanych z tą inicjatywą, poniżej rozwijam to pojęcie.

Za kilka dni pojawi się specjalna platforma do której uzyska dostęp każdy wspierający. Na platformie tej będzie można zgłaszać: akcje, miejsca, pomysły itp. po zgłoszeniu jakiejś idei pojawia się przycisk głosowania. Pomysły z największą ilością głosów zostaną przeze mnie zrealizowane, a te z mniejszą ilością głosów nagrodzone.

Podsumowując: dodajesz pomysł, inni na niego głosują, ja go realizuję. Dodawanie oraz głosowanie będzie możliwe tylko dla wspierających, natomiast po zakończeniu zbierania funduszy wyniki będą mogli zobaczyć wszyscy.

To jest głównym celem projektu, inspiracja, zachęcenie ludzi do aktywności i podróży poprzez własny wkład, książkę oraz film. Wiele osób zwraca mi też uwagę, że słowo \"Dzika\" może mieć negatywny wydźwięk, w kontekście projektu oraz w moim zamyśle oznacza to: kontrast, coś nieszablonowego i sprzecznego z rutyną :)

Powstało także wydarzenie na Facebook\'u do którego zapraszam, link poniżej :)

https://www.facebook.com/events/905693096160641/

Pozdrawiam,
Dominik

19.05.2015